Aktualności i nowe informacje z naszej szkoły

Magazyn on - line

wtorek, 3 lipca 2012r.

Zapraszamy do obejrzenia naszego Magazynu

Obraz wyróżniający aktualność

REALIZACJA PLANU PRACY W CZERWCU POD HASŁEM: ? CZAR ŚWIĘTOJAŃSKIEJ NOCY ? SOBÓTKA W MOSZCZANCE?

niedziela, 1 lipca 2012r.

Czerwiec upłynął na przygotowaniach do wyczekiwanej przez wszystkich sobótki w Moszczance. Już z początkiem miesiąca uczniowie wspólnie z nauczycielami przenieśli się w świat baśni, opowiadań oraz legend ludowych, żeby w pełni przeżyć czar świętojańskiej nocy. Przygoda przeplatała się z nauką o tradycji oraz obrzędach i zwyczajach ludowych, jak również z zabawą przy muzyce folkowej. Natomiast poprzez ekspresję plastyczną dzieci mogły wyrazić swoje emocje oraz nastrój związany z tematem.

Sukces historyczny

niedziela, 1 lipca 2012r.

Paweł Kossowski ? Skop z klasy piątej wziął udział w Ogólnopolskim konkursie historycznym organizowany przez Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego temat brzmiał: ?Marszałek Józef Piłsudski jako mąż stanu, polityk i dowódca, w oczach współczesnego młodego pokolenia?.

Sukces w konkursie fotograficznym

niedziela, 1 lipca 2012r.

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie fotograficznym "Sport to zdrowie" zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Prudniku.

Mamy nowy Samorząd Uczniowski

sobota, 30 czerwca 2012r.

Pod koniec czerwca tradycyjnie odbyły się wybory do nowego Samorządu Szkolnego.

Obraz wyróżniający aktualność

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie ?Otwarta szkoła?

wtorek, 19 czerwca 2012r.

14 czerwca 2012 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej przedstawiciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance i Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły ?Otwarte okno? w Moszczance wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród laureatom i finalistom IV edycji konkursu ?Otwarta szkoła".

Obraz wyróżniający aktualność

Michał Górski i Paweł Kossowski-Skop, uczniowie ZSP w Moszczance, ukończyli Rok Akademicki Dziecięcej Politechniki Opolskiej

wtorek, 19 czerwca 2012r.

Michał Górski i Paweł Kossowski- Skop, uczniowie ZSP w Moszczance ukończyli Rok Akademicki Dziecięcej Politechniki Opolskiej i otrzymali dyplomy z wyróżnieniem.

Wojewódzkie zawody lekkoatletyczne w Kędzierzynie ? Koźlu

poniedziałek, 18 czerwca 2012r.

11.06.2012r . uczniowie Roksana Adamska, Edyta Dacenko, Nikola Masztalerz, Mateusz Sękarski reprezentowali naszą szkołę na zawodach lekkoatletycznych na szczeblu wojewódzkim.

Euro 2012 w naszej szkole

poniedziałek, 18 czerwca 2012r.

W tym roku po raz pierwszy w historii, Polska została współorganizatorem Europejskich Mistrzostw Piłki Nożnej Mężczyzn, dlatego nasza szkoła postanowiła włączyć się w ten niesamowity wir wydarzeń.

Festiwal Piosenki Angielskiej

sobota, 16 czerwca 2012r.

Tegoroczny Festiwal Piosenki Angielskiej odbył się 12 czerwca i zgromadził dużą publiczność, która wspierała swoich ulubionych wykonawców na scenie. Uczniowie wykonywali utwory solo, w duecie i w zespole.

Obraz wyróżniający aktualność

Warto pracować, aby potem podróżować?

sobota, 16 czerwca 2012r.

Grupa uczniów z naszej szkoły spędziła niezapomniane chwile podczas pobytu we Wrocławiu. Wycieczka, która odbyła się 6 czerwca 2012 roku była nagrodą dla tych uczniów pracujących przez cały rok szkolny nad muzycznym portfoli, w ramach europejskiego projektu COMENIUS.

Obraz wyróżniający aktualność

Finałowa Gala konkursu ?Mam 6 lat?

wtorek, 12 czerwca 2012r.

4 czerwca 2012 r. w Galerii Porczyńskich w Warszawie uczestniczyliśmy w Finałowej Gali konkursu ?Mam 6 lat?.

Obraz wyróżniający aktualność

Realizacja planu pracy w maju pod hasłem ? MOJA RODZINA ? NAJWAŻNIEJSZE OSOBY W MOIM ŻYCIU?

niedziela, 3 czerwca 2012r.

Maj to piękny słoneczny miesiąc. Tym bardziej szczególny, że poświęcony został rodzinie. W tym miesiącu mamy obchodzą swoje święto, dlatego uczniowie przez cały miesiąc mieli możliwość wykazać się uzdolnieniami plastycznymi, muzycznymi oraz literackimi.

Konferencje dziecięce

niedziela, 3 czerwca 2012r.

Prowadzenie Konferencji dziecięcych to jedno z działań Samorządu Uczniowskiego, które przygotowują uczniowie klas starszych.

Gminny Konkurs Matematyczny klas I-III

niedziela, 3 czerwca 2012r.

Dwie uczennice z naszej szkoły osiągnęły kolejny sukces matematyczny

Obraz wyróżniający aktualność

II miejsce w konkursie plastycznym

niedziela, 3 czerwca 2012r.

Miło nam poinformować, ze nasza szkoła zajęła II miejsce w konkursie plastycznym

Przeczytaj

Dziś: sobota, 27 lipca 2024r. r., 209 dzień roku.

Imieniny: Lilii, Julii, Natalii

Gorzką prawdą jest to, że wielki talent to nie wszystko. Ciągle jestem zszokowany tym, jak mało zarabiają utalentowani ludzie.

- Robert Kiyosaki