NOWOCZESNE TECHNOLOGIE KOMPUTEROWE

Od 1 marca br. odbywają się zajęcia pn. „Nowoczesne technologie komputerowe” dla uczestników projektu Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji z siedzibą w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Moszczance, które dają mieszkańcom Gminy Prudnik możliwość poszerzenia horyzontów, a przede wszystkim nabycia nowych umiejętności. Dorośli stanęli przed niezwykłą szansą udziału w bezpłatnym projekcie, w trakcie którego nauczą się podstawowej obsługi komputera oraz wdrażania nowoczesnych technologii cyfrowych do codziennego życia.  Na chętnych do nauki przygotowaliśmy różne możliwości rozwoju, w zależności od ich stopnia zaawansowania.

Na zajęciach uczestnicy poznają podstawowe zasady użytkowania komputerów. Dowiedzą się również jak przetwarzać tekst, tworzyć arkusze kalkulacyjne oraz zarządzać informacjami. W ramach projektu wszyscy uczestnicy mogą korzystać z indywidualnych konsultacji oraz przygotowują się do sprawnego wykorzystania komputera w sytuacjach z życia codziennego. Dorośli dowiedzą się również jak wyszukać informacje w sieci, wysłać maila, poruszać się w mediach społecznościowych, oglądać filmy, czy np. sprzedać przedmiot na aukcji internetowej. Nauczą się także używania komunikatorów internetowych, sporządzania prostych grafik i tworzenia wydruków komputerowych. Nowe technologie mogą przyczynić się do znacznego polepszenia jakości życia osób starszych, głównie dzięki wymianie myśli technologicznej, społecznej lub emocjonalnej między pokoleniami oraz przy użyciu sprzętu – laptopów, słuchawek, robotów do kodowania, zakupionych w ramach budżetu projektu.

Tomasz Wójtowicz

Dziś: środa, 8 maja 2024r. r., 129 dzień roku.

Imieniny: Stanisława, Lizy, Wiktora

Twoi najbardziej niezadowoleni klienci są najlepszym źródłem do nauki.

- Bill Gates