JUŻ MINĄŁ MIESIĄC WARSZTATÓW Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Już minął miesiąc warsztatów z języka niemieckiego w niezwykle miłej atmosferze i podsumowaniu tego, czego nauczyli się uczestnicy do tej pory.

Zdobyli wiedzę aby móc w sposób komunikatywny na poziomie podstawowym reagować na zadawane pytania. Jest to wiedza z różnych dziedzin, z którymi borykamy się w życiu codziennym. Podsumowując ten czas spędzony w naszym gronie, mogę stwierdzić, iż moi uczniowie potrafią sprawnie opisać siebie i swoje zainteresowania oraz potrafią zapytać drugą osobę o to samo. Po poznaniu się, przyszedł czas na gramatykę, z którą bawiliśmy się za pomocą gier i quizów. Nawet der, die, das nie sprawiają problemów uczestnikom kursu. Czasowniki regularne i nieregularne oraz zaimki dzierżawcze i osobowe. Oczywiście wizyta w restauracji jest im znana i żadne zamówienie w języku niemiecki nie będzie w przyszłości dla nich trudnością. Liczby i wizyty w sklepie również mają opanowane oraz daty i godziny nie są żadnym kłopotem i trudnością. Wiele pojęć i zasad gramatycznych poznali przez zabawę i na pewno na długo utkwi im to w pamięci. Przed nami kolejny miesiąc i wierzę, że będzie on bardziej owocny i interesujący. Dzięki zaangażowaniu uczestników oraz chęci poszerzania swojej wiedzy, na pewno się to uda. Myślę, że kolejne etapy poznawcze i edukacyjne przyswoją i będą utrwalać przez kolejny czas. Tego im życzę.

Emilia Wilińska

Dziś: czwartek, 9 maja 2024r. r., 130 dzień roku.

Imieniny: Bożydara, Grzegorza, Karoliny

Trzy razy pomyśl, zanim coś zrobisz, a nie będziesz żałował swych czynów.

- Przysłowie Chińskie