It`s time to say goodbye! / Czas się pożegnać!

To ostatni tydzień zamykający przygodę z językiem angielskim, którą przeżyliśmy podczas trzymiesięcznych warsztatów języka angielskiego realizowanych w ramach Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji.

Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki. Godziny spotkań zostały tak dobrane, aby kursanci mogli pogodzić uczestnictwo w warsztatach ze swoimi obowiązkami zawodowymi.

Okres warsztatów można podsumować jako niezwykle intensywny i pracowity,  który z jednej strony pozwolił uczestnikom nabyć nową wiedzę i umiejętności, z drugiej zaś na moment oderwać się od codziennych obowiązków.

Uczestnicy warsztatów poznali podstawowe słownictwo językowe i nauczyli się posługiwać prostymi strukturami gramatycznymi. Największy nacisk położono na rozwijanie kompetencji komunikacyjnych. Ćwiczenia doskonalące słuchanie ze zrozumieniem, układanie i odtwarzanie dialogów oraz scenek z życia codziennego pozwoliły uwierzyć im we własne siły i możliwości.

Każda z osób biorących udział w kursie ma świadomość, że trzy miesiące, to okres zbyt krótki, aby nauczyć się biegle posługiwać językiem obcym, że należy zdobytą wiedzę i umiejętności dalej rozwijać i doskonalić. Mam nadzieję, że ten czas pozwolił zaszczepić w uczestnikach zamiłowanie i chęć dalszego uczenia się tego języka. Kursanci wiedzą, jak mądrze i skutecznie należy uczyć się języków obcych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Pragnę podziękować im za wszystkie sugestie dotyczące zajęć, zaangażowanie, pracowitość i poczucie humoru. To wszystko wpłynęło na ciepłą i miłą atmosferę oraz motywowało mnie do przygotowywania i prowadzenia zajęć z największą radością.

Ponadto, dziękuję uczestnikom za  przygotowanie jakże pięknych i starannie wykonanych gier planszowych, które pozostaną cennymi pomocami dydaktycznymi dla naszych uczniów.

Zachęcam wszystkich uczestników do dalszej przygody z językiem angielskim, dzięki której będą mogli realizować swoje osobiste i zawodowe marzenia.

Małgorzata Gibek

Dziś: czwartek, 9 maja 2024r. r., 130 dzień roku.

Imieniny: Bożydara, Grzegorza, Karoliny

Najlepiej jest łgarzom powierzyć tajemnicę, bo choć ją wyplotą, nikt im nie uwierzy

- Alojzy Fortunat Żółkowski