Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  "Projekt POKL Równym Krokiem"  |  Na własne oczy ? warsztaty matematyczno ? przyrodnicze dla klas I- III

Na własne oczy ? warsztaty matematyczno ? przyrodnicze dla klas I- III

 

w ramach projektu „Równym Krokiem” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Uczniowie klas I-III uczestnicząc od listopada w zajęciach matematyczno – przyrodniczych rozwijali swoje zainteresowania i zdolności.

Podczas wycieczki po okolicy, wędrując z fiszką poszukującą badali właściwości białego puchu, obserwowali przez lupę płatki śniegu. Pracowali w grupach nad grą dydaktyczną, wymieniając się pomysłami i spostrzeżeniami. Wykorzystując atlasy, książki przyrodnicze, a także pracownię komputerową, poszerzali swoje wiadomości dotyczące państw i ich powierzchni, mórz i oceanów a także fauny i flory świata. Uczyli się pracować z mapą i globusem. Rozwiązywali krzyżówki oraz różnorodne zadania matematyczne, dzięki czemu rozwijali swoją spostrzegawczość i logiczne myślenie.

Komentarz jak było

W okresie zimowym większość zajęć poświęcona była „ zimnym krainom”, a także śniegowi i jego właściwościom. Dzieci uwielbiają badać, doświadczać i poszukiwać, dlatego wiele radości sprawiają im zajęcia w terenie. Biegając z lupami, łapały płatki śniegu  i obserwowały ich kształty, które po chwili znikały.

Wiele emocji wzbudzało wykonanie gry dydaktycznej. Uczniowie w grupach opracowywali zasady, wykonywali plansze. Po skończeniu dzieła satysfakcja była ogromna, szczególnie wtedy, gdy wykonane gry  cieszyły się zainteresowaniem kolegów i koleżanek.

 

Bogusława Hawron

Małgorzata Zaworska

Foto

Foto

Foto

Foto

 

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192457