Tutaj jesteś: strona główna  |  Partnerzy i sponsorzy  |  FREINETOWSKA SZKOŁA Z MEKSYKU

FREINETOWSKA SZKOŁA Z MEKSYKU

Nasza współpraca nawiązana została dzięki dyrektorce szkoły Marzenie Kędrze, która w 2008 r. uczestniczyła w  Międzynarodowym Kongresie Nauczycieli Freinetowców w Meksyku. Naszym korespondentem jest freinetowska szkoła Manuel Bartolomé Cossío. Korespondencję prowadzimy w języku angielskim, listy dotyczą kultury, tradycji, historii. Uczniowie przesyłają sobie również drobne upominki oraz własne „arcydzieła”.

Korespondencja z Meksykiem

Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat prowadzą korespondencję ze szkołą meksykańską, znajdującą się w Mexico City.

Pomimo tego, że nasze szkoły różnią się pod wieloma względami i dorastamy w jakże odmiennych środowiskach, to nasza znajomość układa się bardzo dobrze. Dzięki tej wymianie możemy lepiej poznać zwyczaje, tradycje, kulturę i życie codzienne naszych przyjaciół. Korespondencja ta stwarza również doskonałą okazję do rozwijania kompetencji językowych.  Kilka dni temu otrzymaliśmy kolejny list z Meksyku. Nasi rówieśnicy przybliżyli nam miejsca gdzie najczęściej spędzają wakacje. Obecnie uczniowie klasy VI przygotowują list, w którym chcą pokazać i opisać najciekawsze miejsca w Polsce.

Małgorzata Gibek