Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  TO POD  |  „Bez stresu do sukcesu” - podsumowanie V modułu projektu „Mistrzowie życia”

„Bez stresu do sukcesu” - podsumowanie V modułu projektu „Mistrzowie życia”

Tytuł ostatniego modułu w tym roku szkolnym to „Bez stresu do sukcesu”

Główne cele jakie sobie założyliśmy to, aby nasi uczniowie nauczyli się rozpoznawać swoje emocje, nastroje, myśli. Dowiedzieć się jakie są strategie radzenia sobie redukując wpływ stresu na zdrowie i wyrażać swoje emocje za pomocą sygnałów niewerbalnych.

Zadania, które realizowaliśmy w trakcie 2 miesięcy:

  1. Złote myśli potrafią natchnąć do zmian…
  2. Czasem wystarczy jedno zdanie, by spojrzeć na świat zupełnie inaczej –świeżo i twórczo.  Każda klasa przez tydzień wywieszała na korytarzu cytaty, które zainspirują nas by coś zmienić w swoim życiu, uczynić je lepszym, bardziej satysfakcjonującym.
  3. Tworzyliśmy mapę myśli dotyczącą fizycznych, psychicznych oraz emocjonalnych objawów stresu i sposoby wyjścia z sytuacji stresowych.
  4. Snuliśmy marzenia i plany - zarządzanie sobą w czasie. Uczniowie tworzyli szczegółowy plan dnia (dwóch lub więcej) dla siebie lub swojej rodziny z uwzględnieniem walki ze stresem.
  5. Zatańczyć siebie - czyli wyrysuj ruchem własne emocje...

Taniec pomaga uwolnić napięcia nagromadzone w naszym ciele pod wpływem stresu, oddaje naszą osobowość, temperament, cechy charakteru. Bo tak to już jest, że w tańcu wychodzimy cali my: wrażliwi, nieśmiali, pewni siebie, narcystyczni, zabawni, twórczy …

Tańcz zawsze, kiedy jest ku temu okazja! W domu podczas sprzątania, wkuwania czy świętowania zdanego egzaminu. Na imprezie, gdy tańczą tłumy bądź nie tańczy nikt.

Podsumowanie modułu odbyło się w czwartek 22 czerwca, a oto relacja fotograficzna wykonana przez Panię Anię Włodarczyk, która zawsze uwiecznia wszystko to, co dzieje się w naszej szkole, a dzieje się bardzo dużo.

Osoby odpowiedzialne:

Marta Borko-Ciesielska

Jolanta Trybel

Foto

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-317.html

https://youtu.be/Yc0IbRT9MEQ

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2762734