Tutaj jesteś: strona główna  |   Współpraca z zagranicą  |  PROJEKT EUROPEJSKI „CALENDARS CUSTOMS AND TRADITIONS”

PROJEKT EUROPEJSKI „CALENDARS CUSTOMS AND TRADITIONS”

W lutym uczniowie klasy VI przystąpili do realizacji projektu „CALENDARS CUSTOMS AND TRADITIONS” w ramach międzynarodowego programu eTwinning. Projekt prowadzony był od lutego do czerwca ze szkołami ze Słowacji, Serbii, Rumunii, Republiki Macedonii i Turcji. Ideą przewodnią tego przedsięwzięcia było poznanie tradycji i obrzędów krajów partnerskich z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-technologicznych. Projekt realizowany był na zajęciach języka angielskiego i zajęciach informatycznych. Pod czujnym okiem nauczycieli uczniowie przygotowywali kolejne kartki wirtualnego kalendarza, na których prezentowali tradycje i obrzędy swojego kraju, regionu i miejscowości. Nie mogło zabraknąć prezentacji poszczególnych klas i działań podejmowanych w naszych placówkach. Wśród wypracowanych materiałów znalazły się: prezentacje multimedialne, filmiki z wydarzeń szkolnych, zdjęcia i wiele ilustracji. Podczas obchodzonych świat, zadbano również o przekazywanie życzeń w języku polskim i angielskim. Tak przygotowane materiały zostały umieszczone na specjalnej platformie projektu TwinSpace, aby wszyscy członkowie projektu mogli mieć do nich swobodny dostęp. Dzięki takiej współpracy uczniowie zyskali nowych przyjaciół zagranicznych, poznali ich szkoły, życie codzienne oraz wzbogacili wiedzę na temat kultury i tradycji ich krajów. Udział w projekcie sprawił uczniom wiele radości i pozwolił doskonalić umiejętności językowe i informacyjno-komunikacyjne.

Małgorzata Gibek

CERTYFIKAT - Calendars customs and traditions