Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |   Współpraca z zagranicą  |  MEKSYKAŃSCY PRZYJACIELE KORESPONDENCYJNI

MEKSYKAŃSCY PRZYJACIELE KORESPONDENCYJNI

       Tradycyjnie, w roku szkolnym 2016/2017 klasa VI przystąpiła do  realizacji projektu wymiany korespondencji listowej ze szkołą z Meksyku.

    Głównym celem tej współpracy zagranicznej jest rozwijanie i doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Pisząc listy, uczniowie wymieniają informacje, zdjęcia i ciekawostki dotyczące życia codziennego, geografii, kultury i zwyczajów w swoich krajach.

      W pierwszych listach, uczniowie starali się poznać i przedstawić swoje zainteresowania i ciekawostki dotyczące życia rodzinnego i szkolnego. W kolejnych korespondencjach opisywali najciekawsze miejsca obu krajów oraz zwyczaje i tradycje obchodzonych świąt. Za każdym razem, otrzymywane listy sprawiają uczniom ogromną radość, są kolorowe, wykonane ciekawymi technikami, pełne ciepłych słów i co najważniejsze napisane w języku angielskim.

       Projekt dostarcza uczniom wiele radości, rozwija ich kreatywność, poszerza wiedze na temat innych kultur, rozwija kluczowe kompetencje językowe i motywuje do nauki języka angielskiego.

Małgorzata Gibek

Foto

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-282.html

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2762636