Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |   Współpraca z zagranicą  |  PROJEKT ETWINNING „EASTER IN UK AND POLAND”

PROJEKT ETWINNING „EASTER IN UK AND POLAND”

     Od pewnego czasu projekty eTwinning na dobre zagościły w edukacji językowej naszej szkoły. W tym roku, również nie mogło zabraknąć przedsięwzięcia promującego współpracę szkół w Europie. W marcu nasza szkoła przystąpiła do projektu „Easter in UK and Poland”. W programie uczestniczyła klasa II naszej szkoły oraz ich rówieśnicy ze szkoły w Chelmsford z Anglii.

Celem projektu było upowszechnianie tradycji i zwyczajów wielkanocnych naszych krajów, poszerzenie słownictwa związanego z Wielkanocą oraz rozwijanie kompetencji językowych. Wspólnie z naszym partnerem ustaliliśmy zadania związane z tym projektem.

      Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali piękne kartki świąteczne z życzeniami w języku polskim i  angielskim, które zostały wysłane do Anglii. Kolejne zadanie polegało na wykonaniu kart z symbolami wielkanocnymi. Dzieci ilustrowały symbole związane z tym świętem i podpisywały w obu językach. Ostatnie zadanie miało na celu przybliżyć zwyczaje i tradycje wielkanocne naszych krajów. Wykorzystując w tym celu technologie informacyjno- komunikacyjne, wykonaliśmy prezentację multimedialną. Końcowym etapem działań było zaprezentowanie swoich prac na forum klasy i umieszczenie ich na platformie Twinspace. Dużo radości sprawiły uczniom kartki wielkanocne od zagranicznych rówieśników. Uczniowie odczytywali umieszczone na nich życzenia oraz imiona autorów tych prac.

     Należy podkreślić, że przy realizacji projektu uczniowie wykazali się pomysłowością  i wszystkie prace zasłużyły na pochwalę. Projekt pozwolił poszerzyć wiedzę uczniów na temat polskich i anglojęzycznych obrzędów i tradycji świątecznych, doskonalić umiejętność pracy zespołowej i przygotować uczniów do czynnego używania języka angielskiego w komunikacji.

Małgorzata Gibek

CERTYFIKAT

 

Foto

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-281.html

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2762697