Tutaj jesteś: strona główna  |  Dziecięca ekspresja  |  Zima

Zima

„Śnieżna bajka”

Zimowa tancerka do nas zawitała

I drzewa w posągi zimy pozamieniała.

Krzaki srebrnym puchem otuliła,

A jezioro w wielkie lustro zamieniła.

Dzieci po lustrze na łyżwach śmigały,

A w domu ciepłego kakao dostały.

Bartłomiej Bandurowski

Kajetan Charków

Jakub Żurakowski

„Zimowe zamieszanie”

Przyszła do nas sroga zima,

No i mróz za oknem trzyma.

Jeziora na dworze zamarzły,

Nikt ćwiczyć nie może.

Dzieci po lodzie jeździły

I zmęczone wieczorem wróciły.

Do łóżek wróciły i o ósmej się obudziły.

Dawid  Frukacz

Jakub Kuffel

Mateusz Świtalski

Miłosz Wilczek

„Historia śniegowego bałwanka”

Tak niedawno, nad okrytą lodem rzeką dwoje dzieci bawiło się, zjeżdżając na sankach. Po chwili jednak znudziło im się zjeżdżanie. Ulepiły trzy kule. Poustawiały je na sobie od największej kuli do najmniejszej. Dały garnek, marchewkę, szalik i węgielki jako guziki. Zrobiły tez oczy i usta, a  z patyków ręce. W końcu się ściemniło i dzieci poszły do domu. W nocy był mróz. Rano dzieci obudziły się, zjadły śniadanie, ubrały się ciepło i pobiegły nad rzekę.

– O nie, nasz bałwan zniknął!

– Zniknął? – zdziwił się Kali.

– Tak – odpowiedział Tymek.

-  Szkoda  - mówią dzieci.

– Był fajny.

Odwracają się, a tu widzą swojego bałwanka. Dzieci były szczęśliwe. Wróciły do domu i żyły długo i szczęśliwie.

Maja Giemzik kl. III

Pewnego dnia żył sobie chłopiec o imieniu Bartek, który nie miał taty. Obudził się następnego dnia i był bardzo smutny, bo nie miał się z kim bawić. Ulepił bałwana, a potem poszedł napić się ciepłego kakao. W tym czasie bałwan ożył. Chłopiec wyjrzał przez okno i zobaczył, że bałwan żyje. Następnego dnia pojechali razem na narty. Świetnie się bawili i Bartek powiedział:

-  Kocham Cię bałwanku.

Bartłomiej Bandurowski kl. III

Zwierzęta zimą pragną zapaść w sen zimowy. Te, które nie zapadają w sen chcą żeby leśniczy przynosił im buraczki i siano. A na następną zimę będzie tak samo.

Weronika Trembecka kl.III

Zwierzęta zimą marzą o ciepłych norkach lub jaskiniach. Nie wszystkie jednak zapadają w sen zimowy. Zwierzęta, które nie zasypiają potrzebują jedzenia np. siana, ziarna, słoninki i innych rzeczy. Zwierzęta są szczęśliwe, jak ludzie je dokarmiają.

Daria Szkwarek kl. III

„Śnieżny Bałwanek”

W lesie mieszkał Śnieżny Bałwanek, który szczęśliwy, śmieszny i zabawny. Pewnego razu Śnieżny Bałwanek zaczął się roztapiać, bo świeciło słońce. Tomek, dziesięcioletni chłopiec zobaczył bałwanka. Tomek powiedział:

- Bałwanek się roztapia, muszę go wyleczyć. Tomek pomógł bałwankowi i odprowadził go do domu. Bałwanek był znowu szczęśliwy i wrócił do swoich rodziców.

Kacper Luty kl.III

„Śniegowy bałwanek”

Pewnego razu poszłam z Hanią, Oliwią i Amelką do parku lepić bałwana. Lepiłam pierwsza kulę, Hania drugą, a Amelka z Oliwią trzecią. Potem poszłyśmy szukać patyków, żeby zrobić bałwanowi ręce.  Poszłyśmy do domu po marchewkę i garnek. Marchewka była nosem, a garnek czapką. Gdy już ulepiłyśmy poszłyśmy powiedzieć o tym rodzicom. Rodzice przyszli go zobaczyć i powiedzieli, że jest bardzo ładny. Zrobiło się zimno i poszłyśmy do domu. W domu czekało na nas ciepłe kakao.

Agata Osiecka kl.III

Życzenia dla Zimy

Droga Zimo, życzę Ci wszystkiego dobrego, aby dzieci się śniegiem bawiły. Żebyś zawsze była zdrowa i nigdy od nas nie odchodziła. Zrobiliśmy dla Ciebie bukiet kwiatów. Życzymy zdrowia, szczęścia i pomyślności, niechaj dobro u Ciebie dziś gości.

Zuzanna Kurbasów kl.III

Życzenia dla Zimy

Zimo, Zimo, mroźna Zimo, życzę Ci żebyś zawsze do nas przychodziła i dawała nam śnieg. Żeby każde dziecko lubiło Cię. Żebyś zawsze, ale to zawsze była u nas mile widziana.

Życzy Hanna Wasylewicz kl.3