Tutaj jesteś: strona główna  |  Dziecięca ekspresja  |  Teksty dzieci - klasa 3

Teksty dzieci - klasa 3

Pewnego dnia koło źródła przyleciała jaskółka. Obok był żółw, który musiał się napić, był spragniony.

– Hej, jak masz na imię?- zapytał żółw.

– Mam na imię Jaskółek - powiedział. I tak się zakolegowali. Pewnego dnia z gór przyleciał wróbel o szarych piórach. Okazało się, że to król ptaków.

Mateusz Świtalski

Myślę sobie godzinami, jakie w szkole zrobić zmiany.

Lekcje trwałyby 5 minut, za to przerwy nie krócej niż 45 minut.

W mojej szkole na każdej ławce stałyby wiatraki

, a na półkach nie misie, tylko prawdziwe zwierzaki.

Obiady także byłyby inne : frytki, pizza i ciasta pyszne.

To jest moja szkoła marzeń.

Amelia Zdanowicz

Lubię chodzić po górach, a także latać w chmurach.

Byłem w Tatrach na Świnicy, a potem zjadłem pysznej kwaśnicy.

Lubię jeździć na rowerze, po ładnym plenerze.

Czasem gdy się nudzę, to bawię się lego, to moje małe hobby kolego.

Zaraz idę spać, bo rano muszę wstać!

Bartłomiej Bandurowski

Było sobie królestwo, w którym mieszkał król i królowa. Królowa kupiła sobie kapelusz z piórami i zapragnęła jeszcze złotego pióra jaskółki, która ma gniazdo na najwyższej górze. Zastanowiła się kogo wysłać i padło na żółwia Alberta. Żółw jak szedł potknął się o ogórka i wpadł do źródła.

Kajetan Charków

Król i królowa mieszkali w pięknym zamku za górą wzdłuż źródła. Zamek otoczony był pięknym ogrodem, którym zajmowała się dobra wróżka. Za pomocą różdżki sprawiała, iż róża zamieniała się w jaskółkę. Królowa pięknie śpiewała więc założyła chór lecz śpiewacy często się kłócili, więc chór zamienił się w wiór.

Hanna Wasylewicz

Na wielkiej górze stał zamek króla i królowej, a głęboko pod zamkiem było legendarne źródło mądrości, którego pilnował stróż. Pewnego dnia do źródła wpłynął żółw i napił się z niego wody. Jaskółka i wróbel dowiedzieli się o mądrości żółwia i też przylecieli do źródła żeby napić się wody i zaczęli mówić ludzkim głosem. Dowiedziała się o tym wróżka i powiadomiła króla, że wszyscy już wiedzą o jego źródle mądrości. Król zmartwił się, że już nie on będzie najmądrzejszy w królestwie, ale królowa przekonała go żeby się cieszył, że będzie miał najmądrzejsze królestwo na świecie.

Jakub Kuffel

Dawno, dawno temu za wielką górą był zamek. Mieszkali w nim król i królowa. Wokół zamku rozciągał się piękny ogród. W ogrodzie kwitła czerwona róża. W róży zakochał się mały, ćwierkający wróbelek. Gorące uczucia wróbla obserwowała jaskółka, która podkochiwała się w tym właścicielu szarych piórek. Była zazdrosna więc poprosiła wróżkę o pomoc. Wróżka podniosła różdżkę, chcąc rzucić czar na wróbla, żeby pokochał jaskółkę, ale szybki wróbelek odleciał. Czar trafił w żółwia, który zapałał gorącą miłością do jaskółki. Całe nieporozumienie skończyło się wielką kłótnią w ogrodzie, sypały się wióry, zgodnym chórem krzyczeli żółw i jaskółka, a źródło całego zamieszania – róża skuliła płatki i poszła spać. Na krzyki w ogrodzie zareagował stróż zamkowy pan Ogórek, postawił w ogrodzie stracha na wróble z płótna i z włókna, i tak skończyła się historia tej miłości.

Michał Marut