Tutaj jesteś: strona główna  |  Dziecięca ekspresja  |  Wakacje - klasa II

Wakacje - klasa II

Pyszna potrawa”

Dawno, dawno temu… a może nawet i dziś, żyła sobie dziewczynka, która kochała gotować. Jej ulubioną potrawą była zupa z marchewką, chrzanem, ziemniakami i chlebkiem. Pewnego razu przed jej domem szli harcerze, więc dziewczynka postanowiła ich poczęstować.

- Czekajcie… chcę was poczęstować! – zawołała dziewczynka.

- Mmmm…. jakie pyszne! -zachwycili się harcerze.

- Masz wielki talent, powinnaś go wykorzystać!

Minęło wiele lat…

Dziewczynka gotowała coraz więcej i coraz lepiej… Była już całkiem sporą panną.

Postanowiła, że otworzy restaurację i będzie dawać gościom dobre jedzenie i szczęście, bo potrawy będą zupełnie za darmo.

Tak też zrobiła.

Restaurację odwiedzało codziennie wiele osób i każdy był najedzony i szczęśliwy.

Maja Giemzik klasa II

„ Wakacje”

Na wakacjach wyjechaliśmy w góry do „Schroniska pod chmurami”. Pewnego dnia rozpaliliśmy ognisko i zajadaliśmy kiełbasę. Spaliśmy pod gołym niebem, a rano poszliśmy na wycieczkę na Kopę Biskupią. Tam kupiliśmy pamiątki, a następnego dnia poszliśmy od strony czeskiej. Wycieczka była bardzo udana.

Miłosz Wilczek klasa II

„Mały baranek”

Dawno temu mały baranek chciał być Duży, więc wybrał się w podróż. Był bardzo głodny, ale znalazł pewien sklep. Wszedł tam i poprosił:

- Przepraszam ma pan kawałek chleba?

- Tak baranku, dam ci kawałek.

– Dziękuję !

– Proszę.

Poszedł baranek dalej i zobaczył chomika.

– Ej, ej!

- Co się stało?

- Będziesz moim przyjacielem?

- Dobrze!

I tak oto mały baranek juz nie był mały.

Zuzanna Kurbasów klasa II

„Harcerze”

Pewnego razu żyli sobie harcerze, którzy uwielbiali wycieczki. Wybrali się do lasu i na polanie zobaczyli ulubione chabry. Chabry były bardzo piękne i urocze. Michalina poszła dalej. Harcerze nie wiedzieli gdzie jest harcerka Michalina, ale jeden z harcerzy już ją zobaczył. Była na łące. I znowu było tak jak dawniej.

Kacper Luty klasa II

„Schronisko pod chmurami”

Pewnego razu uczniowie klasy drugiej wybrali się do „ Schroniska pod chmurami”. Gdy tam dotarli, to mieli wolny czas na zabawę. Dziewczynki wąchały piękne kwiaty, chłopcy grali w szachy, a inne dzieci bawiły się w chowanego. Wieczorem dzieci poszły oglądać zachód słońca. Rano pani powiedziała, że dziś Michał robi kanapki. Były bardzo smaczne.

Daria Szkwarek klasa II

„Zawody na wakacjach”

Dawno temu na wakacjach w Prudniku były zawody w jeździe na rolkach. Jedna z dziewczynek zajęła pierwsze miejsce i dostała puchar. W nagrodę poleciała ze spadochronem do pewnej chaty, tam pani kucharka zrobiła dla dziewczynki  obiad. Był schab i ziemniaki i pyszna surówka z marchewką.

Agata Osiecka klasa II

„Wilk w mieście”

Pewnego razu żył sobie wilk , który poszedł do miasta, aby kupić kurę na obiad. Jadąc autobusem do domu napotkał duże korki. Dał kierowcy pieniądze i poszedł do wioski. Czekał tam na taksówkę, gdy przyjechała kontynuował swoją podróż do domu. Kiedy był na miejscu wziął swoją kartę kredytową i kupił hotel, bo wilk był milionerem. W hotelu zorganizował turniej szachowy. Robiąc te wszystkie rzeczy zapomniał, że był głodny. Zapomniał też o kurze. Kupił hamburgera i zjadł go ze smakiem , jakby nie był milionerem tylko zwykłym wilkiem.

Michał Marut klasa II

„Wycieczka”

Dawno ,dawno temu dzieci poszły do lasu. Nagle zobaczyły schronisko. Zrobiło się już ciemno, był bardzo piękny zachód słońca. Nowego ranka chłopcy grali w szachy, a dziewczynki wąchały kwiaty.

Weronika Trembecka klasa II