Tutaj jesteś: strona główna  |   Współpraca z zagranicą  |  ?GETTING TO KNOW EACH OTHER?

?GETTING TO KNOW EACH OTHER?

“POZNAJMY SIĘ” to kolejny projekt realizowany z partnerami z Hiszpanii i Grecji z udziałem klasy V.

Na początku marca wymieniliśmy się prezentacjami o swoich krajach i miejscach zamieszkania. Uczniowie mogli poznać, gdzie mieszkają ich zagraniczni przyjaciele. Dzieci świetnie radziły sobie ze zrozumieniem zawartych w prezentacjach informacji pisanych w języku angielskim.

Kolejne zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu tzw. personal page. Personal page to prywatna strona z wybranymi informacjami o sobie, opatrzona ilustracjami  i zdjęciami. Wykonując to zadanie, uczniowie wykorzystali dostępne programy komputerowe. Efekt końcowy był imponujący. Drogą elektroniczną wysłano do szkół partnerskich tak przygotowane strony, a w tradycyjny sposób - pocztą albumy. Dzięki temu, dzieci mogły poznać ciekawostki o życiu swoich zagranicznych kolegów, sposobie spędzania przez nich wolnego czasu oraz ich upodobaniach i zainteresowaniach. Wysyłając słodki upominek, greccy partnerzy sprawili swoim rówieśnikom dużą niespodziankę.

Powyżej wymienione działania stworzyły uczniom szansę zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności. Podczas lekcji językowych to uczniowie decydowali o tym, co chcą o sobie napisać w języku angielskim, a nauczyciel tylko monitorował ich pracę. Dzięki takim sposobom, nauka staje się przyjemna i pożyteczna, a uczniowie dostrzegają, że warto uczyć sie języków obcych.

Małgorzata Gibek