Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |   Współpraca z zagranicą  |  ?EASTER CARDS EXCHANGE? EUROPEJSKI PROJEKT WIELKANOCNY

?EASTER CARDS EXCHANGE? EUROPEJSKI PROJEKT WIELKANOCNY

Na początku marca szkoła w Moszczance przystąpiła do europejskiego projektu Etwinning. Głównym celem przedsięwzięcia było poznanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych w różnych zakątkach Europy. W projekcie wzięło udział wiele szkół europejskich między innymi ze Szwecji, Rumunii, Włoch, Północnej Irlandii, Anglii i Polski.

       Uczniowie klasy IV na lekcjach plastyki wykonali kartki wielkanocne, do których zredagowali życzenia w języku angielskim i polskim. Ponadto przygotowali i nagrali krótki filmik o tematyce wielkanocnej oraz złożyli życzenia w dwóch językach pozostałym partnerom projektu. W tym samym czasie, klasa V na zajęciach komputerowych i lekcjach języka angielskiego przygotowywała dwie prezentacje multimedialne. Pierwsza z nich przedstawiała najważniejsze i najciekawsze informacje o Polsce, Moszczance i działaniach podejmowanych w naszej szkole. Druga prezentacja poświęcona była polskim zwyczajom i tradycjom wielkanocnym. Tak przygotowane materiały umieszczone zostały na platformie projektu Twinspace. Dzięki temu wszyscy partnerzy mieli do nich swobodny dostęp.

     Realizacja tego przedsięwzięcia wzbogaciła wiedzę uczniów na temat innych krajów europejskich oraz tradycji wielkanocnych w różnych stronach Europy.  Była to też niezwykła przygoda z językiem angielskim. Uczniowie wyszukiwali i poznawali nowe zwroty i wyrażenia angielskie. Dobierali ilustracje do zredagowanych tekstów. Wykorzystując materiały autentyczne doskonalili kluczowe kompetencje językowe i dostrzegali, że znajomość języków obcych stanowi ważny element w kontaktach międzyludzkich we współczesnym świecie.

https://www.youtube.com/watch?v=ebl8mtaMJP4&feature=youtu.be

Małgorzata Gibek

CERTYFIKAT

 

Foto

Foto

Foto

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2762883