Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |   Współpraca z zagranicą  |  MEKSYKAŃSCY PRZYJACIELE

MEKSYKAŃSCY PRZYJACIELE

Nasza szkoła od wielu lat prowadzi korespondencję ze szkołą meksykańską. Uczniowie klasy VI przygotowują listy Freinetowskie w postaci plakatów, albumów, składanek a nawet nagrań CD. Tematykę listów wyznaczają aktualne wydarzenia, nadchodzące święta oraz to, co uczniom w danym czasie jest najbliższe.

Dzięki tej korespondencji świat nie wydaje się tak odległy. Uczniowie poznają nie tylko kulturę, zwyczaje i tradycje Meksyku, ale również zainteresowania, styl życia i ciekawostki o swoich zagranicznych kolegach. Listy są pisane w języku angielskim, co stanowi cenne źródło w rozwijaniu kluczowych kompetencji językowych. W tym roku szkolnym uczniowie zredagowali i wysłali dwa listy do Meksyku. W pierwszym z nich, każdy z uczniów prezentował swoją osobę, opisując i ilustrując to, co uważał za najciekawsze. W drugim liście uczniowie starali się przybliżyć meksykańskim przyjaciołom Święta Bożego Narodzenia w Polsce. Ogromną radość sprawił wszystkim otrzymany w październiku list z Meksyku. Miał formę składanki przedstawiającej uczniów zaprzyjaźnionej szkoły z opisem każdego z nich.

        Chcemy, aby nasz znajomość korespondencyjna trwała i rozwijała się nadal. Ten sposób komunikacji pozwala kształtować w naszych uczniach postawę ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur. Praca na autentycznych materiałach sprawia, że nauka może być fascynującą przygodą motywującą do pracy nawet najbardziej nieśmiałych uczniów.

Małgorzata Gibek

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2762980