Tutaj jesteś: strona główna  |   Współpraca z zagranicą  |  EUROPEJSKI PROJEKT ETWINNING ?CHRISTMAS IN EUROPEAN COUNTRIES?

EUROPEJSKI PROJEKT ETWINNING ?CHRISTMAS IN EUROPEAN COUNTRIES?

Na początku grudnia nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu eTwinning ze szkołami w Hiszpanii i Grecji. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie zagranicznym szkołom tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych danego kraju.

Uczniowie klasy V z ogromnym zapałem przystąpili do pracy. Przygotowali plakat przedstawiający zwyczaje, tradycje, potrawy i ciekawostki dotyczące Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Wykonali kartki bożonarodzeniowe i zredagowali życzenia w języku angielskim. Aby nasi zagraniczni przyjaciele poczuli prawdziwą magię Świąt, zadbali również o tradycyjne polskie słodycze. Jak to opisują nauczyciele z partnerskich szkół, radość z otrzymanych przesyłek była ogromna. Cieszymy się, że uczniowie innych krajów poznają nasze piękne polskie tradycje, a my z pewnością dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o Świętach w Hiszpanii i Grecji.

Ten projekt zainspirował nas do realizacji kolejnych. Poprzez kontakt z żywym językiem uczniowie będą mogli poznawać kulturę i zwyczaje innych europejskich krajów oraz doskonalić i rozwijać swoje umiejętności językowe.

Małgorzata Gibek