Tutaj jesteś: strona główna  |  Dziecięca ekspresja  |  Magiczna Kropla WODY - TEKST INSPIROWANY

Magiczna Kropla WODY - TEKST INSPIROWANY

MAGICZNA KROPLA ŻYCIA

Pewnego wiosennego wieczoru Piotr siedząc, na swoim wózku inwalidzkim, przy rozpalonym kominku, czytał artykuł pt.,,Kropla życia”.

Nagle do kominka wleciała tajemnicza mapa. Piotr szybko podjechał do kominka i wyciągnął ją z płomieni. Rozwinął mapę i dowiedział się, że prowadzi ona do miejsca, gdzie każdy człowiek może być uzdrowiony. To było to miejsce, o którym z taką pasją i tak dużo czytał w artykule. Kolejnego dnia powiedział to swojemu najwierniejszemu przyjacielowi. Ten jednak w to nie wierzył. Nazajutrz jednak wybrali się razem do pobliskiego lasu. Dotarli do niewielkiej rzeki, którą ludzie zwali ,,ognistą”. Wtem z największego drzewa spadła kropla wody na ramię Piotrka. Przez chwilę jego serce stanęło. Ale za moment odetchnął z ulgą i po chwili stanął na własnych nogach.

Po powrocie do domu Piotr chwycił za pióro i zaczął pisać książkę, która niosła jasne i mądre przesłanie, żeby w życiu się nie poddawać, wierzyć w siebie i swoje marzenia. Swoją książkę zatytułował: ,,Magiczna kropla wody”.

Autorki tekstu:  Hania Stocka

Marta Golc - Mączka