Tutaj jesteś: strona główna  |  Dziecięca ekspresja  |  ENERGYLANDIA - ENERGII FONTANNA

ENERGYLANDIA - ENERGII FONTANNA

ENERGYLANDIA – ENERGII FONTANNA, czyli zapiski uczniów w formie listów, sprawozdań, kartek z pamiętnika, wierszy.

Moszczanka, 22.05.2015r.

Droga Wiktorio!

Piszę do Ciebie ten list, bo chcę Ci powiedzieć, gdzie wczoraj byłam. Na pewno mi nie uwierzysz, ale jakimś cudem znalazłam się w Rodzinnym Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze. (…)Wyjechaliśmy z Moszczanki trzema autobusami o godzinie 7:00. Jechaliśmy miejskimi drogami, dlatego podróż trwała długo (ponad cztery godziny). Ale gdy wreszcie dojechaliśmy, byłam tak szczęśliwa, że obawiałam się, że z radości wybuchnę. (…) Opisałabym wszystkie atrakcje, ale list byłby bardzo długi.(…) Po tej wycieczce jestem bardzo odważna i nie boję się wyzwań.(…)

Fragment listu Ilony Luty z klasy VI

(…) W Energylandii spędziliśmy cztery godziny. Zjedliśmy pyszny obiad z deserem. (…) W tym miejscu poczułam w sobie energię, ale już w kolejnym- wielki strach. (…)

Fragment listu Wiktorii Zimoch z klasy VI

(…) Były tam różne atrakcje: kolejki górskie, karuzele oraz dużo ekstremalnych rozrywek. Najbardziej podobała mi się kolejka górska, na której trochę się bałem. (…) Moim zdaniem była to ciekawa, wartościowa oraz przyjemna wycieczka. Trochę mi szkoda, że już nie jestem tam, ale myślę, że jeszcze kiedyś powrócę.(…)

Fragment sprawozdania Patryka Błaszczuka z klasy VI

(…) O godzinie 16:00 wszyscy nauczyciele i opiekunowie byli zmęczeni nadmiarem atrakcji, ale my dzieci dalej byłyśmy wesołe i pełne dobrej energii. Ten dzień był wspaniały.

Fragment sprawozdania Wiktorii Pytel z klasy VI

Energylandia

Energylandia ekstremalna

Brzmi jak ,,energia witalna’’

Gdy poczujesz w brzuszku strach

Nie martw się, bo to adrenaliny czar!

(…)

Kasia Osiecka, klasa szósta

(…) Młoty strachu nam dodały,

Woda ochlapała nas,

Emocje, fantazje i wulkany

Ekscytujący to był czas.

Ból brzucha i te emocje były,

Nie mogliśmy po tym spać,

Jednak udane to były czasy,

Energylandia – aż nie chce się spać.

Fragment wiersza Wiktorii Golc- Mączki i Karoliny Łaszczak

(…) Po obiedzie zjadłam pyszny deser i, w towarzystwie koleżanek i pani Gosi, ruszyłam na podbój kolejnych podniebnych atrakcji.(…)Udałam się na najbardziej ekstremalną machinę w tym parku. Gdy się zatrzymała, wiedziałam, że na taką nigdy więcej nie wsiądę.(…)

Hania Ilnicka, klasa V

(…) Gdy przekroczyliśmy bramę parku, do naszych uszu dobiegły dźwięki piosenki o Energylandii. Z przyjemnością zwiedziliśmy trzy strefy: familijną, dziecięcą i ekstremalną.(…) Podobała mi się ta wycieczka! Chętnie bym tam jeszcze raz pojechała.(…)

Klaudia Malinowska, klasa V

(…) Byłyśmy także na kolejce wikingów i na gąsienicy, która najpierw powoli się poruszała, a później bardzo przyspieszyła.(…)

Fragment kartki z pamiętnika - Jola Antonów, klasa V

(…) Mieliśmy tam również obiad: rosół, frytki z mięsem i surówką marchewkową oraz włoski deser.(…) Jestem zachwycona tą wycieczką. Postaram się namówić mamę, byśmy rodzinnie pojechali tam na wakacje.

Fragment kartki z pamiętnika - Hania Stocka, klasa V

Moszczanka, 22.05.2015

Witaj Oskarze!

Piszę do Ciebie ten list, żeby Ci opowiedzieć , jak było wczoraj w Energylandzie. (…)Muszę Ci wyznać, że gdy jechałem na ,,wielkim młocie ‘’ ze strachu krzyczałem na całe gardło. (…)To była według mnie najlepsza wycieczka w ciągu tego roku szkolnego. Żegnam Cię serdecznie.

Kamil Czarniak klasa V

PS: Żałuj !!!

(…) Najlepszą atrakcją były łodzie wikingów, które najpierw wjeżdżały pod górę, później się rozpędzały, a następnie kręciły się wokół własnej osi. Byłem na nich dwa razy, chciałem więcej, ale zabrakło czasu.

Dominik Strap klasa V