Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  TO POD  |  TO POD wiatr, to z wiatrem...

TO POD wiatr, to z wiatrem...

       Dzień Ziemi-święto naszej planety, to wspaniały moment, aby spędzić go na łonie natury. Uczniowie klas I- III, pomimo wiosennego, silnego wiatru, udali się w malownicze plenery Doliny Bystrego Potoku w Pokrzywnej.

       Już podczas spaceru mogliśmy podziwiać kwitnące na biało- dzikie czereśnie, kobierce zawilców gajowych, schowane w trawie fiołki i mnóstwo stokrotek i mniszków.

        Na polanie czekali na nas pracownicy Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych: pan Janusz Husak i pan Ryszard Mydło. Panowie przygotowali dla nas drewno na ognisko, kije i piękny, obrotowy ruszt. Za chwilę dzieci udały się na wycieczkę po rezerwacie „Cicha Dolina”. Dowiedziały się czym jest park krajobrazowy i rezerwat, poznawały rośliny PK „Góry Opawskie”, pytały o zwierzęta żyjące na terenie Parku. Dowiedziały się, że czosnek niedźwiedzi, kwitnący właśnie teraz, jest świetną rośliną przyprawową. Natomiast szczawik zajęczy ma przyjemny kwaskowaty posmak.

       Pelni wrażeń, rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Smakowały wspaniale. Jeszcze zabawa z wykorzystaniem naturalnych przeszkód. I... czas do szkoły. Trochę zmęczeni, ale rozbawieni i pełni wiedzy przyrodniczej wróciliśmy do Moszczanki.

E. Bury

Foto

Foto

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2764963