Tutaj jesteś: strona główna  |  TO POD  |  ?Czasopisma dawniej i dziś?

?Czasopisma dawniej i dziś?

Uczniowie klasy III w ramach projektu „Umysły w podróży do przyszłości” tworzyli wernisaż czasopism dawnych i dzisiejszych. Wcześniej oglądaliśmy różne gazety i czasopisma zwracając uwagę na szatę graficzną, poruszane w artykułach tematy, ogólny wygląd i wrażenie. Oto nasze wnioski:

• Dawniej czasopisma miały uboższą kolorystykę, często złą jakość zdjęć.

• Dawniej w czasopismach i gazetach prawie nie było reklam i ogłoszeń.

• Tematyka poruszana na łamach dawnych czasopism była „ambitniejsza”, pozbawiona plotek i sensacji.

• Nowe czasopisma są bardzo kolorowe, mają dużo przyciągających wzrok ilustracji i zdjęć.

• Współczesne gazety i czasopisma są pełne reklam, porad, przepisów kulinarnych.

• Dziś wyraźnie można zauważyć podział czasopism na: lekkie, plotkarskie, pełne reklam, przepisów kulinarnych i czasopisma ukierunkowane na konkretne zainteresowania czytelnika (polityka, życie społeczne, psychologia itd.).

uczniowie kl. III