Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Święto Wolności  |  Urodziny Demokracji

Urodziny Demokracji

 Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole szczególne święto - 25 lecie urodzin demokracji (pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu ). Bardzo długo czekaliśmy na ten moment i szczególnie się do niego przygotowaliśmy.

Wcześniejsze działania realizowane w ramach prowadzonego w naszej szkole projektu „ Młodzi dla Wolności" pozwoliły dzieciom dokładnie poznać burzliwe wydarzenia lat 80-tych i szczęśliwe ich zakończenie.
W dniu dzisiejszym, aby uczcić tak ważne święto uczniowie przyszli do szkoły w biało-czerwonych strojach. O godzinie 11 cała społeczność uczniowska zebrała się na boisku szkolnym. Nasza „urodzinowa impreza" rozpoczęła się od wykonania wspólnego poloneza. Wszystkie klasy wraz ze swoimi nauczycielami odtańczyły ten dostojny i szlachetny taniec inaugurując w ten sposób nasze święto. Następnie nasi uczniowie popisywali się zdobytą wiedzą na temat przemian ustrojowych lat 80-tych w quizie pt. „ Nasz droga do wolności". Byliśmy mile zaskoczeni poziomem wiedzy, jaką posiadali uczestnicy tego konkursu.
Po krótkiej przerwie odbyły się zajęcia plastyczno-literackie. Uczniowie mieli za zadanie ozdobić „ Drzewko Wolności" własnoręcznie wykonanymi liśćmi, na których widniały samodzielne zredagowane życzenia dla Wolnej, Niepodległej Polski.
Dzieci z głębi swoich małych serduszek pisały najszczersze życzenia: „ Polsko pozostań na zawsze wolna", „Życzymy Ci miłości i szacunku", „Kochamy naszą Wolną Ojczyznę", „Zawsze bądź zdrowa i czysta", „Życzymy Ci więcej radości".

Po życzeniach złożonych naszej demokratycznej Ojczyźnie przyszedł czas na urodzinowego torta. Wcześniej pani dyrektor z okazji dzisiejszego święta złożyła wszystkim serdeczne życzenia, następnie wspólnie z panią Małgorzatą Tuz i Pauliną Adamską (przewodniczącą Samorządu Szkolnego ) zdmuchnęła świeczki na urodzinowym torcie. Ciasto okazało się przepyszne i tylko brak dokładek nieco zmartwił naszych milusińskich. Na koniec dzieci zostały obdarowane białymi balonikami z czerwoną wstążeczką. Po zrobieniu pamiątkowej fotografii w radosnych nastrojach zakończyliśmy obchody urodzin 25- lecia naszej demokracji.

Rośnie nam bardzo mądre, obywatelskie pokolenie.

Pokolenie, które nie tylko z powagą ale też z wielką radością potrafi świętować tak ważne uroczystości - bo przecież jak napisała Daria na swoim listku „ Nie ma wolności bez radości"

 

Małgorzata Tuz

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

 

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192471