« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  42  , (...)  82  , (...)  109  , (...)  161  ,  162   | następna strona »

SPRZĄTAMY NASZĄ OKOLICĘ

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku pod hasłem „AKCJA - SEGREGACJA! 2x WIĘCEJ! 2x CZYŚCIEJ!”
News     Dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, nasza szkoła uczestniczyła w rajdzie Sprzątania Świata.  Zaopatrzeni w worki i rękawice uczniowie wraz z wychowawcami pod nadzorem Strażaków ruszyli posprzątać ulice i zakątki naszej miejscowości.     Głównym celem akcji było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Skala wytwarzanych każdego dnia odpadów jest ogromna, a część z nich trafia w miejsca do tego nieprzeznaczone.     (...)
Data: 2018-09-25

„Sadzimy geometryczny las”

Doświadczanie geometrycznych plenerowych radości na zajęciach edukacji matematycznej, to pierwsze kroki pierwszaków do matematycznej przygody.
News Niech zdjęcia przemówią …… poszukiwanie figur w przestrzeni przyszkolnej, oznaczanie geometrycznych kształtów w naturalnym otoczeniu dzieci, odczuwanie radości z odniesionego sukcesu i okrzyki radości „Jest, jest kółko, znalazłam!!!” tworzenie papierowego lasu, a w klasie parkietażu na dywanie…….. Pozwólmy dzieciom biegać i sprawdzać, szukać i cieszyć się odkryciem. To tylko zabawa, albo AŻ zabawa, która tak wiele wnosi w ich doświadczanie świata. ZAPRASZAMY (...)
Data: 2018-09-25

Wizyta Policjanta w przedszkolu [Łąka Prudnicka] 21.09.2018

21 września gościliśmy w naszym przedszkolu, pod naszym pięknym kasztanowcem pana Tomasza Kukułkę z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.
News Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Ciekawostką było pokazanie dzieciom przedmiotów: pałki policyjnej, gazu łzawiącego, kajdanek, co wywołało (...)
Data: 2018-09-24

Przedszkolaki dobre serduszka mają, więc Ziemi pomagają – Sprzątanie Świata 2018

Przedszkolaki z Moszczanki w dniu 20.09.2018 r. sprzątały świat.
News Tego dnia w przedszkolu przeprowadzono zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o środowisko. Panie nauczycielki szczególną uwagę przedszkolaków zwróciły na segregowanie odpadów i recykling.  Dzieci bardzo chętnie brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania.  Maluszki i starszaki poznały kolory pojemników na posortowane odpady, dowiedziały się czym jest recykling. Główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym czuwały panie dbając (...)

Dzień Przedszkolaka 20.09.2018 r. [Łąka Prudnicka]

News „Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest w Polsce od 2013 roku. Jest to święto, które ma na celu popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne oraz integrację przedszkoli i środowisk. W tym dniu była piękna pogoda, która sprzyjała świętowaniu w naszym ogrodzie przedszkolnym. Po wysłuchaniu hymnu przedszkolaka, dzieci „rozruszały” się w wielu zabawach integracyjnych , przyozdabiając (...)

Informacja dla rodziców

Drodzy Rodzice Od 1 października 2018 r. firma przewozowa dostosuje rozkład jazdy do potrzeb naszej szkoły: wyjazd z Prudnika 715 odwóz z Moszczanki 1530 Pozostajemy zatem przy obecnym harmonogramie dzwonków.

Jolanta Brudniak

Spotkanie z absolwentką naszej szkoły panią Patrycją Cieślą

21 września klasa VIII gościła na zajęciach panią Patrycję Cieślę, uczennicę Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie – Koźlu.
News Spotkanie odbyło się w ramach działań związanych z doradztwem zawodowym i było okazję do poznania wielu zawodów, które ma w ofercie ta szkoła.  Uczniowie z dużym zainteresowaniem wsłuchiwali się w informacje przekazywane przez naszą absolwentkę  i zadawali pytania dotyczące funkcjonowania tej szkoły, praktyk na statkach oraz umundurowania. Oto ich relacje po tym spotkaniu: Siostra naszej koleżanki, Patrycja opowiadała nam o zajęciach szkolnych i pozaszkolnych, atrakcjach i przygodach na różnych szkoleniach.(…) Bardzo nam się podobało (...)
Data: 2018-09-22