« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  48  , (...)  94  , (...)  125  , (...)  184  ,  185   | następna strona »

KONKURS RECYTATORSKI 2019

Tradycyjnie już od kilku lat w naszym przedszkolu organizowany jest Konkurs Recytatorski.
News Impreza ma na celu popularyzację literatury, zainteresowanie dzieci poezją, a także rozwijanie zdolności recytatorskich i wzmacnianie emocjonalne dzieci podczas występów publicznych. Aż 20 dzieci zgłosiło się do konkursu. Mali artyści wykazali się wspaniałymi umiejętnościami recytatorskimi. Poziom był bardzo wysoki. Jury nagrodziło wszystkie dzieci biorące udział w konkursie. Główne nagrody zdobyły Asia Włodarczyk oraz Emilka Kwiatkowska.                         Serdeczne (...)
Data: 2019-03-18

Ostatni wyjazd na lodowisko

Po raz ostatni w tym roku szkolnym uczestniczyliśmy w projekcie pod hasłem: „Łyżwy + Lodowisko = Świetna zabawa”.
News Pod czujnym i fachowym okiem trenerów wszyscy uczniowie naszej szkoły doskonalili technikę jazdy na łyżwach. Wizyta na lodowisku okazała się solidną rozgrzewką i potężną porcją pozytywnych emocji. Wszyscy uczniowie, nawet ci najbardziej sceptycznie nastawieni do pomysłu jazdy na lodzie, nie pozostali bierni i chcąc nie chcąc posłusznie zakładali łyżwy. Początkowo ostrożnie i kurczowo trzymając się „pingwinków”, nowicjusze  stawiali pierwsze kroki, potem już było tylko lepiej. Duże uznanie dla tych wszystkich, którzy utrzymali się (...)
Data: 2019-03-16

„Dwa ognie”

14 lutego 2019 r. odbyły się zawody sportowe w "Dwa ognie" na szczeblu powiatowym.
News W tym dniu gościliśmy w SP w Białej Prudnickiej. Podczas losowania okazało się, ze pierwszy mecz nasze dziewczęta rozegrają z gospodarzami zawodów. Mecz pokazał się trudny i wyczerpujący. Ostatecznie nie udało się nam pokonać drużyny z Białej. Następny mecz z drużyną ze SP z Głogówka zakończył się remisem. Powiatowe zawody drużyna dziewcząt z Moszczanki zakończyła na medalowym III miejscu. Gratulujemy sukcesu! Jolanta Ligęza (...)
Data: 2019-03-15

„Śladami Żołnierzy Wyklętych" – podsumowanie projektu historycznego

News      W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego,z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…[1]     Aby oddać hołd Żołnierzom podziemia antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski, dnia 12 marca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym (...)
Data: 2019-03-13

Wizyta Strażaków z OSP w Moszczance [Łąka Prudnicka] 12.03.2019 r.

W środę 12 marca po raz drugi w tym roku szkolnym, gościliśmy w naszym przedszkolu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance pana Mariusza, Marcina i Arkadiusza – strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance.
News     Celem spotkania było przypomnienie dzieciom, jak trudna i odpowiedzialna jest  praca strażaków. Przedszkolaki dowiedziały się, iż praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wichur, wypadków samochodowych. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiania (...)
Data: 2019-03-12

Świętujemy Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet w szkole odbyły się małe uroczystości klasowe, a krótki apel z tej okazji przygotowała męska część SU i Klubu Ośmiu Aniołów.
News Był to dzień szczególny, bowiem w tym dniu wszyscy chłopcy mogli popisać się swoim talentem plastycznym i namalować najpiękniejsze kwiaty dla swoich koleżanek. Powstałe prace wyeksponowane zostały podczas apelu. Na zakończenie złożyli wszystkim paniom  serdeczne życzenia. Nie zabrakło również kwiatów i laurek dla pań, a słodkich upominków dla dziewczynek. SU i Klub Anioła ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-529.html (...)
Data: 2019-03-11

Licznik odwiedzin: 1934597