« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  44  , (...)  87  , (...)  115  , (...)  170  ,  171   | następna strona »

OD SILNIKA DO ROBOTA

W ostatni wtorek, uczniów klas 4-6 odwiedził Pan Witold Rygorowicz, właściciel m.in. firmy WIRY Edukacja.
News     Nasz gość przygotował prezentację, dzięki której uczniowie uzyskali informacje, w jaki sposób otworzyć i prowadzić własną firmę. Pan Witold opowiedział o warsztatach, które prowadzi z wykorzystaniem klocków Lego Technic, Lego Education, Lego Mindstorms, Lego Boots, WeDo 2.0, Maszyny proste i silnik oraz Energia Odnawialna. Ponadto zaprezentował fragment tworzonego robota do układania kostki Rubika, pojazd terenowy, kota, który reaguje jak prawdziwy kot oraz czujniki odległości, koloru, położenia, a także programowalne kostki (...)
Data: 2018-11-15

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W MOSZCZANCE DLA NIEPODLEGŁEJ

Od trzeciego tygodnia września do końca listopada 2018 r. dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance realizowali projekt patriotyczny „Kolumbowie rocznik 2000”.
News Projekt przewidywał realizację zadań patriotycznych dla dwóch grup wiekowych.     Patrioci z klas I-III podjęli się nauki tańca narodowego, wykonania kokard narodowych. Przyswoili pieśń ze śpiewnika patriotycznego, projektowali kartki urodzinowe, redagowali życzenia dla Polski.         Starsi uczniowie klas IV-VIII oddali szacunek rodzimej kulturze i językowi ojczystemu poprzez udział w Dyktandzie Niepodległościowym pt. „Po polsku o historii”. Redagowali teksty inspirowane tematyką niepodległej Polski, stworzyli (...)
Data: 2018-11-13

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W MOSZCZANCE NA OBCHODACH Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2018r. delegacja uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance reprezentowała naszą szkołę podczas prudnickich uroczystości związanych z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości.
News Poczet Sztandarowy w składzie: Adam Dziwisz, Paweł Wasyliszyn, Emilia Furgała i Aleksandra Jawoszek punktualnie przybył na Plac Szarych Szeregów, gdzie odbył się uroczysty apel harcerski. Po apelu zgromadzone poczty sztandarowe i delegacje wzięły udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i Kombatantów Ziemi Prudnickiej w kościele farnym pw. Św. Michała Archanioła w Prudniku. Niezwykle widowiskowym i wzruszającym punktem programu był biało-czerwony przemarsz na Plac Wolności, gdzie rozpoczęła się część oficjalna przy pomniku Żołnierza Polskiego (...)
Data: 2018-11-12

Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami! [Łąka Prudnicka] 09.11.2018 r.

Piątek 9 listopada na długo pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach. W tym dniu w naszym przedszkolu było tylko i wyłącznie biało-czerwono, a to za sprawą ubioru zarówno dzieci, jak i pracowników…
News Przez cały miniony tydzień uczyłyśmy dzieci patriotyzmu. Stopniowo przedszkolaki poznawały i w miarę swoich możliwości przyswajały wiedzę o historii niepodległości naszego kraju. Priorytetem naszym było, aby każde z dzieci potrafiło wymienić trzy podstawowe symbole Polski: godło, flagę, hymn i wiedziało, że należy im się szacunek i godna postawa. W tych działaniach pomagały nam wiersze: Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?”, Małgorzaty Strzałkowskiej „Polska”, Czesława Janczarskiego „Barwy Ojczyste”, Włodzimierza Domaradzkiego „Ojczyzna”, (...)
Data: 2018-11-12

RECYTATORSKIE ZMAGANIA O … PASZPORTY DO „WIERSZYKOWEGO SEZAMU” 2018

Dziś siedmioro recytatorów naszej szkoły, po godzinnych zmaganiach artystycznych, decyzją Komisji Konkursowej uzyskało PASZPORTY DO WIERSZYKOWEGO SEZAMU 2018 (konkursu na szczeblu gminnym).
News

Marcie Włodarczyk, Madzi Wójtowicz, Mai Giemzik, Angelice Bolibrzuch, Agatce Osieckiej, Noemi Pustelniak i Szymonowi Augustynowi życzymy kolejnych sukcesów 21 listopada w Prudniku.

Małgorzata Żuk

Data: 2018-11-08

Z ŻYCIA ŚWIETLICY

News

Uczniowie na zajęciach świetlicowych w ramach przygotowań do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wykonali wydzieranki z bibuły naszego kraju oraz przystroili świetlicę.

wychowawcy świetlicy szkolnej
Data: 2018-11-08