Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  53  , (...)  105  , (...)  140  , (...)  207  ,  208   | następna strona »

Spotkanie z Babcią i Dziadkiem w Przedszkolu „Pod Kasztanem”

„To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.” Rudolph Giuliani
News Każdy człowiek z rozrzewnieniem i czułością wraca do lat dzieciństwa. jednak nie byłoby ono tak radosne i szczęśliwe, gdyby nie wyjątkowe osoby, jak Babcia i Dziadek. 23 stycznia zaprosiliśmy do naszego przedszkola dostojnych gości. Gospodarzami była grupa maluszków. Do tego wyjątkowego spotkania dzieci przygotowały się bardzo starannie. Nasze młodsze przedszkolaki  zaprezentowały swój program artystyczny: piosenki, tańce i wierszyki okolicznościowe związane z tymże świętem. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-01-28

Karnawał z Babcią i Dziadkiem

Cała sala gimnastyczna przystrojona karnawałowo, poczęstunek na stołach, piękna dekoracja (jeszcze świąteczna)- wszystko to dla naszych ukochanych Dziadków.
News     Wielu z nich, często podpierając się laską czy kulą, przyszło, by zobaczyć artystyczne popisy swoich ukochanych wnuków i zwyczajnie pobyć ze swoimi „skarbami”. Pięknie przedstawionym jasełkom klasy trzeciej towarzyszyło wzruszenie seniorów i głośne śpiewanie kolęd. Pierwszaki radośnie i spontanicznie złożyły życzenia swoim babciom i dziadkom, a klasa druga śpiewem i tańcem zaakcentowała to ważne dla nas wszystkich święto. Aby jeszcze bardziej uświetnić Dzień Babci i Dziadka połączono je ze wspólnym balem karnawałowym (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-01-26

Nie w pałacach, srebrze, złocie…

Dnia 19 stycznia o godzinie 15.30 w Domu Kultury w Łące Prudnickiej odbyło się spotkanie kolędowe zorganizowane przez sołtysa Damiana Spychalskiego oraz Radę Sołecką.
News Nasze przedszkolaki z grupy 5-6 latków z Publicznego Przedszkola w Łące Prudnickiej miały zaszczyt zaprezentowania się przed mieszkańcami wsi w sztuce teatralnej „Nie w pałacach, srebrze, złocie…”. Mimo ogromnej tremy, młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania. Mieszkańcy Łąki Prudnickiej na czele z sołtysem nagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami. Po zakończeniu przedstawienia pan Damian Spychalski dodatkowo nagrodził dzieci cukierkami oraz watą cukrową. Nie byłoby tego wspaniałego występu, gdyby nie zaangażowanie nauczycielek (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-01-20

Gratulujemy laureatom!

Pomysłowość uczniów z klasy V z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance została nagrodzona przez Kapitułę Konkursową pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu „Projektanci edukacji”.
News Nasi uczniowie realizujący projekt pt. „NOWY CYRK - nowe spojrzenie na sztukę” zostali nagrodzeni przez Kapitułę Konkursową i otrzymali grant finansowy, dyplomy i półroczną prenumeratę miesięcznika FOCUS. Ponadto przyczynili się do promocji naszej szkoły, która została wpisana na „Mapę Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji”.  W ten sposób nagrodzono naszą kreatywność, twórczą odwagę oraz gotowość do poszukiwania nowych ścieżek edukacyjnych. W tym roku w województwie opolskim wpisano na nią 18 placówek. O (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-01-19

Matematyka z Kostką Rubika

Trzynastego stycznia lekcję matematyki w klasie szóstej poprowadził jeden z jej uczniów-Jakub Żurakowski.
Zaprezentował słuchaczom  sławną na całym świecie Kostkę Rubika oraz kilkanaście innych kostek, które samodzielnie układa w zaciszu domowym: kostki 2x2, 3x3, 4x4, 5x5, Pyraminx, Barrel,  Megaminx, Snake,…  Przybliżył historię powstania tej zabawki logicznej, opowiedział o organizowanych mistrzostwach świata w układaniu Kostki Rubika, rekordach  i ciekawostkach ze świata speedcubingu. Zabawa kostką polega na takim ułożeniu kwadratów, aby na każdej ścianie wszystkie posiadały jeden kolor, a można to wykonać znając kilka algorytmów, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-01-18

Miejsko - gminne zawody w „Dwa ognie” dziewcząt i chłopców

News W Prudniku 13.01.20120r. odbyły się miejsko gminne zawody w „Dwa ognie” dziewcząt i chłopców. Pomimo dużej frekwencji i ciężkiej rywalizacji nasi zawodnicy spisali się na medal bowiem: - III m zdobyły dziewczęta w składzie: Weronika Szopa, Weronika Pach, Jagoda Pasek, Julia Szpara, Marta Włodarczyk, Zuzanna Dańko, Karolina Hajdecka, Maja Szkwarek, Kaja Szkwarek, - II m – chłopcy w składzie: Wiktor Hawron-Zborowski, Bartek Hajdecki, Karol Gurgul, Dominik Bieniarz, Szymon Sadło, Krzysztof Kuffel, Adrian Maciuch, Kamil Grabarski, Oskar Zieliński (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-01-13
« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  53  , (...)  105  , (...)  140  , (...)  207  ,  208   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2204348