« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  34  , (...)  67  , (...)  89  , (...)  131  ,  132   | następna strona »

Kasztanek roku 2017 [Łąka Prudnicka]

Od samego ranka, od samego ranka widzisz na drzewie małego kasztanka… słowami piosenki rozpoczęliśmy już po raz 10 konkurs na najciekawszą pracę z kasztanów.
News     I tym razem dzieci i rodzice nie zawiedli naszych oczekiwań i wykonali wiele ciekawych i pomysłowych prac. Komisją konkursu były dzieci, które miały możliwość oddania jednego głosu (żetonu) na pracę, która najbardziej się im podobała. Kasztankiem Roku 2017 została praca Wiktorii Adamczyk „Pani Jesień” nagrodzona medalem. Wyróżnienia otrzymali: Hanna Niedośpiał, Emilia Talabska, Natalia Grubiak, Emilia Kubicka, Konrad Mielnik, Kalina Dyda, Alicja Szczygieł, Julia Podgórni, Bartosz Berncki, Dominika Ryszka, Jakub (...)
Data: 2017-10-17

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA [Łąka Prudnicka]

W tym dniu dzieci z grupy Żabek i Ekoludków, uczestniczyły w wielu wesołych zabawach i konkurencjach sportowych.
News

Dzieci bardzo dzielnie i zgodnie rywalizowały zdobywając punkty. Okazało się, że obie drużyny zdobyły jednakową ilość punktów, był REMIS. Po zakończeniu zabaw, dla „regeneracji sił”, dzieci otrzymały kiełbaskę i ziemniaczki z grilla. Wszystko ze smakiem zjadły, aż im się „uszy trzęsły”.

Ewa Pelczar
Data: 2017-10-15

Pyszne i zdrowe witaminki [Łąka Prudnicka]

Pora roku – Jesień przynosi nam wiele darów, między innymi witaminy w postaci owoców i warzyw.
News

Podsumowując zajęcia w tym temacie dzieci z grupy Żabek i Ekoludków wykonały pyszny sok owocowo – warzywny. Podczas degustacji oczy dzieci błyszczały, buźki się uśmiechały, a usteczka mlaskały, bo sok był przepyszny.

Ewa Pelczar

Data: 2017-10-15

Światowy Dzień Zwierząt w naszej szkole

Zwierzęta stały się częścią naszej codzienności. Psy, koty, chomiki, nawet rybki akwariowe mieszkające w naszych domach, są dla nas przyjaciółmi, czasem pocieszycielami i niestrudzonymi towarzyszami zabaw.
News     4 października wszystkie zwierzęta obchodziły swoje międzynarodowe święto. Pamiętając o tym, zaprosiliśmy do szkoły kilku czworonożnych przyjaciół: dwa psy: Perełkę i Milkę, oraz króliczka Miecię. Pani Ania Król zapoznała dzieci z historią święta, które ustanowiono na konwencji ekologicznej we Florencji odnosząc się do wspomnienia św. Franciszka z Asyżu-patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Marta Pawka pięknie opowiedziała o swoim pupilu- króliczku. Zapoznała dzieci ze sposobem zachowania się tego sympatycznego (...)
Data: 2017-10-11

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki [Łąka Prudnicka]

My jesteśmy małe żabki, mamy sprytne, małe łapki, dziś kroimy i mieszamy na sałatkę zapraszamy….
News     Tym krótkim wierszykiem, stworzonym na poczekaniu przez panią Marzenę, dzieci z grupy 3-4 latków zabrały się do kulinarnej przygody, jaką było przygotowanie pysznej jarzynowej sałatki. Wcześniej przedszkolaki wspólnie z paniami przygotowały na naszym przedszkolnym oknie kącik witaminkowy, następnie odgadywały zagadki, dzieliły nazwy warzyw na sylaby oraz próbowały surowe i gotowane warzywa, wypowiadały się na temat ich smaku, kształtu, koloru, oraz sposobu przygotowywania z nich rożnych potraw. Oczekiwanym momentem było krojenie warzyw (...)
Data: 2017-10-10

Bliżej kultury romskiej

3 października przedszkolaki spotkały się z Panią Lucyną Mirgą. Pani Lucyna jest przedstawicielką środowiska romskiego w Prudniku i od kilku lat próbuje przybliżać Polakom kulturę Romów.
News      W ramach tych działań został ogłoszony konkurs plastyczny „Barwy romskiego świata” i to on był inspiracją do spotkania  z Panią Mirgą, która w ciekawy sposób zapoznała dzieci z historią Romów, zwyczajami i tradycją romską. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać hymnu Romów, zobaczyć ich flagę, nauczyć się  kilku słów w języku romskim, zobaczyć jak Romowie grają na łyżkach, a nawet zatańczyć jak Romowie.       To była niecodzienna wizyta, która zakończyła się (...)
Data: 2017-10-05

Uśmiech na 7

3 października klasę V i VII odwiedziła studentka V roku Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, absolwentka naszej szkoły Karolina Tuz.
News Opowiedziała nam jak zbudowany jest ząb, jak nazywają się nasze zęby i jaką rolę pełnią. Oprócz tak fachowej wiedzy utrwaliliśmy nasze wiadomości na temat higieny jamy ustnej. Teraz już wiemy jak prawidłowo posługiwać się szczoteczką manualną a jak elektryczną, jaki płyn do płukania ust wybrać i jak wykorzystać nić dentystyczną. Wiedza zarówno ta zdobyta, jak i utrwalona pomoże nam w codziennej higienie a nasz uśmiech długo będzie na 7 ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-323.html (...) (...)
Data: 2017-10-04