« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  60  , (...)  118  , (...)  157  , (...)  233  ,  234   | następna strona »

NOEMI, ANDRZEJ I MIRIAM NA ESTRADZIE ROMSKIEJ

News Nasi wybitni recytatorzy wzięli udział w programie artystycznym on-line „Jedno jest niebo dla wszystkich” firmowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury. Młodzi artyści zadeklamowali opracowane w szkole-online wiersze poetów romskich. https://www.pok-prudnik.pl/pok-news-322-wieczor_z_kultura_romska_on_line.html Warto obejrzeć! Warto posłuchać ich recytacji Noemi (od min.6,23), Andrzeja (od 16,51), Miriam ( od.21,13). Zapraszam i życzę miłego odbioru Małgorzata Żuk     (...)
Data: 2021-04-17

„Dzień optymistycznego klauna” z cyklu „Inne niż wszystkie szczęśliwe 13”

Każdego dnia w naszym kraju obchodzone jest jakieś święto. Część z nich jest ogólnie znana, inne zaś dotyczą mało znanych, aczkolwiek dla niektórych niezwykle ważnych rzeczy. My dzisiaj świętowaliśmy dzisiaj – spóźniony Międzynarodowy Dzień Klauna-Prima Aprilis.
News Obchodzony zazwyczaj 1 kwietnia (w tym roku przypadł na przerwę świąteczną) dla nas nieco się przesunął w czasie, tylko dlatego, że każdy 13 dzień miesiąca jest powodem do świętowania. Razem z optymistycznym wróbelkiem z wiersza „Czemu, wróbelku?” mieliśmy wiele powodów do radości, do zachowania dobrego nastroju, a uśmiech od ucha do ucha towarzyszył nam od początku do końca zajęć. Pomógł również w uzupełnieniu kartkówki, bo podejście każdego z drugoklasistów do zadania było przepełnione dobrymi myślami (...)
Data: 2021-04-14

#Dzieci Uczą Rodziców

W ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Dzieci Uczą  Rodziców" zachęcamy Rodziców do zapoznania się z filmem edukacyjnym  "Rozwój dziecka", który został  przygotowany wspólnie z psycholog Beatą Liwowską. Jest to już kolejny wideo poradnik, który powstał z myślą o dzieciach i ich rodzicach.   https://www.youtube.com/watch?v=Eao2j4IoKPg.  (...)
Data: 2021-04-13

2 kwietnia przypadał Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W ramach obchodów tego dnia klasa VI przyłączyła się do kampanii społecznej organizowanej przez Fundację JiM o zasięgu ogólnopolskim. Na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu uczniowie ubrali się w „coś” niebieskiego.
News

Podczas zajęć wychowawczych uczniowie promowali empatię, otwartość i zrozumienie dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Pamiętamy,  jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej, a także  podnoszenie świadomości i rozpowszechnianie wiedzy na temat zaburzeń osób ze spektrum autyzmu.

Anna Król

Data: 2021-04-08