Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  54  , (...)  99  ,   100   ,  101  , (...)  106  , (...)  141  , (...)  208  ,  209   | następna strona »

GRATULACJE dla ….

News Noemi Pustelniak z klasy IV, Jesiki Jędrzejczak z klasy V i uczennic z klasy III – Agatki Osieckiej, Andżeliki Bolibrzuch i Oliwii Zięby. Alicja Niedbalska (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-12-10

DEBATA SZKOLNA - czyli dobra lekcja samorządności uczniowskiej

Po spotkaniu wychodzę z nadzieją, że rośnie nam pokolenie, które nie boi się pytać i szukać właściwych odpowiedzi. Może czasami szwankowała umiejętność słuchania innych. Ale cóż ? czasem emocje biorą górę, gdy omawiany problem dotyka istotnych spraw.
News Przebieg debaty …             Krótkie przywitanie przez Samorząd Uczniowski i szybkie przejście do meritum sprawy. Od tygodnia wisi plakat zapraszający na debatę. Pani Dyrektor Jolanta Brudniak wraz z panią pedagog Grażyną Wawrzyniak w roli ekspertów. Inni nauczyciele też gotowi na podjęcie rozmowy na temat: ”TELEFON W SZKOLE… SZANSA CZY ZAGROŻENIE?”. Prezentacja multimedialna nakreśla kierunek dyskusji. Dzięki niej nasza rozmowa przebiega w miarę spokojnie.  Argumenty „za i przeciw” padają (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-12-10

W lesie trójkątów

Kto by pomyślał, że las, który powstał na Turnieju Mikołajkowym posłuży uczniom klasy drugiej do przeprowadzenia lekcji matematyki???
News

Snuliśmy opowieść matematyczną o wyprawie do lasu, zadaliśmy tyle pytań, że nie można było ich zliczyć, obliczyliśmy ilość trójkątów, z których powstały drzewka…. Ale najwięcej zabawy było podczas układania „parkietaży” z trójkątnych elementów.

Rzeczywiście, matematyka może wyglądać inaczej!

J. Brudniak
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-12-09

Najmłodsi karatecy na medal !!!

Odrobinę ?inności? wkradło się na trening naszych małych karateków.
News Na niecodziennym treningu z udziałem rodziców, wszystkim naszym karatekom udało się pokonać sprawnościowy tor przeszkód i odnieść swój pierwszy sukces, zdobyć medal. W roli ekspertów oceniających umiejętności startujących wystąpili rodzice, którzy z zaciekawieniem przyglądali się swoim pociechom i towarzyszącym im emocjom. Radość była tym większa, że Mikołaj, który odwiedził szkołę w godzinach porannych zostawił dla dzieci również kosz słodyczy.  Gratuluję  prawdziwie sportowej postawy! Oss! Sensei (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-12-09

Spacer wśród dinozaurów

News  „Ewolucja to klucz do zrozumienia naszego pochodzenia”                                                                                   dr  Andrzej Boczarowski   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-12-09

Wszyscy z Mikołajem – po zdrowie!

Polsko ? czeska współpraca między Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Moszczance a Základní školou w Jindřichovie wzmacnia się z roku na rok. Okazją do corocznych spotkań jest tak mocno osadzone w tradycji polskiej święto Mikołaja, które zawsze przypada 6 grudnia i jest dniem szczególnym dla tych, którym nie obce jest oczekiwanie na niespodzianki. W tym roku nasi uczniowie spotkali się z Mikołajem na XI Ekologicznym Turnieju Mikołajkowym zorganizowanym pod hasłem ?Z Mikołajem po zdrowie?.
News Poprzez zabawy ruchowe i różnorodne ekologiczne zadania, dzieci mogły propagować postawy proekologiczne, wspomagać zdrowie przez różne formy ruchu, przeżywać tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia i zacieśniać więzi przyjacielskie z dziećmi z Indrichova. Mikołaj zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy słowami:  „Cieszę się , że jestem znów wśród Was, więc sportową zabawę rozpocząć już czas”, uroczyście przeciął wstęgę, a potem wpatrywał się i wsłuchiwał w emocje naszych dzieci, jakie towarzyszyły (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-12-07
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  54  , (...)  99  ,   100   ,  101  , (...)  106  , (...)  141  , (...)  208  ,  209   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2234595