« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  54  , (...)  99  ,   100   ,  101  , (...)  106  , (...)  141  , (...)  208  ,  209   | następna strona »

GRATULACJE dla ….

News Noemi Pustelniak z klasy IV, Jesiki Jędrzejczak z klasy V i uczennic z klasy III – Agatki Osieckiej, Andżeliki Bolibrzuch i Oliwii Zięby. Alicja Niedbalska (...)
Data: 2016-12-10

DEBATA SZKOLNA - czyli dobra lekcja samorządności uczniowskiej

Po spotkaniu wychodzę z nadzieją, że rośnie nam pokolenie, które nie boi się pytać i szukać właściwych odpowiedzi. Może czasami szwankowała umiejętność słuchania innych. Ale cóż ? czasem emocje biorą górę, gdy omawiany problem dotyka istotnych spraw.
News Przebieg debaty …             Krótkie przywitanie przez Samorząd Uczniowski i szybkie przejście do meritum sprawy. Od tygodnia wisi plakat zapraszający na debatę. Pani Dyrektor Jolanta Brudniak wraz z panią pedagog Grażyną Wawrzyniak w roli ekspertów. Inni nauczyciele też gotowi na podjęcie rozmowy na temat: ”TELEFON W SZKOLE… SZANSA CZY ZAGROŻENIE?”. Prezentacja multimedialna nakreśla kierunek dyskusji. Dzięki niej nasza rozmowa przebiega w miarę spokojnie.  Argumenty „za i przeciw” padają (...)
Data: 2016-12-10

W lesie trójkątów

Kto by pomyślał, że las, który powstał na Turnieju Mikołajkowym posłuży uczniom klasy drugiej do przeprowadzenia lekcji matematyki???
News

Snuliśmy opowieść matematyczną o wyprawie do lasu, zadaliśmy tyle pytań, że nie można było ich zliczyć, obliczyliśmy ilość trójkątów, z których powstały drzewka…. Ale najwięcej zabawy było podczas układania „parkietaży” z trójkątnych elementów.

Rzeczywiście, matematyka może wyglądać inaczej!

J. Brudniak
Data: 2016-12-09

Najmłodsi karatecy na medal !!!

Odrobinę ?inności? wkradło się na trening naszych małych karateków.
News Na niecodziennym treningu z udziałem rodziców, wszystkim naszym karatekom udało się pokonać sprawnościowy tor przeszkód i odnieść swój pierwszy sukces, zdobyć medal. W roli ekspertów oceniających umiejętności startujących wystąpili rodzice, którzy z zaciekawieniem przyglądali się swoim pociechom i towarzyszącym im emocjom. Radość była tym większa, że Mikołaj, który odwiedził szkołę w godzinach porannych zostawił dla dzieci również kosz słodyczy.  Gratuluję  prawdziwie sportowej postawy! Oss! Sensei (...)

Spacer wśród dinozaurów

News  „Ewolucja to klucz do zrozumienia naszego pochodzenia”                                                                                   dr  Andrzej Boczarowski   (...)
Data: 2016-12-09

Wszyscy z Mikołajem – po zdrowie!

Polsko ? czeska współpraca między Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Moszczance a Základní školou w Jindřichovie wzmacnia się z roku na rok. Okazją do corocznych spotkań jest tak mocno osadzone w tradycji polskiej święto Mikołaja, które zawsze przypada 6 grudnia i jest dniem szczególnym dla tych, którym nie obce jest oczekiwanie na niespodzianki. W tym roku nasi uczniowie spotkali się z Mikołajem na XI Ekologicznym Turnieju Mikołajkowym zorganizowanym pod hasłem ?Z Mikołajem po zdrowie?.
News Poprzez zabawy ruchowe i różnorodne ekologiczne zadania, dzieci mogły propagować postawy proekologiczne, wspomagać zdrowie przez różne formy ruchu, przeżywać tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia i zacieśniać więzi przyjacielskie z dziećmi z Indrichova. Mikołaj zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy słowami:  „Cieszę się , że jestem znów wśród Was, więc sportową zabawę rozpocząć już czas”, uroczyście przeciął wstęgę, a potem wpatrywał się i wsłuchiwał w emocje naszych dzieci, jakie towarzyszyły (...)
Data: 2016-12-07