« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  55  , (...)  97  ,   98   ,  99  , (...)  109  , (...)  145  , (...)  215  ,  216   | następna strona »

PROJEKT ETWINNING „EASTER IN UK AND POLAND”

Od pewnego czasu projekty eTwinning na dobre zagościły w edukacji językowej naszej szkoły. W tym roku, również nie mogło zabraknąć przedsięwzięcia promującego współpracę szkół w Europie. W marcu nasza szkoła przystąpiła do projektu „Easter in UK and Poland”. W programie uczestniczyła klasa II naszej szkoły oraz ich rówieśnicy ze szkoły w Chelmsford z Anglii.
News Celem projektu było upowszechnianie tradycji i zwyczajów wielkanocnych naszych krajów, poszerzenie słownictwa związanego z Wielkanocą oraz rozwijanie kompetencji językowych. Wspólnie z naszym partnerem ustaliliśmy zadania związane z tym projektem.       Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali piękne kartki świąteczne z życzeniami w języku polskim i  angielskim, które zostały wysłane do Anglii. Kolejne zadanie polegało na wykonaniu kart z symbolami wielkanocnymi. Dzieci ilustrowały symbole związane z tym świętem (...)
Data: 2017-04-19

Warsztaty wielkanocne

Dnia 11.04.2017r. odwiedzili Nas pracownicy Muzeum Ziemi Prudnickiej, aby przeprowadzić z dziećmi warsztaty wielkanocne.
News Zajęcia rozpoczęły się prelekcją na temat historii malowania jajek. Następnie każde dziecko otrzymało gipsowe jajeczka, które miały pomalować farbami akwarelowymi. Dzieci z zaangażowaniem i radością przystąpiły do pracy. Przedszkolaki zabrały swoje jajka do domu, żeby pokazać rodzicom swoje dzieło. Serdecznie dziękujemy za wizytę i mile spędzony czas.  Judyta Licznar (...)
Data: 2017-04-18

ZAJĄCZEK WIELKANOCNY W PRZEDSZKOLU [Łąka Prudnicka]

Już od początku kwietnia w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt: malowały pisanki, robiły zajączki, kurczątka, baranki, koszyczki, palmy.
News Brały udział w Warsztatach Wielkanocnych. Poznawały  zwyczaje wielkanocne panujące w Polsce. Dnia 12 kwietnia po śniadaniu wielką atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa - szukanie śladów zająca w przedszkolu. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom znalezienie paczuszek ze świątecznymi prezentami. W tym radosnym dniu, również odbył się konkurs na „Wielkanocne jajo”. Dzieci swymi głosami wybrały zwycięzców: pierwsze miejsce  zdobyli Paulinka Tomczyk i Kacper Wojciechowski, drugie miejsce Mateuszek Piotrowski, trzecie (...)
Data: 2017-04-17

Malowanie muzyki

Odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków z uczniami z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku w ramach realizowanego projektu.
News     Tym razem było to zajęcie muzyczno – słowne. Nasi starsi koledzy czytali biogramy sławnych kompozytorów – W. A. Mozarta, F. Chopina, L. v. Beethovena i P. Rubika, aby potem wspólnie z przedszkolakami bawić się w tworzenie swobodnych tekstów inspirowanych muzyką klasyczną, swobodnego ruchu do tej muzyki i w końcu w tworzenie swobodnej pracy plastycznej.       Dziękujemy Pani Agnieszce Budzyńskiej (opiekun uczniów CKZiU) i uczniom szkoły średniej z Prudnika za miłe spotkanie i wspólną zabawę.   (...)
Data: 2017-04-13

Warsztaty wielkanocne [Łąka Prudnicka]

News „Pisanki, pisanki jajka malowane. Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek….” Żeby przybliżyć dzieciom zwyczaje Świąt Wielkanocnych, do przedszkola zaproszono pracowników Muzeum Ziemi Prudnickiej. Zaproszeni goście przygotowali dla dzieci dwie niespodzianki: - prelekcję na temat historii malowania jajek w różnych regionach naszego kraju, dzięki której dzieci pogłębiły swoją wiedzę o zwyczaju malowania jajek przed Świętami Wielkanocnymi - gipsowe jajeczka dla każdego dziecka, które z radością i wielkim przejęciem (...)
Data: 2017-04-13

Wierszykowy konkurs w przedszkolu

Dnia 29.03.2017r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs recytatorski ,,Entliczek pentliczek”. Konkurs rozpoczęliśmy wspólnym tańcem do piosenki ,,Idziemy do ZOO”.
News Dzieci zrelaksowały się i mogły przystąpić do prezentacji swoich wierszy. W konkursie udział wzięło 16. przedszkolaków w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki i 5-6 latki.        Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były bardzo ciekawe i barwnie zaprezentowane przez dzieci. Skład jury: - pani dyrektor Jolanta Brudniak (przewodnicząca komisji), - pani Brygida Nowak, - Malinowska Julia.        Jury wyłoniło dwa (...)
Data: 2017-04-11

„3 MINUTY NA URATOWANIE ŻYCIA” – WARSZTATY Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

5 kwietnia uczniowie klasy VI wzięli udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie prowadziła mama jednego z uczniów, wykwalifikowana pielęgniarka – pani Kamila Trzaska, która w fachowy, ale i niezwykle ciekawy sposób zaznajomiła uczniów z tą ważną tematyką. A oto, kilka fragmentów wypowiedzi uczestników tego spotkania:
News „Zajęcia z panią Kamilą były pouczające. Dowiedzieliśmy się, jak pomóc nieprzytomnej osobie, a zarazem zadbać przy tym o swoje bezpieczeństwo. (…)”. „Bardzo podobały mi się te zajęcia i chętnie bym je powtórzyła.” Asia „(…) Dowiedzieliśmy się co zrobić, gdy się poparzymy, użądli nas osa lub pszczoła, jak pomóc w razie zasłabnięcia lub tonięcia innej osoby. (…)”. „Teraz wiemy, jak udzielać pierwszej pomocy”. Laura „ Mnie najbardziej podobały się ćwiczenia na fantomie (...)
Data: 2017-04-10