« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  52  , (...)  97  ,   98   ,  99  , (...)  102  , (...)  136  , (...)  201  ,  202   | następna strona »

?Przyrodę kochamy, więc zawsze o nią dbamy ? spotkanie z leśnikiem? [Łąka Prudnicka]

W 25 października 2016r. z inicjatywy pań nauczycielek do naszego przedszkola przybył leśnik ? pan Rafał Kasza z Prudnickiego Nadleśnictwa.
News Celem spotkania było: – zapoznanie dzieci z pracą leśnika, – zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, – kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, – pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym, – uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Gość opowiedział o swoim podstawowym obowiązku, jakim jest troska o las. Mówił o zwierzętach i (...)
Data: 2016-11-02

Inspiracją do świetnej zabawy może być ? chociażby ziemniak

Zwykły, szary ziemniak, kartofel, grula, pyra, karpela, bryszka ? No właśnie ? jak jeszcze nazywany?
News Poszperamy, poszukamy i znajdziemy jeszcze inne nazwy naszego ziemniaka. Dzisiaj ziemniak był B O H A T E R E M w czasie niesamowitych zabaw, jakie wymyślili sami uczniowie, bowiem zadaniem każdej z klas była, samodzielnie przygotowana i przeprowadzona konkurencja ziemniaczana. Było ich aż 6, 6 punktów zabawowych, gdzie każdy uczestnik mógł doświadczyć miłych przeżyć i zdobyć pieczątkę. Jeśli zgromadził wszystkie czekała na niego niespodzianka – chipsy. I chociaż to może nie najzdrowszy pomysł, nie muszę nikogo przekonywać, że się spodobał. Radość (...)
Data: 2016-10-28

Warsztaty w klasie III

News Z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych uczniowie klasy III przygotowali stroiki na groby swoich najbliższych. Pani Edyta Wilczek towarzyszyła nam podczas warsztatów i udzielała uczniom wskazówek jak tworzyć kompozycje. Z kolorowych chryzantem, róż i gerber powstały piękne, barwne stroiki. Pamięć o bliskich nam zmarłych powinniśmy pielęgnować każdego dnia. Samodzielnie zrobiony bukiet i zapalony znicz, to dowód na to ,że są dla nas nadal ważni i o nich pamiętamy. Małgorzata Zaworska   ZAPRASZAMY (...)
Data: 2016-10-28

DZIEŃ ZIEMNIAKA?

Dnia 27.10.2016r. w przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji ?Dnia Ziemniaka?. W imprezie wzięły udział dzieci z grupy młodszej i starszej.
News Różnorodne konkurencje sportowe z „ziemniakiem” uatrakcyjniły wydarzenie. Dzieci również miały za zadanie odnaleźć ukryte w sali ziemniaki. Przedszkolaki wykonały też "jeżyki" z ziemniaków, które  trafiły na wystawę i zdobią kąciki przedszkolne. Na koniec tego wesołego dnia odbyła się degustacja ugotowanych ziemniaków. Spotkanie było udane i na pewno pozostanie w pamięci. Wspólnie spędzony czas przysporzył wszystkim wiele radości i pozytywnych wrażeń. Judyta Licznar (...)
Data: 2016-10-27

?Inspiracje pedagogiką freinetowską? pod redakcją Aleksandry Semenowicz, Hanny Solarczyk, Agaty Szwech - pięknym prezentem dla naszej placówki

Upłynęło kilka dni od wizyty studyjnej pt. ?Szkoła z pasją?, jaką złożyli nam nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie.
News Program wizyty obejmował w szczególności: formy pracy i nauki wg C. Freineta oraz samorządność w szkole. W naszej szkole szukali inspiracji na temat: „Nowe praktyki w oświacie pomysłem na własną innowację pedagogiczną”. W spotkaniu wzięli udział: wicedyrektor Maria Pakulska, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, matematyki, muzyki, języka polskiego i angielskiego, przyrody, informatyki, świetlicy. Był wśród nich również nauczyciel historii z gimnazjum. Mamy nadzieję, że wzbudziliśmy wśród uczestników freinetowską ciekawość (...)
Data: 2016-10-24