« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  97  ,   98   ,  99  , (...)  131  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

MAŁE KONFRONTACJE SZEKSPIROWSKIE W MOSZCZANCE

31 maja, we wtorek przed południem, na scenie letniej, w otoczeniu już prawie kwitnących i pachnących lip, odbyły się Małe Konfrontacje Szekspirowskie ? wielka impreza, która oficjalnie zwieńczyła działania projektu ?Mamy świra na punkcie Szekspira?.
News Wstęp płatny? Dla „wkręconych” w projekt, czyli : przedszkolaków pod opieką pani Edytki, uczniów klasy czwartej, piątej i szóstej, wstęp na konfrontacje był wolny. Pozostali widzowie, zgodnie z informacją zamieszczoną na afiszach, winni byli „opłacić” wstęp na imprezę… jednym wygłoszonym z pamięci cytatem z Szekspira.   Repertuar Publiczność, mimo płatnego wstępu, nie zawiodła artystów. Ale i oni nie zawiedli się na artystach, bowiem mieli okazję jednego dnia obejrzeć „Romea i Julię” (...)
Data: 2016-05-31

?Dzień Matki?

20 maja dzieci z naszego przedszkola wystąpiły w Kościele Parafialnym w Moszczance z okazji zbliżającego się święta ?Dnia Matki?.
News Jest to dzień szczególny, dlatego był bardzo ważnym wydarzeniem dla wszystkich dzieci. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny dla swoich rodziców oraz mieszkańców Moszczanki. Dzieci miały w ten sposób okazje pokazać swoje uzdolnienia i talenty na forum wsi. Na wstępie sześcioletnia Maja przepięknie zaśpiewała piosenkę, która wszystkich zgromadzonych bardzo poruszyła. Dzieci również recytowały wiersze wyrażając w ten sposób miłość, szacunek i wdzięczność za trud ich wychowania. Przedszkolaki zaprezentowały też (...)
Data: 2016-05-30

Szekspiromaniacy do pracy!

Już wkrótce w naszej szkole odbędą się Małe Konfrontacje Szekspirowskie, do których intensywnie przygotowują się uczestnicy projektu ,, Mamy świra na punkcie Szekspira?.
News

Castingi na odtwórców bohaterów Szekspirowskich już za nami. Do ról wybrani zostali uczniowie, którzy w opinii Klasowych Komisj Artystycznych najlepiej wypadli w przesłuchaniach. Na scenie letniej reżyserzy i aktorzy podczas intensywnej pracy.

Małgorzata Żuk

ŚWIĘTO NASZYCH MAM

News 26 maja to dzień, o którym pamiętają wszystkie dzieci -  to Dzień Matki. Uczniowie klasy 2 uczcili to święto już dziś - 24 maja, zapraszając mamy na słodki poczęstunek. Były też prezentacje literackie, portrety mam, na których szukały swojej podobizny oraz wspólne pisanie swobodnych tekstów. Było wiele radości i wzruszenia, w sympatycznej i miłej atmosferze.                                                                                                           Małgorzata (...)

KLASOWY KONKURS MATEMATYCZNY

News

Krzysztof Trybel zwycięzcą Klasowego Konkursu Matematycznego i to właśnie on będzie reprezentował klasę 2 na Gminnym Konkursie Matematycznym w Prudniku.

Miejsce II zdobyła Maja Giemzik, a III Agata Osiecka. Życzymy dalszych sukcesów!

Małgorzata Zaworska

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

News

W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 3 w Prudniku odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny uczniów klas II i III. Krzysztof Trybel uczeń klasy II zajął w tym konkursie III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Zaworska

PRZYJACIELE KORESPONDENCYJNI Z TURCJI I WŁOCH

W kwietniu klasa IV i V nawiązała kontakt z rówieśnikami z dwóch szkół: z Turcji oraz Włoch. Założeniem przedsięwzięcia było szlifowanie języka angielskiego poprzez indywidualną korespondencję. Na początku współpracy każdy z uczniów wybrał swojego bliźniaka korespondencyjnego i w pierwszym liście opisał swoją osobę, rodzinę, upodobania i ciekawostki dotyczące najbliższego środowiska. Do listów dzieci dołączyły rysunki, zdjęcia, a nawet drobne upominki.
News Już po otrzymaniu pierwszej korespondencji uczestnicy projektu odkryli, że język, którego uczą się w szkole daje wiele możliwości. Od włoskich kolegów dowiedzieli się, że Ci mieszkają w dwóch miasteczkach Laterina i Ponticino, zaś tureccy uczniowie pochodzą z miasteczka o nazwie Zonguldak. Informacje te zainspirowały uczniów, aby sprawdzić na mapie, gdzie znajdują się te miejsca i jak daleko są oddalone od Moszczanki. Tego typu współpraca pozwala rozwijać umiejętności uczniów w wielu obszarach. Dzieci poszerzają wiedzę na temat (...)

Licznik odwiedzin: 2028424