« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  37  , (...)  73  , (...)  96  ,   97   ,  98  , (...)  142  ,  143   | następna strona »

Urodziny Demokracji

Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole szczególne święto - 25 lecie urodzin demokracji (pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu ). Bardzo długo czekaliśmy na ten moment i szczególnie się do niego przygotowaliśmy.
News  Wcześniejsze działania realizowane w ramach prowadzonego w naszej szkole projektu „ Młodzi dla Wolności" pozwoliły dzieciom dokładnie poznać burzliwe wydarzenia lat 80-tych i szczęśliwe ich zakończenie. W dniu dzisiejszym, aby uczcić tak ważne święto uczniowie przyszli do szkoły w biało-czerwonych strojach. O godzinie 11 cała społeczność uczniowska zebrała się na boisku szkolnym. Nasza „urodzinowa impreza" rozpoczęła się od wykonania wspólnego poloneza. Wszystkie klasy wraz ze swoimi nauczycielami odtańczyły ten dostojny i szlachetny (...)
Data: 2014-06-05

Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów

Dzisiaj poznaliśmy wyniki sprawdzianu naszych szóstoklasistów ? uczniów klasy, która jako pierwsza realizowała innowację pedagogiczną inspirowaną pedagogiką Celestyna Freineta.
News średnia  szkoły:  31,0  / 8 stanin  / średnia  gminy:  26,3 średnia  województwa:  25,2 Średnie w obszarach: pkt. do uzysk 10 CZYTANIE   10 PISANIE   8 ROZUMOWANIE   4 KORZYS. Z INF.   8 WYKORZ. WIEDZY W PRAKTYCE szkoła : gmina (...)
Data: 2014-05-31

Od nektaru do miodu

28 maja, na zajęciach koła przyrodniczego, gościliśmy pana Jarosława Gerczaka- młodego pszczelarza z Moszczanki.
News Pan Jarek opowiadał o zabiegach hodowlanych w pasiece, pokazywał i objaśniał jakich narzędzi używa pszczelarz w swojej pracy. Dzieci uczestniczące w zajęciach miały okazję dowiedzieć się, jakimi niezwykłymi owadami są pszczoły. Są to owady społeczne, ściśle współpracujące ze sobą na rzecz całej rodziny pszczelej. Są niezwykle pożyteczne dla przyrody a i człowiek hojnie korzysta z ich produktów. Dzieci miały okazję posmakować wiosennego miodu wielokwiatowego i podziwiać słodko pachnące świece z naturalnego wosku pszczelego. Elżbieta Bury     (...)

XI Konfrontacje Teatralne

Podczas XI Konfrontacji Teatralnych
News o statuetkę „ Czarodzijskiej Lampy Alladyna” uczniowie klasy III zaprezentowali widowni przedstawienie pt. „ Brzydkie kaczątko” Miłosz Trzaska za rolę gąsiora – Gęgusia otrzymał nagrodę indywidualną. Serdeczne gratulacje! Małgorzata Zaworska (...)

Matematyczne zmagania

Miło nam powiadomić, że uczeń klasy II- Amadeusz Iwanowicz zdobył II miejsce na Miejsko- Gminnym Konkursie Matematycznym klas I-III.

Gratulujemy!  Elżbieta Bury

FESTYN ?CZAS NA ZDROWIE?

Dnia 24 maja 2014r. w naszej szkole odbył się festyn ?Czas na zdrowie?, zrealizowany w ramach konkursu ogłoszonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Patronat honorowy nad projektem objęły instytucje rządowe: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Agencja Rynku Rolnego. Festyn został zrealizowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrektora, nauczycieli, uczniów oraz Rady Rodziców naszej szkoły.
News Na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie klasy gastronomicznej z Zespołu Szkół Rolniczych oraz młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, a także uczniowie klasy mundurowej z II Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku. Patronat  medialny objął pan Ryszard Kasza z telewizji kablowej w Prudniku oraz p. Aleksander Kramarz z firmy Foto Medium. Nad dobrą jakością przygotowanych potraw i zdrową żywnością czuwał szef kuchni hotelu Gorzelanny z Pokrzywnej. Celem projektu edukacji prozdrowotnej „Czas na zdrowie” jest popularyzacja (...)
Data: 2014-05-28

UDZIAŁ W POZNAWANIU ŚWIATA - WIZYTA W INSTYTUCIE KONFUCJUSZA POLITECHNIKI OPOLSKIEJ

?Być człowiekiem to czuć, kładąc swoją cegłę, że bierze się udział w budowaniu świata.? Antoine de Saint-Exupéry