« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  54  , (...)  96  ,   97   ,  98  , (...)  106  , (...)  141  , (...)  208  ,  209   | następna strona »

"DAR SERCA"

Dar serca to mały upominek, jakim piątoklasiści obdarowali młodszych kolegów i koleżanki w naszej szkole i przedszkolu.
News        Pomysł tej akcji zrodził się parę miesięcy temu. Od tamtej pory uczniowie piątej klasy skrupulatnie zbierali i przynosili do szkoły małe zabawki z jajek niespodzianek. Cel był szczytny, bo miał przynieść dzieciakom radość. I przyniósł radość. Zarówno tym obdarowanym, jak i tym, którzy mini- prezenty nieśli na tacach. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że w życiu nie liczy się tylko „branie”, ale przede wszystkim dawanie. Wykorzystaliśmy do tego okres świąt Bożego Narodzenia. Z darami- jak trzej królowie- (...)
Data: 2017-01-05

Świątecznie i nastrojowo

Świąteczny czas daje możliwość radosnych przeżyć duchowych i smakowitych doświadczeń kulinarnych. Klasa druga otworzyła "pracownię cukierniczą", w której powstawały słodkie, małe ?dzieła sztuki".
News Wystarczyło jedno domowe ciastko, dużo lukru, posypek, czekolady i… jeszcze więcej kreatywności, a spod zręcznych rąk drugoklasistów wychodziły prawdziwe cuda.  A wszystko to za sprawą mistrza cukiernictwa- pani Patrycji Trembeckiej, która upiekła dla wszystkich uczniów po kilka ciastek i szkoliła małych adeptów sztuki cukierniczej. Dzielnie wspierały nas inne mamy, udzielając fachowych rad.       Święta to przede wszystkim polskie kolędy - nastrojowe, melodyjne, wzruszające… Klasa druga miała okazję wyśpiewać (...)
Data: 2017-01-05

Mistrzowie życia, czyli o psychospołecznej edukacji uczniów w Moszczance

Rok szkolny 2016/2017 przyniósł uczniom i nauczycielom w Moszczance kolejny projekt rocznych działań edukacyjnych bazujący na autorskim pomyśle Małgorzaty Żuk.
News Tegoroczne przedsięwzięcie skoncentrowane jest na dzieciach oraz ich emocjonalnych i społecznych potrzebach. Nosi tytuł „Mistrzowie życia” i ma na uwadze edukację umiejętności życiowych naszych uczniów, gdyż te, jak wiadomo, stanowią ważny komponent nowoczesnej szkoły, szkoły prawdziwie przyjaznej dziecku. 5 modułów – 5 umiejętności psychospołecznych „Ja wobec innych” – moduł, zrealizowany już we wrześniu i październiku, rozwijał umiejętności dla budowania własnego systemu wartości /o jego przebiegu nauczyciele (...)
Data: 2016-12-30

Konkurs plastyczny "Choinkowa Ozdoba" [Łąka Prudnicka]

News

Jesteśmy dumni z Oliwera Chrobaka, przedszkolak z grupy maluchów, którego praca „Reniferek” została nagrodzona wyróżnieniem w kategorii „ozdoba choinkowa” w konkursie plastycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Opolu. W ocenie prac konkursowych uwzględniono kreatywność, pomysłowość, oryginalność, samodzielność i efekt plastyczny.  GRATULUJEMY!

Marzena Michalik
Data: 2016-12-30

ORIGAMI …

News Za nami kolejna konferencja dziecięca, którą tym razem przygotowała Marta Pawka z klasy piątej.  Za chwile radości, zabawy i kreatywnie spędzony czas bardzo dziękujemy. SAMORZĄD UCZNIOWSKI, Alicja Niedbalska, opiekun Samorządu Uczniowskiego (...)
Data: 2016-12-27

NA TROPIE GENIUSZA... czyli lekcja muzyki "na wesoło"

Wbrew obiegowym opiniom, muzyka poważna nie jest dla dzieci zbyt poważna. Mogłam się o tym przekonać na lekcjach muzyki, podczas której omawialiśmy postać wybitnego kompozytora - Wolfganga Amadeusza Mozarta.
News Wystarczyło tylko przygotować prezentację multimedialną, wykorzystać pasję Marty i jej umiejętność gry na skrzypcach oraz naturalną chęć kreatywnego tworzenia, której klasie piątej nie brakuje, aby sala lekcyjna stała się „mini” klubem muzycznym. Przy stolikach gracze pełni entuzjazmu, w tle „Eine kleine Nachtmusik” w wykonaniu koleżanki z klasy piątej i wciąż nowe pomysły na powstanie autorskich gier planszowych o cudownym dziecku z Wiednia. Takie lekcje dodają skrzydeł … Alicja Niedbalska ( (...)
Data: 2016-12-27

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, wyjątkowy, pełen magii i radości [Łąka Prudnicka]

Wigilia to najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. W domach uroczyście, urokliwie, ale nie tylko w domach. W naszym przedszkolu również.
News     Już tradycyjnie w tym dniu przedszkolaki przedstawiły „Jasełka”. Ubrane w piękne stroje, wierszem i piosenką opowiedziały historię narodzin Jezusa. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.    Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. E. Szewczyk ZAPRASZAMY (...)
Data: 2016-12-23