« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  81  , (...)  96  ,   97   ,  98  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

Konkursy okolicznościowe

News

Z okazji 70 urodzin naszej szkoły powstało wiele ciekawych tekstów literackich oraz prac plastycznycznyh. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do zadania. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na klasowych wystawach, a najciekawsze z nich nagrodzone.

M. Zaworska
Data: 2015-04-30

Piątoklasiści ? ,,Hobbit?? ? gimnazjaliści, czyli takie nieoczekiwane ,,tam i z powrotem?

W okolicach obchodów 70 ? lecia naszej szkoły, a właściwie w okresie intensywnych do tej uroczystości przygotowań, w jej murach nieoczekiwanie pojawili się absolwenci: Roksana, Agata, Kamil, Dawid i Dominik - obecni uczniowie trzeciej klasy gimnazjum, którzy, napisawszy egzamin gimnazjalny, ,,dla relaksu wpadli do starej, ulubionej szkoły? i wyszli z niej po? kilku godzinach.
News Najpierw zaintrygowały ich zajęcia w klasie piątej, poświęcone powieści Tolkiena ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem” w ramach Światowego Dnia Książki (lekturze standardowo omawianej w gimnazjum, rzadko w podstawówce), podczas których młodzi miłośnicy fantasy ochoczo przedstawiali bohaterów - towarzyszy podróży Bilbo Bagginsa i ich niesamowite przygody, a gimnazjaliści ze zdziwieniem przysłuchiwali i przypatrywali zaangażowaniu młodszych kolegów. Gdy w trakcie kolejnej lekcji piątoklasiści testowali grę planszową ,,Hobbit na progu”, (...)
Data: 2015-04-27

TO POD wiatr, to z wiatrem...

Dzień Ziemi- święto naszej planety, to wspaniały moment, aby spędzić go na łonie natury. Uczniowie klas I- III, pomimo wiosennego, silnego wiatru, udali się w malownicze plenery Doliny Bystrego Potoku w Pokrzywnej.
News        Już podczas spaceru mogliśmy podziwiać kwitnące na biało- dzikie czereśnie, kobierce zawilców gajowych, schowane w trawie fiołki i mnóstwo stokrotek i mniszków.         Na polanie czekali na nas pracownicy Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych: pan Janusz Husak i pan Ryszard Mydło. Panowie przygotowali dla nas drewno na ognisko, kije i piękny, obrotowy ruszt. Za chwilę dzieci udały się na wycieczkę po rezerwacie „Cicha Dolina”. Dowiedziały się czym jest park krajobrazowy (...)
Data: 2015-04-21

MODA NA BYWANIE W TEATRZE

"Czy my się kiedyś skończymy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy w życiu?" Z takimi filozoficznymi pytaniami, postawionymi w sposób subtelny i przemyślany spotkali się niedawno odbiorcy sztuki "Liściki na wiatr" w reż. Piotra Cieplaka.
News 32 uczniów z naszej szkoły miało okazję 15 kwietnia odbyć podróż teatralną do Opola i w Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki obejrzeć nagrodzoną ZŁOTĄ MASKĄ – za najlepszy spektakl 2015 roku – naprawdę wartościową sztukę. W nowoczesnym teatrze nasi uczniowie spędzili ok. 2 godzin i gotowi byli obejrzeć „coś jeszcze” , tak bardzo przypadły im do gustu nowoczesne rozwiązania teatru: aranżacja holu, ale również scenografia, choreografia, muzyka, pełne humoru i życiowej mądrości dialogi dwunastu aktorów na scenie (...)
Data: 2015-04-18

DOTYK PRZESZŁOŚCI W KRASIEJOWIE

Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczył dzieciom pobyt w Krasiejowie, który odbył się 15 kwietnia 2015r. Tym razem w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii uczestniczyli uczniowie klasy V. Doskonale dobrane miejsce, różnorodność ekspozycji, bogata oferta zajęć edukacyjnych sprawiły, że czas spędzony w Krasiejowie upłynął niezwykle szybko.
News Na początku, uczniowie odwiedzili Oceanarium, gdzie mogli pooglądać olbrzymie prehistoryczne stworzenia i przeżyć dreszczyk emocji podczas ataku rekina. W Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, dzięki nowoczesnej technologii i niezwykłym efektom specjalnym, przenieśli się w odległe czasy, aby poznać dzieje ziemi i ewolucję życia na naszej planecie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na temat skamieniałości i wykopalisk. W trakcie tych warsztatów można było dotknąć oryginalne okazy sprzed milionów lat. Należy również wspomnieć o sympatycznej (...)
Data: 2015-04-15

Mamy III miejsce!

W połowie kwietnia 2015 r. już po raz piętnasty odbył się w Prudniku Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "MAT- mistrz", w którym wzięły udział również uczennice naszej szkoły: Agnieszka Matuszak z klasy V oraz Joanna Bandurowska z klasy IV.

Uczestnicy konkursu mieli wykazać się umiejętnością operowania wiedzą w rozwiązywaniu nietypowych zadań tekstowych.

Gratulacje należą się Agnieszce, która wykazując się wyższym poziomem wiedzy i umiejętności, zdobyła III miejsce.

Jolanta Trybel
Data: 2015-04-15

W poszukiwaniu Świąt Wielkanocnych

Bogata tradycja Świąt Wielkanocnych inspiruje do wspólnych twórczych działań zarówno dzieci, jak i dorosłych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W ostatnich tygodniach przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły projektowali, wykonywali i zdobili jajka wielkanocne.
News W piątek, pomimo niesprzyjającej aury, przedstawiciele poszczególnych grup i klas przebrani za „symboliczne świąteczne zwierzątka” wyposażone w ozdobne koszyczki, chowali jajka na terenie szkoły. Następnie wszystkie dzieci wyruszyły na pisankowe poszukiwania. Dzieci z ogromną przyjemnością wzięli udział w zabawie. Znajdowano jajka w najróżniejszych szparach i zakamarkach. Po zakończonych poszukiwaniach dokonano podsumowania w wyniku, którego najwięcej jajek zebrała klasa III i VI. Zebrane jajka zostaną ofiarowane samotnym mieszkańcom naszej (...)
Data: 2015-04-07