« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  39  , (...)  77  , (...)  96  ,   97   ,  98  , (...)  102  , (...)  150  ,  151   | następna strona »

STUDENCI Z PODSTAWÓWKI

Zgłębiali wiedzę na temat promieni rentgenowskich i ich wynalazcy. Mowa o bardzo młodych 10 uczniach z Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance, którzy rozpoczęli 15 listopada nowy rok akademicki na Dziecięcej Politechnice Opolskiej. Przed nimi kolejny rok zajęć na DPO, który przyniesie nowe, ciekawe, inspirujące wykłady. To prawdziwy sukces naszego zespołu nadzorującego tegoroczną edycję Politechniki Dziecięcej, gdyż tak wielu młodych studentów dołączyło do ?braci akademickiej?.
News   Pierwszy Uniwersytet Dziecięcy powstał w Tybindze w 2002 roku i od tego czasu wiele uczelni otworzyło się dla małych słuchaczy. W Polsce: w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu, a od kilku lat również w Opolu dzieci mogą pogłębiać swoją pasję poznawczą. Od początku jej istnienia tę „uczelnię dla młodych studentów” ukończyło 1550 absolwentów. Politechnika przygotowała tegoroczne zajęcia dzięki podpisaniu umowy z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Ponownie każdy z młodych studentów będzie mógł (...)
Data: 2014-11-16

Czy Halina Semenowicz byłaby dumna z naszej patriotycznej postawy?

Dla uczczenia Święta Niepodległości ? 7 listopada posadziliśmy przed naszą szkołą buka, drzewo ? na razie nieduże/lata upłyną, gdy jego rozmiary ? powiedzą wszystko/, ale już dzisiaj dla nas wielkie, bo posiadające ogromny ładunek symboliki.
News Flagus sylvatica – ozdoba Gór Opawskich, jak powiada pani Ela Bury – symbol okolicznych lasów, dzięki którym, my mieszkańcy tej okolicy, możemy tak bardzo cieszyć się czystym powietrzem. Tak czystym, że zazdroszczą nam go ludzie z dużych miast, przyjeżdżający w nasze strony, by się dotlenić. Buk, posadzony blisko naszej szkoły, to symbol wolności, swobody, niepodległości. Demokratyczny wybór nazwy padł na Drzewo Wolności/30 głosów!/. Buk – book z angielskiego – książka – jakże bliskie znaczeniowo, (...)
Data: 2014-11-12

Bóg, Honor, Ojczyzna ? wartości przybliżone uczniom, przedszkolakom i dorosłym podczas obchodów ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI w naszej szkole.

Listopad w naszej szkole to miesiąc, w którym rozpoczynamy moduł ?60 dni na Wyspie Wartości? w ramach rocznego projektu ,,Umysły w podróży do przyszłości?.
News Obchody największego święta narodowego to niewątpliwie idealna sytuacja, by zmierzyć się z kwestią patriotyzmu. Takiej przymiarki dokonali piątoklasiści. W ramach kilkugodzinnego projektu humanistycznego, zrealizowali, zaplanowane przez siebie, pod czujnym okiem polonistki i historyczki, działania, zmierzające do wystawienia przed całą społecznością szkolno – przedszkolną, inscenizacji patriotycznej „Sowiński w okopach Woli” wg Juliusza Słowackiego. Udało się! Projekt trwał zaledwie jeden listopadowy tydzień, a jego efekt w postaci małego patriotycznego (...)
Data: 2014-11-12

TO PODkręciło nas do wspólnej zabawy: ?Pogoń za ziemniakiem? ? 30.10.2014

News Uwaga! Dzieciaki! Zbliża się dzień nie byle jaki! Jesienny szał przed nami! Wszystkie dzieci klas I-III zapraszamy ze swoimi wychowawcami. W Wasze codzienne życie pragniemy wlać trochę otuchy, i udowodnić jakie z Was zuchy! O godz. 11.30 w czwartek (30.10.2014r.) w klasach zaczynamy a potem do sportowej zabawy na sali zapraszamy! Nieźle się zabawimy i do 13.30 czas szaleństw zakończymy.   (świetny humor, strój sportowy – ważna sprawa. od tego zależy dobra zabawa!) Ziemniak czysty, mały jako bilet (...)
Data: 2014-11-04

Bifurkacja ? słowo trudne, bardzo obce, ale oddające klimat 31 października, ostatniego dnia intensywnego treningu tolerancji w naszej szkole

,,Są dziwy w niebie i na ziemi, o których ani śniło się waszym filozofom?? Szekspir
News Na parterze – dochodzą chóralne głosy ,,Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?’’ Klasa V obchodzi dziady, w wersji nieco zmodyfikowanej /stół zastawiony jadłem tradycyjnym: chleb, jabłka, owoce pestkowe i… egzotyczne banany oraz cierpkie cytryny/ i dalej: żywi, zjawy umarłych, płomyki nowoczesnych świec - klimat, który pozwala piątoklasistom, na miarę ich możliwości, zrozumieć literacki zamysł Mickiewicza, autora ,,Dziadów’’ cz. II. /To, na marginesie, przykład działań wykraczających (...)

Happening na moście

Zwieńczenie działań związanych z modułem ,,60 dni na mostach przyjaźni?? ? happening na moście powiatowym w Moszczance.
News Było… Brak słów! Było wyjątkowo i dlatego wyjątkowo zamieszczamy tylko zdjęcia. Zapraszamy do galerii.

M.Ż

Data: 2014-11-04

TO PODnoszenie do potęgi? ma sens!, czyli lekcja potęgowania liczb oraz? emocji

Najstarsi uczniowie w naszej szkole, na lekcji matematyki z panią Jolą Trybel, poznali i ? poczuli (!) siłę potęgowania.
News

W wersji tradycyjnej szóstoklasiści podnosili do n – tej potęgi różne liczby: 2 do kwadratu, 3 do sześcianu, 7 do sześcianu, etc… W wersji innowacyjnej: wzmacniali radość z faktu, że matma jest świetna i użyteczna. A gdy się trochę inaczej ustawi myślenie o niej – stanie się przyjazna.

M. Ż.