« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  89  ,   90   ,  91  , (...)  98  , (...)  130  , (...)  192  ,  193   | następna strona »

Z leśnikiem o lesie

Z wizytą do przedszkola, do klasy I i II przyszedł Komendant Straży Leśnej - Pan Artur Fiałkowski.
W ciekawy i obrazowy sposób Pan Artur wyjaśnił nam „leśny regulamin”, w którym dokładnie opisane są rzeczy, których w lesie robić nie wolno. Wcielając się w role sarenki, psa i odgrywając scenki leśne poznaliśmy w jaki sposób zachować się wobec chorego zwierzątka, co zrobić gdy spotkamy w lesie samotną młodą sarenkę i dowiedzieliśmy się, co się stanie w sytuacji, gdy zabierzemy ją do domu. To było bardzo pouczające spotkanie. Z niecierpliwością oczekiwać będziemy na kolejną wizytę Pana Artura. Edyta Worożańska (...)
Data: 2016-10-20

Historia ziemniaka na wesoło

Wystarczyło rozwiązać rebus, aby włączyć się do wspólnej zabawy podczas ?ziemniaczanej? zbiórki zuchowej.
News Jeszcze nie ochłonęliśmy po spotkaniu z harcerzami przy ognisku, a już dzisiaj na zbiórce dalszy ciąg naszych szaleństw. Wystarczyło kilka ziemniaków, drobne rekwizyty, dobry humor i można było spędzić ze sobą chwile pełne radości.   Po minach zuchów widać, że takie zadania dla naszych „Kolorowych Motyli” nie stanowiły żadnego problemu. Ba, powiem więcej sprawiły, że czas zbiórki miął w zaskakująco szybkim tempie. Były rzuty do wiaderka ziemniakiem, do ruchomego celu, przenoszenie ziemniaków na łyżce, rebusy, (...)
Data: 2016-10-18

Spotkajmy się w naszej szkole z innymi? zuchami i harcerzami

News Z ziemniaków – frytki!   Z ziemniaków – klucha! Z ziemniaków – frytka dla każdego zucha!         Zuchy z Gromady Zuchowej „Kolorowe Motyle” odpowiedziały na zaproszenie i razem z innymi uczestnikami biwaku, jaki odbywał się w naszej szkole, spędziły sobotnie popołudnie w atmosferze zuchowych zabaw, pląsów na naszym szkolnym boisku. Rymowanki były nieodłącznym elementem tego spotkania i zagrzewały nas do boju ziemniaczanego na każdym punkcie patrolowym.  Zadania, jakie wykonywały (...)
Data: 2016-10-18

Najwyższe wyróżnienia dla Moszczanki...

Nauczyciel... To jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na cały świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepsze, cudzym dzieciom? - D. Beisser
News Chociaż Święto Komisji Edukacji Narodowej obchodzone jest tylko raz w roku, dla nas pracowników Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Moszczance było szczególnym wydarzeniem i na długo pozostanie w pamięci. 13 października Opolski Kurator Oświaty (w imieniu własnym i pani Minister Edukacji) oraz  Burmistrz Prudnika złożył podziękowania i gratulacje na ręce naszym pracownikom: p. Małgorzacie Gibek – nagroda Ministra Edukacji, p. Grażynie Wawrzyniak – nagroda Opolskiego Kuratora Oświaty, p. Edycie Worożańskiej – medal Komisji (...)
Data: 2016-10-17

?Idą pierwszaki, dawne maluchy??

Taki oto fragment wiersza towarzyszył wszystkim obecnym na uroczystości związanej z obchodami Święta KEN w ZSP w Moszczance.
News        W tym wyjątkowym dniu nasi pierwszoklasiści złożyli ślubowanie uczniowskie. Do tego wydarzenia przygotowywali się już od początku września, aby zaprezentować swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Zanim pani dyrektor Jolanta Brudniak pasowała każdego z nich na ucznia ZSP w Moszczance, ich starsi koledzy tłumaczyli im w humorystyczny sposób co to jest ślubowanie. Pierwszaki poddane były również wielu próbom, przygotowanym przez uczniów klasy czwartej. Dzieci wykazały się wiedzą dotyczącą znajomości zasad ruchu (...)
Data: 2016-10-16

?Dzień Przedszkolaka?

Dnia 13.10.2016r. ? w naszym przedszkolu obchodziliśmy ?Dzień Przedszkolaka? połączony z pasowaniem.
News

Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach i konkursach przygotowanych specjalnie dla nich oraz z powodzeniem rozwiązywały powierzone im zadania. Ten wyjątkowy dzień był świetną okazją, by powitać maluchy w gronie przedszkolaków. Dzieci zostały pasowane na przedszkolaka i otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Od tej pory maluszki stały się pełnoprawnymi uczestnikami życia przedszkolnego.

J. Licznar
Data: 2016-10-16

Gdyby Celestyn Freinet miał profil na FB?

Dwa dni przed 120 ? tą rocznicą urodzin wybitnego pedagoga wtajemniczeni w temat piątoklasiści ? oddali się swobodnym? spekulacjom.
News Jedni snuli przypuszczenia (świadomie i w praktyce używając trybu przypuszczającego), co by było gdyby Freinet – światowej sławy nauczyciel,  żył w obecnych czasach. Stwierdzili, że „na pewno dysponowałby profilem Fb i miałby milion powiadomień”, „posiadałby tysiąc, a może kilka tysięcy znajomych”, „przychodziłyby do Niego setki wiadomości od fanów - animatorów i sympatyków Jego pedagogiki”. „Dużo osób oznaczałoby Go na zdjęciach,” a „już wkrótce, 15 października na Jego (...)
Data: 2016-10-14

Licznik odwiedzin: 1996562