« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  44  , (...)  79  ,   80   ,  81  , (...)  87  , (...)  115  , (...)  170  ,  171   | następna strona »

ROZCZYTANA MOSZCZANKA

Od początku stycznia do końca marca uczniowie klas I ? VI realizowali projekt czytelniczy ?Rozczytana Moszczanka?.
News    Założeniem projektu było zachęcenie naszych dzieciaków do systematycznego czytania książek i korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Projekt był realizowany w bibliotece szkolnej i na zajęciach w świetlicy szkolnej. Uczestnicy projektu  mieli do wyboru rozmaite zadania.      Dużą popularnością cieszyło się zadanie polegające na przygotowaniu reklamy wybranej przez siebie książki.    W ramach kolejnego zadania dzieci dzieliły się przemyśleniami na temat korzyści płynących z czytania. Według (...)
Data: 2016-04-10

?GETTING TO KNOW EACH OTHER?

?POZNAJMY SIĘ? to kolejny projekt realizowany z partnerami z Hiszpanii i Grecji z udziałem klasy V.
News Na początku marca wymieniliśmy się prezentacjami o swoich krajach i miejscach zamieszkania. Uczniowie mogli poznać, gdzie mieszkają ich zagraniczni przyjaciele. Dzieci świetnie radziły sobie ze zrozumieniem zawartych w prezentacjach informacji pisanych w języku angielskim. Kolejne zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu tzw. personal page. Personal page to prywatna strona z wybranymi informacjami o sobie, opatrzona ilustracjami  i zdjęciami. Wykonując to zadanie, uczniowie wykorzystali dostępne programy komputerowe. Efekt końcowy był imponujący. Drogą elektroniczną (...)
Data: 2016-04-07

ZDROWYM BYĆ !

Przez ostatnie tygodnie uczniowie klasy 2 pogłębiali swoją wiedzę na temat ZDROWEGO STYLU ŻYCIA.
News Zastanawiali się nad takimi zagadnieniami jak: Co należy zrobić, aby być zdrowym? Czy naprawdę „śmiech to zdrowie”? Co to są witaminy? Jak często trzeba chodzić do dentysty? Do czego potrzebna jest nam skóra?  Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem ZDROWIA - zaczęli zwracać uwagę na to co jedzą, pamiętają  o codziennej porcji warzyw i owoców, dbają o higienę ciała, nie zapominają również ,że ruch na świeżym powietrzu, to także porcja  ZDROWIA. Podczas lekcji przygotowali  (...)
Data: 2016-04-06

Zobaczyć konia na wsi?

W klasie I poznajemy zwierzęta hodowlane. Ostatnio głównym bohaterem zajęć jest nasz poczciwy koń. Okazało się, że żyjąc na wsi, niewiele dzieci miało bezpośredni kontakt z tym zwierzęciem.
News      Zorganizowaliśmy więc wycieczkę do gospodarstwa państwa Pustelniaków. Tam mieliśmy ogromną frajdę z bliskiego kontaktu nie tylko z koniem Mirabelką, ale i z krowami i cielętami swobodnie pasącymi się na ogromnym pastwisku.       Dodatkowym przeżyciem było niespodziewane spotkanie z gadem, który właśnie obudził się z zimowego snu i wypełzł na spotkanie z wiosną. Pani Ela delikatnie wzięła na ręce wijącego się padalca (beznogą jaszczurkę), aby opowiedzieć dzieciom kilka ciekawostek przyrodniczych.     (...)
Data: 2016-04-06

?EASTER CARDS EXCHANGE? EUROPEJSKI PROJEKT WIELKANOCNY

Na początku marca szkoła w Moszczance przystąpiła do europejskiego projektu Etwinning. Głównym celem przedsięwzięcia było poznanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych w różnych zakątkach Europy. W projekcie wzięło udział wiele szkół europejskich między innymi ze Szwecji, Rumunii, Włoch, Północnej Irlandii, Anglii i Polski.
News        Uczniowie klasy IV na lekcjach plastyki wykonali kartki wielkanocne, do których zredagowali życzenia w języku angielskim i polskim. Ponadto przygotowali i nagrali krótki filmik o tematyce wielkanocnej oraz złożyli życzenia w dwóch językach pozostałym partnerom projektu. W tym samym czasie, klasa V na zajęciach komputerowych i lekcjach języka angielskiego przygotowywała dwie prezentacje multimedialne. Pierwsza z nich przedstawiała najważniejsze i najciekawsze informacje o Polsce, Moszczance i działaniach podejmowanych w naszej szkole (...)
Data: 2016-04-04

Kwiecień miesiącem działań ekologicznych

W kwietniu obchodzone jest Święto Ziemi. Z tej okazji, a może przy tej sposobności, w naszej szkole przeprowadzony zostanie projekt ekologiczny pod hasłem ?Razem dbamy o Ziemię?.
Planowane działania w ramach projektu to: Turniej ekologiczny dla klas I- III; Przygotowanie przez kl. I i  IV i zaprezentowanie przed społecznością szkolną przedstawienia ekologicznego „W harmonii z przyrodą”; Prelekcja pracownika z Wydziału Ochrony Środowiska UMiG w Prudniku na temat niskiej emisji i jej skutków dla ludzi i przyrody; Pisanie „Listów dla Ziemi” do dorosłych w ramach ogólnopolskiej akcji ekologicznej w celu uwrażliwienia ich na problem tzw. niskiej emisji i inne problemy związane z ochroną (...)
Data: 2016-04-03

Kolekcjonerzy cytatów Szekspira

Uczniowie klas: czwartej, piątej i szóstej w ramach projektu "Mamy świra na punkcie Szekspir" przystąpili już do zadania "Kolekcjonerzy cytatów".
News Ranking najprzydatniejszych cytatów Szekspira ,,Wkręceni’’ już mocno w ów projekt czwartoklasiści postanowili stworzyć RANKING NAJPRZYDATNIEJSZYCH CYTATÓW WILLIAMA SZEKSPIRA z przyniesionych na ,,zajęcia z Szekspira” indywidualnych list cytatów. Zamysł wymagał od nich zgodnej pracy, w ustaleniach porządku cytatów - pójścia na… kompromis. Udało się! ,,Są dziwy w świecie i na ziemi, o których nie śniło się waszym filozofom”. (15 pozycja RANKINGU NAJPRZYDATNIEJSZYCH CYTATÓW wg naszych młodych (...)
Data: 2016-04-03