« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  79  ,   80   ,  81  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

VII OTWARTY KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ 2015

News

Gratulujemy młodej solistce Noemi Pustelniak z klasy III wyróżnienia zdobytego w konkursie ”Piosenki Polskiej 2015” i życzymy kolejnych sukcesów.

Alicja Niedbalska
Data: 2015-12-09

Recytatorski Konkurs Poezji Romskiej ? doświadczanie, przeżywanie, poznawanie?, a za rok ?tworzenie!

Taki konkurs odbył się po raz siódmy w Prudnickim Ośrodku Kultury. Z naszej szkoły wzięli w nim udział uczniowie z recytatorską pasją, aktywni członkowie koła teatralnego: uczennice z klasy szóstej : Agnieszka Matuszak i Hania Stocka oraz Amadeusz Iwanowicz z klasy czwartej.
News       Cała trójka wystylizowanych ,,Romów” reprezentowała naszą szkołę w kategorii ,,recytatorzy klas IV – VI” 8 grudnia, we wtorek.       Nasi ,,Cyganie” wystąpili przed wybitną komisją, w skład której wchodzili poeci prudniccy( Kulig, Sadliński) oraz znana poetka romska - Izolda Kwiek, i liczną publicznością z interpretacją wierszy: Teresy Mirgi, Papuszy i Karola Parno- Gierlińskiego.        Każda deklamacja to wyczyn młodych recytatorów, którym dane było zmierzyć (...)
Data: 2015-12-09

Mikołaj w Przedszkolu ?Pod kasztanem?

News „Pędzą sanie, dzwonki dzwonią, płatki śniegu z wichrem gonią. A Mikołaj uśmiechnięty w worku wiezie nam prezenty”… 04.12.2015 o godzinie 10.00, gdy przedszkolaki przebywały na ogrodzie przedszkolnym zawitał do nas niecodzienny, choć bardzo wyczekiwany przez dzieci gość. Pomimo braku śniegu i dość ciepłej aury nie zapomniał o naszych przedszkolakach i zamiast zaprzęgiem ,zaprzężonym w renifery, przyjechał do nas zaprzęgiem konnym. Przedszkolaki nie kryły zdumienia i zaskoczenia, gdy ujrzały Mikołaja w wielkim wozie z mnóstwem prezentów (...)

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY ŁAŃCUCH CHOINKOWY

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w konkursie na najładniejszy łańcuch choinkowy, organizowany przez Radio Doxa i Urząd Miasta Opola.
News Przystępując do konkursu wykonaliśmy razem z dziećmi łańcuch choinkowy o minimalnej długości 3m. Do jego wykonania użyliśmy materiałów ekologicznych: denka po plastikowych butelkach, plastikowe rurki i drewniane koraliki. Niestety nie zajęliśmy żadnego znaczącego miejsca, ale i tak jesteśmy zadowolenia z możliwości zaprezentowania naszego łańcucha. Lauretami konkursu na najładniejszy łańcuch choinkowy zostali: I miejsce – ZSP Publiczne Przedszkole w Białej II miejsce – Publiczne Przedszkole w Łambinowiach III miejsce – Przedszkole (...)

WKRĘCENI W CZYTANIE

W roku szkolnym 2015/2016 jednym z priorytetów polityki oświatowej państwa jest rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dlatego bibliotekarka wraz z polonistką oraz z opiekunką SU postanowiły w tej sprawie coś konkretnego zrobić.
News Niecodzienne wybory…        Każda klasa miała za zadanie wybrać adresata czytanych przez siebie książek. Wybory były demokratyczne, a na „listach wyborczych” znalazły się misie, pluszaki, lalki, smoki. Była również możliwość dodania własnych kandydatów. Z tej opcji skorzystali głównie ci, którzy lubują się w klockach lego i autkach. Nawet smoki słuchają, gdy się im pięknie czyta…         Wielu może dziwić fakt, że odbiorcami tekstu czytanego oprócz misiów (...)

Mikołaj w przedszkolu

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.
News        W tym roku Mikołaj odwiedził nas wcześniej, bo już 3 grudnia. Tego dnia dzieci od samego rana przygotowywały się na spotkanie z tym niecodziennym gościem.       Najpierw przybyły do nas Śnieżynki Świętego Mikołaja. Opowiedziały nam dużo ciekawostek o Mikołaju i zaśpiewały piosenkę. Nagle na korytarzu rozległ się dźwięk dzwonków i do sali weszła postać z białą brodą, ubrana w czerwony strój, z workiem pełnym prezentów. Wszyscy od razu odgadli, że to sam Święty Mikołaj. Przywitaliśmy go z wielką (...)
Data: 2015-12-07

X Mikołajkowy Turniej Ekologiczny ?Wesoło i zdrowo?

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, tradycje świąteczne udzielają się wszystkim i budują niezwykłą atmosferę.
News Wśród  zapalonych  lampek na choince, odgłosów dzwonków Mikołaja, rozbrzmiewających piosenek świątecznych i  kolęd nasi uczniowie mogli przeżywać pierwsze dni grudnia w atmosferze ekologiczno- sportowo-świątecznych  wzruszeń i działań, o które zadbali rodzice i nauczyciele.   Choć na pewno to wszystko są baje, Takie wiecie, baje baju-baju To jednakże tak coś mi się zdaje, Świat się nimi co roku zaludnia O północy dnia szóstego grudnia…..   U nas już 4 grudnia dały się (...)