« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  42  , (...)  79  ,   80   ,  81  ,  82  , (...)  109  , (...)  160  ,  161   | następna strona »

Pachnące pierniki

Świąteczny klimat krąży wokół nas?
News Choinka, Mikołaj, ozdoby świąteczne, ale przecież nie może zabraknąć pierników. Uczniowie klasy drugiej zadbali o to, by w całej szkole unosił się zapach cynamonu, imbiru oraz goździków. Tak pachniały pierniki, które z wielkim zapałem wykrawali swoimi przeróżnymi foremkami, wypiekali, a następnie przepięknie ozdabiali. Był to czas radosnych chwil, pełnych wrzawy i okrzyków, ale czas pożytecznie wykorzystany, bo dał dzieciom szczęście i wiele uśmiechu. Małgorzata Zaworska (...)
Data: 2015-12-17

PIERNIKOWE ŚWIĘTA

Muzeum Ziemi Prudnickiej po raz kolejny było organizatorem warsztatów wypieku pierników.
News Na zaproszenie organizatorów, 14 grudnia, grupa starszaków z Przedszkola z Moszczanki uczestniczyła w warsztatach piernikarskich z użyciem tradycyjnych, drewnianych form piernikowych. Dzieci bawiły się wyśmienicie. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały pogadanki na temat ginących zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych na Śląsku. To była prawdziwa lekcja naszej historii. Dziękujemy pracownikom Muzeum Ziemi Prudnickiej za możliwość udziału w warsztatach i wzbogacenia wiedzy o naszej Śląskiej Ziemi. Edyta Worożańska (...)
Data: 2015-12-17

Warsztaty piernikarskie

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, dlatego grupka dzieci z kółka kulinarnego udała się na warsztaty piernikarskie do Muzeum Ziemi Prudnickiej.
News Pani prowadząca warsztaty zapoznała nas z historią piernika oraz tradycyjnymi przyprawami niezbędnymi do ich wypieku. Ponadto przedstawiła niezbędne przedmioty i foremki wykorzystywane w wyrobie tych świątecznych ciasteczek. Uczestnicy warsztatów otrzymali już prędzej zarobione ciasto, które następnie wciskali w tradycyjne drewniane formy piernikowe. Po jego rozwałkowaniu i odklejeniu z foremek, wycinali określone kształty i układali je na blaszkach do pieczenia ciast. W trakcie wypieku pierników, pan Andrzej Nykiel ciekawie opowiadał dzieciom o ginących (...)
Data: 2015-12-13

Metody nauczania matematyki w klasach I-III i w klasach IV-VI z wykorzystaniem naturalnych technik Celestyna Freineta

W Gminnym Centrum Kultury odbyła się konferencja inaugurująca XX Gogolińskie Konwersatorium z Dydaktyki Matematyki. Prezentowano innowacyjne rozwiązania dydaktyczne stosowane w nauczaniu matematyki w szkołach podstawowych i gimnazjum oraz wyniki nauczania matematyki w kontekście wyników światowych.
News W Gogolinie spotkali się (26.09.2015) nauczyciele matematyki z województwa opolskiego oraz miast partnerskich i współpracujących z Gminą Gogolin: Jabłonkowa i Piska, Łodygowic, Zwierzyńca i Pietrzykowic oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół z Gminy Gogolin. W części ściśle poświęconej dydaktyce przedstawiono trzy referaty wraz z prezentacjami: „Polubić matematykę”, „Dziecko – twórcą przyszłości – prezentacje metod nauczania matematyki w klasach I-III i IV-VI z wykorzystaniem technik Freineta, ( mgr Jolanta Brudniak (...)
Data: 2015-12-13

Muzyczny sukces przedszkolaków

News Niezwykle miło mi poinformować, że zespół przedszkolaków w składzie: Maja Czarnobrewa, Zuzia Bolibrzuch, Madzia Krupa, Kamilka Żabska, Maja i Kaja Szkwarek, Martusia Włodarczyk, Zuzia Dańko, Martynka Darowska, Bartek Gorzelanny, Krzyś Kuffel, Michałek Budzyński, Karol Gurgul, Kuba Czarnobrewy, zajął II miejsce w VII Otwartym Konkursie Piosenki Polskiej, organizowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury Wystąpiliśmy z piosenką „Zegarmistrz”, a akompaniowaliśmy sobie na flażoletach. A to jeszcze nie wszystko. Nasza solistka – Maja (...)
Data: 2015-12-12

Zapraszamy na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2015

News

Zapraszamy na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2015 r przy kościele parafialnym w Moszczance !!

Do zakupienia są przepiękne prace dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance oraz domowe wypieki ich rodziców.

Kiermasz odbędzie się w godz. 10:00 - 12:30. Do zobaczenia !!
Data: 2015-12-11

Pieczemy świąteczne pierniczki

Już niebawem Święta Bożego Narodzenia! 09.12 .2015 roku grupa maluszków z tej okazji zaprosiła do naszego przedszkola Panią cukiernik, aby pod fachowym okiem stworzyć świąteczne pierniczki. Pomocy przy wypiekach udzielili nam również jak zawsze niezawodni rodzice.
Data: 2015-12-10