« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  40  , (...)  77  ,   78   ,  79  , (...)  105  , (...)  154  ,  155   | następna strona »

Zdrowie najważniejsze - praca pielęgniarki

W poniedziałek 16.11.2015 r do naszego przedszkola przybyły panie pielęgniarki. Nasi goście opowiedzieli przedszkolakom czym zajmują się pielęgniarki, również o tym, jak należy dbać o zdrowie.
News

Panie przygotowały wiele atrakcji dla dzieci, takich jak: zakładanie opatrunków, słuchanie bicia serca, przebieranie w medyczny strój. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie. Na zakończenie spotkania panie pielęgniarki wręczyły dzieciom odznakę dzielnego pacjenta oraz zdrowe jabłuszko. W podziękowaniu za wizytę i wspaniałą zabawę dzieci podziękowały paniom laurkami.

E. Szewczyk

Spotkajmy się w bibliotece

13.11.2015 r. nasze przedszkolaki odwiedziły Wiejską bibliotekę w Łące Prudnickiej.

Na miejscu pani Magdalena Grzywacz pokazała dzieciom na czym polega praca bibliotekarza i w jaki sposób można wypożyczyć książki z biblioteki. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przeglądały książki na półkach, po czym wybrały kilka egzemplarzy, które wypożyczyliśmy do czytania w naszym przedszkolu. Na koniec wizyty pani bibliotekarka przygotowała słodki upominek, dzieci radośnie podziękowały za miło spędzony czas.

E. Szewczyk

Wizyta strażaków

W dniu 17.11.2015 roku niespodzianką dla grupy maluchów była wizyta strażaków , pana Sebastiana Szczygła i Łukasza Walusa, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. Strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich profesją, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa na drodze oraz w czasie pożaru.
News Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Dzieci z bliska miały możliwość założenia umundurowania bojowego, utrwaliły poznane wcześniej numery alarmowe, nauczyły się i utrwaliły sposoby zabezpieczenia ran - bandażowania. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Na koniec otrzymały kolorowanki i worek opatrunków do zabawy w strażaka i ratownika.. Chłopcom spodobał (...)

JESIEŃ PEŁNA KOLORÓW ?

News         Dzielimy się naszą radością, iż konkursowe prace plastyczne uczniów z naszej szkoły zostały zauważone i docenione przez organizatorów konkursu pt. „Jesień pełna kolorów” zorganizowanym w ramach 25 PRUDNICKIEJ JESIENI KULTURALNEJ przez Prudnicki Ośrodek Kultury. Gratulujemy laureatom: Kindze Dynarowicz z klasy VI – nagroda Miłoszowi Sadło z klasy IV- nagroda Klaudii Malinowskiej z klasy VI – wyróżnienie Alicja Niedbalska (...)

MÓJ CODZIENNY PATRIOTYZM

Uczniowie klasy trzeciej podczas zdobywania sprawności ?Młody patriota? poszukiwali odpowiedzi na pytanie kim był Józef Piłsudski i jaki miał wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości. W różnych źródłach szukali znaczenia słów ?patriota? i ?niepodległość?. Wykonywali również prace plastyczne o charakterze patriotycznym oraz wypowiadali się czym dla nich jest patriotyzm dnia codziennego.
News A oto niektóre prace uczniów. „Patriotyzm”- Natalia Szopa Mój patriotyzm dnia codziennego polega na odpowiednim zachowaniu się podczas słuchania hymnu narodowego i w obecności flagi. Należy pamiętać o tradycji i historii kraju, wspominać ludzi, którzy walczyli o wolność. Sumiennie wypełniając swoje obowiązki pokazujemy swój mały patriotyzm. „Patriotyzm dnia codziennego” – Noemi Pustelniak Urodziłam się w Polsce. Kocham mój kraj: góry, lasy, piękne morze, miasta, zwierzęta, piękną (...)

Zdolni, pracowici, wszechstronni...

19 listopada, uczennice klasy V, Emilia Furgała i Oliwia Niesłuchowska wzięły udział w Wojewódzkiej Małej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.
News Przygotowując się pod okiem nauczyciela, zgłębiały tajniki wiedzy przyrodniczej dotyczącej szczególnie opolskich parków krajobrazowych, chronionych gatunków roślin i zwierząt, ciekawych obiektów przyrodniczych i kulturowych Opolszczyzny. Dziewczynki musiały przyswoić wiedzę z zakresu biologii, ekologii, geografii, historii, ochrony środowiska. Za swoją pracę otrzymały cenne nagrody, a dodatkowo wielką satysfakcję. Konkurs cieszy się dużą popularnością i prestiżem wśród wszystkich szkół powiatu prudnickiego i nyskiego, a zawsze (...)

POSIEDLI SKARBY SEZAMU!!!

Kto nie zna arabskiej baśni 1001 nocy o Ali Babie, Kassimie, pięknej i sprytnej niewolnicy Mardżanie, 40 rozbójnikach, kręcących się w okolicach skarbca zwanego sezamem?
News        Zna ją wielu! Według tej wschodniej legendy: do środka dostawali się tylko ci, którzy posiadali znajomość … hasła ,,Sezamie, otwórz się!” (powiedzenie pochodzi od oryginalnego dźwięku, jakie wydają dojrzałe nasiona rośliny sezamu, w momencie, gdy pękają, czynią hałas, który brzmi jak otwarcie zamka). Tą magiczną formułą posłużyli się i nasi uczniowie, którzy podczas XVIII – edycji ,,WIERSZYKOWEGO SEZAMU” zajęli wysokie miejsca: I. Magdalena Wójtowicz z klasy I - w kategorii (...)