« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  77  ,   78   ,  79  , (...)  81  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE KLASY III

News „Pokój na ziemi ludziom, a w niebie cisza gwiazd, grają anieli, świat się chlebem dzieli, świat ma dziś świąteczny blask...”        W tym roku jasełka bożonarodzeniowe tradycyjnie przygotowali uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawcy Bogusławy Hawron. Czas Świąt Bożego Narodzenia powoduje, że uroczystość jasełkowa dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń. Tak było i w tym roku. Magiczny nastrój ogarnął przybyłych gości za sprawą pięknie zaśpiewanych kolęd i wzruszającego tekstu jasełek. Wokół (...)
Data: 2015-12-27

?Actus? na świątecznych wagarach w ? teatrze

Najprawdopodobniej w dotychczasowych zasobach światowej literatury nie ma lepszej opowieści, która, oddając kapitalnie świąteczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia, niosłaby ze sobą mocne i uniwersalne przesłanie, jak ta o skąpym Ebenezerze Scroogu z Londynu.
News      Przyswoić treść utworu Dickensa w okresie okołoświątecznym to już wiele, ale obejrzeć spektakl 21 grudnia pt. „Mr. Scrooge” na motywach „Opowieści wigilijnej”, tuż, tuż przed świętami to… niemała gratka!      Taka właśnie trafiła się sympatykom teatru: członkom koła teatralnego i chętnym dzieciom z czwartej, piątej i szóstej klasy.      „Niewiele zrozumiałem, ale było pięknie” – szczerze, zaraz po spektaklu, wyznał jeden z uczniów. Za rok, za dwa (...)
Data: 2015-12-24

?Pójdźmy wszyscy do stajenki... ? [22.12.2015] Łąka Prudnicka

Dzisiaj dzień wigilii od samego rana, w przedszkolu panuje radość niesłychana?.
News W przedszkolu „Pod Kasztanem” corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już naszą tradycją. Tym razem odbyła się 22 grudnia, brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Przedszkolaki przygotowały Jasełka, aktorzy solidnie wyuczyli swoje role a rodzice zatroszczyli się o odpowiednie stroje dla każdej postaci. Jasełka były ubogacone pięknymi kolędami i pastorałkami. Pani dyrektor Jolanta Brudniak złożyła wszystkim dzieciom i pracownikom świąteczne życzenia a następnie podzieliliśmy się opłatkiem składając (...)
Data: 2015-12-22

?GWIAZDKA DLA ZWIERZAKÓW?

Od listopada do 15 grudnia nasze przedszkole brało udział w akcji ?Gwiazdka dla zwierzaka?, której celem było zbiórka żywności, koców, ręczników, kołder itp. dla piesków i kotków ze schroniska dla bezdomnych zwierząt.
News Dzieci i rodzice z wielkim zaangażowaniem oraz z nadzieją, że chociaż w ten sposób możemy pomóc pokrzywdzonym przez los zwierzętom brali udział w akcji.       W efekcie naszych wspólnych działań zgromadziliśmy kilkanaście kilogramów suchej karmy, ponad 60 konserw dla zwierząt , kilkanaście koców, ręczników, kołder i legowisk.     Dzięki dobremu sercu i wrażliwości wielu osób z naszej społeczności zebrane dary zostały przekazane 19.12.2015 do Fundacji „Mali Bracia” w Opolu – (...)
Data: 2015-12-22

Jedno z ostatnich przed świątecznych zajęć w poniedziałkowe przedpołudnie, przedszkolaki z grupy Kasztanków spędziły niezwykle pracowicie, przy pieczeniu kruchych świątecznych ciasteczek.
Data: 2015-12-21

Akcja "Góra grosza''

News „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.” AlbertSchweitzer W dniach od 23 listopada do 04 grudnia w naszej szkole trwała Akcja Góra Grosza. Celem akcji było zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc , które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego. W zbiórkę monet zaangażowała się cała szkoła i przedszkole. Łącznie (...)
Data: 2015-12-21

?Hej, miła godzinka, stroi się choinka?.? [18.12.2015] Łąka Prudnicka

Wspólne tworzenie ozdób choinkowych to bardzo stara i piękna tradycja, którą niezaprzeczalnie moim zdaniem warto podtrzymywać.
News Nie można sobie, bowiem wyobrazić piękniejszej choinki niż ta, na której wiszą własnoręcznie wykonane przez dzieci ozdoby. Tradycja ta podtrzymywana jest od wielu lat w przedszkolu „Pod Kasztanem”, przez cały tydzień przedszkolaki z grupy „kasztanki” wykonywały z różnych materiałów łańcuchy, aniołki, Mikołaje, sopelki, bombki, pawie oczka, łezki itp. ozdoby. Największą jednak radość sprawiło dzieciom samodzielne zawieszanie ozdób na żywym świerku podarowanym dzieciom przez Panią Asię a ustawioną przez Pana Bronka (...)
Data: 2015-12-19