« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  , (...)  77  ,   78   ,  79  , (...)  84  , (...)  112  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

Wiosenne spacery w grupie 3 - 4 latków [Łąka Prudnicka]

17 marca w piękny, słoneczny poranek grupa ?Słoneczek? z radością wyruszyła na odkrywanie uroków nadchodzącej wiosny.
News Dzieci obserwowały  pąki na drzewach i krzewach, zieleń rosnącej trawy oraz pierwsze kwiaty ? przebiśniegi. Udało się nawet zobaczyć przebudzoną ze snu biedronkę. Z uśmiechem na twarzy obserwowały biegające po trawie kosy i wdychały świeże, rześkie powietrze. Do przedszkola powróciły z gałązkami forsycji i bzu, które z pomocą pani umieściły w swoim małym kąciku przyrody,  będą miały co obserwować.                                                                            M. Michalik (...)
Data: 2016-03-17

,,MAMY ŚWIRA NA PUNKCIE SZEKSPIRA? i piszemy? wiersze o miłości

,,Mówisz, że kochasz deszcz, a rozkładasz parasolkę, gdy zaczyna padać. Mówisz, że kochasz słońce, a chowasz się w cieniu, gdy zaczyna grzać. Mówisz, że kochasz wiatr, a zamykasz okno, gdy zaczyna wiać. Właśnie dlatego boję się, gdy mówisz, że kochasz mnie". Prawda, że pięknie skomponowany wiersz? W końcu uczynił to sam mistrz słowa poetyckiego. A że Szekspir to prawdziwy ulubieniec wielu naszych uczennic, ich literacki autorytet (!) , toteż od jakiegoś czasu nasze uczennice podejmują się niełatwej sztuki poetyckiej, (...)
Data: 2016-03-16

Przeżyjmy to jeszcze raz...

News

Przed kolejnym wyjściem na szlaki Gór Opawskich, wspomnienie I rajdu „Karolinka” do Jarnołtówka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa nieocenionego, zawsze chętnego do pomocy rodzica – pana Pawła Augustyna.

Małgorzata Tuz
Data: 2016-03-13

ŚRODY Z SZEKSPIREM

Klasa piąta środek każdego tygodnia uznała za najlepszy czas, by poświęcać go na realizację projektu "Mamy świra na punkcie Szekspira?.
News Bogata i ciekawa biografia Williama Szekspira zainspirowała piątoklasistów do zaaranżowania wywiadu z… duchem Williamem. Najpierw dzieci ułożyły scenariusz przebiegu wywiadu, uwzględniając w nim, wybrane na drodze głosowania, najbardziej kreatywne pytania. Następnie przeprowadziły casting na ducha Szekspira spośród osób, które dobrze poznały fakty z życia geniusza teatru oraz błysnęły pomysłem na kostium i charakteryzację. Aż w końcu wszyscy… doświadczyli metafizycznego spotkania z Williamem.  To naprawdę było dobrze (...)
Data: 2016-03-10

WYBRYKOWE EKSPERYMENTY ?

czyli konferencja dziecięca, która przyniosła naszym uczniom wiele niezapomnianych wrażeń.
News

Dziękujemy Amelce Sitek i Karolince Masztalerz za przygotowanie prelekcji oraz warsztatów dla uczniów zainteresowanych niezwykłymi zjawiskami z pogranicza chemii i fizyki.

Alicja Niedbalska
Data: 2016-03-10

SZEKSPIRÓW BYŁO WIELU!

Półroczny projekt ,,Mamy świra na punkcie Szekspira? ruszył ze zdumiewającym impetem. Kolokwializm użyty w tytule literacko - teatralnego projektu "zrobił swoje?.
News Projekt zainspirował! Zainteresował Williamem Szekspirem dzieci(!), które  najpierw z pasją zabrały się do tworzenia jego wizerunków, by z nich stworzyć galerię, a wkrótce weszły w rolę szekspirologów, czyli badaczy życia i twórczości Szekspira, a na potrzeby projektu poszukiwaczy ciekawostek o nim w sieci Na https://pl.wikipedia.org/wiki/William_Szekspir mali poszukiwacze znaleźli sensację: ,,Wielokrotnie podnoszono kwestię autorstwa dzieł Szekspira (…) Pewna liczba powszechnie znanych autorytetów z różnych dziedzin (...)
Data: 2016-03-08

Strażacy z wizytą w przedszkolu

To było miłe spotkanie. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, w ostatni poniedziałek lutego, zawitali do przedszkola.
News Głównym celem spotkania było wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytania „na czym polega praca strażaka” i „co jest potrzebne strażakom, aby mogli wykonywać swoją pracę”. Goście z uwagą słuchali wypowiedzi dzieci. Okazało się, że wiele nich ma dużą wiedzę dotyczącą straży pożarnej, ich pracy, umundurowania, narzędzi. W trakcie rozmowy wiadomości dzieci zostały uporządkowane i wzbogacone o nowe informacje. Teraz wszystkie przedszkolaki wiedzą, że strażacy zajmują się prewencją i walką z pożarami oraz pozostałymi zagrożeniami (...)
Data: 2016-03-07