« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  46  , (...)  77  ,   78   ,  79  , (...)  91  , (...)  121  , (...)  178  ,  179   | następna strona »

Jestem przedszkolakiem fajnym dzieciakiem - ?Światowy Dzień Przedszkolaka? [Łąka Prudnicka]

Po raz kolejny w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Światowy Dzień Przedszkolaka. W tym dniu zebraliśmy się w sali grupy starszaków, aby wspólnie celebrować ten wyjątkowy dzień.
News Dzieci wraz z paniami odśpiewały piosenki, takie jak: „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Mały przedszkolak”. Wiele radości i uśmiechu można było zobaczyć na twarzach naszych przedszkolaków podczas zabaw tanecznych w języku obcym, jak i przy tańcu w parach z balonem i na gazecie. Niezwykłe doznania oraz ogromne zainteresowanie wzbudziło zadanie, gdzie dzieci tworzyły przedszkolaka, odrysowując postać kolegi. Podczas tego zadania można było dostrzec twórczość i ekspresję  naszych maluszków. Na naszych dzielnych przedszkolaków (...)
Data: 2016-09-27

Bądźmy bezpieczni ? wizyta policjanta w przedszkolu [Łąka Prudnicka]

W dn.21.09.2016r. nasze przedszkole odwiedził policjant z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, pan Tomasz Kukułka. Celem wizyty było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród przedszkolaków.
News Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe, tj.112 i 997. Policjant uświadomił dzieciom, jak ważna jest  konieczność jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także  niezawieranie znajomości z obcymi osobami. Na zakończenie spotkania  przedszkolaki otrzymały kolorowe książeczki, a pan policjant pamiątkowy dyplom. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. M. Michalik (...)
Data: 2016-09-27

KLASA PIĄTA ZNÓW NA KOPIE

Tradycją naszej klasy stały się coroczne piesze wycieczki na Kopę Biskupią. Tak też rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.
News W tym roku po raz pierwszy towarzyszył nam nowy uczeń, który dopiero co dołączył do naszej klasy. Mieliśmy okazję zaprezentować mu nie tylko piękno naszych gór, ale i piękno nas samych, bo okazywana sobie życzliwość, wsparcie i pomoc koleżeńska to stałe zalety uczniów tejże klasy. Pomocy również nie odmówili  rodzice, którzy licznie towarzyszyli dzieciom w pieszej wędrówce na szczyt góry, a później przy rozpalaniu ogniska i pieczeniu kiełbasek nad ogniem. Znaleźli się i tacy, co nie wstydzili się śpiewania (...)
Data: 2016-09-25

Aktor związany z Teatrem Laboratorium Grotowskiego ? gościem ?Actusa !

Członkowie zespołu Actus, w piątek, chwilę przed weekendem, mieli wyjątkową okazję spotkać się z Jerzym Kłosińskim ? aktorem Teatru Drogi w Łodzi.
News       Nasi zapaleni do działań teatralnych uczniowie uczestniczyli w warsztatach poprowadzonych przez doświadczonego aktora. Mieli też sposobność, jak to dzieci, pochwalić się tym, co robią i co planują robić w tym sezonie na zajęciach teatralnych.        Niewątpliwie zachwyciły, a może i nawet podbiły serce artysty, gdyż obiecał, że jeszcze z nimi w tym roku chce się spotkać.   opiekun zajęć teatralnych Małgorzata Żuk ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-231 (...)
Data: 2016-09-23

Jak powstaje chleb?

Jeszcze niedawno nasze babcie wypiekały w sobotnie wieczory piękne, pachnące chleby. Dziś dzieci coraz rzadziej obserwują wypiekanie chleba w domu. Żeby wrócić do tradycji postanowiliśmy samodzielnie przygotować ciasto drożdżowe i spróbować upiec chleb.
News Okazało się, że chleb wyszedł przepyszny. Wszyscy degustowali i zachwalali smak samodzielnie przygotowanego pieczywa.  Jak się dowiedziałam wiele dzieci wypróbuje przepis raz jeszcze w domu, aby zainspirować rodziców do wspólnego pieczenia. Nasza nauka przez pracę oraz doświadczanie, tworzenie i przeżywanie to główne założenia pedagogiki Celestyna Freineta, które przyniosły dzieciom wiele radości i cennej nauki. Małgorzata Zaworska Przepis na chleb klasy 3: 50 dag mąki ( wymieszać trzy rodzaje np. pszenna, żytnia i orkiszowa) 3 (...)
Data: 2016-09-23

Nauczycielka z Moszczanki w krajowym zarządzie Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta!

Nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem: ?Innowacyjna szkoła naprzeciw wyzwaniom współczesności?.
News Wykłady, warsztaty, debaty,  przebiegały wokół paneli tematycznych związanych z problemami i wyzwaniami współczesnej oświaty. Dyskutowano o innowacyjności w oświacie, metodach aktywizujących, budowaniu edukacji „ku przyszłości”. Dużo uwagi poświęcono ekspresji teatralnej - formach, obrazach, klimatach i emocjach teatru ruchu. Pani Małgorzata Żuk, która poprowadziła warsztaty teatralne dla nauczycieli, zachwyciła i porwała swoją wizją teatru. Uczestnicy konferencji mieli również okazję obejrzeć i przeżyć spektakl pani (...)
Data: 2016-09-20

?PODAJ DALEJ... DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW

Pod takim hasłem, dnia 16.09.2016 roku odbyła sie w naszej szkole 23 edycja akcji "Sprzątanie świata - Polska". Jej celem było promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
News NIE WYRZUCAJ! DAJ RZECZY DRUGIE ŻYCIE!             W organizacji tego dnia pomógł Samorząd Uczniowski, który specjalnie na tę okazję przygotował "Pchli targ". Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Za przysłowiową złotówkę można było kupić pluszaki, piórniki, zabawki, książeczki, figurki, gry planszowe, puzzle, płyty i wiele innych drobiazgów. Zostały one wcześniej zgromadzone dzięki wielkiej ofiarności rodziców, uczniów i przedszkolaków z naszego (...)
Data: 2016-09-18