« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  42  , (...)  75  ,   76   ,  77  , (...)  82  , (...)  109  , (...)  160  ,  161   | następna strona »

KONKURS JĘZYKOWY ?THE MASTER OF SPELLING?

23 lutego uczniowie naszej szkoły walczyli o tytuł ?Mistrza Literowania?. To już trzecia edycja konkursu językowego ? Master of Spelling? organizowanego w naszej szkole. Konkurencja przebiegała w dwóch grupach wiekowych, klasy II-III oraz klasy IV- VI.
News Zadaniem uczestników było wykazanie się doskonałą znajomością alfabetu angielskiego, umiejętnością literowania wyrazów oraz zapisywaniem wyrazów i zdań w języku angielskim. Tytuł „The Master of Spelling 2016” zdobył uczeń klasy III Franciszek Grzywacz oraz uczennica klasy V Joanna Bandurowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Laureatom wręczono dyplomy „Mistrza Literowania 2016” oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie już za rok. Małgorzata (...)
Data: 2016-02-23

Zimowa wyprawa do lasu

Zimno, pochmurno, nawet śnieżnie (jak to w zimie), a klasa I wyruszyła na wyprawę badawczą do lasu.
News Celem naszej wycieczki było obserwacja życia w zimowym lesie. Dzieci odnajdywały ślady zwierząt, zastanawiały się, dlaczego większość drzew gubi liście zimą, jaką rolę odgrywa śnieg w przyrodzie. W tajemny świat leśnego ekosystemu wprowadził nas leśniczy- pan Andrzej Tomczyk. Ciekawie opowiadał nie tylko o strategiach przetrwania zimy przez zwierzęta, ale i o niezwykle ważnym i smutnym zjawisku masowego wymierania świerków na naszym terenie. Przyczyną jest niewielki owad - kornik. Uczniowie mieli okazję zobaczyć małego szkodnika i korytarze wydrążone przez (...)
Data: 2016-02-17

Mały olimpijczyk

News 16.02.2016 r. w Prudniku odbyły się Miejsko – Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Chłopców „Mały Olimpijczyk”.  Nasi chłopcy w składzie: Kamil Mykita, Jakub Darowski, Jakub Zbaraszczuk, Miłosz Sadło, Dawid Łukaszewicz, Tymon Rojek, Amadeusz Iwanowicz, Wiktor Leśniak zdobyli II miejsce. Chłopcom z klasy IV serdecznie gratulujemy;-) B. Sajewicz (...)
Data: 2016-02-16

FERIE WOKÓŁ UZDOLNIEŃ I ZAINTERESOWAŃ

Jak co roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Moszczance zorganizowany został zimowy wypoczynek dla dzieci. Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Nasza szkoła posiada znakomite warunki lokalowe i bazę materialną umożliwiającą prowadzenie zajęć opiekuńczych, wychowawczych i sportowych.
News Warunki te wykorzystane zostały do zorganizowania zajęć dla naszych uczniów podczas drugiego tygodnia ferii zimowych. Zaproponowaliśmy dobrą, bezpieczną zabawę, opartą na rozwoju uzdolnień i zainteresowań. Na pewno nikt nie mógł narzekać na nudę. Każdy dzień był inny, pełen atrakcji, a masa przeżyć i wspomnień na długo pozostanie w sercach dzieci. Szeroka oferta aktywności pozwoliła uczniom na wyrabianie nie tylko sprawności fizycznej, ale także rozwój umysłu i wzbogacanie wiedzy. Naszym pierwszym zadaniem było wykonanie pejzażu zainspirowanego (...)
Data: 2016-02-14

Bal z Babcią i Dziadkiem

W przedszkolu w Moszczance Dzień Babci i Dziadka obchodzony był 2 lutego. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. To miłe Święto połączone było z balem karnawałowym dla dzieci.
News      Inscenizacja bajki o Kopciuszku, przygotowana przez grupę 5,6 latków, rozpoczęła uroczystość. Potem wystąpiły maluszki, które piosenką i tańcem podziękowały Babciom i Dziadkom, za obecność, za miłość i za dobroć, którą otrzymują każdego dnia. Po występach artystycznych, wspólnym odśpiewaniu Sto lat i wręczeniu upominków, dzieci wraz ze swoimi bliskimi bawili się, tańcząc i śpiewając przy muzyce, którą przygotował Pan Dominik Darowski.        Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, (...)
Data: 2016-02-11

Jasełka na przedszkolną nutę

W ostatni piątek stycznia, dzieci z przedszkola z Moszczanki w przebraniu pasterzy, Trzech Króli, Świętej Rodziny, wystawiły w Kościele historię narodzenia Pana Jezusa. Na chwilę wróciliśmy w klimat Świąt. Dzieci, nieco przejęte, ale odważnie wkraczały na ?scenę?.
News        Przedstawienie rozpoczęła Maja Czarnobrewa, która piosenką „Gwiazda Betlejemska” wprowadziła widzów w Noc Cudów. Piękną pastorałkę zaśpiewały również siostry Maja, Kaja i Daria Szkwarek. Potem malutka Maryja – Amelka Arendarska i nieśmiały Józef – Kuba Antonów, przy kolędzie „Betlejem” położyli Dzieciątko w żłóbeczku. W roli pastuszków wystąpili: Gabrysia Wilczek, Michałek Salawa i Karol Gurgul. W biało-czarnych gronostajach weszli Trzej Królowie (...)
Data: 2016-02-11

Bal karnawałowy [Łąka Prudnicka]

Karnawał świętowały również dzieci z Przedszkola w Łące Prudnickiej.
News

Dnia 09.02.2016 r., w naszym przedszkolu odbył się bal zatytułowany „Tęczowa zima”. Przedszkolaki w barwnych strojach wyruszyły w podróż po krainach koloru, gdzie czekały na nie zadania do wykonania. Pomiędzy konkurencjami odbywały się tańce i pląsy przy muzyce. Po wykonaniu wszystkich zadań na końcu tęczy czekała na dzieci nagroda w postaci słodkiego złota.

Ewa Szewczyk
Data: 2016-02-10