« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  39  , (...)  75  ,   76   ,  77  , (...)  102  , (...)  150  ,  151   | następna strona »

Konkurs czytelniczy rozstrzygnięty!

Konkurs pt. ?Najbardziej oryginalna okładka ulubionej książki? został już rozstrzygnięty.
News Komisja w składzie: B. Hawron, B. Nowak, A. Niedbalska, A. Włodarczyk – miała niełatwe zadanie. Ostatecznie Komisja zdecydowała się przyznać trzy wyróżnienia i jedno czołowe miejsce. I miejsce zdobyła Katarzyna Swendrowska z kl. III. Wyróżnienia otrzymały: Malwina Sitek, Weronika Pach i Julia Biernat. Wszystkim dzieciakom składamy gratulacje! Anna Włodarczyk (...)

SAMORZĄDNOŚĆ UCZNIOWSKA ? czyli dbanie o interesy uczniów

Uwaga!!! Każdego dnia odbywa się w naszej szkole losowanie szczęśliwego numerka. Za właściwy przebieg losowania dbają członkowie SU. Numerek powieszony jest na tablicy ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego /na I piętrze/.
Szczęśliwcom gratulujemy!!! Samorząd Uczniowski Regulamin "Szczęśliwego numerka" 1. „Szczęśliwy numerek” – to losowany każdego dnia numer z dziennika. 2. Losowany jest jeden numerek dla całej szkoły. 3. „Szczęśliwy numerek” losowany jest każdego dnia 4. „Szczęśliwy numerek” jest opcją jedynie dla uczniów systematycznie realizujących obowiązek szkolny. 5. „Szczęśliwy numerek” zwalnia ucznia posiadającego dany numer w dzienniku lekcyjnym od pisania niezapowiedzianych kartkówek (...)

MISTRZ RECYTACJI W KLASACH I - II

News Szkolny konkurs recytatorski już za nami. Mamy MISTRZÓW RECYTACJI, są nimi: Hanna Mucha z klasy I oraz Amelia Zdanowicz z klasy II. Życzymy zwycięzcom dalszych sukcesów!

Małgorzata Zaworska

?My mamy szczęście...?

uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
News We wtorek, 9 listopada byliśmy świadkami niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie III klasy wraz z rodzicami przygotowali spektakl patriotyczny pt. „Ta, co nie zginęła”. Punktualnie o godzinie 9.00 przy dźwiękach muzyki Wojciech Kilara młodzi artyści dostojnym krokiem odtańczyli nasz narodowy taniec - Polonez, który dawniej stanowił element ceremoniału dworskiego. Następnie uczniowie wraz ze swoimi rodzicami wcielali się w kolejne postaci historyczne, ukazujące się w teatrze cieni. Dzięki zastosowaniu (...)

Turniej Piłki Nożnej

10 listopada 2015r. odbył się II Turniej Piłki Nożnej o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku.
News Nasi chłopcy w składzie: Michał Wawrzyniak, Kamil Czarniak , Adam Dziwisz, Filip Lempart, Mateusz Osial, Kamil Mykita, Jakub Darowski, Tymon Nowak zdobyli IV miejsce. Dyplom i nagrody osobiście im wręczył Komendant Powiatowy Policji w Prudniku Andrzej Kłakowicz. Dodatkowo nasi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym ‘ Jestem zdrowy i wolny od uzależnień” w którym troje dzieci otrzymało wyróżnienia. Jednym z nich był nasz uczeń Kamil Czarniak, który otrzymał nagrodę książkową. Serdeczne gratulacje! Bożena Sajewicz   (...)
Data: 2015-11-12

?Jesienią góry są najszczersze...? ? I rajd po Górach Opawskich ?Karolinka?

Nasz przygoda z turystyką górską rozpoczęła się 6 listopada o godzinie 14.00. Wtedy to, sprzed budynku naszej szkoły ruszyła roześmiana gromada dzieci.
News Po czterdziestu minutach marszu dotarliśmy na polanę w Cichej Dolinie. Tam czekali już na nas nasi przewodnicy pan Janusz Husak, pracownik Zarządu Parków Krajobrazowych w Jarnołtówku oraz pani Agata Miąsko nasz przewodnik po Górach Opawskich. Pan J. Husak w bardzo interesujący sposób przekazał nam kompendium wiedzy na temat fauny i flory otaczającego nas parku krajobrazowego. Opowiedział nam również bardzo ciekawą legendę związaną z herbem Jarnołtówka – Jednorożcem. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę (...)