« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  45  , (...)  75  ,   76   ,  77  , (...)  89  , (...)  119  , (...)  175  ,  176   | następna strona »

?PODAJ DALEJ... DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW

Pod takim hasłem, dnia 16.09.2016 roku odbyła sie w naszej szkole 23 edycja akcji "Sprzątanie świata - Polska". Jej celem było promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
News NIE WYRZUCAJ! DAJ RZECZY DRUGIE ŻYCIE!             W organizacji tego dnia pomógł Samorząd Uczniowski, który specjalnie na tę okazję przygotował "Pchli targ". Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Za przysłowiową złotówkę można było kupić pluszaki, piórniki, zabawki, książeczki, figurki, gry planszowe, puzzle, płyty i wiele innych drobiazgów. Zostały one wcześniej zgromadzone dzięki wielkiej ofiarności rodziców, uczniów i przedszkolaków z naszego (...)
Data: 2016-09-18

W podziękowaniu za żniwne plony (Dożynki wiejskie Łąka Prudnicka 2016r)

4 września w Łące Prudnickiej odbyła się uroczystość dożynkowa. Wśród wielu punktów programu przewidziano występ przedszkolaków.
News Dzieci przebrane w barwne stroje ludowe (krakowskie) po uroczystej mszy świętej kroczyły w korowodzie dożynkowym na boisko wiejskie, gdzie na przygotowanej scenie prezentowały program artystyczny. Dzieci pięknie nauczyły się wierszy, których tematyka dotyczyła szacunku do chleba i ludzi pracujących, aby go wytworzyć. Zaśpiewały piosenkę „Mało nas” przywołując piekarza i młynarza. Na koniec występu przedszkolaki w podziękowaniu za plony zatańczyły tańce ludowe takie jak „Koziorajka” i „Trojak”. Serdecznie dziękujemy wszystkim (...)
Data: 2016-09-13

?Nie trzeba anielskich skrzydeł, by oderwać się od ziemi, wystarczą motyle??

Tymi słowami Pani dyrektor Jolanta Brudniak powitała tegorocznych pierwszoklasistów, uczniów, rodziców, pracowników szkoły oraz wszystkich zebranych na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 w Moszczance.
News Klasę pierwszą w tym roku rozpoczęło 10 uczniów gotowych do przeżywania wielkiej, szkolnej przygody, doświadczania i poznawania świata. Przedstawiona oferta tegorocznych zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych z pewnością obudzi w naszych uczniach pokłady nieograniczonych możliwości i skieruje ich na drogę sukcesu. Bogusława Hawron ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-229.html (...)
Data: 2016-09-04

?Wakacje, znowu są wakacje...?

W końcu nadszedł czas letniego wypoczynku. Czas beztroskiej zabawy, poznawania nowych miejsc, przeżywania przygód w gronie przyjaciół.
News Dzieci ze szkolnej świetlicy rozpoczęły tegoroczne wakacje wyjątkowo. W dniach od 28.06 do 30.06 odbył się III rajd szlakami Gór Opawskich „Karolinka”. Tym razem udało nam się zdobyć najwyższy szczyt Gór Opawskich (po polskiej stronie) – Kopę Biskupią. Pomimo upału nasi wychowankowie dzielnie pokonywali kolejne podejścia, nagrodą za trudy podróży były przepiękne widoki roztaczające się z wieży na Biskupiej Kopie. Wieczorem, tradycyjnie już odbyło się ognisko z pląsami, skeczami, zabawami i oczywiście z pieczoną kiełbaską (...)
Data: 2016-07-04

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca 2016 r. o godzinie 8.00 w kościele parafialnym odprawiona została przez księdza proboszcza msza święta, a o 9.30 w szkole rozpoczęły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2015/2016.
News Poloneza czas zacząć … Galę rozpoczęli kończący edukację w naszej szkole szóstoklasiści - tańcem narodowym.   Część oficjalna Prowadzące uroczystość: Kinga z klasy czwartej i Asia z klasy piątej, po przywitaniu gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców, oddały głos pani dyrektor Jolancie Brudniak, która pięknymi słowami podsumowała rok szkolny 2015/2016, a następnie w asyście wychowawców wręczała świadectwa i dyplomy wyróżniającym się w nauce uczniom oraz  listy gratulacyjne ich rodzicom (...)
Data: 2016-07-04

Azymut na morze

?Szkoła nie jest przystankiem. Jest drogą, która się otwiera na coraz to nowe horyzonty do zdobywania? C. Freinet