« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  49  , (...)  75  ,   76   ,  77  , (...)  96  , (...)  127  , (...)  188  ,  189   | następna strona »

W karnawale zawsze jest wesoło - podróż do Krainy Lodu [Łąka Prudnicka]

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą.
News Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się zimowe postacie, dzieci  również przebrane były za bohaterów znanych bajek,  w salach przedszkolnych można było spotkać bałwanki, Elzę, Annę, Panią Zimę, pingwinki, piratów,  Spider-Mana, itp. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego (...)
Data: 2017-02-05

"Niech żyje bal..."

Ostatni dzień stycznia upłynął nam w radosnej, tanecznej atmosferze.
News W tym dniu klasy starsze zorganizowały zabawę karnawałową. Uczniowie zaprezentowali się w strojach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Niezawodni rodzice zadbali o przygotowanie smacznego poczęstunku, a dobrą zabawę zapewnił tato Kuby z V klasy – pan Dominik Darowski.         Dzięki takiemu zaangażowaniu ze strony rodziców dzieci przeżyły niezapomniane chwile. ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-262.html (...)
Data: 2017-02-03

Dzień Babci i Dziadka z bajkowymi jasełkami

Dzień Babci i Dziadka to najmilszy dzień w roku. Do przedszkola przychodzą najukochańsze osoby, które ze łzami w oczach oglądają swoje wnuczęta. Miło oglądać ich wzruszenie i miłość.
News       W tym roku przedszkolaki z Moszczanki przygotowały przedstawienie „Bajkowe jasełka”. Cała społeczność przedszkolna była zaangażowana w realizację Jasełek. Dekoracja, rekwizyty, scenariusz, podkład muzyczny – to wspólny wysiłek dzieci, rodziców i pracowników przedszkola.       20 stycznia, w piątek, o godzinie 16 – tej przy licznie zgromadzonych gościach w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość. Pani Dyrektor przywitała wszystkich, po czym przy dźwiękach pastorałki na scenę wkroczyły (...)
Data: 2017-02-03

Letni akcent w środku zimy

W środku pięknej, śnieżnej zimy, uczniowie klasy drugiej zapragnęli na moment poczuć smak lata? Zaplanowana po kiermaszu dochodowym - wycieczka do Opola, udała się znakomicie.
News Na krytym basenie „Wodna nuta”, korzystając z atrakcji obiektu, czuliśmy się jak na tropikalnej wyspie. Natomiast w kinie „Helios” zobaczyliśmy aktualny hit kinowy dla dzieci - „Sing”. Urocza bajka o marzeniach, przyjaźni i pogodzie ducha, ubarwiona przebojami muzyki pop, z udziałem takich gwiazd sceny muzycznej jak Małgorzata Walewska i Dawid Kwiatkowski, budził entuzjazm wśród dzieci.       Wycieczka była miłym akcentem rozpoczynającego się roku i pełna pozytywnych wrażeń- pozostanie w pamięci na zimowe, często (...)
Data: 2017-01-16

II miejsce dla Asi Bandurowskiej w konkursie przyrodniczym – etap miejsko – gminny

11 stycznia, uczennice klasy VI: Asia Bandurowska i Oliwka Niesłuchowska zmagały się z zadaniami przyrodniczymi w kolejnym wojewódzkim konkursie przedmiotowym.
Obie uczennice wykazały się szeroką wiedzą przyrodniczą, rozwiązując wiele zadań problemowych i nietypowych - jak to w konkursie na szczeblu miejsko – gminnym… Serdecznie gratulujemy Asi, która zajęła II miejsce i Oliwce, która uplasowała się na V miejscu. E. Bury                                                                                   (...)
Data: 2017-01-14

"Do Szopy, hej pasterze" [Łąka Prudnicka]

W poniedziałek 02.01.2017 r. przedszkolaki z naszego przedszkola po raz kolejny i zgodnie z naszą tradycją, udały się na pieszą wycieczkę, aby zobaczyć ruchomą szopkę pana Jana Trybuły.
News     Dzieci z zaciekawieniem obserwowały poruszające się figurki ludzkie i zwierzęce, śpiewały kolędy, które słychać było w tle poruszających się postaci.     Gdyby nie dość mroźna pogoda, nie udałoby nam się zakończyć tej wizyty, ponieważ dzieci nie chciały wracać do przedszkola. Bardzo miłym i ciepłym akcentem było poczęstowanie dzieci słodyczami, przez syna nieżyjącego już autora szopki. Dzieci podziękowały za niespodziankę i udały się na obiad.     Jesteśmy dumni, że tak piękne miejsce znajduje się w naszej (...)
Data: 2017-01-09

"DAR SERCA"

Dar serca to mały upominek, jakim piątoklasiści obdarowali młodszych kolegów i koleżanki w naszej szkole i przedszkolu.
News        Pomysł tej akcji zrodził się parę miesięcy temu. Od tamtej pory uczniowie piątej klasy skrupulatnie zbierali i przynosili do szkoły małe zabawki z jajek niespodzianek. Cel był szczytny, bo miał przynieść dzieciakom radość. I przyniósł radość. Zarówno tym obdarowanym, jak i tym, którzy mini- prezenty nieśli na tacach. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że w życiu nie liczy się tylko „branie”, ale przede wszystkim dawanie. Wykorzystaliśmy do tego okres świąt Bożego Narodzenia. Z darami- jak trzej królowie- (...)
Data: 2017-01-05

Licznik odwiedzin: 1959120