« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  75  ,   76   ,  77  , (...)  81  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

W KRAINIE LEGO - Wycieczka do Wrocławia na wystawę klocków LEGO

28 stycznia klasa V uczestniczyła w niezwykłym wyjeździe. Odwiedziła największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO.
News Miejsce tego wydarzenia również zachwycało, gdyż uczniowie doświadczali tej niezwyklej przygody na terenie Stadionu Wrocław. Rozmach wystawy i ilość zgromadzonych budowli wprawiły uczestników w zachwyt i niedowierzanie. Ogromne wrażenie wywołały makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami, makieta lotniska z kilkunastoma reprodukcjami samolotów, makieta miasteczka westernowego, niezwykle barwny lunapark i wiele równie pięknych i znanych miejsc z różnych stron świata. Strefa z zaprogramowanymi robotami reagującymi na ruch była prawdziwym rajem (...)

Pasjonatka przyrody

13 stycznia odbył się w Prudniku XIII Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy na etapie miejsko - gminnym. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. VI- Kinga Dynarowicz.
News Dziewczynka zajęła V miejsce, co przyjęliśmy z dużą satysfakcją i radością. Konkurs oceniony został przez grono nauczycieli jako dość trudny z uwagi na złożoność pytań z zakresu fizyki, geografii, a nawet matematyki. Należało wykazać się przede wszystkim logicznym myśleniem, czytaniem wykresów, tabel i rysunków schematycznych, umiejętnością rozwiązywania zadań złożonych, dużą wnikliwością przy czytaniu tekstów przyrodniczych.               Kinga, serdecznie Ci gratulujemy! E. Bury (...)

Dzień Babci i Dziadka [Łąka Prudnicka]

News       Dnia 21. 01. 2016 r., w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość odbyła się w Wiejskim Domku Kultury w Łące Prudnickiej. Zaproszeni goście podziwiali występy grupy „Kasztanków” oraz „Słoneczek”. Dzieci dla swych ukochanych Dziadków i Babć  śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły ludowe tańce takie jak: „Trojak” , „Polka”. Wnuczęta za wspaniałe widowisko otrzymały gromkie brawa. Po części oficjalnej dziadkowie wraz ze swymi pociechami udali się na (...)

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

News       Dzień Babci i Dziadka, to jedno z najważniejszych świąt w roku. Uczniowie klas I-III zaprosili swoje Babcie i Dziadków w świąteczno – zimową podróż, która rozpoczęła się od Jasełek, wspólnego kolędowania, a skończyła na zimowej piosence, grze zespołu na fletach oraz wierszykach i tańcu. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i gorącej kawy.        Popołudnie w szkole upłynęło w miłej atmosferze z łezką w oku, bo więź, która łączy wnuczęta z Babcią i Dziadkiem jest niesamowita (...)
Data: 2016-01-22

Trzynastego, i co z tego?

"Trzynastego nawet w grudniu jest wiosna, trzynastego każda droga jest prosta" Tak to przynajmniej wygląda w piosence śpiewanej przez Karin Stanek.
News Gdyby  zapytać, z czym kojarzy się trzynastka, to siedem na dziesięć osób odpowiada bez wahania, że z pechem. A jeśli trzynasty dzień miesiąca wypada w piątek, to z pechem podwójnym.       Przesądy i zabobony są bardzo trwałe. Wiele wysokich hoteli i biurowców nie ma trzynastego piętra, nie ma w nich też pokoju z numerem "13". W Paryżu omija się trzynastkę w numeracji domów. W samolotach wielu linii nie ma miejsca z numerem 13. Wszystko po to, by nie stresować przesądnych lokatorów, gości i pasażerów (...)
Data: 2016-01-15

?BUDUJEMY CYWILIZACJĘ SZCZĘŚCIA - szczęście wśród najbliższych?

Podsumowanie zadań II modułu TO POD realizowanego w Zespole Szkolno ? Przedszkolnym w Moszczance w ramach całorocznego szkolnego projektu - ?Droga do szczęścia?.
News      W listopadzie 2015 roku rozpoczęliśmy realizację II modułu projektu ”Droga do szczęścia”, którego przewodnim hasłem było budowanie cywilizacji szczęścia. W grudniu podsumowaliśmy efekt naszej pracy.      Odkryliśmy, że budowanie szczęścia to zadanie na całe życie. Dlatego nie można stracić żadnej okazji do dzielenia się dobrem z innymi. Aby go nie przeoczyć uczniowie przygotowali plakaty na temat szczęścia w rodzinie. Najczęściej ilustrowano: święta, zabawy, urodziny, okolicznościowe spotkania rodzinne, (...)
Data: 2016-01-13

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ETAP GMINNY

7 stycznia 2016r. uczennica Marta Golc-Mączka i uczeń Dominik Strap wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego na szczeblu gminnym. Poziom testu okazał sie bardzo wysoki.
News Uczniowie mieli do wykonania piętnaście zadań, których treści niejednokrotnie przewyższały zagadnienia zawarte w podstawie programowej szkoły podstawowej. W pierwszych trzech zadaniach, należało wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Kolejnych pięć zadań związanych było ze znajomością słownictwa i gramatyki angielskiej. Obszerną część testu zajmowały zadania wymagające szerokiej wiedzy na temat kultury krajów anglojęzycznych. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, zdobywając VII i VIII miejsce na 23 uczestników.   (...)
Data: 2016-01-07