« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  , (...)  72  ,   73   ,  74  , (...)  84  , (...)  112  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

Co słychać w kąciku przyrody u maluchów ? [Łąka Prudnicka]

Wiosna ostatnio bywa bardzo kapryśna i powiedzenie ?Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy, trochę lata?, oznacza dużą zmienność pogodową, jaka występuje w kwietniu, jest niby ciepło, a naprawdę zimno.
News

Ale te kaprysy pogodowe w niczym nie przeszkadzają, aby nasz kącik przyrody stawał się z dnia na dzień coraz bardziej zielony. Dzieci każdego dnia dbają o hodowlę posianych i posadzonych roślinek, pamiętają o ich podlewaniu i z wielkim zaangażowaniem obserwują ich wzrost. Cieszą się każdą dostrzeżona zmianą. Nie mogą się doczekać, kiedy rzeżucha i szczypiorek już urosną na tyle, aby je zjeść na śniadanie.

M. Michalik
Data: 2016-04-26

Dobre rady na odpady ? czyli, jak zrobić coś z niczego? [Łąka Prudnicka] 20.04.2016 r.

W trosce o nasze środowisko postanowiliśmy zabawić się w projektantów i wykonawców ekologicznych zabawek. Tematem była lalka Ekolinka. Zajęcie rozpoczęliśmy odśpiewaniem piosenki ?Ziemia - wyspa zielona?, po której utrwaliliśmy wiadomości na temat segregacji śmieci.
News Celem zabawy było prawidłowe posegregowanie rozrzuconych odpadów wykonanych z różnego rodzaju materiału „ papier, szkło , plastiki posprzątajmy w pojemniki” długo nie trzeba było czekać na podjęcie przez dzieci zadania. Każdy chętny prawidłowo rozpoznał materiał i odpowiednio umieścił go w pojemniku odpowiedniego koloru: niebieski- papier, zielony- szkło, żółty- plastik . Następnie każdy przedszkolak miał możliwość wyboru różnych materiałów z których samodzielnie mógł zaprojektować i wykonać swoją kukiełkę (...)
Data: 2016-04-25

Święto Ziemi w Przedszkolu w Łące Prudnickiej

Dnia 21.04.2016 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy ?Dzień Ziemi?. Ten dzień przypomniał wszystkim, że Ziemia, na której żyjemy potrzebuje ochrony i opieki. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na zielono, na znak tego, że chcemy, aby nasza planeta była zielona i czysta.
News W każdej grupie odbyła się pogadanka na temat ziemi oraz krótki quiz ekologiczny dla dzieci. Aktywność dzieci podczas odpowiedzi świadczyła o tym, iż bardzo dobrze przyswoiły sobie wcześniej zdobytą wiedzę na temat ochrony środowiska. Przedszkolaki pamiętały o segregowaniu śmieci, o oszczędzaniu wody . Wszystkie dzieci złożyły przyrzeczenie: Przyrzekamy: nie męczyć owadów, ptaków i zwierząt nie niszczyć drzew ani kwiatów w lesie zachowywać ciszę i spokój dokarmiać ptaki zimą zawsze chronić (...)
Data: 2016-04-25

"Szekspir" na półmetku

Po wstępnych zadaniach projektu ,,Mamy świra na punkcie Szekspira? przyszedł czas na zadania kluczowe, stanowiące pomost między częścią literacką, a częścią teatralną semestralnego projektu.
News Zanurzeni w ,,Opowieści Pana Szekspira” Każda klasa w ramach 6 zadania projektu przyswoiła treść jednego dramatu Szekspira. Czwarta poznała tragedię ,,Romeo i Julia”, piąta – „ Makbeta”, szósta  -  komedię  pt. ,,Poskromienie złośnicy”. Uczniowie, po przyswojeniu treści wybranego przez dany zespół projektowy dramatu Williama Szekspira, podjęli, ważne dla rozwoju projektu, decyzje tyczące się wyborów fragmentów nadających się do przełożenia na mini scenariusze.   Zapał nie (...)
Data: 2016-04-24

Konkurs Matematyczny MAT-mistrz

W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono najlepszego ucznia z matematyki w klasie IV - Kamila Mykitę oraz kl. V - Emilię Furgałę.
News Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w XVI Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym MAT-mistrz dla uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych gminy Prudnik, który odbył się 12 kwietnia 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Prudniku. Konkurs odbywa się pod patronatem p. Marii Strońskiej dyrektor  Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Prudniku. Zwycięzcą konkursu w kategorii klas czwartych został Kamil Mykita zajmując III miejsce.                                                                                           (...)
Data: 2016-04-23

W odruchu serca?

Czasem na lekcji dzieje się coś nieoczekiwanego? Czasem jakaś sytuacja, zdarzenie, wymusza na nauczycielu zmianę wcześniej przemyślanego scenariusza lekcji.
News      Na lekcji przyrody udaliśmy się na wycieczkę, której celem była obserwacja wpływu działalności człowieka na środowisko przyrodnicze. Zespoły zadaniowe obserwowały rzekę i jej brzegi, gdy nagle jeden z uczniów zwrócił uwagę na siedzącego bez ruchu na trawie – gołębia. Sprawiał wrażenie rannego. Rzeczywiście, ptak wymagał pomocy. Wokół niego rozrzucone były pióra, które stracił w wyniku jakiegoś urazu.       Razem z uczniami podjęliśmy decyzję o ratowaniu gołębia. Delikatnie umieściliśmy (...)
Data: 2016-04-22

Prelekcja o ?niskiej emisji?

19 kwietnia gościliśmy w szkole inspektora ds. ochrony środowiska- panią Jadwigę Mulik. Celem spotkania z przedstawicielem Urzędu Miejskiego w Prudniku było podniesienie świadomości dzieci na temat tzw. niskiej emisji.
News Uczniowie dowiedzieli się, jak szkodliwe i niebezpieczne jest nieefektywne spalanie paliw (np. węgla, węgla drzewnego, benzyny, oleju napędowego) w piecach domowych, kotłowniach przemysłowych, samochodach. Wiele emocji wzbudził temat palenia w piecach np. plastiku, materiałów syntetycznych, gumy, które to wydzielają trujące, rakotwórcze substancje. Wiele chorób może mieć bezpośredni związek z „niską emisją”, o czym nie zawsze zdajemy sobie sprawę. E. Bury (...)
Data: 2016-04-22