« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  37  , (...)  72  ,   73   ,  74  , (...)  97  , (...)  142  ,  143   | następna strona »

?Sprzątanie świata?

?Sprzątanie świata? to międzynarodowy ruch na rzecz ochrony środowiska. Przedszkolaki również włączyły się do tej akcji.
News 25 września był naszym przedszkolnym dniem „Sprzątania świata”. Nasz przedszkolny świat to nasz plac zabaw, który sprzątaliśmy z wielkim zaangażowaniem. Każdy, zaopatrzony w rękawiczki jednorazowe i worek śmieciowy, poszukiwał papierków, butelek, patyków. Prześcigaliśmy się w zdobywaniu śmieci. To była fajna zabawa połączona z pracą użyteczną. Obiecujemy, że będziemy uczestniczyć w innych akcjach, które będą pomagać naszej planecie, która bardzo głośno woła wszystkich o pomoc. Edyta Worożańska (...)
Data: 2015-09-27

?Od ziarenka do bochenka?

Grupa starszaków, 23 września, wybrała się na wycieczkę do piekarni ?Darvita? w Moszczance. Właścicielem piekarni jest Pan Dariusz Wasyliszyn, który przyjął nas bardzo serdecznie.
News Z pasją opowiadał o całej linii produkcyjnej. Pokazywał wszystkie pomieszczenia – od magazynu, gdzie przechowywane są wszystkie produkty, poprzez główną halę produkcyjną, aż do kotłowni, gdzie oglądaliśmy wielki piec szamotkowy. Z dużą ciekawością patrzyliśmy na ogromny „mikser”, w którym miesza się zaczyn, a następnie ciasto. Najbardziej zainteresowała nas jednak krajalnica i piec do chleba. Piekarz pokazał sposób wkładania i wyjmowania pieczywa za pomocą długiej łopaty. Pan Dariusz z dumą podkreślał, że pieczywo w piekarni (...)
Data: 2015-09-27

"W zaczarowanym ogrodzie..."

Ostatniego dnia kalendarzowego lata, uczniowie z koła przyrodniczego wraz z opiekunem zostali zaproszeni przez Filipa Lemparta, ucznia klasy V, do obejrzenia jego rodzinnej hodowli ryb i ptaków.
News Z przejęciem i znajomością tematu, nasz Filip opowiadał o roślinach oczka wodnego, rybach (karasiach), gołębiach, kanarkach i szczygłach. Spacerując po pięknie zaprojektowanym ogrodzie, zauważyliśmy dbałość i troskę gospodarzy o inne zwierzęta będące gośćmi przy domu. Są tu karmniki dla ptaków, poidełko dla pszczół oraz domek dla wielu pożytecznych owadów (dzikich pszczół, trzmieli). Na koniec zajęć Filip przedstawił nam swojego pupila- chomika, który wcale nie przestraszył się hałaśliwej gromadki. Filipie, dziękujemy i (...)
Data: 2015-09-22

"Wyprawa - poprawa"

Pod takim właśnie hasłem przebiegała w tym roku ogólnopolska akcja ekologiczna "Sprzątanie Świata 2015".
News Uczniowie naszej szkoły z problematyką ochrony środowiska są "za pan brat" - doskonale rozumieją potrzebę utrzymania w czystości swojego otoczenia. Tymczasem, jako detektywi i strażnicy ekologiczni wzięli udział w monitoringu naszej miejscowości. Wyposażeni w stosowne materiały do sprzątania i karty monitorowania środowiska przyrodniczego (opracowane przez nauczyciela przyrody) ruszyli na wyprawę badawczą. Niestety, nie mamy dobrych wieści. Patrole naszych uczniów przekazały następujące spostrzeżenia i wnioski: • Dzikie wysypisko śmieci znajduje (...)
Data: 2015-09-22

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16

1 września, uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Nasi uczniowie, chociaż na dworze panował niemiłosierny upał, starali się wrócić do szkolnej rzeczywistości.
News        Wśród zaproszonych gości powitaliśmy Pana Burmistrza Stanisława Hawrona, Pana Sołtysa, Księdza Proboszcza i Rodziców. Dyrektor Jolanta Brudniak przywitała wszystkich obecnych, ze szczególnym wskazaniem na tych, którzy rozpoczynają przygodę z nauką szkolną. Pani Dyrektor zapoznała obecnych na sali, z podstawowymi kierunkami polityki oświatowej państwa w nowym roku szkolnym. Rok ten ma być "Rokiem Otwartej Szkoły". Nasza placówka od lat realizuje wiele przedsięwzięć i inicjatyw, które czynią (...)
Data: 2015-09-01

PODniosłe zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. o godz. 8.00 odprawioną przez naszego ks. proboszcza. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły. Tam, w sali gimnastycznej o godz. 9.00 nastąpił dalszy ciąg uroczystości.
News Atmosfera była bardzo podniosła, ponieważ swoją obecnością zaszczycił nas sam pan Burmistrz Stanisław Hawron, sołtys Mieczysław Partyczny proboszcz oraz zgromadzeni rodzice. Witając wszystkich gości głos zabrała pani dyrektor Jolanta Brudniak, która po krótkim wystąpieniu wręczyła świadectwa z wyróżnieniem uczniom z klas I – VI, oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. Gratulacje oraz medale otrzymali sportowcy, którzy reprezentowali naszą szkołę na zawodach gminnych , powiatowych i wojewódzkich. Wyróżnione zostały również (...)
Data: 2015-06-29