« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  72  ,   73   ,  74  , (...)  81  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

Zawody w tenisa stołowego

02.03.2016r. w Rudziczce odbyły się gminne indywidualne zawody tenisa stołowego.
News Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice (Joanna Bandurowska, Karolina Masztalerz, Melania Bolibrzuch). Po zaciętej i długiej walce, II miejsce zdobyła – Karolina Masztalerz a III m – Joanna Bandurowska. W tym samym dniu odbyły się również mistrzostwa szkół podstawowych w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Nasze dziewczęta zdobyły tutaj II miejsce. Całej drużynie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym roku. Bożena Sajewicz     (...)
Data: 2016-03-03

KONFERENCJA DZIECIĘCA ? czyli o samorządności uczniowskiej w naszej szkole.

Kompetencji społeczno-obywatelskich, pozwalających na aktywne uczestnictwo w życiu publicznym nie da się nauczyć siedzących jedynie w ławkach lub stojących przy tablicy. Młodzi ludzie potrzebują do tego odpowiednich warunków oraz wsparcia ze strony dorosłych. Wymarzonym ?poligonem? do realizacji tego zadania jest KONFERENCJA DZIECIĘCA.
News      Tym razem została ona przygotowana przez uczniów klasy drugiej: Bartka Bandurowskiego i Kubę Żurakowskiego, którzy z pomocą Samorządu Uczniowskiego przygotowali strategię tego wydarzenia. Młodzi pasjonaci klocków lego zachwycili uczestników konferencji swoją wiedzą i umiejętnością budowania dość skomplikowanych konstrukcji. Na spotkaniu padło wiele pytań do prelegentów, na które odpowiadali jak prawdziwi znawcy tematu. Okazało się też, że wśród naszej społeczności uczniowskiej jest wielu im podobnych (...)
Data: 2016-03-01

Żyj sportowo, aktywnie i zdrowo

?Żyj sportowo, aktywnie i zdrowo? - pod takim hasłem zakończył się III Moduł TO POD-u. Przez okres trwania stycznia i lutego uczniowie wszystkich klas wykonywali różnorodne zadania.
News Pierwszym z nich było ważenie swoich tornistrów (tornister „rekordzisty” ważył 20kg), w których, jak się okazało było mnóstwo niepotrzebnych i nieprzydatnych w szkole rzeczy. Lista zbędnych zawartości znalazła swoje odzwierciedlenie na plakatach, które zmusiły uczniów do wyciągnięcia wniosków na temat obciążenia i skrzywień kręgosłupa. W trakcie zajęć ruchowych uczniowie poznawali różnorodne ćwiczenia gimnastyczne, korygujące wady postawy oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Bohaterką drugiego zadania (...)
Data: 2016-02-29

Baśnie Polskie

25 lutego 2016 r dzieci z naszego przedszkola były w Głuchołazach na spektaklu teatralnym ?Baśnie Polskie? w wykonaniu aktorów z Teatru Wrocławskiego ?In ? Art.
News Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia trzech przedstawień: „Złota kaczka”, „Żywa woda”, i „Szewczyk Dratewka”. Oglądane bajki wywarły na dzieciach duże wrażenie i wzbudziły wiele emocji, były one bowiem świadkami niespotykanej formy teatralnej, zobaczyły przepiękne lalki, barwne kostiumy, a wszystko to dopełniła wspaniała muzyka i nastrojowe oświetlenie. Przedszkolaki dzięki tym przedstawieniom zrozumiały, że w życiu najważniejsze jest dobre serce, pomoc innym i proste szczęśliwe życie, a nie bogactwo i wygoda. Głównym (...)
Data: 2016-02-28

Marzenia o zimie?.

Jeśli za oknem w lutym brakuje śniegu - nie martw się. Twoja wyobraźnia wprowadzi Cię w krainę zimowego szaleństwa, pozwoli do woli nacieszyć się bielą śniegu, puszystymi bałwankami i choć to tylko papierowe pomogą Ci w liczeniu do 8?.
News Uczniowie klasy pierwszej na lekcji matematyki stworzyli bałwankowe liczydełko ósemkowe. Kolejno wycinane pękate bałwanki  stanowiły materiał do manipulacji, zapisywania działań na odejmowanie i dodawanie w zakresie 8 i elementy do pracy plastycznej „W bałwankowej krainie”. Pasta do zębów, biała kreda i białe bałwanki stanowiły materiał twórczy. A co podpowiedziała dzieciom wyobraźnia? Co udało się im wyczarować podczas pracy w grupach? ….. Popatrzmy. J. Brudniak (...)
Data: 2016-02-28