« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  , (...)  70  ,   71   ,  72  , (...)  84  , (...)  112  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

Rekreacja w Ośrodku Wczasowym u Państwa Gorzelanych

Kolejny raz dzieci z przedszkola zastały zaproszone do Parku Rozrywki w Pokrzywnej mieszczącego się w Hotelu Gorzelanny.
News Z wielką radością dzieci przyjęły zaproszenie.  Wiedziały bowiem, że czeka je tam wspaniale spędzony czas. Kino, zabawy w Parku Linowym i na Dmuchanym Zamku, a dla ochłody lody świderki – to gwarantuje uśmiech  i zadowolenie przedszkolaków. Do przedszkola odwiózł dzieci Wesoły Pociąg, co było dodatkową atrakcją. Dziękujemy Pani Beacie i Tomaszowi Gorzelanym za niezwykle spędzony czas. Edyta Worożańska   (...)
Data: 2016-05-21

KONCERTOWY ZAWRÓT GŁOWY ? czyli spotkanie z muzyką poważną na wesoło.

"Koncertowy zawrót głowy" to temat muzycznego spotkania z panem Jackiem Woźnicą ? wirtuozem gry na skrzypcach i altówce.
News

Podczas tego muzycznego wydarzenia dzieciaki Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Moszczance przekonały się, że muzyka poważna może być również wesoła.

Alicja Niedbalska

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

Data: 2016-05-16

Uroki wiosennego ogrodu

Jeśli chcesz zachwycić się kolorami wiosny, poczuć delikatne zapachy pierwiosnków, zobaczyć niezwykłe kształty tulipanów ? odwiedź ogród kwiatowy Pani Worożańskiej z Moszczanki.
News Uczniowie z koła przyrodniczego naszej szkoły mieli okazję poznać gatunki roślin kwiatowych (w tym krzewów), które najpiękniej wyglądają właśnie wiosną. Wprawdzie wawrzynek wilczełyko już przekwitł, ale dzieci mogły dowiedzieć się, że jest to roślina bardzo trująca, choć na przedwiośniu wabiąca różowymi kwiatami. Uczniowie już wiedzą, jak odróżnić różanecznik od azalii, co jest ciekawego w sasance, przed czym chroni „carska korona”. Każda wycieczka to bardzo kształcące doświadczenie dla dziecka. To freinetowski (...)
Data: 2016-05-12

Przedstawienie ekologiczne ? apelem zwierząt do ludzi

W kwietniu realizowany był w szkole projekt ekologiczny pod nazwą ?Razem dbamy o Ziemię?.
News Jednym z kolejnych działań projektowych było przedstawienie spektaklu ekologicznego przygotowanego przez klasę I we współpracy z czwartoklasistami - „W harmonii z przyrodą”. Spektakl został zaprezentowany podczas obchodów Święta Szkoły, a później przypomniany na spotkaniu z przedszkolakami. Dzieci, przebrane za zwierzęta leśne, prowadziły ze sobą rozmowy na temat równowagi ekologicznej, wpływu człowieka na stan środowiska, apelowały do ludzi o ochronę ich naturalnych siedlisk. Pierwszoklasiści z niezwykłym zapałem przygotowywali (...)
Data: 2016-05-12

?Co łączy latolistka cytrynka z zawisakiem borowcem??

Jak co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w ekologicznej olimpiadzie wojewódzkiej pod nazwą Mini Olimpiada Wiedzy Ekologicznej dla uczniów klas III - IV.
News W tym roku VII edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Różnorodność w świecie zwierząt”. Należało doskonale orientować się w rozpoznawaniu 33 gatunków rodzimych zwierząt (osobników dorosłych, młodocianych i innych faz rozwojowych). Nie było łatwo. Trzeba było np. znać nie tylko odgłosy czy tropy zwierząt, ale naturalnych wrogów, kryjówki, aktywność roczną i dobową, sposoby zdobywania pokarmu, miejsce w łańcuchu pokarmowym i wiele, wiele innych zagadnień związanych z biologią danego gatunku. W tym roku naszą szkołę (...)

?Żywa? lekcja przyrody

6 maja dzieci z przedszkola i uczniowie klasy I i VI brały udział w ?lekcji przyrody na żywo?. Miały okazję poznać niecodzienną pasję Wiktora ? ucznia LO Nr 1 w Prudniku.
News Nasz gość zaprezentował dzieciom hodowane przez siebie zwierzęta egzotyczne: trzy gatunki pająków (w tym ptasznika tygrysiego), skorpiona cesarskiego, karaczana madagaskarskiego i pięknie cętkowaną jaszczurkę. Wiktor opowiadał o budowie, trybie życia i zachowaniu zwierząt. Dzieci bez obaw mogły dotykać zwierząt, a niektóre nawet brać do ręki. Pomimo różnych uprzedzeń do tego rodzaju zwierząt, niektórym dzieciom udało się przełamać lęk i niechęć. W klasie VI, wspólnie z Wiktorem, dyskutowaliśmy nad problemem pozyskiwania zwierząt (...)