« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  49  ,   50   ,  51  , (...)  99  , (...)  131  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

KORESPONDENCJA MIĘDZYSZKOLNA

W województwie podkarpackim, powiecie niżańskim, w gminie Harasiuki, leży pięknie położona wieś-Gózd. W tej wsi istnieje mała szkoła podstawowa.
News     W klasie I jest zaledwie 4 uczniów. Na pewno mało kto o niej słyszał. Ale zupełnie przypadkiem, szczęśliwym przypadkiem – dowiedzieliśmy się o swoim istnieniu. Oni o Moszczance i wspaniałych uczniach z trzeciej klasy, a my - o sympatycznych, otwartych na przyjaźnie uczniach ze szkoły w Goździe.  Dzięki współpracy nauczycieli, Fb i dzieciom, narodziła się korespondencja międzyszkolna. Listy piszą uczniowie klasy trzeciej ze wszystkimi uczniami szkoły w Goździe.  Tematów jest wiele, więc korespondencja kwitnie. Wiele radości (...)
Data: 2018-03-01

Żywa lekcja historii

Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która ostatniego lutego przybyła do naszej szkoły, porwała uczniów z Moszczanki w historyczną podróż.
News     Rekonstruktorzy przybliżyli dzieciom staropolską kulturę i obyczaje epoki szlacheckiej. Uczestnicy tej podróży mieli okazję obejrzeć dużą kolekcję rekwizytów. Chętni śmiałkowie przyjęli wyzwanie w formie stoczenia pojedynku rycerskiego. To była naprawdę wartościowa, żywa lekcja historii!!! Anna Włodarczyk Małgorzata Tuz ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-375.html (...)
Data: 2018-02-28

„MASTER OF SPELLING 2018”

Za nami czwarta edycja Konkursu Literowania w języku angielskim.
News     27 lutego uczniowie klas IV-V oraz klas VI-VII walczyli o tytuł Mistrza Literowania. Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności literowania, rozwijanie zainteresowań językiem angielskim oraz motywowanie do nauki poprzez współzawodnictwo. Po wielkich zmaganiach i zaciętej rywalizacji tytuł Mistrza Literowania 2018 zdobyli: Bartosz Bieniarz z klasy V i Joanna Bandurowska z klasy VII. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy za udział w konkursie i słodkie niespodzianki. Gratulujemy wszystkim (...)
Data: 2018-02-27

Wycieczka do kina i na lodowisko

Korzystając z zimowej aury uczniowie klasy IV-VI i V-VII wybrali się razem z opiekunami na wycieczkę do Opola. W programie wyjazdu znalazły się lodowisko oraz kino.
News     Prezentowany film był opowieścią o tym, że nie łatwo być innym. Film pt.” Cudowny chłopak” powinien obejrzeć każdy – od malucha do dorosłego, ponieważ niesie on w sobie ponadczasowe przesłanie i ukazuje właściwe drogi postępowania dla wszystkich. Jest dawką niezapomnianych wrażeń, a wzruszenie i łzy są nie do opanowania.     Wizyta na lodowisku okazała się solidną rozgrzewką i potężną porcją pozytywnych emocji. Wszyscy uczniowie, nawet ci najbardziej sceptycznie nastawieni do pomysłu jazdy na lodzie, nie pozostali bierni (...)
Data: 2018-02-23

WARSZTATY DECOUPAGE – WALENTYNKOWE SERCA [Łąka Prudnicka 20.02.2018 r.]

Dziś do naszego przedszkola zaprosiliśmy panią Krystynę Mielecką, której hobby jest papierowa wiklina i dekoracje wykonywane metodą decoupage.
News Pani Krysia pokazała przedszkolakom papierowe rurki z których wyplata różne przedmioty między innymi: koszyczki, wazoniki, kwiaty, wianki… omówiła jak metodą decoupage ozdobić drewniane pudełko na chusteczki do nosa, jak ciekawie ozdobić wazon szklany czy świecę. Dzieci z uwagą słuchały i śledziły etapy powstawania bazy pod wianek, który pani Krystyna wyplatała jako prezent dla przedszkolaków( ozdobiony w odpowiednim czasie przez starszaków będzie stanowił ozdobę na drzwiach wejściowych do naszego przedszkola). Na koniec (...)
Data: 2018-02-21

SPRAWILI RADOŚĆ INNYM

Karl Barth powiedział: „Radość przeżywa się wtedy, gdy sprawia się ją innym”. Kolejny raz przeżywamy radość mając możliwość spełnienia marzeń dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance.
News     Stało się tak w dniu 3 lutego, po niezwykle emocjonującej imprezie, tym razem pn. Kotylionowy Bal Charytatywny, zorganizowanej przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance. Same przygotowania do zabawy przerosły oczekiwania organizatorów. Zabawa karnawałowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród rodziców, ale i sympatyków naszej szkoły. Zaczęło się od ilości chętnych! Co dzień, im bliżej balu, tym wydłużała się lista chętnych. Bal rozpoczął się (...)
Data: 2018-02-20

Licznik odwiedzin: 2028463