« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  49  ,   50   ,  51  ,  52  , (...)  102  , (...)  136  , (...)  201  ,  202   | następna strona »

Gminno - Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce

W dniu 16 maja 2018 r. na Stadionie Sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Prudniku odbyły się Gminno-Powiatowe Mistrzostwa dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce.
News Oto wyniki klasyfikacji końcowej: CHŁOPCY : Bieg 100 m:   Im - Mykita Kamil Pchnięcie Kulą 4 kg: Im - Rojek Tymon Skok w dal: Im - Kamil Mykita Sztafety 4 x 100 m IIm PSP Moszczanka – Sadło Miłosz, Leśniak Wiktor, Rojek Tymon, Mykita Kamil DZIEWCZĘTA: Bieg 300m: IIIm Jesika Jędrzejczak Skok w dal i III wynik uzyskała Marta Piekarczyk. Uczniowie, którzy zajęli miejsca 1 – 3 otrzymali pamiątkowe medale. Po 2 uczniów z każdej konkurencji uzyskało awans do Finałów Wojewódzkich. Wszystkim (...)
Data: 2018-05-17

Memoriał im. Marka Procyszyna

W piątek w Prudniku odbył się Memoriał im. Marka Procyszyna w Gminnych Mistrzostwach Mini Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców.
News Dziewczęta w składzie Weronika Trembecka, Angelika Bolibrzuch, Hanna Wasylewicz, Agata Osiecka, Oliwia Pelczar, Weronika Szopa oraz Weronika Pach z dużą przewagą punktową zajęły – I miejsce. Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Bożena Sajewicz   (...)

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA GMINNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

News Z radością informuję, że uczniowie - Weronika Szopa z klasy III i Jakub Bojkowski z klasy II godnie reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Konkursie Matematycznym zajmując wysokie II miejsce. Mistrzom matematyki gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Bogusława Hawron   (...)

Modelinowe SHOW

15 maja odbyła się konferencja na temat modeliny przygotowana przez Kingę Żurakowską.
News W czasie spotkania dzieci wykonywały przeróżne elementy dekoracyjne, oglądały tzw. tutoriale. Miały okazję wziąć udział w konkursie wiedzy o modelinie. W edukacyjnym starciu wzięło udział 7 osób. Na podium stanęły: Zuzanna Kurbasów – I miejsce Maja Giemzik – II miejsce Iga Giemzik – III miejsce Na końcu zajęć za udział i doceniony trud każdy otrzymał słodki poczęstunek.   (...)

NIEZWYKŁA NOC SPĘDZONA W SZKOLE

Nasza klasa VII spędziła niezapomnianą noc w szkole z 11 na 12 maja.
News W tym spotkaniu wzięła też udział nasza koleżanka Ola Pytel, z którą kiedyś chodziliśmy do klasy. Bardzo ucieszyła nas jej obecność. Gdy o 17:30 przyszliśmy do szkoły, to szybko rozpakowaliśmy rzeczy i pobiegliśmy na salę gimnastyczną, gdzie chłopcy przygotowali gry i zabawy z piłką. Później graliśmy w milionerów, kalambury i inne gry zespołowe. O godzinie 20:30 dotarła do nas zamówiona pizza, którą zjedliśmy ze smakiem. Zaplanowaliśmy sobie oglądanie filmu, ale okazało się, że nie było Internetu. Po kolacji nadszedł czas na (...)

Drugi dzień na Szlaku…

News

Dzisiejszy dzień był jeszcze bardziej intensywny – w naszym busie byliśmy już o 7.30.  Doświadczyliśmy prawdziwej historii, którą dotąd znaliśmy tylko z książek. Gniezno, Ostrów Lednicki i Biskupin nie mają już dla nas tajemnic.

Pozdrawiamy, do zobaczenia w szkole.

Małgorzata Tuz

Data: 2018-05-16

„Matematyczne wtorki w plenerze”

Dlaczego nie? Przecież matematyka jest na wyciągnięcie ręki, wszędzie, gdzie kierujemy nasze spojrzenie, tam ona jest: MATEMATYKA – królowa nauk!... oczywiście z trzecioklasistami!
News A zatem, nie zastanawiając się ani chwili wyruszyliśmy z fiszką poszukującą na poszukiwanie, rysowanie i odmierzanie kół na naszym szkolnym terenie. Przy letniej scenie każda z trzech grup zapoznała się z treścią fiszki, dokonała wyboru odpowiednich przyborów ze „szperalni” matematycznej i wyruszyła w geometryczną przestrzeń. W „objęciach”-pomiarach taśmą krawiecką, wstążkami, sznurkiem, w odmierzaniu linijką, rysowaniu cyrklem, obrysowywaniu kształtów nasi uczniowie odnaleźli geometryczne, regularne wzory, samodzielnie dokonywali (...)
Data: 2018-05-15