« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  49  ,   50   ,  51  , (...)  55  , (...)  109  , (...)  145  , (...)  215  ,  216   | następna strona »

Wawel zdobyty…

Mamy Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Listy do przyszłości”
News     22 października otrzymaliśmy niezwykle miłą wiadomość –  Asia Bandurowska i Michał Marut zostali laureatami konkursu „Listy do przyszłości”. Nasi uczniowie napisali listy do kolegów, którzy żyć będą w Polsce za 100 lat. Ich literacki kunszt został doceniony przez Jury konkursu Zamku Królewskiego na Wawelu. Nagrodzone listy zamknięte zostaną na 100 lat w Kapsule Czasu i złożone na Wawelu. W tej uroczystości wezmą udział nasi Laureaci wraz z rodzicami.             (...)
Data: 2018-10-24

KLASA VIII NA TURNIEJU STRZELECKO-OBRONNYM W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH W PRUDNIKU

23 października uczniowie klasy VIII wzięli udział w Turnieju Strzelecko-Obronnym w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku.
News Spotkanie, którego patronat objął Opolski Kurator Oświaty, było współorganizowane przez Powiatową Komendę Policji w Prudniku. Popularyzowanie umiejętności strzelania i sportów obronnych oraz uczczenie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości to główne cele, które przyświecały tej imprezie. Uczniowie rozwijali umiejętności w strzelaniu bezogniowym z karabinka pneumatycznego, w rzutach granatem na odległość i w rzutach granatem do celu oraz sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując quiz o przepisach ruchu drogowego. Każdej konkurencji towarzyszył (...)

Wizyta strażnika leśnego

To było ciekawe spotkanie, w trakcie którego dzieci wysłuchały ciekawostek o mieszkańcach lasu, poznały drogę od nasionka do drzewa i wzięły udział w scence tematycznej o małej sarence.
News     Pan Artur Fijałkowski zwrócił uwagę na konieczność dbania o czystość lasu i bezpieczne i mądre korzystanie z jego darów. Dziękujemy za wizytę w przedszkolu w Moszczance.   Edyta Worożańska   (...)
Data: 2018-10-24

„Woda do picia, woda do mycia, bez niej na świecie nie byłoby życia”

Swoją wiedzę w temacie wody pogłębiali uczniowie klasy III na wycieczce w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku.
News Przewodnikiem po zakładzie był dziadek naszej koleżanki Marty, który opowiedział nam o technologii oczyszczania ścieków i swojej codziennej pracy.  Przy okazji korzystając z pięknej pogody mieliśmy możliwość zobaczyć jesienny krajobraz Prudnika z wieży widokowej na Koziej Górce. Bogusława Hawron ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-464.html   (...)
Data: 2018-10-23

Zabawy z rodzicami - „Jesienne ozdoby”

Jak co roku, przybywa do nas piękna Pani Jesień. Niesie nam obfite dary. Z koszykami i pudełkami niespodzianek przybyły do naszego przedszkola mamy, żeby się z nami pobawić.
News

Dzieci powitały naszych gości radosnymi okrzykami i piosenką o jesieni. Bardzo uradowane, z wypiekami na policzkach i błyszczącymi oczkami, pod opieką mam i pań wykonały wiele przepięknych, kolorowych jesiennych stroików i innych ozdób. Wykonane „cudeńka” zostaną sprzedane na kiermaszu przygotowanym przez naszych rodziców.

Ewa Pelczar
Data: 2018-10-22

Lekcje z EduNect

News Dzisiaj w naszej szkole odbyły się lekcje w systemie EduNect. Przedstawiciele firmy EduNect z Wrocławia pokazali jak można wykorzystywać efektywnie komputery w naszej pracowni komputerowej. Lekcje powtórkowe, sprawdziany na lekcjach matematyki, języka polskiego, języka obcego  (angielskiego i niemieckiego) oraz klas 1 – 3 przebiegały sprawnie i w atmosferze pracy nad zadaniami. Uczniowie z zapałem pochłaniali kolejne zadania. Raport końcowy z ich działania wywoływał duże emocje i reakcje uczniów. System jest tak prosty w obsłudze, że uczniowie klas (...)
Data: 2018-10-21

NAUKA O KOMÓRCE INACZEJ …..

Komórka to podstawowa jednostka budulcowa i funkcjonalna każdego organizmu.
News     Na lekcjach biologii w klasie V uczniowie wykonali metodą projektu - model przestrzenny wybranej komórki z wykorzystaniem różnych materiałów, m.in. modeliny, plasteliny, tektury. Komórki zawierały wszystkie organelle, obrazując w ten sposób całe jej wnętrze. Taka forma nauki pozwala na łatwiejsze zapamiętanie z czego komórka się składa.     Wyobraźnia uczniów nie zna granic! Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością. Taka „twórcza” nauka cytologii przypadła (...)
Data: 2018-10-20