Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  48  ,   49   ,  50  , (...)  97  , (...)  129  , (...)  190  ,  191   | następna strona »

NIETYPOWA LEKCJA PRZYRODY NA STADIONIE WROCŁAW

Uczniowie naszej szkoły poznawali budowę organizmu człowieka na modelach zbudowanych z klocków . A wszystko to na największej w Europie edukacyjnej wystawie budowli z klocków lego.
News Niesamowite, wielkie konstrukcje  zbudowane z kilku milionów klocków, wyeksponowane w szklanych gablotach, podzielone były na działy tematyczne; Human Body, architektura zabytkowa i współczesna, wydarzenia historyczne, instrumenty, interaktywna mapa Europy, sceny znane z filmów i bajek i inne. Dla nas szczególnie interesujące były układy narządów ciała człowieka: układ pokarmowy, oddechowy, krwionośny, kostny, precyzyjnie zbudowane z klocków lego.  Model serca wykonano z dbałością o szczegóły fizjologiczne, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-01-12

POLONISTYCZNY SUKCES

Miło mi poinformować o sukcesie Joasi Bandurowskiej, która w tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla szkół podstawowych (etap gminny) zyskała tytuł laureatki oraz… przepustkę do wzięcia udziału w etapie wojewódzkim konkursu kuratoryjnego.
News

    Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy sukcesu i życzymy, by fascynacja językiem polskim, talent oraz rzetelna praca przyniosły Jej (już wkrótce: 26 lutego 2018 r.) kolejny polonistyczny tryumf.

Małgorzata Żuk

nauczycielka języka polskiego


Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-01-11

„Cała Polska czyta dzieciom” - w naszym przedszkolu, to już tradycja [Łąka Prudnicka]

W ramach realizowanego cyklu spotkań z książką, staramy się codziennie czytać dzieciom ich ulubione bajki.
News     Do akcji włączają się również rodzice i pani bibliotekarka.     Dziękujemy pani: Magdalenie Humnickiej, Elżbiecie Kołodenny, Barbarze Surmiak, Monice Maderze i Magdalenie Grzywacz za przybliżenie przedszkolakom dziecięcej literatury i poświęcenie im swojego czasu. Marzena Michalik (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-01-11

JAKI NAPRAWDĘ JEST UKŁAD SŁONECZNY?

Wybrać najbliższą bezchmurną noc, oderwać się od codziennych spraw, komputera, telewizora, wyjść z domu i spojrzeć w niebo….
News     Astronomia jako nauka pomocnicza geografii fascynuje, zachwyca, budzi wiele ciekawości. Dzięki wskazówkom uczniów klasy VII wykazującym duże zainteresowanie astronomią, nasze zaproszenie przyjął Pan dr Artur Narwid, który pracował na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Astronomii. Poznawanie i obserwacje Wszechświata są wielką pasją Pana Artura.      W ubiegły piątek Pan dr Narwid wygłosił prelekcję na temat „Tajemnice Układu Słonecznego”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas III, VI i VII. Nasz gość (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-01-07

LET`S CELEBRATE BIRTHDAY

„Let`s Celebrate Birthday” to projekt językowy realizowany w ramach międzynarodowego programu eTwinning.
News     W projekcie biorą udział uczniowie klasy II i IV naszej szkoły oraz ich rówieśnicy z innych krajów europejskich tj. z Rumunii, Słowacji, Republiki Czeskiej, Włoch, Grecji, Bułgarii, Portugalii, Turcji, Wielkiej Brytanii oraz Ukrainy. Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie zwyczajów i tradycji urodzinowych każdego kraju. Projekt jest realizowany przez cały rok szkolny 2017/2018 i obejmuje wiele ciekawych działań. W październiku każda ze szkół przygotowała prezentację uczestników, dzięki temu uczniowie mogli wirtualnie poznać (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-01-07

NA SZLAKU NAJCIEKAWSZYCH ZABYTKÓW OPOLSZCZYZNY

W minioną środę uczniowie klas starszych wzięli udział w niezwykłej lekcji historii i regionalizmu.
News      W tym dniu gościliśmy przedstawiciela Muzeum Ziemi Prudnickiej Pana Marcina Husaka. Zaproszony gość starał się w sposób bardzo interesujący i malowniczy przybliżyć uczniom najciekawsze perełki architektoniczne naszego regionu. Po spotkaniu uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami: - Pan Marcin przybliżył mi piękne zabytki, miejsca i ciekawostki naszego regionu. Ani przez chwilę się nie nudziłem. Nam, młodzieży mieszkającej w Prudniku i okolicznych miejscowościach na pewno ta wiedza się przyda. (Szymon z kl. V) - Na spotkaniu z panem (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-01-04

Lekcja w restauracji? A dlaczego nie…?

Tradycją okresu Świat Bożego Narodzenia jest odwiedzanie i podziwianie wspaniałych szopek betlejemskich.
News     Klasa III miała niebywałą okazję obejrzenia szopki, którą Państwo Gorzelanny wystawili na terenie swojego Zaginionego Miasta Rosenau w Pokrzywnej. Pokaźnej wielkości instalacja- scena z narodzin Chrystusa, wzbudziła wśród dzieci podziw i rozczulenie. Mały Jezusek leżał w prawdziwym żłobie dla bydląt, a postacie wykonane zostały z zachowaniem dbałości o najmniejsze detale.     Dzieci opisywały szopkę, starając się zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Po części plenerowej zajęć, zostaliśmy zaproszeni do restauracji (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-01-04
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  48  ,   49   ,  50  , (...)  97  , (...)  129  , (...)  190  ,  191   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1981559