« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  48  ,   49   ,  50  , (...)  99  , (...)  131  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

Z WIZYTĄ W HYDROPOLIS I MUZEUM CZŁOWIEKA

13 marca, w ramach realizacji projektu „Zobaczyć, doświadczyć, przeżyć”, uczniowie klas VI i VII mieli okazję wziąć udział w wycieczce do stolicy Dolnego Śląska.
News     Naszą przygodę po Wrocławiu rozpoczęliśmy od „Hydropolis” – centrum wiedzy o wodzie. Fascynujące miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, instalacje interaktywne, wierne repliki, modele, bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu – ukazaniu wody z różnych fascynujących perspektyw. Zachwycił nas wir wodny, interaktywna mapa Wrocławia i ruchoma makieta Ziemi. Siedzieliśmy w batyskafie, podobnym do tego, w którym przebywali naukowcy badający Rów Mariański – najgłębszy (...)
Data: 2018-03-16

Po której stronie Mocy, czyli … kosmiczny język polski w klasie VII

Lekcje polskiego w naszej szkole cieszą się dużym zainteresowanie i uznaniem uczniów klas: IV, V, VI oraz naszej najstarszej w szkole - VII.
News Piątkowa lekcja właśnie w naszej VII - ej - swą wyjątkowością sięgnęła zenitu! W oparciu o „Star Wars” – komiksy: Mroczne czasy, Posłaniec ognia -poszerzaliśmy wiedzę na temat tekstów współczesnej kultury popularnej. Byliśmy bardzo zaangażowani, wyjątkowo twórczy w sposobach dzielenia się tym, co wiemy o poszczególnych odcinkach tej kultowej serii( widać to na dołączonej do tekstu widokówce wykonanej przez naszego nowego kolegę – Pawła Wasyliszyna. Kochamy takie zajęcia, bo wyzwalają w nas entuzjazm. A wprawiając (...)
Data: 2018-03-14

„Karolinka szlakiem Złotych Górników”

IX rajd „Karolinki” za nami, było dużo emocji, wrażeń, przeżyć, wspólnych rozmów i zabaw.
News     Jak zwykle nasz czas podzielony był między zabawę i naukę. W czwartek relaksowaliśmy się na basenie a wieczorem świętowaliśmy Dzień Kobiet. W piątek wybraliśmy się na wycieczkę do Głuchołaz, w części zdrojowej miasta zwiedzaliśmy Szlak Złotych Górników. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji na temat wydobywania złota w średniowieczu na terenie Gór Opawskich, poznaliśmy sposoby wydobywania i pozyskiwania złota. W Głuchołazach weszliśmy na średniowieczną wieżę, skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę miasta i okolic (...)
Data: 2018-03-11

Powiatowy Turniej gry w „Dwa ognie”

08.03.2018 w Białej odbył się Powiatowy Turniej gry w „Dwa ognie”.
News     Naszą szkołę reprezentowali ucz. kl. III - IV( M. Wilczek, K. Charków, D. Frukacz, Ł. Pastuła, K. Trybel, S. Iwanowicz, J. Kufel, J. Żurakowski, B. Salawa, W. Hawron, F. Dańko). Po trudnej i zaciętej walce nasi uczniowie zajęli III miejsce. W zawodach uczestniczyły najlepsze drużyny z powiatu, dlatego rozgrywki były na bardzo wysokim poziomie. Naszym chłopakom zabrakło tylko dwóch małych punktów do drugiego miejsca. Serdecznie im gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Bożena Sajewicz   (...)
Data: 2018-03-09

Świętujemy Dzień Kobiet

Dzisiaj odbył się wyjątkowy apel poświęcony wszystkim kobietom oraz koleżankom z klasy.
News     8 marca to doskonała okazja, do wyrażenia swojej miłości, szacunku i pamięci o bliskich nam sympatiach czy koleżankach. Dlatego chłopcy z SU i Klubu Anioła w imieniu wszystkich kolegów postanowili z tej właśnie okazji przeprowadzić plebiscyt tych najpiękniejszych w naszej szkole. Najpiękniejszych nie tylko z urody, ale talentu, gracji, uśmiechu, mądrości, artystycznej duszy czy przyjaciółki.     Plebiscyt został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klas I- III i klas IV-VII. Wszystkie nominowane koleżanki zostały wyróżnione, (...)
Data: 2018-03-09

I znowu jesteśmy mistrzami

27.02.2018 r. w Prudniku odbył się Gminny Turniej Gry w „Dwa ognie” w kategorii chłopców.
News     Naszą szkołę reprezentowali ucz. kl. III-IV (M. Wilczek, K. Charków, D. Frukacz, Ł. Pastuła, K. Trybel, M. Świtalski, J. Kufel, J. Żurakowski, B. Salawa, W. Hawron, F. Dańko). Po trudnej i zaciętej walce nasi uczniowie zajęli I miejsce i tym samym zakwalifikowali się na zawody powiatowe. Chłopakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Bożena Sajewicz   (...)
Data: 2018-03-06

To była Wielka Sztuka….

Jak co roku, w lutym, w przedszkolu w Moszczance, był organizowany Tydzień Sztuki.
News     To czas, kiedy przedszkolaki obcowały z Wielką Sztuką. Uczestniczyły w zajęciach tematycznych z okazji Dnia Muzyki, Dnia Plastyki, Dnia Teatru i Dnia Fryderyka Chopina. Każdy dzień dawał inne emocje, inne wrażenia, inne działania. To była również okazja do dzielenia się pomysłami, doświadczeniami, zarówno dla dzieci jak i nauczycieli. Zwieńczeniem Tygodnia Sztuki był wyjazd do Głuchołaz na muzyczne przedstawienie bajki „Dorotka w Krainie Oz”. Edyta Worożańska (...)
Data: 2018-03-01

Licznik odwiedzin: 2028405