« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  45  ,   46   ,  47  , (...)  50  , (...)  98  , (...)  130  , (...)  192  ,  193   | następna strona »

Wielkanocne ozdoby – warsztaty w przedszkolu [Łąka Prudnicka]

22.03.2018 r. w przedszkolu odbyły się warsztaty, na których zaproszeni rodzice wraz z dziećmi wykonywali kolorowe i przepiękne ozdoby wielkanocne.
News     Dzieci z grupy Żabek i Ekoludków z ciekawością słuchały i przyglądały się jak wykonać zajączka ze skarpety, kurczaczka z pompona, lub z wytłaczanki na jajka, ozdobić styropianowe jajko i wiele, wiele innych ozdób. Same też w skupieniu i z błyszczącymi oczkami tworzyły swoje dzieła. Miło było patrzeć na buzie dzieci w szerokim uśmiechu gdy pokazywały swoje dzieła. Wszystkim minął bardzo miło i szybko czas. Oczywiście wszystkie wykonane ozdoby zostały wyeksponowane na kiermaszu przedszkolnym, a rodzice przy zakupie w pierwszej kolejności (...)
Data: 2018-03-25

Dzień Wagarowicza – wiosenny wypad do Prudnika

Jak już zwiewać to … w dobrym towarzystwie
News Klasa V pod opieką pani Gosi Tuz, klasa VI pod czujnym okiem pani Joli Trybel i klasa VII - w miłym towarzystwie wychowawczyni pani Gosi Gibek – wyruszyły tego dnia na autokarową wycieczkę do … stolicy gminy. Seans w kinie DIANA Program wycieczki przewidywał najpierw wizytę w kinie Diana, gdzie nasza młodzież, realizując elementy podstawy programowej z języka polskiego i języka angielskiego – (obraz niedubbingowany!) - obejrzała filmową adaptację kultowej powieści kryminalnej Agathy Christie ,,Morderstwo w Orient Expressie” – aktualną lekturę (...)
Data: 2018-03-24

I znowu mamy powody do radości

Z radością informujemy czytelników naszej strony internetowej o zwycięstwie naszych chłopców w Powiatowych Zawodach Pływackich.
News     Każdy z uczestników pływał dwoma stylami. Miłosz Sadło w stylu dowolnym wynikiem 27.19 zajął I m, w stylu grzbietowym zajął II m ( wynik 33,89). Franciszek Grzywacz w stylu klasycznym osiągając wynik 42.82 zajął III m. Nasza najmłodsza uczestniczka zawodów Hania Wasylewicz nie zdobyła żadnego medalu, ale miała całkiem niezły wynik pływając stylem klasycznym 41.01. Serdecznie wszystkim zawodnikom i rodzicom gratuluję życząc dalszych sukcesów. Bożena Sajewicz ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka (...)
Data: 2018-03-23

Pierwszy Dzień Wiosny

Uczniowie klasy 1 przystąpili do wiosennej części ogólnopolskiego projektu pt. „ Zdrowo jem, więcej wiem”, dlatego też Pierwszy Dzień Wiosny postanowiliśmy przywitać zdrowo i smakowicie.
News     Dzień rozpoczął się od przepysznych lodów truskawkowych i jabłkowo – bananowych, które przygotowała nam w klasie pani Joanna Żabska. Dzieci obserwowały jak Pani Asia dodaje i miesza wszystkie składniki oraz słuchały instrukcji wykonania lodów. Każdy uczeń dostał swoją porcję lodów z polewą jagodową i posypką amarantusową. Wszyscy się zajadali i nawet dostali przepisy, które zabrali do domów. Następnie samodzielnie przystąpili do działania – wykonali sałatkę z ulubionych owoców. Każdy obierał, (...)

Miss Marzanna 2018 [21.03.2018] Łąka Prudnicka

News „Chodźmy, chodźmy Marzannę wyrzucić! Niech śnieg z mrozem już nie wróci. Pójdziemy ze śpiewem radosnym, bo dziś musimy poszukać wiosny.” Wiosna tego roku przywitała nas pięknym słońcem, które uznaliśmy za sygnał, że wiosna już się do nas zbliża wielkimi krokami. Siódma edycja wyboru Miss Marzanny w naszym przedszkolu, jest alternatywą dla topienia lub spalania Marzanny. Jesteśmy wdzięczni naszym rodzicom i dzieciom, że podtrzymują tradycje żegnania zimy i witania wiosny. W tym roku było 8 kandydatek, które zgodnie (...)

I PRZEDSZKOLAK MOŻE POMÓC – SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI OSP W ŁĄCE PRUDNICKIEJ

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia, nie wiemy jak się zachować i jak pomóc poszkodowanej osobie, której potrzebna jest pomoc. Boimy się lub zwyczajnie nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności.
News     Taką wiedzę i umiejętności przekazali nam strażacy z OSP w Łące Prudnickiej, pan Andrzej Przytuła, Rafał Kołodenny i Maciej Sędzik, którzy 15.03. 2018 roku gościli w naszym przedszkolu. Podczas zorganizowanego spotkania, przedszkolaki mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznając procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwując czynności ratownicze w czasie zasłabnięcia lub stracenia przytomności. Wiele emocji u dzieci wzbudził pokaz czynności wykonany na fantomie. Pod czujnym okiem strażaków przedszkolaki mogły (...)

WITAMY WIOSNĘ!

Wśród śniegu, zimnego wiatru i nad skutą lodem rzeką, witaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę.
News Łatwo nie było- pogoda zmienna, jak to w marcu. Pełni wiosennego optymizmu, wyruszyliśmy pożegnać zimę. Wesoły, rozkrzyczany, przebrany cudacznie korowód dzieci z klas młodszych, wyruszył na spotkanie wiosennej przygody. Chyba wystraszyliśmy Królową Śniegu, bo gdy spaliliśmy jej kukłę- Marzannę, wyjrzało słońce i zostało z nami do końca zajęć szkolnych. Elżbieta Bury ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-381.html     (...)

Licznik odwiedzin: 1996436