« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  45  ,   46   ,  47  , (...)  91  , (...)  121  , (...)  178  ,  179   | następna strona »

W KLASIE I DYNIOWY ZAWRÓT GŁOWY

Jesień to smaczna i kolorowa pora roku, obfitująca w przepyszne warzywa i owoce. Są zdrowe, ale i bardzo dekoracyjne.
News W klasie pierwszej odbyły się warsztaty, na których królowała dynia. Jedna z mam sprawiła dzieciom niespodziankę i przyniosła do klasy dwadzieścia dyń, dla każdego jedną. Na warsztatach nie zabrakło też rodziców, których pomoc była bezcenna. W atmosferze radości, ale i ciężkiej pracy dzieci przygotowały piękne ozdoby, które zabrały do swoich domów, by tworzyły jesienną dekorację. Małgorzata Zaworska ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-334.html (...)

Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach

W dniu 26.10.2017 odbyły się w Prudniku Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa w szachach.
News

Naszą szkołę  reprezentowali: Krzysztof  Trybel, Tymoteusz Rojek, Kamil Mykita oraz Jakub Darowski. W zawodach uczestniczyły trzy drużyny. Nasi  chłopcy zajęli IIm. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bożena Sajewicz

Kolorowa jesień

W naszej szkole rozgościła się piękna, kolorowa jesień. Był to dzień szczególny nie tylko dlatego ,że obchodziliśmy fantastyczną „Historię ziemniaka na wesoło” przygotowaną przez uczniów wszystkich klas, ale też dlatego, że SU pięknie przystroił kolorowymi liśćmi naszą szkołę.
News Od razu zrobiło się weselej i przyjemniej. Aby było kolorowo uczniowie byli przebrani we wszystkie barwy jesieni. Pojawił się kolor czerwony, żółty, pomarańczowy, brązowy, zielony. Na korytarzu były przygotowane stanowiska, na których uczniowie z kolorowych liści mogli tworzyć jesienne obrazki. Powstałe prace wyeksponowane zostały na wystawce szkolnej. Opiekun Samorządu: Bożena Sajewicz (...)

Dzień Edukacji Narodowej

„Za to, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa”.
News Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 13 października 2017 roku w  naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, sołtys wsi Moszczanka, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części (...)

„Na grzyby…”

W dniach 20 – 22 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VII Rajdzie „Karolinka” do Jarnołtówka. Hasłem przewodnim naszego rajdu było „Wielkie grzybobranie”.
News W sobotę, 21 października wraz z rodzicami ekspertami: panią Iwoną Giemzik i panem Jackiem Szkwarkiem wybraliśmy się na długą wycieczkę po Cichej Dolinie. Każdy z nas marzył, że przyniesie kosz pełen grzybów. Niestety… spóźniliśmy się, po wcześniejszym, obfitym wysypie po grzybach nie było już  śladu. W czasie naszej wędrówki po lesie zdobyliśmy wiedzę jak w prosty sposób odróżniać grzyby jadalne od tych trujących, pomogli nam w tym nasi wspaniali Eksperci. Nasza wycieczka odbywała się w przepięknych okolicznościach (...)
Data: 2017-10-26

„Historia ziemniaka na wesoło”

Słowo „historia” budzi wiele różnych emocji. Są tacy, dla których to zawsze będzie coś odległego, niezgłębionego, pełnego tajemnic i odkrywczych wyzwań.
News     Nam, uczestnikom jesiennego spotkania słowo to na długo kojarzyć się będzie ze świetną zabawą, jaka miała miejsce w naszej placówce. Była to „Historia ziemniaka na wesoło” przygotowana przez uczniów wszystkich klas - prawdziwie freinetowskie arcydzieło teatralne. To nasi uczniowie wcielili się w postaci widowiska: Fryderyka II – króla pruskiego, Elżbietę I-królową Anglii,  królową Marię Kazimierę, króla Jana III Sobieskiego, Motykę, Wodza indiańskiego, kucharza, dworzan, chłopów i odegrali (...)
Data: 2017-10-26

Na sygnale!!! Ratujmy i uczmy się ratować!

Tym razem nie było zdarzenia, które wymagałoby naszej reakcji i pomocy, ale nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy potrzebni innym.
News Jest tyle sytuacji w życiu, które nas zaskakują, ale nie zawsze potrafimy zachować się odpowiednio do danej chwili. Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, to zadanie bardzo trudne a zarazem wielka odpowiedzialność z naszej strony. I takiej praktycznej odpowiedzialności mogli doświadczyć nasi uczniowie klas IV-VII pod okiem zaproszonych strażaków z Rudziczki i Moszczanki, którym towarzyszyli przedstawicieli KRUS-u. W ramach działalności prewencyjnej KRUS doposaża OSP w sprzęt ratownictwa medycznego. Nasi uczniowie mogli przyjrzeć się (...)
Data: 2017-10-25