« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  36  ,   37   ,  38  , (...)  50  , (...)  99  , (...)  131  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

Konkurs „MAM TALENT 2018”

Dnia 20.06.2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Szkolnym Konkursie „Mam Talent 2018”. Inicjatorem i organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance.
News Celem konkursu było popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży, promowanie młodych talentów, rozwijanie zainteresowań uczniów oraz wyłonienie najciekawszej osobowości. Swoje zdolności zaprezentowali  dla Jury i publiczności   finaliści wyłonieni podczas castingu. O tytuł największego talentu naszej szkoły walczyli m.in. śpiewacy, muzycy, recytatorzy, plastycy. Jury w składzie: pani Jolanta Brudniak – Dyrektor naszej szkoły, pani Alicja Niedbalska- muzyk,plastyk , pani Bożena Sajewicz – opiekun (...)
Data: 2018-06-23

„SOBÓTKOWE ROZWAŻANIA - POMYŚL ZANIM SPRÓBUJESZ” … czyli kilka słów o festynie rodzinnym, który przeżywaliśmy w ZSP w Moszczance

Dnia 16 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się festyn, którego hasłem przewodnim było: „Sobótkowe rozważania - pomyśl zanim spróbujesz”. Organizatorami tej imprezy byli nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance oraz Rada Rodziców. Przygotowano ją w ramach kampanii – „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, ale nie zabrakło też elementów nawiązujących do niedawno obchodzonego Dnia Dziecka.
News     Świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 11.00. Pani dyrektor Jolanta Brudniak przywitała zaproszonych gości oraz uczestników festynu. Następnie chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli udział w tańcu „BELGIJKA”. Niezdecydowani, po słowach zachęty naszej konferansjerki p. Anny Król poszli w ich ślady. Festyn miał charakter rekreacyjny, dlatego nie mogło na nim zabraknąć zabaw sportowych i sprawnościowych. Przygotowała je p. Bożena Sajewicz. Dzięki pomocy wolontariuszy oraz innych nauczycieli przebiegały one w miłej atmosferze (...)
Data: 2018-06-23

„MATEMATYCZNY TURNIEJ KLAS I RODZICÓW”

Budzenie nawyku współzawodnictwa, popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, to główne cele turnieju pn. „Matematyczny Turniej Klas i Rodziców”, który odbył się w dniu 20 czerwca br. w naszej szkole.
News Jego formuła odbiegała od tej z lat poprzednich, z uwagi na udział reprezentacji Rodziców. W turnieju wzięły udział 3 osobowe – grupy z klas IV – VII oraz rodzice. Konkurs oparty był na grach i zabawach matematycznych, strategicznych oraz logicznych. Oprócz rozbudzenia zainteresowań matematycznych uczestnicy mogli się przekonać, że matematyką można się również bawić. Liczyła się nie tylko sprawność i szybkość, czy logiczne myślenie, ale także dobra współpraca w grupie. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco: I (...)
Data: 2018-06-22

Matematyka dla przedszkolaków – zajęcia otwarte

Z tą matematyką cuda, niewidy. Czy to była naprawdę lekcja matematyki?
News Nasze przedszkolaki, u progu klasy pierwszej, zostały zaproszone na zajęcia z matematyki przez uczniów klasy trzeciej. To właśnie oni, nasi trzecioklasiści pokazali swoim młodszym kolegom „matematykę inaczej”. Były ćwiczenia dźwiękowe w roli głównej odgłosy zwierząt jako „Centrala telefoniczna”, była matematyka spinaczowa - fiszki, rozwiązywane razem przy stolikach, było łapanie wyników w zabawie „Mucha nie siada”, skoki po 2 na ścieżce śladów stóp i  „Łowienie rybek” na wędkę z cyferkami (...)
Data: 2018-06-21

„Święto Witaminek-wiem co jem”

W ramach realizacji działań profilaktyczno-zdrowotnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Moszczance powstał projekt edukacyjny pod nazwą „Święto Witaminek – wiem co jem” skierowany do uczniów klas I-III.
News Miesiąc przed wyznaczonym terminem podsumowania,  nastąpiło  losowanie witaminek (każda klasa wylosowała po 2). Proponowane witaminy to: jabłka, gruszki, cytryny, marchewki, truskawki, pomidory, ogórki, rzodkiewki. W tym czasie klasy  wraz z wychowawcami zobowiązane były do: przeprowadzenia pogadanki na temat znaczenia witamin w codziennym jadłospisie zebrania  wiadomości o wylosowanych witaminach, wykonania plakatu  o tematyce prowadzonego święta, nauka ( ułożenie) „witaminkowej” piosenki o zdrowiu, przygotowanie (...)
Data: 2018-06-19

Mały OMNIBUS [Łąka Prudnicka]

News Aby zajęcia dla dzieci były jeszcze atrakcyjniejsze postanowiłam je planować razem z nimi. Umówiliśmy się, że będą przynosiły do przedszkola różne ciekawe przedmioty i opowiedzą innym dzieciom o nich. Najwięcej ciekawostek przyniosła Kalina Dyda, były to: kolejne stopnie (belki) zdobyte w Karate, które uprawia; krążek, szalik i zdjęcie kolegi w rynsztunku bramkarza hokejowego Opolskiej Drużyny Młodzików; lupa; kawałek lawy; świeża figa; zdjęcie Chopina; Aloes. Wiedzę dziewczynki uzupełniałam informacjami z internetu lub książek, prezentacjami (...)
Data: 2018-06-18

Wycieczka do „Gościnnej Zagrody” w Przysieczy [Łąka Prudnicka]

W tym roku na wycieczkę pojechaliśmy wspólnie z rodzicami. Celem tej wycieczki były wspólne zabawy dzieci z rodzicami.
News Wprawdzie pogoda nam nie dopisała, ale gospodarze Gościnnej Zagrody byli przygotowani i na taką ewentualność. Przyjęli nas w przepięknej i przestronnej chacie, gdzie dzieci zobaczyły wiele ciekawych przedmiotów ( skóra dzika, zdjęcia z różnych rycerskich spotkań, puchary, itp.). Odbyła się przejażdżka zadaszonym wozem zaprzęgniętym w 2 konie, podczas której woźnica opowiadał wesołe anegdoty. Dzieci przebrały się za królewny, księżniczki, królów, książęta, rycerzy i odbył się kolorowy, przepiękny bal. Był grill, którym (...)
Data: 2018-06-17

Licznik odwiedzin: 2068223