« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  36  ,   37   ,  38  , (...)  73  , (...)  97  , (...)  142  ,  143   | następna strona »

JA WOBEC INNYCH

News „W naszym społeczeństwie jeden przed drugim ma lęk. Nie tyle boi się drugiego człowieka, ile ma strach, że ten drugi człowiek jest inny.” Peter Fonda      Wydawać by się mogło, że świat XXI wieku czasami nie jest światem tolerancyjnych ludzi, bez uprzedzeń i pełnych szacunku dla drugiego człowieka. To stwierdzenie obalili „Mistrzowie życia” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance. Pod taką nazwą realizujemy całoroczny projekt, który ma na uwadze edukację umiejętności życiowych naszych uczniów (...)
Data: 2016-11-07

PAMIĘTAJMY O POLSKICH RODZINACH NA UKRAINIE ? czyli słów kilka o akcji - ?MIKOŁAJ 2016 dla Nadwórnej?

News     Dzieci wykonują plakat zachęcający uczniów i ich rodziców do wzięcia udziału w akcji na rzecz polskich rodzin mieszkających w Nadwórnej. Nagle słyszę pytanie: – „A co to jest Nadwórna i kim są Polacy tam mieszkający?     Pomyślałam, że trzeba odpowiedzieć na to pytanie, by prysła anonimowość tych, dla których będziemy zbierać dary. Nadwórna (ukr. ???????? Nadwirna)     Miasto i stolica rejonu w obwodzie iwanofrankiwskim Ukrainy. W II Rzeczypospolitej stolica powiatu (...)
Data: 2016-11-05

Poznajemy, tworzymy, odczuwamy

Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Ziemi Prudnickiej kojarzy się dzieciom przede wszystkim ze zwiedzaniem i słuchaniem. 4 listopada, dzieci z klasy I i II miały okazję połączyć przyjemność wysłuchania i oglądania z frajdą tworzenia.
News W bibliotece, o nowych pięknych wnętrzach, dzieci miały okazję zapoznać się z księgozbiorem działu dziecięcego oraz poznać ofertę różnych zajęć  i imprez dla dzieci. Dużą radość sprawił naszym uczniom udział w warsztatach plastycznych nawiązujących tematycznie do zbliżającego się Adwentu.    Kolejnym ciekawym punktem prudnickiej wycieczki kulturalnej był pobyt w muzeum.  Mieliśmy  przyjemność obejrzenia ciekawej wystawy „Spojrzenie przez gardinkę. Wielokulturowość Górnego Śląska na przykładzie Ziemi Prudnickiej” (...)
Data: 2016-11-05

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodziliśmy w naszej szkole

Od zawsze październik kojarzy się ze Świętem Bibliotek Szkolnych.
News U nas rozpoczął się uroczystym pasowaniem na czytelników uczniów klasy pierwszej. Tego roku w naszej szkole przybyło dziesięciu czytelników. Pierwszoklasiści w obecności wychowawczyni i bibliotekarki złożyli uroczystą obietnicę: „My, uczniowie pierwszej klasy Tobie, książko, przyrzekamy, Że szanować cię będziemy, Krzywdy zrobić ci nie damy.   Obowiązków czytelnika Będziemy przestrzegać pilnie I z twych rad i twych mądrości Korzystać od dziś usilnie. Przyrzekamy!”   W (...)

?Przyroda w obiektywie?

?Osobliwości przyrodnicze w obiektywie? i ?Zadrzewienia z daleka i bliska? to konkursy przyrodniczo - fotograficzne, w których wzięli udział nasi uczniowie z klasy V i VI.
News Na zajęciach koła przyrodniczego uczniowie wykonali szereg ciekawych zdjęć  przyrodniczych  Moszczanki i Pokrzywnej, a indywidualnie - prudnickiego parku i okolic Lubrzy.  Wybrano i opatrzono tytułem 30 z nich, które wysłano do Urzędu Marszałkowskiego w Opolu i do siedziby Opolskich Parków Krajobrazowych w Ładzy. Nie wiemy, czy zostaną wyróżnione, docenione, nagrodzone. Wiemy jednak, że warto rejestrować  tak  niezwykłe i  ulotne zjawiska,  jakimi  są zmiana kolorów w przyrodzie czy „odchodzenie” wiekowych (...)

?Bezpieczny przedszkolak?

Przedszkole w Moszczance odwiedziła Pani Katarzyna Żegleń ? policjantka z Powiatowej Komendy Policji w Prudniku.
News Podczas rozmowy dzieci miały możliwość utrwalenia zasad ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się w przedszkolu, w domu i na podwórku. Scenki sytuacyjne pomogły zrozumieć dzieciom konieczność odpowiedniego zachowania się w kontaktach z obcymi ludźmi. Przedszkolaki poznały również sposób, w jaki należy się zachować podczas ataku psa. Z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Miłym akcentem spotkania były pamiątkowe książeczki dla wszystkich dzieci – oczywiście o tematyce związanej z bezpieczeństwem (...)
Data: 2016-11-03

Internetowy debiut ?Pasji niespełnionych?

W Zaduszki polecamy obejrzenie w wersji filmowej spektaklu ?Pasje niespełnione? (2012)
News reż. Małgorzata Żuk, montaż obrazów: Anna Włodarczyk, obsada: członkowie grupy teatralnej „Actus”. Ten internetowy debiut, z drżeniem serca, dedykujemy śp. Halinie Semenowicz z domu Stoessel.

Data: 2016-11-02