« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  36  ,   37   ,  38  , (...)  43  , (...)  84  , (...)  112  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

Bezpieczny przedszkolak, wizyta policjanta w przedszkolu [Łąka Prudnicka] 21.09.2017

21 września gościliśmy w naszym przedszkolu pana Tomasza Kukułkę z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. Celem wizyty było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród przedszkolaków, oraz uświadomienie dzieciom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo.
News Jak co roku, dzieci otrzymały dużą porcję wiedzy na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach pieszo oraz w samochodach. W trakcie spotkania Policjant przestrzegał przedszkolaków przed rozmowami z obcymi oraz apelował o przestrzeganie tych zasad. Szczegółowo wypytał dzieci o znajomość numerów alarmowych i w jakich sytuacjach ich używamy. Dzieci spisały się na szóstkę, potwierdzając tym samym, jak dobrze przyswoiły sobie przekazaną im na zajęciach wiedzę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca policjanta, (...)
Data: 2017-09-29

Gminne indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców

Dn. 26.09.2017 r. w Prudniku odbyły się miejsko – gminne indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
News W kategorii wiekowej klas IV – V i VI dziewcząt na dystansie1000m: - Im - uczennica klasy IV – Weronika Trembecka - IVm – uczennica klasy VI – Kinga Żurakowska W kategorii wiekowej klas VII dziewczęta zdobyły na dystansie 2000m niemal identyczne wyniki: - IIm – Amelia Sitek - IIIm – Melania Bolibrzuch Natomiast w kategorii chłopców na dystansie 1500m:  - IV m zdobył Tymoteusz Nowak ucz. klasy VI  Wszyscy uczniowie zakwalifikowali się do zawodów powiatowych. Gratulacje. Bożena Sajewicz (...)
Data: 2017-09-26

Warsztaty dendrologiczne

W trzecim tygodniu nowego roku szkolnego nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w interesujących warsztatach poświęconych rodzimym drzewom.
News     Warsztaty dendrologiczne odbyły się w Muzeum Ziemi Prudnickiej, a poprowadził je pracownik Nadleśnictwa Prudnik, specjalista ds. edukacji ekologicznej- pan Rafał Kasza z pracownikami muzeum- paniami: Ewą Giemzą i Małgorzatą Piwko.     Warsztaty obejmowały ćwiczenia w rozpoznawaniu gatunków drzew za pomocą ilustracji, klucza i aplikacji na telefon. Uczniowie mieli okazję porównać liście drzew, nauczyć się określania wieku drzewa na podstawie ilości słojów drewna, poznać techniki mierzenia wysokości i grubości drzewa. Jednocześnie (...)
Data: 2017-09-19

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4.09.2017 r. w kościele w Moszczance odbyła się uroczysta Msza Święta, która rozpoczęła rok szkolny 2017/2018.
News      O godzinie 9.30  Pani dyrektor Jolanta Brudniak powitała w szkole uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Wśród nich nie mogło zabraknąć najmłodszych, naszych pierwszoklasistów.                                                                                ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-320 (...)
Data: 2017-09-04

Czas pożegnań

Czerwiec to czas pożegnań. W przedszkolu w Moszczance odbyła się uroczysta akademia, w trakcie której pożegnaliśmy 6 latki.
News     Dzieci przygotowały dla rodziców i opiekunów przedstawienie „Historia pewnej rodziny”. Przez cały rok realizowaliśmy projekt edukacyjny „Kulturalnie o kulturze Śląska Opolskiego” i scenariusz tego przedstawienia był inspirowany właśnie tym projektem. Przypomnieliśmy życie, tradycje i zwyczaje śląskiej rodziny. Przedstawienie kończy się powrotem do czasów współczesnych, tańcem „Gummy bear”.    Potem były podziękowania, dyplomy, upominki, kwiaty. Cała uroczystość zakończona była słodkim (...)
Data: 2017-07-05

„Zamieszanie w krainie bajek”

W czerwcu w Publicznym Przedszkolu w Moszczance odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Zamieszanie w krainie bajek” w wykonaniu rodziców i nauczycielki dla dzieci z przedszkola, szkoły oraz społeczności lokalnej.
News     Występ rodziców to zacieśnienie więzi rodzinnych, stworzenie warunków do współpracy rodzice – przedszkole i sprawienie radości oraz niespodzianki dzieciom. Wszyscy zgromadzeni obejrzeli przedstawienie z zapartym tchem i z niecierpliwością oczekiwali kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. Przedstawienie dostarczyło aktorom wiele radości i pozytywnych wrażeń, które zostaną zapamiętane na długi czas.     Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, wkład pracy oraz wspaniałe wykonanie. Judyta Licznar      (...)
Data: 2017-07-05