« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  36  ,   37   ,  38  , (...)  54  , (...)  106  , (...)  141  , (...)  208  ,  209   | następna strona »

KONKURS EKOLOGICZNY – MAMY LAUREATÓW!

News    W ramach projektu Czysta Gmina Prudnik uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ekologicznym, dotyczący właściwego segregowania odpadami komunalnymi. W kategorii II (uczniowie klas I-III szkół podstawowych) miejsce III zdobyła Marta Włodarczyk z klasy III. Natomiast w kategorii III (uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych) miejsce II zdobyła Zuzanna Kurbasów z klasy V. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.     Dziewczynkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Anna Król (...)
Data: 2018-12-05

Konkurs edukacyjny – SŁODZIAKI!

Uczniowie klasy II wzięli udział w konkursie edukacyjnym pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.
News Zadaniem uczniów było wykonanie komiksu, w którym bohaterami były Słodziaki. Zdjęcia prac  zostały wysłane do biura organizatora konkursu. Spośród nadesłanych prac jury wyłoniło siedem najciekawszych. Zwycięzcami zostali: Michał Budzyński, Partycja Kwiatkowska, Martyna Muszyńska, Natasza Rydz, Aleksandra Szewczyk, Kaja Szkwarek, Maja Szkwarek. Serdecznie gratuluję uczniom kreatywności i zaangażowania, które zaowocowało wyróżnieniem na tle 5000 prac przyjętych do konkursu. Małgorzata Zaworska   (...)
Data: 2018-12-04

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ W RAMACH PROJEKTU „RODZIC W ROLI EKSPERTA”

29 listopada uczniowie klasy VIII w ramach projektu „Rodzic w roli eksperta” gościli panią Kamilę Trzaskę. Pani Kamila pracuje jako zawodowa pielęgniarka i zgodziła się spotkać z najstarszymi uczniami naszej szkoły, aby podzielić się wiedzą na temat tego jakże pięknego, ale i trudnego zawodu.
News Na początku spotkania uczniowie dowiedzieli się jaką drogę edukacyjną należy przejść, aby móc wykonywać ten zawód. Młodzież poznała podstawowe czynności i obowiązki należące do pielęgniarki lub pielęgniarza. Na pytanie gościa: „Jakie cechy są niezbędne do wykonywania tego zawodu” - uczniowie wymieniali: empatię, cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność i tolerancję. Pani Kamila zwróciła uwagę, że niezwykle istotną cechą w kontakcie pielęgniarka – pacjent jest wzajemne zaufanie. W tym celu przeprowadziła z uczniami (...)
Data: 2018-12-02

SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY VIII Z DORADCĄ ZAWODOWYM Z PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ W PRUDNIKU

27 listopada odbyło się spotkanie uczniów klasy VIII z doradcą zawodowym na temat MOJE PREDYSPOZYCJE ZAWODOWE. Spotkanie poprowadziła doradca zawodowy pani Ewelina Hamanowicz z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Prudniku.
News Zajęcia rozpoczęły się od wypełnienia kwestionariusza, w którym uczniowie określali poziom własnych uzdolnień. Kolejnym wprowadzonym narzędziem był test zainteresowań, dzięki któremu młodzież mogła poznać swoje predyspozycje zawodowe. Pani doradca wnikliwie analizowała wyniki testu, nakreślając jakie zawody mogliby wykonywać wykazując poszczególne zainteresowania. Z obserwacji wynika, że młodzież często ma trudności ze sprecyzowaniem swoich skłonności do wykonywania czynności zawodowych, natomiast dużo łatwiej jest jej podać jakimi narzędziami, (...)
Data: 2018-12-02

KUPUJĘ WRÓŻBĘ…..

Andrzejki, to nie tylko lanie wosku, zabawa w kubeczki, czy serduszka z imionami łapanymi na szpileczkę.
News W klasie pierwszej dzisiaj na edukacji matematycznej dzieci kupowały wróżby, inne niż te tradycyjne. Kupowały ????? Tak.  Mogły kupując wybrać ulubiony kolor i dowiedzieć się o sobie „całej prawdy”, mogły zdecydować o zakupieniu cyferki i usłyszeć, co ich czeka w niedalekiej przyszłości. Wreszcie mogły dowiedzieć się i z ogromnym zaciekawieniem wysłuchać odpowiedzi, na pytanie „Co zrobiłbyś/- łabyś, gdybyś wygrał/-a MILION?. Wybór od 1-50. Papierowe kartoniki z monetami tylko fruwały w wielkich emocjach towarzyszących dzieciom (...)

Sukces młodych ekologów

W Głuchołazach odbyła się Mała Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, organizowana od 22 lat, z myślą o uczniach-pasjonatach przyrody. W tym roku przyjechało na nią 40 uczniów. Nasi szóstoklasiści uzyskali następujące wyniki: Noemi Pustelniak-III miejsce, Andrzej Oszywa-IX miejsce, Daria Jaworska-XIV miejsce.
News     Organizatorem Olimpiady, w której biorą udział uczniowie z powiatu prudnickiego i nyskiego, jest Opolski Zespół Parków Krajobrazowych przy współpracy z Nadleśnictwem Prudnik. Głównym celem imprezy było promowanie opolskich parków krajobrazowych ze szczególnym uwzględnieniem PK „Góry Opawskie”, rozwijanie wrażliwości na piękno przyrody ojczystej i problemy jej ochrony. Olimpiada została podzielona na dwie części: część testową z arkuszem pytań i drugą- związaną z rozpoznawaniem chronionych (...)

„Dzień Pluszowego Misia”

23 listopada odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Misia, w których udział wzięły dzieci z grupy młodszej i starszej.
News Aby dzieci poczuły atmosferę tego święta, poproszono je o przyniesienie ulubionego misia. Do przedszkola przybyły misie małe, duże, kolorowe, z kokardą, ale każdy był piękny i wyjątkowy. Świętowanie rozpoczęto od przywitania dzieci z ich przyjaciółmi – misiami. Następnie dzieci poznały historię pluszowego misia i przypomniały sobie ulubionych bohaterów literackich takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Coralgol… Przedszkolaki poznały też gatunki niedźwiedzi, a także słuchały wierszy o misiach i uczestniczyły w zabawach (...)