« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  35  ,   36   ,  37  , (...)  55  , (...)  108  , (...)  144  , (...)  213  ,  214   | następna strona »

Wycieczka do Ruchomej Szopki [Łąka Prudnicka]

News Tradycją stały się wizyty u państwa Trybułów. Dzięki ich uprzejmości przedszkolaki po raz kolejny odbyły lokalną wycieczkę do ruchomej szopki, gdzie mogły podziwiać piękne  figurki zwierząt i ludzi stworzone przez pana Jana Trybułę. Bardzo miłym i ciepłym akcentem ( jak zawsze) było poczęstowanie dzieci słodyczami, przez syna nieżyjącego już autora szopki. Dzieci podziękowały pamiątkowym dyplomem  za niespodziankę i udały się na obiad.                               (...)
Data: 2019-01-28

Przedszkolaki balowały

News Czwartek - 24 styczeń - to ważny dzień dla przedszkolaków. To dzień, w którym każdy mógł być tym kim chce, tym z kim się utożsamia i tym, o którym marzy zostać w przyszłości. To dzień Karnawałowego Balu Przebierańców. Sala maluszków zamieniła się w salę balową, wychowawcy - w wodzirejów, a dzieci stały się księżniczkami, żołnierzami, policjantami, piratami, motylkami, Batmanami…To był dzień pełen muzyki, tańca i uśmiechów dzieci.   Edyta Worożańska (...)
Data: 2019-01-25

Lekcja piernikiem pachnąca…

News       Uczniowie klasy trzeciej zaproszeni zostali na warsztaty wypieku pierniczków. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wywołały wiele emocji, ponieważ słodkości miały być niespodzianką na święto Babci i Dziadka. W tajemnice kulinarne wprowadziła nas mama naszej koleżanki Mai. Upieczone pierniczki każdy zdobił według własnego pomysłu. Wszyscy spisali się na medal. Bogusława Hawron ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-502.html (...)
Data: 2019-01-21

„Dwa ognie”

17 stycznia 2019 r. w Prudniku na hali „Obuwnik” odbyły się zawody sportowe – „Dwa ognie”.
News Do zawodów stanęło 5 drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody były rozgrywane systemem „każdy z każdym” - 2 x 7 min. Każda z drużyn rozegrała cztery mecze. Rywalizacja i emocje były wielkie, bo każda z drużyn miała ochotę na wygraną. Zawody zakończyły się zwycięstwem drużyny dziewcząt z Moszczanki – I miejsce na szczeblu miejsko – gminnym. Drużyna chłopców uplasowała się na miejscu II. Gratulujemy wszystkim!!! Dziewczęta awansowały do zawodów powiatowych, które odbędą się 15 lutego 2019 (...)
Data: 2019-01-19

MAŁY-WIELKI OLIMPIJCZYK

Dnia 12 grudnia 2018 r. w Prudniku odbyły się miejsko – gminne zawody w grach i zabawach klas IV. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe w Prudniku oraz ZSP z Moszczanki.
News Rywalizacja na zawodach była ogromna i każdy zespół chciał wygrać. Po zaciętej walce I miejsce zdobyła drużyna dziewcząt z ZSP w Moszczance, a II miejsce wywalczyła dużyna chłopców. Dziewczęta zakwalifikowały się na zawody powiatowe, które odbędą się 3 stycznia 2019 r. w Białej. Życzymy powodzenia! Skład drużyny dziewcząt: Szopa Weronika, Włodarczyk Marta kl. III, Gołowkin Hanna, Kania Aleksandra, Pach Weronika, Pasek Jagoda, Pustelniak Miriam, Sitek Malwina, Wójtowicz Magdalena, Szpara Julia. Skład drużyny chłopców: Bar (...)
Data: 2019-01-16

PODSUMOWANIE PROJEKTU „ŚWIERK-DRZEWO ROKU 2018”

Podsumowaniem projektu edukacyjnego „Świerk- drzewo roku”, prowadzonego przez Nadleśnictwo Prudnik, był szkolny konkurs wiedzy o świerku. Przygotowali go panowie: specjalista ds. edukacji leśnej Nadleśnictwa Prudnik- p. Rafał Kasza i p. prof. Karol Koziarowski- emerytowany nauczyciel biologii prudnickiego liceum.
News W eliminacjach szkolnych wzięli udział uczniowie klas III- VIII w dwóch kategoriach wiekowych: III- V i VI- VIII. Młodszą grupę reprezentowali w konkursie: Zuzanna Bolibrzuch, Marta Włodarczyk, Julia Biernat, Magdalena Wójtowicz, Zuzanna Kurbasów i Michał Marut. Starszą grupę uczniów reprezentowali: Szymon Augustyn, Lena Wizer, Marta Pawka, Kinga Żurakowska, Joanna Bandurowska i Amelia Sitek. Organizatorzy byli pod dużym wrażeniem wiedzy przyrodniczej i dendrologicznej naszych uczniów. Byli zmuszeni dodatkowymi pytaniami rozstrzygnąć wynik konkursu (...)
Data: 2019-01-16