« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  35  ,   36   ,  37  , (...)  43  , (...)  84  , (...)  112  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki [Łąka Prudnicka]

My jesteśmy małe żabki, mamy sprytne, małe łapki, dziś kroimy i mieszamy na sałatkę zapraszamy….
News     Tym krótkim wierszykiem, stworzonym na poczekaniu przez panią Marzenę, dzieci z grupy 3-4 latków zabrały się do kulinarnej przygody, jaką było przygotowanie pysznej jarzynowej sałatki. Wcześniej przedszkolaki wspólnie z paniami przygotowały na naszym przedszkolnym oknie kącik witaminkowy, następnie odgadywały zagadki, dzieliły nazwy warzyw na sylaby oraz próbowały surowe i gotowane warzywa, wypowiadały się na temat ich smaku, kształtu, koloru, oraz sposobu przygotowywania z nich rożnych potraw. Oczekiwanym momentem było krojenie warzyw (...)
Data: 2017-10-10

Bliżej kultury romskiej

3 października przedszkolaki spotkały się z Panią Lucyną Mirgą. Pani Lucyna jest przedstawicielką środowiska romskiego w Prudniku i od kilku lat próbuje przybliżać Polakom kulturę Romów.
News      W ramach tych działań został ogłoszony konkurs plastyczny „Barwy romskiego świata” i to on był inspiracją do spotkania  z Panią Mirgą, która w ciekawy sposób zapoznała dzieci z historią Romów, zwyczajami i tradycją romską. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać hymnu Romów, zobaczyć ich flagę, nauczyć się  kilku słów w języku romskim, zobaczyć jak Romowie grają na łyżkach, a nawet zatańczyć jak Romowie.       To była niecodzienna wizyta, która zakończyła się (...)
Data: 2017-10-05

Uśmiech na 7

3 października klasę V i VII odwiedziła studentka V roku Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, absolwentka naszej szkoły Karolina Tuz.
News Opowiedziała nam jak zbudowany jest ząb, jak nazywają się nasze zęby i jaką rolę pełnią. Oprócz tak fachowej wiedzy utrwaliliśmy nasze wiadomości na temat higieny jamy ustnej. Teraz już wiemy jak prawidłowo posługiwać się szczoteczką manualną a jak elektryczną, jaki płyn do płukania ust wybrać i jak wykorzystać nić dentystyczną. Wiedza zarówno ta zdobyta, jak i utrwalona pomoże nam w codziennej higienie a nasz uśmiech długo będzie na 7 ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-323.html (...) (...)
Data: 2017-10-04

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

To akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września
News Z tej okazji 29 września w naszej szkole odbył się konkurs o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas starszych, cały miesiąc, lekcje matematyki rozpoczynali od powtarzania tabliczki (na rozgrzewkę). Na szkolnych schodach pojawiły się kolorowe kartki z iloczynami – dla wzrokowców. A ponieważ tegoroczne motto akcji brzmiało „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, więc wyruszyliśmy z uczniami do chętnych pracowników i rodziców uczniów naszej szkoły, by sprawdzić ich znajomość tabliczki mnożenia. Tegorocznymi (...)
Data: 2017-10-04

Przedszkolaki zdobyły Kopę

Jesień, jak co roku, przedszkolaki z Moszczanki powitały wędrówką na Kopę Biskupią. 28 września o godzinie 9.00 grupa starszaków wraz z rodzicami i opiekunami wyruszała spod hotelu „Ziemowit” na najwyższy szczyt Gór Opawskich.
News     Towarzyszyli nam uczniowie 6 klasy, którzy, wraz z wychowawczynią panią Jolantą Trybel,  sprawili, że wędrówka okazała się wielką przyjemnością. Dzieci dzielnie maszerowały pokonując kolejne odcinki drogi, a po odpoczynku w schronisku, zdobyły szczyt – Kopę Biskupią. Pogoda była po naszej stronie – było ciepło, słonecznie, a dobra przejrzystość powietrza sprawiła, że cała gmina Prudnik była doskonale widoczna.      Aktywność ruchowa, piękne widoki, słoneczna pogoda i miłe towarzystwo to gwarancja wspaniałej (...)

Dzień Chłopaka

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Przybliżmy sobie krótko historię tego święta. Dzień Chłopca powstał, prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia, "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.
News     Ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trinidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day obchodzony jest 5 kwietnia. Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje jednak datę 30 września.      Z tej właśnie okazji  członkinie Samorządu Uczniowskiego przygotowały i przeprowadziły (...)

Powiatowe indywidualne biegi przełajowe

Na Powiatowych indywidualnych biegach przełajowych nie zabrakło naszych dziewcząt i chłopców.
News      W kategorii dziewcząt: Im i awans na zawody wojewódzkie zdobyły: Weronika Trembecka, Melania Bolibrzuch. Vm dało również awans Amelii Sitek. Troszkę szczęścia zabrakło Kindze Żurakowskiej VIIm i Tymoteuszowi Nowak (VIII). Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                                      (...)