« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  35  ,   36   ,  37  , (...)  41  , (...)  81  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

„WEHIKUŁ CZASU”

26 maja do przedszkola w Moszczance z wizytą przybyły dzieci z Łąki Prudnickiej. Wspólnie uczestniczyliśmy w pokazie historycznym, przygotowanym przez grupę entuzjastów epoki średniowiecza „Excalibur”.
News W programie był interaktywny pokaz uzbrojenia średniowiecznego rycerza (dzieci miały możliwość dotknąć i przymierzyć poszczególne elementy uzbrojenia), prezentacja broni używanej w średniowieczu oraz podstawowych postaw walki (miecz, tarcza, halabarda, berdysz, topór, tasak), pokaz broni łuczniczej, warsztaty tańca średniowiecznego, gry i zabawy plebejskie (polowanie na zająca, łowienie rybek, otwornica, bieg dam i rycerzy) oraz warsztaty plastyczne (kolorowanie przygotowanej w dużym formacie – zamek obronny). Przez 3 godziny, przy pięknej pogodzie bawiliśmy (...)
Data: 2017-06-03

„Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha”

Nie ma jak nasza zuchowa wiara, każdy się stara najlepszym być. Czy słońce świeci, czy deszczyk pada, Ty się uśmiechaj, to moja rada!!!
News To nie przypadek, że Międzynarodowy Dzień Dziecka w klasie drugiej był wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci naszym zuszkom, bo bycie zuchem, to sprawa wieeeelkiej wagi, odpowiedzialność za siebie i innych.  „Kolorowe Motyle” z gromadki zuchowej, w tym szczególnym dniu, w atmosferze zuchowej zabawy, przeżywania i doświadczania, po zaliczeniu prób wobec rodziców, rówieśników i harcerzy z Prudnickiego Szczepu „Enigma” wypowiedziały uroczyste „Obiecuję!” Ale nie było wcale łatwo… Po (...)
Data: 2017-06-02

„Zaułek ziółek” i coś jeszcze…

Własny, przyszkolny ogródek to marzenie wielu uczniów. Wykonać go wg. własnego projektu, a później obserwować, jak wszystko pięknie rośnie - to rzeczywiście frajda dla niejednego młodego przyrodnika.
News     W projekt wykonania ogródka przyszkolnego szczególnie zaangażowali się uczniowie klasy V. Zaczęło się od spotkania na kole przyrodniczym, podczas którego ustaliliśmy wielkość, usytuowanie i charakter (w tym aspekt edukacyjny) ogrodu. Ogródek miał mieć część kwiatową, ziołową i warzywną. Sadzonki i nasiona zostały zakupione z pieniędzy zarobionych przez uczniów, ale część materiałów i sadzonek zakupiły dzieci (elementy płotka, sadzonki ziół i kwiatów, tabliczki informacyjne). Praca przebiegała wieloetapowo (...)
Data: 2017-05-29

MOSZCZANKA SZALEJE NA ZAWODACH….

News Na Indywidualnych zawodach lekkoatletycznych (szczebel gminny) w rolach głównych wystąpili : Sztafeta dziewcząt - II miejsce - Jędrzejczak Jesika                                                             Piekarczyk Marta                                                (...)
Data: 2017-05-29

WŁOSCY PRZYJACIELE KORESPONDENCYJNI

Nasza szkoła od wielu lat prowadzi współpracę ze szkołami z zagranicy, co pozwala uczniom doskonalić umiejętności językowe na autentycznych materiałach oraz kształtować postawy ciekawości, tolerancji i otwartości wobec innych kultur.
News      Od dwóch lat uczniowie klasy V i VI korespondują z rówieśnikami ze szkoły podstawowej z Lateriny z Włoch. W podstawie programowej dla II etapu edukacyjnego czytamy, iż uczniowie w ramach sprawności pisania powinni umieć napisać krótki list o sobie i swoich zainteresowaniach. Żadnego listu do wyimaginowanej postaci nie może porównać z listem kierowanym do prawdziwej osoby. Uczniowie są bardzo podekscytowani otrzymywaniem listów z zagranicy. Podczas lekcji związanej z poznaniem treści listów, doskonalą sprawność czytania (...)
Data: 2017-05-28

Drugi Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka dla Moszczanki

Dzieci z przedszkola realizowały program Akademii Zdrowego Przedszkolaka – Moduł XX „Z ekologią za pan brat”.
News Akademia propaguje zdrowy tryb życia wśród dzieci, dbając o zdrowe nawyki nie tylko w zakresie właściwego odżywiania od najmłodszych lat, ale i szeroko pojętego zdrowia i rozwoju psycho – społecznego.     Przez trzy miesiące podejmowaliśmy działania związane z ekologią, realizowaliśmy proponowane przez Akademię scenariusze zajęć, korzystaliśmy z pomocy dydaktycznych.      Po przedstawieniu swoich efektów otrzymaliśmy Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka.    Edyta Worożańska nauczyciel przedszkola (...)
Data: 2017-05-27

Przedszkolaki w Przysieczy

W słoneczny, poniedziałkowy poranek, 22 maja o godzinie 9.00, dzieci z przedszkola z Moszczanki wyruszyły do Przysieczy do gospodarstwa agroturystycznego. Po raz pierwszy na wycieczce każdemu dziecku towarzyszył opiekun.
News       Dwa autokary do Przysieczy dotarły na godzinę 10.00 i przez trzy następne godziny byliśmy w innym, przyjaznym, spokojnym świecie. Otaczająca nas zieleń, piękne zabudowania, obecność zwierząt wprowadzały nas w klimat wiejskiego życia. Państwo Lipiśncy – właściciele gospodarstwa, przyjęli nas bardzo serdecznie. Ich pozytywna energia, dobry humor sprawiły, że czuliśmy się tam jak w domu. Każde zwierzątko, które mieszka na farmie ma swoje imię, swoją historię, którą mieliśmy okazję wysłuchać podczas ich karmienia. Byliśmy (...)
Data: 2017-05-27