« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  35  ,   36   ,  37  , (...)  51  , (...)  100  , (...)  133  , (...)  197  ,  198   | następna strona »

„Witaminowe szaszłyki” – zdrowie na patyczku [Łąka Prudnicka]

W czwartek w naszym przedszkolu było smacznie i przede wszystkim bardzo zdrowo.
News W czwartek w naszym przedszkolu było smacznie i przede wszystkim bardzo zdrowo. Biedronki - grupa maluszków dowiedziały się o tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców. Dzieci określały kształt, kolor, wielkość oraz nazwę owoców. Miały możliwość zobaczenia owoców w całości, jak i po jego przekrojeniu, zaglądając do ich środka wąchały, smakowały, wyciskały. W tym dniu dzieci miały dużo pracy, ponieważ ich zadaniem było z pokrojonych owoców na kawałki skomponować własnoręcznie (...)
Data: 2018-10-04

Dzień Chłopaka

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej właśnie okazji członkinie Samorządu Uczniowskiego i Klubu Anioła przygotowały i przeprowadziły plebiscyt pod hasłem: „Siedmiu Wspaniałych”.
News Podczas ostatniego tygodnia dziewczynki przeprowadziły głosowanie w wyniku, którego zostało wybranych po 7 chłopców z dwóch kategorii wiekowych ( klas I-IV i V-VIII).     I tak w wyniku głosowania zostali wyróżnieni Ci, którzy zebrali najwięcej głosów. Wśród wybranych znalazł się: romantyk, dobry przyjaciel, model, wódz, przystojniak, milusiński, żartowniś. „Siedmiu wspaniałych” otrzymało gromkie brawa i słodkie medale.   Kolejną niespodziankę w postaci kiermaszu przygotowała przy wsparciu (...)
Data: 2018-10-02

Opawski Rajd Integracyjny klas I- III

28 września, przy pięknej, wrześniowej aurze, klasy I- III wzięły udział w wycieczce pod hasłem „Opawski Rajd Integracyjny klas I- III”.
News Celem wyprawy było zacieśnienie więzi  koleżeńskich,  kształtowanie współpracy i pomocy  między dziećmi z różnych klas edukacji wczesnoszkolnej. Trasa wycieczki prowadziła do lasu w Pokrzywnej, szlakiem turystycznym Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”.  W czasie postojów uczniowie wykonywali zadania przyrodnicze związane z rozpoznawaniem drzew i  zwierząt leśnych.  W lesie dzieci miały okazję odnaleźć  owoce dębu, buka, wiązu, lipy i szyszki świerka.        Po zajęciach edukacji (...)
Data: 2018-10-02

„Jesienny spacer przedszkolaków" 27.09.2018 r. [Łąka Prudnicka]

News Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła przedszkolaków z obydwu grup do spaceru po swojej miejscowości .Dzieci obserwowały wioskę w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, oraz utrwaliły przepisy ruchu drogowego podczas przechodzenia przez ulicę. Na zakończenie nie zabrakło wspólnej zabawy na placu zabaw. Marzena Michalik   (...)
Data: 2018-10-01

Ogólnopolski Plastyczny Konkurs Freinetowski „Przygoda z przyrodą ożywioną”

"Pochwalcie najskromniejsze dzieło najskromniejszego spośród waszych uczniów".
News Ta piękna idea Celestyna Freineta przyświecała organizatorom konkursu plastycznego. Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować o sukcesie w Ogólnopolskim Plastycznym Konkursie Freinetowskim „Przygoda z przyrodą ożywioną”. Artystyczna twórczość naszych uczniów została wyróżniona na tle czterdziestu siedmiu prac konkursowych. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance wyróżnieni w kategorii klas I-III: 1.Tomasz Grzywacz - klasa II 2.Natasza Rydz - klasa II Wyróżnieni wychowankowie Publicznego (...)
Data: 2018-10-01

Powiatowe indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców

Podczas powiatowych indywidualnych zawodów w biegach przełajowych nasi uczniowie osiągnęli kolejny sukces.
News W kategorii wiekowej klas IV - V dziewcząt na dystansie1000m :   - Im i awans na zawody wojewódzkie zdobyła uczennica klasy V Wiktoria Trembecka W kategorii chłopców na dystansie 1500m :  - Im i awans na zawody wojewódzkie zdobył  ucz. klasy V – Bartosz  Salawa Na dystansie 1500m dziewcząt: - IIIm i awans na zawody wojewódzkie zdobyła ucz. kl.  VIII Amelia Sitek Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich. Bożena Sajewicz ZAPRASZAMY (...)
Data: 2018-09-29

Licznik odwiedzin: 2098355