« poprzednia strona |   1  ,  2  ,  3  ,   4   ,  5  , (...)  50  , (...)  99  , (...)  131  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

Sprawiać radość i widzieć uśmiech na twarzy….

....... to spełnione marzenie naszych najmłodszych i nauczycieli. Wymarzony plac zabaw otwiera się na potrzeby przeżywania wielkich radości we wspólnej, beztroskiej, ale bezpiecznej zabawie naszych dzieci.
News Długo czekaliśmy, ale upór, determinacja i nadzieja zwyciężyły! To, co wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Wielkie wyzwanie, problemy, niedomówienia, ale efekt końcowy zadziwiający. To dzięki otwartości, szczodrości i operatywności „wielu” powstają „wielkie” dzieła. Jestem przepełniona dumą dziękując panu Burmistrzowi Prudnika, sołtysowi wsi Moszczanka, Radzie Rodziców, członkom Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły „Otwarte Okno”, darczyńcom akcji „Zrzutka”, firmom, anonimowym sponsorom, (...)
Data: 2019-06-09

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci - etap powiatowy

News XVII  edycja Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”       Gratulacje dla Oliwii Zięby, która w tak prestiżowym konkursie uzyskała wyróżnienie (w IX edycji wzięło udział 483 uczniów z 40 szkół podstawowych powiatu prudnickiego). Bożena Sajewicz ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-561.html (...)
Data: 2019-06-05

Sportowe zmagania i radości

W piękny, słoneczny, poniedziałkowy dzień odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. W programie imprezy znalazły się indywidualne konkurencje sportowo-ruchowe, marszobieg w dwóch kategoriach wiekowych, oraz cieszące się ogromnym powodzeniem tradycyjne już rozgrywki szkolne w piłce nożnej.
News      Dla klas  I - III  nauczyciele przygotowali rozgrywki w „Dwa ognie”. Wśród konkurencji dodatkowych znalazły się ; walka na piankowe miecze, przerzucanie balonów z wodą czy wyścigi w workach na czas. Wszystkie konkurencje sprawiły dzieciom wiele radości  i zadowolenia , a wiszące na piersi medale były powodem dumy i satysfakcji z osiągniętych sukcesów. Równolegle odbywał się konkurs plastyczno- literacki, podczas którego chętni uczniowie pisali dowolne formy wypowiedzi, a inni  wykonywali prace (...)
Data: 2019-06-05

Tak blisko... Dzielimy się doświadczeniami

News

Taki piękny, naturalny bukiet otrzymałam od nauczycielek z opolskiej szkoły, które razem ze mną i moimi nauczycielkami doświadczały freinetowskich przeżyć w naszej szkole. To było bardzo miłe, przepełnione wiedzą, przykładami dobrej praktyki spotkanie.

Jolanta Brudniak

PRZYRODNICZE PRZYGODY

W ostatni dzień maja, klasa czwarta i piąta wzięła udział w wycieczce do Wrocławia.
News      Pierwszym punktem zwiedzania był Ogród Japoński, który znajduje się Parku Szczytnickim, w rejonie Hali Ludowej. Wyjątkowe i piękne miejsce o charakterze zgodnym z zasadami japońskiej sztuki ogrodowej.     Następnie wzięliśmy udział w pokazie wrocławskiej fontanny multimedialnej. Wodnemu widowisku towarzyszyła muzyka klasyczna.      Najbardziej oczekiwanym przez uczniów miejscem odwiedzin był Wrocławski Ogród Zoologiczny. Udaliśmy się do Afrykarium, gdzie widzieliśmy różne gatunki ryb (...)

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce

W piątek odbyły się Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne młodzieży starszej. I tym razem wśród biorących udział, nie zabrakło medalistów z naszej szkoły.
News Dziewczęta:           ·         Bieg na 100 m -  IV m -  Karolina Antonów ·         Bieg na 1000 m – II m - Amelia Sitek ·         Skok w dal  - III m – Emilia Furgała , IV m – Joanna Bandurowska ·         Pchnięcie kulą – III m Emila Furgała – IV m – Alicja Batko ·         (...)

„Konkurs recytatorski „ Kto Ty jesteś? [Łąka Prudnicka]

News 30.05.2019 r w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Kto Ty jesteś?”. Do konkursu przystąpiło 18 przedszkolaków z obydwu grup. Recytacje poprzedziliśmy wspólną recytacją wiersza Władysława Bełzy „Kto Ty jesteś”, po którym nastąpiły indywidualne prezentacje wierszy znanych i tych mniej znanych. Nagrody były jednakowe: dyplom i słodycze, gdyż wszystkie wiersze bez wyjątku wprowadziły publiczność i jury w uroczysty nastrój. Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za przygotowanie dzieci do (...)

Licznik odwiedzin: 2068138