« poprzednia strona |   1  ,  2  ,  3  ,   4   ,  5  , (...)  52  , (...)  102  , (...)  135  , (...)  200  ,  201   | następna strona »

Świętujemy… Ślubujemy…

„Oto nadeszła pora taka – by ucznia zrobić z przedszkolaka. Drodzy Państwo! Już za chwilę na tej Sali, zjawią się uczniowie mali. Znane są już te postacie, chyba wszystkich rozpoznacie”
News     Pasowanie na ucznia to niezwykła uroczystość szkolna. Zwłaszcza pierwszoklasiści oczekują na nią z niecierpliwością. W niektórych szkołach, przed powiększeniem grona „szkolnej rodziny” pierwszaki muszą przejść kilka poważnych prób.      Tak też miało miejsce w naszej szkole.  Dla dzieci był to wielki dzień, pełen niesamowitych i wspaniałych wrażeń.  Dzień, który zapadnie im głęboko w pamięci. A jak było? Ruszając w drogę po przygodę, pod bacznym okiem przedstawicieli samorządu i publiczności (...)
Data: 2019-10-16

Wizyta strażnika leśnego w Publicznym Przedszkolu w Łące Prudnickiej

Dnie 15 października odwiedził nas pan Artur Fijałkowski, który jest strażnikiem leśnym. Spotkanie z naszymi przedszkolakami rozpoczął od zaprezentowania swojego munduru.
News

Pan Artur zwracał szczególną uwagę na dbanie o porządek, na zachowanie ciszy i spokoju podczas wizyt w lesie. Dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu.

Katarzyna Babiak

Konkurs „Kasztanek roku 2019” [Łąka Prudnicka]

Dnia 14 października w naszym przedszkolu w Łące Prudnickiej został rozstrzygnięty konkurs, na najładniejszego kasztanka zrobionego przez dziecko przy małej pomocy rodzica.
News I w tym roku rodzice wraz z dziećmi nie zawiedli, prace konkursowe były bardzo pomysłowo i ciekawie wykonane. Zostały one ocenione przez dzieci, które miały możliwość oddania jednego głosu (żetonu) na pracę, która najbardziej się im podobała. Kasztankiem Roku 2019 została praca Emilii Talabskiej, która otrzymała dyplom wraz ze słodką niespodzianką. Wyróżnienia otrzymali: Zosia Cimochowska, Wiktor Kroczak oraz Antek Poterałowicz. Wszystkie dzieci otrzymały gratulacje, pamiątkowe dyplomy i słodycze. Dziękujemy przedszkolakom (...)

PIERWSZE URODZINY MARCHEWKI

„Na marchewki urodziny, wszystkie zeszły się jarzyny…” tak oto śpiewały maluszki w październikowy dzień.
News W tym to bowiem dniu obchodziliśmy PIERWSZE URODZINY MARCHEWKI, podczas których dzieci poznawały niektóre właściwości tego warzywa. Samodzielnie upiekły marchewkowy tort oraz zaśpiewały głośno sto lat!!! Pląsały w rytm wesołej muzyki. Aktywnie uczestniczyły w zabawach taneczno – ruchowych. Po wspaniałej zabawie, dzieci zjadły pyszny marchewkowy tort. Maluszki już wiedzą, że „aby być zdrowym, jak ryba trzeba jeść owoce i warzywa!!!”. Ewa Szewczyk ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-584 (...)

To był niezwykły dzień

Święto Komisji Edukacji Narodowej rozpoczęło się mszą z bardzo ujmującym kazaniem Proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczance
News     Następnie uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszenie goście udali do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na uroczystą akademię. Na początku pierwszaki udowodniły swoim starszym kolegom, że są już przygotowani aby doznać zaszczytu ślubowania na ucznia. Wszyscy spisali się doskonale i otrzymali gorące brawa uznania i pamiątkowe dyplomy.       Następnie Pani Dyrektor Małgorzata Tuz przybliżyła nam dlaczego to właśnie 14 październik jest tak ważny dla oświaty w Polsce. Krótka lekcja historii przeniosła obecnych w czasy ostatniego króla (...)
Data: 2019-10-14

„Kto zjada witaminki, nigdy nie ma smutnej minki” [Łąka Prudnicka]

Dzieci nie zawsze są miłośnikami owoców i warzyw, choć to dzięki nim mogą prawidłowo się rozwijać.
News Przez dwa tygodnie „Biedronki” – grupa maluszków poznawała różne owoce i warzywa, zapamiętując ich nazwy i walory smakowe. Wesołą częścią doświadczania przez dzieci, oprócz  „witaminowych” piosenek i prac plastycznych, było wykonanie owocowych szaszłyków dla siebie i kolegów ze starszej grupy oraz cudaki – ziemniaki, czyli wymyślone przez dzieci „ stworki” z warzyw. Dziękuję rodzicom za bogate zaopatrzenie dzieci w owoce i warzywa, ich nadmiar pozwolił na stworzenie kącika przyrody, (...)
Data: 2019-10-13

Wesołe zabawy z Weroniką i Nikolą [Łąka Prudnicka 10.10.2019]

Miłą niespodzianką dla wszystkich dzieci było spotkanie z animatorkami sali zabaw „Espero” w Prudniku.
News Panie zaproponowały dzieciom zabawy z chustą  i tunelem animacyjnym klanza, taniec z Julianem, przeciąganie liny oraz znaną dzieciom zabawę „Głowa, ramiona…” była to mała część oferty, którą proponuje sala zabaw dla dzieci. Dziękujemy za spotkanie i wesołą zabawę. Marzena Michalik   ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-581.html (...)
Data: 2019-10-13