« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  53  , (...)  105  , (...)  140  , (...)  188  ,   189   ,  190  , (...)  207  ,  208   | następna strona »

Dostali się do Sezamu !

I, II i III miejsce w Konkursie Recytatorskim ,,Wierszykowy Sezam??
News Dostali się do Sezamu ! Było ich 45-ciu, nie rozbójników :-), ale uczestników XV Edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji  Dla Dzieci, którzy  21 listopada 2012roku przybyli z wszystkich szkół gminy Prudnik do  Willi Frankla – siedziby Prudnickiego Ośrodka Kultury. Spośród nich troje to uczniowie naszej szkoły, członkowie szkolnej  grupy teatralnej. Ta trójka uczniów w ubiegłą środę dostała się do finałowego Sezamu i znalazła w nim… potwierdzenie recytatorskich umiejętności w formie (...)
Data: 2012-11-25

Sukces na XVI Małej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej

16 listopada 2012r. w Ośrodku Wypoczynkowym Czerwony Kozioł w Głuchołazach odbył się finał XVI Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Zakres tematyczny był szeroki.
Obejmował walory przyrodnicze i kulturowe opolskich parków krajobrazowych i rozpoznawanie chronionych gatunków roślin,  zwierząt i grzybów rosnących na Opolszczyźnie. Pytania jak zwykle szczegółowe, niektóre podchwytliwe. Emocji było dużo, zwłaszcza, że konkurs przebiegał dwuetapowo.  Największy sukces odniosła uczennica naszej szkoły Julia Cieśla , która zajmując I miejsce zdystansowała innych dużą przewagą punktową. Benedykt Pustelniak zdobył VI miejsce, a Agnieszka Zagawa- wyróżnienie. Zasługują oni (...)
Data: 2012-11-20

Listopadowe spotkanie z marszałkiem Józefem Piłsudskim

Tego roku Święto Odzyskania Niepodległości obchodziliśmy w naszej szkole inaczej niż dotychczas.
News Rano 12 listopada fioletowa sala zapełniła się uczniami, którzy chętnie przyszli wysłuchać patriotycznej audycji w wykonaniu szóstoklasistów pt. „Listopadowe spotkanie z marszałkiem”. Słuchowisko powstało w oparciu o nagrodzoną w konkursie krajowym pracę Pawła Kossowskiego – Skop pt. „Marszałek Józef Piłsudski jako mąż stanu, polityk i dowódca, w oczach współczesnego młodego pokolenia”. W roli marszałka wystąpił sam autor pracy oraz dziennikarki: Julia Cieśla i Agnieszka Zagawa. Paweł w przebraniu (...)
Data: 2012-11-19

?Freinetowcy są wśród nas?

Zestawienie wyników ankiety dotyczącej zadania: ?Freinetowcy są wśród nas? wykonanego w miesiącu październiku.
Po przeprowadzonej ankiecie SU dokonał analizy udzielonych odpowiedzi oraz wyciągnął wnioski Zestawienie wyników ankiety dotyczącej zadania: „Freinetowcy są wśród nas” wykonanego w miesiącu październiku. Ankieta skierowana była do nauczycieli i składała się z 7 pytań, na które udzielono następujących odpowiedzi: Czy czujesz się freinetowcem? (jeśli TAK – dlaczego?, jeśli NIE – dlaczego?) Udzielone odpowiedzi: Raczej nie, Nie do końca ze względu na charakter prowadzonych przeze mnie zajęć, Raczej (...)
Data: 2012-11-15

W miesiącu listopadzie SU rozpoczął realizację projektu

Pierwszym punktem naszej akcji było przeprowadzenie wśród uczniów ankiety nt. pasji i zainteresowań Samorząd Uczniowski dokonał analizy oraz przedstawił uczniom wyniki ankiety.
  Na spotkanie poświęcone dzieleniu się swoimi pasjami zaprosiliśmy Panią Dyrektor Marzenę Kędrę, która opowiadała dzieciom o swoich podróżach. Ankieta nt. pasji i zainteresowań   klasa  ……….. Odpowiedz na poniższe pytania: Czy uczestniczysz w zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez nauczycieli z Twojej szkoły?           TAK                         (...)
Data: 2012-11-15

?Hip- Hopowa religia?

Innowacje w szkole w Moszczance nie obejmują tylko nowej jakości lekcji, swobodnych tekstów, możliwości pokazywania talentów i zainteresowań, ale też ukazują edukację w zupełnie innym świetle.
Najlepszym dowodem na to jest religia w klasie VI, którą razem z panią katechetką poprowadzili… tancerze!           Angelika i Krzysztof to ludzie zafascynowani kulturą hip-hopu. Tańczą bardzo długo, ale oprócz samego tańca uwielbiają tę muzykę, sposób życia. Zostali zaproszeni na tę lekcję, aby rozwiązać dylematy i pytania szóstoklasistów. Otóż uczniom szóstej klasy bardzo spodobał się film „Jesteś Bogiem” opowiadający o legendarnej grupie „Paktofonika” (...)
Data: 2012-11-14

15 Listopada Międzynarodowy Dzień Bez Papierosa

Ideą Międzynarodowego Dnia Bez Papierosa jest zwrócenie uwagi nie tylko na szkodliwość palenia tytoniu, ale także - i przede wszystkim - zaapelowanie do palaczy o podjęcie decyzji woli, mających na celu wyzwolenie się z tego straszliwego uzależnienia, jakim jest w istocie rzeczy nikotynizm.

Licznik odwiedzin: 2204351