« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  51  , (...)  100  , (...)  133  , (...)  187  ,   188   ,  189  , (...)  197  ,  198   | następna strona »

XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2011/2012

dla dzieci i młodzieży pod hasłem ?20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują?.
News Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym dotyczącym działalności straży pożarnej, która uczestniczy w akcjach gaszenia pożarów, usuwaniu skutków wypadków, katastrof chemicznych i ekologicznych oraz klęsk żywiołowych.
Wyróżnione osoby to:
  1. Karolina Baniak klasa III
  2. Stanisław Mochnik - przedszkole
  3. Paulina Adamska - klasa IV
Gratulujemy  Kazimiera Czabaj

Korespondencja z Meksykiem

Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat prowadzą korespondencję ze szkołą meksykańską, znajdującą się w Mexico City.
News  Pomimo tego, że nasze szkoły różnią się pod wieloma względami i dorastamy w jakże odmiennych środowiskach, to nasza znajomość układa się bardzo dobrze. Dzięki tej wymianie możemy lepiej poznać zwyczaje, tradycje, kulturę i życie codzienne naszych przyjaciół. Korespondencja ta stwarza również doskonałą okazję do rozwijania kompetencji językowych.  Kilka dni temu otrzymaliśmy kolejny list z Meksyku. Nasi rówieśnicy przybliżyli nam miejsca gdzie najczęściej spędzają wakacje. Obecnie uczniowie klasy VI przygotowują list, w którym (...)

CHINY W MOSZCZANCE

Przygotowanie ludzi do twórczej aktywności to główne zadanie współczesnej szkoły i systemu edukacji.
News              Dzieci chętnie podejmują nowe wyzwania, dlatego dnia 3 stycznia 2012r. delegacja uczniów wraz z rodzicami i nauczycielami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance wzięła udział w wykładzie pt.: „Symbolika liczb, imion i znaków chińskich” zorganizowanym przez Instytut Konfucjusza Politechniki Opolskiej, Centrum Współpracy Polska – Chiny. Zaciekawieni kulturą i obyczajami tego kraju zaprosiliśmy przedstawicieli uczelni do naszej szkoły. W dniu 17 kwietnia 2012r (...)

"Mat-mistrz"

III miejsce Pawła Kossowskiego - Skop
News   III miejsce Pawła Kossowskiego - Skop z kl. V w konkursie "Mat-mistrz". Konkurs odbył się na szczeblu gminnym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Prudniku dnia 13 kwietnia 2012r.   Dyplom Tomasz Wójtowicz (...)
Data: 2012-04-19

WYNIKI OGÓLNOSZKOLNYCH WYBORÓW NA PATRONA SZKOŁY

Dnia 17 kwietnia 2012r. w godzinach 8.00-16.00 przeprowadzono wybory na Patrona Szkoły
Komisja Skrutacyjna w składzie: Marzena Kędra – Dyrektor Szkoły Violetta Kossowska – Skop – Przewodnicząca Rady Rodziców Grażyna Wawrzyniak – koordynator Roksana Adamska – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego informuje o uzyskanych następujących wynikach: Liczba osób uprawnionych do głosowania: 287. Liczba głosów ważnych: 186. Wyniki głosowania na poszczególnych kandydatów: Halina Semenowicz – 115 głosów tj. 61,8% Wojsk Ochrony Pogranicza – (...)
Data: 2012-04-17

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej

30 marca 2012 r. w Lubrzy odbył się II etap
News Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej -  etap II.   30 marca 2012 r. w Lubrzy  odbył się II etap  Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę  na szczeblu powiatowym reprezentował uczeń klasy V - Rafał Kowalski  zdobywając III miejsce.   Gratulujemy!     Bożena Sajewicz
Data: 2012-04-16

Święto Wielkiej Nocy

Wraz z promieniami słońca, które rozświetliły nową porę roku, przychodzi nam na myśl najstarsza i najważniejsza uroczystość Święto Wielkiej Nocy.
News Nastrój zbliżających się świąt sprawia, że uczniowie z Klubu  Aniołów, ze Szkoły Podstawowej w Moszczance zabierają się do tworzenia upominków, które w najbliższym czasie podarują samotnym mieszkańcom Moszczanki oraz Pokrzywnej. Każdy realizuje swoje pomysły poprzez użycie różnorodnych przyborów i materiałów papierniczych, z których powstaną piękne świąteczne kartki. Stroiki zdobiące okna w tym roku pomogła nam robić pani Joanna Masztalerz, której jesteśmy za to ogromnie wdzięczni. Tworzenie podarunków (...)
Data: 2012-04-03

Licznik odwiedzin: 2094797