« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  99  , (...)  131  , (...)  186  ,   187   ,  188  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

Cykl spotkań z poetką Zofią Kulig

19 marca 2012 roku rozpoczął się w naszej szkole cykl spotkań warsztatowych z prudnicką poetką Zofią Kulig.
News W poniedziałkowych warsztatach poetyckich uczestniczą uczniowie z klasy czwartej, piątej i szóstej, którzy interesują się poezją, sami ją tworzą, a przy tym pragną w tej dziedzinie się doskonalić. Dzieci mają okazję czynić to pod okiem poetki, która z ogromną pasją i zaangażowaniem przekazuje im prawdziwe tajniki warsztatu poetyckiego. Zajęcia, podczas których nasi uczniowie uczą się dobrego rzemiosła poetyckiego, potrwają do końca roku szkolnego i nie wykluczone, że zaowocują małym zbiorem tekstów lirycznych                                                                                    (...)
Data: 2012-04-01

Realizacja planu pracy w marcu - ,,Maraton twórczej ekspresji''

Marzec 2012r. w naszej szkole był wyjątkowy!
News I nic dziwnego, bowiem na ten wiosenny czas przypadł ,,Maraton twórczej ekspresji''. Wyczuwało się nadchodzącą wiosnę oraz nadal świeżą myśl Celestyna  Freineta, często przytaczaną przez samą Halinę Semenowicz w jej dziełach, a  dotyczącą twórczej ekspresji dziecka: ,,Ekspresja we wszystkich postaciach twórczości dziecka, stosowana nie od święta lub tylko w wyznaczonym przez plan lekcyjny czasie jest – zdaniem Freineta – najlepszym środkiem nawiązania kontaktu i współpracy z uczniem, jest motorem wyzwalającym (...)
Data: 2012-04-01

Michał Górski ? laureatem XII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MŁODYCH TALENTÓW POETYCKICH

"Złote Pióro"
News Statuetka Srebrnego Pióra podczas Gali Podsumowania Konkursu ,, Złote Pióro'' dnia 27 marca 2012 r. trafiła w ręce naszego szkolnego poety z klasy VI: Michała Górskiego. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem ,, Człowiek obok mnie''. Na konkurs zgłoszono 54 wiersze. Michał przekonał sąd konkursowy, któremu przewodniczył sam nestor opolskiej poezji Jan Goczoł, pracą pt.,, Sąsiedzi zza ściany '': Piekło pełne żalu i płomieni. Piekło pełne płaczu oraz cieni. Barek pełen duszy złości, Dwupokojowe (...)
Data: 2012-03-28

Dzień Odkrywania Talentów ? 21 marca 2012r.

W związku z tym, że nasza szkoła nosi miano Szkoły Odkrywców Talentów dzień 21 marca 2012 r, obchodzony jako I Dzień Wiosny ogłosiliśmy Dniem Odkrywania Talentów.
News Każdy uczeń miał możliwość prezentacji lub odkrycia własnych uzdolnień w ramach jednej z czterech działalności edukacyjnych: naukowej, sportowej, artystycznej i społecznej. W ramach rozwijania uzdolnień uczniów w sferze naukowej nasi uczniowie brali udział w warsztatach przyrodniczych, prowadzonych przez p. Elżbietę Bury. Uczniowie, bawiąc się w przyrodników poszukiwali pierwszych zwiastunów wiosny w plenerze, używając do tego lornetek i lupy. Przez ciekawe doświadczenia mogli spostrzec jak przyroda budzi się do życia ze snu zimowego. Na warsztatach (...)

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

?Młodzież Zapobiega Pożarom?
News 16 marca 2012 r. w Urzędzie Miejskim Prudnik nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Rafał Kowalski, Agnieszka Zagawa i Dominik Kraus. Uczeń naszej szkoły Rafał Kowalski zajął III miejsce, natomiast IV miejsce Agnieszka Zagawa.   Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (...)