« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  98  , (...)  130  , (...)  177  ,   178   ,  179  , (...)  192  ,  193   | następna strona »

Wycieczka przyrodnicza do Głuchołaz- Zdroj

Dnia 27 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce przyrodniczej do Głuchołaz- Zdroju.
Dzieci miały okazję zapoznać się z perełkami architektury głuchołaskiej (m.in. Ośrodek Caritas Skowronek), zabytkami kopalnictwa złota i  pomnikami przyrody. Dzieci spacerując po rezerwacie geologiczno- krajobrazowym „Nad Białką” słuchały ciekawych informacji i legend Pana Janusza Husaka- pracownika Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych.  Dowiedziały się np. jak dawniej pozyskiwano złoty kruszec, jakie gatunki zwierząt żyją w sztolniach, dlaczego (wg. legendy) Głuchołazy mają w swym herbie głowę kozy, gdzie znajduje się tzw. most huśtający (...)
Data: 2012-09-28

Sprzątanie Świata i kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł

Sprzątanie Świata i kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł były okazją do zorganizowania w dniu 25 września imprezy ekologiczno- sportowej.
News Tegoroczna akcja dotycząca Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”. Uczniowie naszej szkoły porządkowali teren Moszczanki wzdłuż głównych jej ulic. Potem dzieci brały udział w warsztatach dotyczących zdrowego stylu życia. Wiele emocji wzbudził przygotowany perfekcyjnie tor przeszkód, który kolejno pokonywali uczniowie klas I-VI. Imprezę zakończyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Sprzątanie Świata- odpowiedzialna E. Bury  Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł, rozgrywki sportowe- (...)
Data: 2012-09-28

POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2012 -2013

3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2012/2013.
News Uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów szkoły w Moszczance.

Data: 2012-09-25

? Czar świętojańskiej nocy ? sobótka w Moszczance?

Czerwiec upłynął na przygotowaniach do wyczekiwanej przez wszystkich sobótki w Moszczance.
News  Już z początkiem miesiąca uczniowie wspólnie z nauczycielami przenieśli się w świat baśni, opowiadań oraz legend ludowych, żeby w pełni przeżyć czar świętojańskiej nocy. Przygoda przeplatała się z nauką o tradycji oraz obrzędach i zwyczajach ludowych, jak również z zabawą przy muzyce folkowej. Natomiast poprzez ekspresję plastyczną dzieci mogły wyrazić swoje emocje oraz nastrój związany z tematem. Kolejnym etapem było pisanie wspólnej „Sobótkowej Opowieści”. Zadaniem każdej z klas było stworzenie dalszego (...)

?SKRZYDŁA 2012?

?SKRZYDŁA 2012? rozdane
Konkurs „SKRZYDŁA 2012” został ogłoszony w październiku 2011 roku. Do udziału w nim przystąpili uczniowie klas I – VI,  którzy przygotowali prace w sześciu kategoriach: plastyczny           w klasach  I – III literacki               w klasach  I – III przyrodniczy       w klasach IV – VI literacki              (...)