« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  47  , (...)  92  , (...)  122  , (...)  160  ,   161   ,  162  , (...)  180  ,  181   | następna strona »

,,Ten jeden raz?? Julii Cieśli i ?drugie miejsce w prestiżowym konkursie

,,Co robić? Co robić, pani Gosiu, gdy wena poetycka dopada mnie w najmniej oczekiwanym czasie i miejscu???- nieśmiałe pytanie uczennicy. ,,Tworzyć! Julka, tworzyć!??- śmiała odpowiedź polonistki.
,,Tak też poczułam i pomyślałam, i dałam się ponieść szalonej wenie na lekcji…./ochrona uczennicy przed obniżeniem zachowania na miesiąc przed konferencjąJ/  I mam tekst na konkurs!’’- pełna ekspresji i optymizmu odpowiedź przyszłej laureatki prestiżowego konkursu.   ,, Ten jeden raz’'   Jedna chwila czarny start niewinna ucieczka śmiertelny traf   Biały proch z diabłem gra uzależnienie czyha za rogiem wystarczy jeden raz   Problem przyczyną śmierć skutkiem nałóg (...)
Data: 2012-12-17

Młodzi studenci z Moszczanki

Choć nasi uczniowie: Paulina Adamska, Kamil Gibek z klasy V oraz Rafał Kowalski i Paweł Kossowski ? Skop z klasy VI mają dopiero 10-11 lat, są tak samo żądni wiedzy, jak ich starsi koledzy.
News  Już po raz kolejny biorą udział w projekcie Dziecięca Politechnika Opolska. To cykl wykładów dla najmłodszych prowadzonych przez wykładowców z Politechniki Opolskiej. Pierwszy Uniwersytet Dziecięcy powstał w Trybindze w 2002 roku i od tego czasu wiele uczelni otworzyło się dla małych słuchaczy. Grupa młodych żaków, która rozpoczęła naukę na DPO liczy 200 dzieci w wieku 9-12 lat. Na przygotowanych 200 miejsc było zdecydowanie więcej chętnych, wszystko za sprawą przystępności wykładów i możliwości zadawania pytań przez dzieci (...)
Data: 2012-12-15

TRENDY ? NR 4/2012

Miło nam poinformować, że ostatni tegoroczny numer czasopisma "Trendy" jest już dostępny na stronie ORE i bezpośrednio pod adresem: http://www.trendy.ore.edu.pl/.
News „Zapraszamy do lektury czwartego numeru TRENDÓW. Zajmujemy się w nim tematyką dotyczącą kompetencji nauczyciela i ucznia we współczesnej szkole. W artykułach przedstawiamy wiele informacji dotyczących umiejętności niezbędnych nauczycielom w pracy z uczniami o różnych potrzebach edukacyjnych. Szczególnej uwadze Czytelników polecamy Rozmowę z … Marzeną Kędrą, Nauczycielem Roku 2012, w której prezentujemy nie tylko sylwetkę laureatki, lecz także przede wszystkim aktywną społeczność szkolną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (...)
Data: 2012-12-12

?Wielkie rewolucje w małej szkole?

?Wielkie rewolucje w małej szkole?, to tytuł wykładu prezentujący koncepcję funkcjonowania Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance wygłoszony 10 grudnia 2012 r. przez Marzenę Kędrę dyrektorkę szkoły, która uczestniczyła w konferencji ?Przyjaźnie o skutecznej edukacji?, zorganizowanej przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.
Celem konferencji było uaktywnienie szkół do podejmowania działań projakościowych oraz prezentacja dobrych praktyk i innowacyjnych rozwiązań stosowanych w procesie edukacyjnym, w którym nauczyciel motywuje do nauki, odkrywa i rozwija talenty swych uczniów, czyni szkołę atrakcyjną i pobudzającą uczniów do rozwoju. W programie konferencji organizatorzy uwzględnili również inne wykłady, których tematyka była następująca: „Metoda projektowania okazji edukacyjnych” – prof. Ryszard Łukaszewicz, Wyższa Szkoła (...)
Data: 2012-12-11

Nasze dzieci prezentują swoje pasje.

W ramach prowadzonego projektu nt. pasji i zainteresowań nasi uczniowie biorą udział w spotkaniach, podczas których wzajemnie prezentują swoje pasje.
News   Swój talent muzyczny przedstawiła nam uczennica kl.VI Oliwia Łukaszewicz, a spotkanie poprowadziła Julia Cieśla, która zaprezentowała wszystkim swój talent dziennikarski.       Oprócz talentów muzycznych nasi uczniowie: Paulina Adamska, Julia Olejnik, Martyna Konieczna oraz Patrycja Lisowska z kl.V pokazały wszystkim swoje zamiłowanie do plastyki, prezentując przy tym różnorodne techniki, jakimi się posługują.       Spotkania cieszyły się (...)
Data: 2012-12-11

konsultacje logopedyczne
News Serdecznie zapraszam rodziców dzieci przedszkolnych  na konsultacje logopedyczne, które odbędą się: 13.12.2012 od godz. 16.00 do 17.00 3.01.2012 r. od godz. 16.00 do 17.00           Kazimiera Czabaj (...)
Data: 2012-12-10

?Janusz Korczak ? patron dziecięcych marzeń?

Listopad w naszej szkole przebiegał pod hasłem ?Janusz Korczak ? patron dziecięcych marzeń?. Cała społeczność szkolna zapoznała się z twórczością i działalnością pedagogiczną tego wielkiego przyjaciela dzieci.
News Na początku miesiąca wszystkie klasy obejrzały adaptację  najsłynniejszej bajki napisanej przez Janusza Korczaka „Król Maciuś I". To pozwoliło dzieciom na zrealizowanie ich twórczości  plastycznej. Klasa I w sposób bardzo dojrzały i interesujący  opowiedziała swoim koleżankom i kolegom jakie mają prawa, a dowiedzieli się tego poznając postać Janusza Korczaka i jego działalność na rzecz ochrony i praw dzieci.     Wszyscy obecni na uroczystości byli oczarowani sposobem interpretacji  działalności (...)
Data: 2012-12-10

Licznik odwiedzin: 1911191