« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  42  , (...)  82  , (...)  109  , (...)  160  ,   161    | następna strona »

ORTOMANIA 2010

CZOŁOWE MIEJSCA W RENOMOWANYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM ,,ORTOMANIA 2010\\\" ZAJĘLI NASI UCZNIOWIE!!!

Prestiżowy tytuł Profesora Oświaty dla Marzeny Kędry

Premier Donald Tusk i Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 14 października 2010 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wręczyli po raz trzeci w historii polskiej oświaty honorowy tytuł ? Profesora Oświaty. Wśród 13 pedagogów ten prestiżowy tytuł otrzymała pani Marzena Kędra dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance. Tytuł honorowy Profesora Oświaty jest najwyższym stopniem awansu zawodowego, który mogą osiągnąć nauczyciele pracujący w tym zawodzie . To zaszczytne wyróżnienie otrzymało dotychczas zaledwie dwudziestu najlepszych pedagogów w Polsce. Kapituła do Spraw Profesorów Oświaty składa się z 16-osobowej komisji.
Nauczyciel ubiegający się o ten tytuł musi spełnić szereg kryteriów. Obejmują one wskazane elementy, takie jak: jakość pracy bezpośrednio na rzecz uczniów, wpływ kandydata na swoje środowisko zawodowe, np. przez stwarzanie swoją postawą pozytywnego wzorca oraz poprzez różne formy dzielenia się z innymi nauczycielami swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Kryteria oceny dorobku to także, szczególne zasługi kandydata oraz jego wysoka kultura pedagogiczna, rozumiana jako wybitna umiejętność prowadzenia prawdziwego dialogu pedagogicznego w połączeniu (...)
Data: 2010-10-14