« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  59  , (...)  116  , (...)  152  ,   153   ,  154  , (...)  228  ,  229   | następna strona »

POSIEDLI SKARBY SEZAMU!!!

Kto nie zna arabskiej baśni 1001 nocy o Ali Babie, Kassimie, pięknej i sprytnej niewolnicy Mardżanie, 40 rozbójnikach, kręcących się w okolicach skarbca zwanego sezamem?
News        Zna ją wielu! Według tej wschodniej legendy: do środka dostawali się tylko ci, którzy posiadali znajomość … hasła ,,Sezamie, otwórz się!” (powiedzenie pochodzi od oryginalnego dźwięku, jakie wydają dojrzałe nasiona rośliny sezamu, w momencie, gdy pękają, czynią hałas, który brzmi jak otwarcie zamka). Tą magiczną formułą posłużyli się i nasi uczniowie, którzy podczas XVIII – edycji ,,WIERSZYKOWEGO SEZAMU” zajęli wysokie miejsca: I. Magdalena Wójtowicz z klasy I - w kategorii (...)
Data: 2015-11-19

MUZYCZNA DROGA DO SZCZĘŚCIA

W tym roku szkolnym poszukujemy dróg prowadzących do szczęścia. Kolejny temat: ?BUDUJEMY CYWILIZACJĘ SZCZĘŚCIA - Szczęście wśród najbliższych? wytycza nam kierunek działań realizowanych podczas II modułu projektu TO POD.
News        Mamy wyjątkowe szczęście, gdyż w naszej szkole są dzieci, dla których muzyka jest bardzo ważna. Są też rodzice uczniów, którzy muzyczne pasje nadal rozwijają w swoich domach. Z resztą … nie tylko oni! Okazuje się bowiem, że wśród naszej społeczności są muzykujące rodziny, które zadeklarowały już swoją pomoc w budowaniu naszej Cywilizacji Szczęścia.        Tym razem dumny Romek z klasy pierwszej towarzyszy swojemu Tacie - Mateuszowi Zbaraszczukowi. Miał on także swoje „pięć (...)
Data: 2015-11-18

I ETAP WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO

I etap kuratoryjnego konkursu z języka polskiego (zwanego Wojewódzkim Konkursem Polonistycznym) odbył się w naszej szkole we wtorek - 17 listopada 2015 roku.
Do eliminacji szkolnych przystąpiło osiem uczennic z najstarszych klas: cztery z klasy piątej i cztery z klasy szóstej. Dziewczyny wykazały się wiedzą z zakresu gramatyki, znajomości treści lektur z kanonu lektur szkolnych, umiejętnością czytania ze zrozumieniem (tekstem źródłowym był fragment klasyki literatury młodzieżowej pt. ,,Stowarzyszenia Umarłych Poetów ” Nancy Kleinbaum), znajomością ortografii i interpunkcji oraz techniką redagowania opowiadania twórczego z dialogiem o szkole marzeń. W wyniku weryfikacji prac uczestniczek (...)
Data: 2015-11-18

Z PODSTAWÓWKI NA STUDIA

News „Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdzi¬wej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka.” Albert Einstein Uroczystość inauguracji Dziecięcej Politechniki Opolskiej w dniu 14 listopada w Opolu przebiegała podobnie jak w przypadku dorosłych żaków. Dzieci powitał rektor ubrany w togę i pelerynę z futra. W ciągu 7 lat „dziecięce" indeksy otrzymało (...)

Przed arabskim skarbcem, czyli szkolne eliminacje do WIERSZYKOWEGO SEZAMU

Tradycyjnie, przed kolejną edycją Wierszykowego Sezamu, odbyły się w naszej szkole eliminacje do długo oczekiwanego przez członków koła teatralnego wydarzenia artystycznego na szczeblu gminy.
Przed legendarnym, arabskim skarbcem stanęli… recytatorzy w dwóch kategoriach, łącznie – trzech recytatorów i sześć recytatorek. Oto czołowe miejsca : KATEGORIA V-VI 1. miejsce Hanna Stocka 2. miejsce Agnieszka Matuszak 3. miejsce Sara Olejnik   KATEGORIA III - IV 1. miejsce Amadeusz Iwanowicz 2. miejsce Tymek Nowak, Paweł Wójtowicz 3. miejsce Miłosz Sadło   Takiego wyboru dokonała Komisja Konkursowa w składzie: przewodnicząca - Małgorzata Żuk z-ca przewodniczącej – Anna Włodarczyk członkowie (...)
Data: 2015-11-15

?Czerwone, złote, brązowe liście jak z bajki kolorowe ??

News towarzyszyły naszym świetlicowym dzieciakom w trakcie czytania. Piękna jesienna pogoda, niespotykana jak na tę porę roku, zachęciła młodych czytelników do sięgnięcia po książkę! Jak się okazuje … czytać można wszędzie!

A. Włodarczyk

M. Tuz