« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  40  , (...)  79  , (...)  105  , (...)  152  ,   153   ,  154  ,  155   | następna strona »

"Szkoła Obywateli"

Szanowni Państwo, Laureatką wojewódzkiego etap konkursu dla Dyrektorów szkół o nagrodę im. Anny Radziwiłł ?Szkoła Obywateli? została pani Marzena Kędra

KONKURS JEDNEGO WIERSZA im. Michała Lisowskiego

Konkurs JEDNEGO WIERSZA im. Michała Lisowskiego w kategorii: dzieci do lat 13 wygrał Michał Górski z klasy V, natomiast Weronika Tabaka z klasy VI otrzymała za swój utwór wyróżnienie. Kolejne gratulacje!!!

Z wizytą w Polsce

Na przełomie maja i czerwca 2011 r. Szkoła Podstawowa w Moszczance gościła grupę nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich z Turcji, Walii, Rumunii, Włoch i Hiszpanii. Od września 2010 r. razem realizują program Comenius ?Uczenie się przez całe życie?, którego głównym celem jest stworzenie europejskiego muzycznego portfolio.
News Przygotowania do tej wizyty trwały wiele tygodni, pracę rozpoczął cykl zajęć prowadzonych techniką „doświadczeń poszukujących” na temat krajów partnerów, zwieńczeniem pracy była wystawa i prezentacje uczniów. Głównym celem wizyty było poznanie tańców narodowych oraz folkloru partnerskich krajów, jak również zapoznanie ze sposobami rozbudzania zamiłowania muzyką i tańcem w placówkach partnerskich. Goście pobyt w szkole rozpoczęli od jej poznania, rolę przewodników w wędrówce (...)
Data: 2011-06-05

VIII Festiwal Literackiej Twórczości

I miejsce dla Karoliny Worożańskiej, II miejsce dla Julii Cieśli w VIII Festiwalu Literackiej Twórczości Dziecięcej. Laureatki cieszyły się z nagród, tym bardziej, że były one kolorowe i duże. Znalazły tam wartościowe książki i słodkości na dalszą drogę pisania. Młodzi autorzy ze wzruszeniem, odświętnie ubrani prezentowali swoje utwory przy mikrofonie. Swój wiersz mógł też powiedzieć każdy uczestnik konkursu.
Członkowie Klubu Literackiego „Brzeg” mieli przyjemność uczestniczyć w VIII Festiwalu Literackiej Twórczości Dziecięcej. Romana Więczaszek była jurorką konkursu poetyckiego adresowanego do uczniów szkół podstawowych. Tegoroczna edycja zgromadziła 43 utwory poetyckie dzieci od 9 do 13 lat. Festiwal miał zasięg wojewódzki. Nadesłano wiersze z Moszczanki, Brzegu, Przełęku, Goświnowic i nyskich szkół; SP 3 SP 1 SP 10 I NSP.
Data: 2011-06-05

Rok odkrywania talentów

W ramach realizacji projektu ?Rok Odkrywania Talentów? zostały zorganizowane w szkole i poza nią spotkania z ciekawymi ludźmi dla młodych pasjonatów. Celem tych spotkań było utwierdzenie dzieci w przekonaniu, że ich pasja jest wartością, czymś co je wyróżnia, nadaje sens ich życiu.
News Podpisanie Porozumienia Prudnik-Nadwórna Dnia 13.12.2010r. odbyło się spotkanie z młodymi muzykami naszej szkoły: Martą Jędrzejczyk i Wiktorią Golc- Mączką oraz nauczycielem muzyki- Panią Alicją Niedbalską. Celem zajęć było podzielenie się pasją gry na instrumencie, przekazanie wiedzy związanej z budową instrumentów i zaprezentowanie gry na skrzypcach, flecie bocznym, gitarze i flażolecie. Spotkanie wzbogaciły rozmowy z artystami i zagadki dotyczące instrumentów. Dnia 20.12.2010r. zaproszona do szkoły została Pani Anna Górską- (...)
Data: 2011-06-02

Gminne konkursy

25 V 2011 odbył się Gminny Konkursu Ortograficzny dla klas I ? III, nasza uczennica Hanna Stocka z klasy I zajęła III miejsce Tego samego dnia odbył sie Gminny Konkurs Matematyczny klas I-III, uczeń klasy I Oskar Sobieszczański zajął III miejsce.
W konkursie brały udział Szkoły: - PSP nr 1, - PSP nr 3, - Zespół Szkół w Prudniku - Zespół Szkolno Przedszkolny Moszczanka, - Zespół Szkolno Przedszkolny Rudziczka, - Zespół Szkolno Przedszkolny Szybowice. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Data: 2011-05-25

?Idzie jesień z wielkim koszem?- konkurs plastyczny

Miło nam poinformować, że w konkursie plastycznym klas I-III i IV ?VI ?Idzie jesień z wielkim koszem?, nagrody otrzymały: