« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  , (...)  84  , (...)  112  , (...)  152  ,   153   ,  154  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

Euro 2012 w naszej szkole

W tym roku po raz pierwszy w historii, Polska została współorganizatorem Europejskich Mistrzostw Piłki Nożnej Mężczyzn, dlatego nasza szkoła postanowiła włączyć się w ten niesamowity wir wydarzeń.
News Z tej okazji  w  dniu 13.06. 2012 został przeprowadzony konkurs na najlepiej ubraną w barwy narodowe klasę. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się w barwnym pochodzie, jednak zwycięzcami okazała się klasa IV. Następnie został przeprowadzony Konkurs wiedzy o Euro 2012 , który przygotował i prowadził  Iwo Rogowski. Każda klasa wytypowała dwóch zawodników , którzy musieli odpowiadać na wylosowane pytania. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych( klas I – III i IV – VI). Nie lada wiedzą popisał się uczeń klasy (...)
Data: 2012-06-18

Festiwal Piosenki Angielskiej

Tegoroczny Festiwal Piosenki Angielskiej odbył się 12 czerwca i zgromadził dużą publiczność, która wspierała swoich ulubionych wykonawców na scenie. Uczniowie wykonywali utwory solo, w duecie i w zespole.
News  Dokonując oceny, brano pod uwagę poprawność językową, muzyczną i ogólne wrażenie. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszyscy uczestnicy zaprezentowali się doskonale. Zwycięzcą tegorocznego festiwalu został zespół uczennic z klasy VI, w składzie: Nikola Masztalerz, Roksana Adamska i Edytka Dacenko. Dziewczyny zaśpiewały utwór „ Call me maybe”. Druga nagroda powędrowała do ucznia klasy IV Benedykta Pustelniaka, który zaprezentował piosenkę „ Viva la Vida”. Trzecie miejsce zdobyła uczennica klasy III Hania (...)
Data: 2012-06-16

Warto pracować, aby potem podróżować?

Grupa uczniów z naszej szkoły spędziła niezapomniane chwile podczas pobytu we Wrocławiu. Wycieczka, która odbyła się 6 czerwca 2012 roku była nagrodą dla tych uczniów pracujących przez cały rok szkolny nad muzycznym portfoli, w ramach europejskiego projektu COMENIUS.
News  Wyjazd ten był finansowany z funduszu projektu. Uczniowie uczestniczyli w następujących warsztatach: „Bańkowe szaleństwo”,  „Afrykańskie rytmy”, „W krainie wrocławskich krasnoludków” prowadzonych przez znakomitych wrocławskich artystów: panią Magdalenę Pełech i pana Tomasza Moczka. Ostatnim akcentem pobytu było wodne szaleństwo w Aquaparku. Uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń wrócili szczęśliwie do domu.   Małgorzata Gibek i Alicja Niedbalska (...)
Data: 2012-06-16

Finałowa Gala konkursu ?Mam 6 lat?

4 czerwca 2012 r. w Galerii Porczyńskich w Warszawie uczestniczyliśmy w Finałowej Gali konkursu ?Mam 6 lat?.
News Konkurs był adresowany do rad rodziców przedszkoli i szkół podstawowych. Jego celem była promocja najciekawszych formy aktywności rad rodziców, którym zależy na przyjaznej adaptacji dzieci sześcioletnich w szkole. Konkurs miał również służyć wspieraniu współpracy między radami rodziców w przedszkolach i szkołach. Nasza szkoła otrzymała tytuł laureata w module - „Sześciolatek w przyjaznej szkole" - jak moja szkoła przygotowała się na przyjęcie sześciolatków do I klasy? W nagrodę otrzymaliśmy zestaw piankowych (...)
Data: 2012-06-12

Realizacja planu pracy w maju pod hasłem ? MOJA RODZINA ? NAJWAŻNIEJSZE OSOBY W MOIM ŻYCIU?

Maj to piękny słoneczny miesiąc. Tym bardziej szczególny, że poświęcony został rodzinie. W tym miesiącu mamy obchodzą swoje święto, dlatego uczniowie przez cały miesiąc mieli możliwość wykazać się uzdolnieniami plastycznymi, muzycznymi oraz literackimi.
News          Uczniowie przez cały miesiąc przygotowywali się do tego, aby umilić mamom uroczyste spotkania w klasach. Odbyły się występy artystyczne, wspólne tworzenie opowiadań. Najstarsza klasa przygotowała prezentację multimedialną swoich osiągnięć literackich.                       Na lekcjach muzyki każda klasa tworzyła własną piosenkę dla mam, Wspólnie z nauczycielem pracowali nad tekstem i melodią. W wyniku (...)

Konferencje dziecięce

Prowadzenie Konferencji dziecięcych to jedno z działań Samorządu Uczniowskiego, które przygotowują uczniowie klas starszych.
News  Na początku roku szkolnego uczniowie w klasie zgłaszają się do prowadzenia tego typu spotkań i przedstawiają tematykę swojej konferencji. To w klasach dokonuje się wyboru najciekawszego tematu i zgłasza się wytypowane osoby do opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Wybrani uczniowie pod kierunkiem wychowawcy przygotowują i prowadzą takie spotkanie. Udział w konferencjach dziecięcych jest dobrowolny, każdy uczeń decyduje, w którym spotkaniu chce wziąć udział. W roku szkolnym 2011/2012 zorganizowano trzy konferencje dziecięce. „ Terrarystyka” (...)

Gminny Konkurs Matematyczny klas I-III

Dwie uczennice z naszej szkoły osiągnęły kolejny sukces matematyczny
News  21 maja 2012  w Szkole Podstawowej nr 1 w Prudniku odbył się  Gminny Konkurs Matematyczny  klas I-III Joanna Bandurowska z klasy I zajęła II miejsce, Wiktoria Golc- Mączka  z klasy III zajęła miejsce III                                 Gratulujemy!                                                                   (...)