Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  46  , (...)  91  , (...)  121  , (...)  152  ,   153   ,  154  , (...)  178  ,  179   | następna strona »

Odnaleźć w sobie dziecko

"Odnaleźć w sobie dziecko" to tytuł wywiadu z Marzeną Kędrą dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance,Nauczycielem Roku 2012.

Brawo pierwszoklasisto !

Dnia 20 maja 2013 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się Gminnym Konkurs Matematyczny dla klas I-III.
News Nasz uczeń klasy I - Tymon Rojek zdobył II miejsce.   Serdecznie gratulujemy !  

Elżbieta Bury

 


Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-05-22

Wizyta partnerów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu

W dniach 7 i 17 maja 2013 r. po raz szósty w murach naszej szkoły gościliśmy na praktyce obserwacyjnej prof. G. Kapicę, dr K. Solich i dr J. Nowika oraz studentów III roku edukacji elementarnej z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.
News Studenci uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez B. Hawron, M. Zaworską, E. Bury, T. Wójtowicza,  M. Gibek i A. Niedbalską oraz w wykładzie nt. „Nowoczesna edukacja – szkoła w działaniu” – jak realizujemy program nauczania inspirowany pedagogiką C. Freineta w Moszczance” przygotowanym przez dyrektorkę szkoły M. Kędrę  Rektor uczelni prof. M. Szepelawy w liście skierowanym na ręce Rady Pedagogicznej stwierdza, że dla studentów  PWSZ w Raciborzu jest to „możliwość bezpośredniego zetknięcia się studentów (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-05-22

NASZ SZKOLNY MAGIK

Dawniej czarownicy i znachorzy pośredniczyli między bóstwami i duchami, gdyż posiadali nadprzyrodzoną moc oddziaływania na rzeczywistość.
News Aby przekonać o tym innych musieli wykazać się niezwykłymi uzdolnieniami, pozornie niedostępnymi dla zwykłego człowieka. Obecnie nie musimy poszukiwać magików, gdyż uczeń naszej szkoły Benedykt Pustelniak z kl. V w ramach prezentacji swoich pasji i zainteresowań pokazał młodszym koleżankom i kolegom z klas I – III magiczne sztuczki. Jest to jego pasja, którą zaczerpnął z otrzymanej w prezencie książki. W trakcie spotkania prezentował uczniom ciekawe sztuczki z użyciem kart do gry, sznurka czy monet. Następnie wyjaśniał na czym polega każda z zaprezentowanych (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-05-21

WIZYTA NIEZWYKŁEGO GOŚCIA

?Z odrobiną sukcesu, zachęty i zaufania, w środowisku sprzyjającym pracy, dziecko może dotrzeć do krańców świata? C. Freinet
News  Te słowa napisane przez wybitnego pedagoga, doskonale wpisują się w formę przekazu wiedzy naszym uczniom poprzez współpracę z różnymi organizacjami i podmiotami, która jest jednym z zadań realizowanych zgodnie z koncepcją pracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance. Nasza wędrówka sięgnęła aż na kontynent azjatycki, do Chin. W tym roku szkolnym już po raz drugi gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Instytutu Konfucjusza Centrum Współpracy Polska – Chiny Politechniki Opolskiej, który zajmuje się promocją chińskiej (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-05-13

ŚLADAMI WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA ? wyjazd edukacyjny do Jury Krakowsko ? Częstochowskiej

?Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu.? Marcel Proust
News W dniach 25 – 27 kwietnia 2013 roku 41 uczniów wraz z opiekunami z  Publicznej Szkoły Podstawowej w Moszczance wzięło udział w bezpłatnym wyjeździe edukacyjnym do Jury Krakowsko – Częstochowskiej zrealizowanym w ramach projektu „Równym krokiem”. Każda grupa pracowała pod kierunkiem jednego opiekuna. Grupy pracowały techniką doświadczeń poszukujących z użyciem swobodnej ekspresji. Głównym celem wyjazdu było zebranie informacji na temat walorów krajobrazowych, przyrodniczych i kulturowych Jury Krakowsko – Częstochowskiej, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-05-06

ŚWIĘTO FLAGI NARODOWEJ

Dnia 02.05.2013r dzieci i młodzież ZSP w Moszczance brały udział w Wojewódzkim Święcie Flagi Narodowej. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w kościele, podczas której uczniowie prezentowali nowy sztandar szkoły.
News Następnie delegacja szkolna wraz z panią dyrektor Marzeną Kędrą złożyła wieniec pod pomnikiem 1000 – lecia Państwa Polskiego. Na terenie boiska sportowego, po części oficjalnej, dzieci naszej placówki przedstawiły program artystyczny w formie spektaklu patriotycznego. Nauczyciele prezentowali mieszkańcom wsi oraz gościom, publikacje książkowe dotyczące twórczości dzieci i działalności placówki. Nauczycielki również przeprowadziły konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem: „Teraz Polska”.                                     (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-05-02
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  46  , (...)  91  , (...)  121  , (...)  152  ,   153   ,  154  , (...)  178  ,  179   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1886950