« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  45  , (...)  89  , (...)  119  , (...)  149  ,   150   ,  151  , (...)  175  ,  176   | następna strona »

Zaproszenie na szkolenie ?Koniec Epoki Kredy i Gąbki w woj. opolskim?

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w projekcie ?Koniec Epoki Kredy i Gąbki w woj. opolskim? dofinansowanym w ramach Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.4. Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty
News Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w projekcie „Koniec Epoki Kredy i Gąbki w woj. opolskim” dofinansowanym w ramach Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.4. Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty Przedmiotem projektu „„Koniec Epoki Kredy i Gąbki w woj. opolskim” jest zwiększenie kompetencji kwalifikacji nauczycieli z terenów wiejskich w zakresie nowych metod nauczania z wykorzystaniem Technologii Informacyjnych Komunikacyjnych (TIK)” Projekt zakłada aktualizację wiedzy 264 (...)
Data: 2013-05-24

Odnaleźć w sobie dziecko

"Odnaleźć w sobie dziecko" to tytuł wywiadu z Marzeną Kędrą dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance,Nauczycielem Roku 2012.

Brawo pierwszoklasisto !

Dnia 20 maja 2013 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się Gminnym Konkurs Matematyczny dla klas I-III.
News Nasz uczeń klasy I - Tymon Rojek zdobył II miejsce.   Serdecznie gratulujemy !

Elżbieta Bury

Data: 2013-05-22

Wizyta partnerów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu

W dniach 7 i 17 maja 2013 r. po raz szósty w murach naszej szkoły gościliśmy na praktyce obserwacyjnej prof. G. Kapicę, dr K. Solich i dr J. Nowika oraz studentów III roku edukacji elementarnej z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.
News Studenci uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez B. Hawron, M. Zaworską, E. Bury, T. Wójtowicza,  M. Gibek i A. Niedbalską oraz w wykładzie nt. „Nowoczesna edukacja – szkoła w działaniu” – jak realizujemy program nauczania inspirowany pedagogiką C. Freineta w Moszczance” przygotowanym przez dyrektorkę szkoły M. Kędrę  Rektor uczelni prof. M. Szepelawy w liście skierowanym na ręce Rady Pedagogicznej stwierdza, że dla studentów  PWSZ w Raciborzu jest to „możliwość bezpośredniego zetknięcia się studentów (...)
Data: 2013-05-22

NASZ SZKOLNY MAGIK

Dawniej czarownicy i znachorzy pośredniczyli między bóstwami i duchami, gdyż posiadali nadprzyrodzoną moc oddziaływania na rzeczywistość.
News Aby przekonać o tym innych musieli wykazać się niezwykłymi uzdolnieniami, pozornie niedostępnymi dla zwykłego człowieka. Obecnie nie musimy poszukiwać magików, gdyż uczeń naszej szkoły Benedykt Pustelniak z kl. V w ramach prezentacji swoich pasji i zainteresowań pokazał młodszym koleżankom i kolegom z klas I – III magiczne sztuczki. Jest to jego pasja, którą zaczerpnął z otrzymanej w prezencie książki. W trakcie spotkania prezentował uczniom ciekawe sztuczki z użyciem kart do gry, sznurka czy monet. Następnie wyjaśniał na czym polega każda z zaprezentowanych (...)
Data: 2013-05-21

WIZYTA NIEZWYKŁEGO GOŚCIA

?Z odrobiną sukcesu, zachęty i zaufania, w środowisku sprzyjającym pracy, dziecko może dotrzeć do krańców świata? C. Freinet