« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  42  , (...)  82  , (...)  109  , (...)  149  ,   150   ,  151  , (...)  160  ,  161   | następna strona »

Finaliści Opolskiego Konkursu Technologii Informacyjnej 2012

finał odbędzie się 28 maja 2012 r.
News Uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach Opolskiego Konkursu Technologii Informacyjnej 2012. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 2 naszych uczniów: Julia Cieśla z klasy V  z wynikiem  90,3 % zajmując IV miejsce oraz Mateusz Sękarski z klasy VI uzyskując wynik  87,1% i  zajmując V miejsce.   Izabela Czabaj
Data: 2012-05-21

?Uczenie się przez całe życie? Comenius w Szkole Podstawowej w Moszczance

?Jeśli chcesz poznać artystyczny smak, z Comeniusem ruszaj w świat?
News   Podsumowanie realizacji programu „Uczenie się przez całe życie” Comenius w Szkole Podstawowej w Moszczance   Dnia 11 maja 2012 roku w naszej szkole w Moszczance odbył się rodzinny piknik pod tytułem „SMAKOWANIE COMENIUSA”. Myślą przewodnią tego spotkania było hasło -  „Jeśli chcesz poznać artystyczny smak, z Comeniusem ruszaj w świat”.  Nasz projekt edukacyjny dotyczył europejskiego muzycznego port folio.  W ramach współpracy z krajami partnerskimi powstało mnóstwo filmów (...)
Data: 2012-05-21

VI Sportowa Spartakiada Szkół Wiejskich klas I ? III

15.05. 2012r. już po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została Sportowa Spartakiada Szkół Wiejskich pod hasłem "Zabawy na wesoło".
News Jej celem było przede wszystkim zintegrowanie środowisk wiejskich, dostarczenie radości i emocji z przeżywanych zawodów sportowych oraz upowszechnianie różnych form aktywności ruchowej. Tradycyjnie już odwiedzili nas uczniowie z Szybowic, Rudziczki  i Łąki Prudnickiej. Każdą z czterech drużyn reprezentował zespół składający się z 12 zawodników, który zmagał się z konkurencjami sportowymi. Przy nielicznym udziale widowni tj. dzieci i rodziców, mali zawodnicy znakomicie radzili sobie z zadaniami. Rywalizacja była zacięta. Drużyna (...)
Data: 2012-05-20

Zwycięstwo naszych "Orłów lekkoatletycznych"

6 złotych medali przywieźli dzisiaj nasi uczniowie z powiatowych zawodów lekkoatletycznych, które odbyły się w Prudniku.
News  Nasze dziewczęta w poszczególnych konkurencjach zdobyły następujące miejsca: - pchnięcie kulą – I miejsce - Nikola Masztalerz - rzut piłeczką palantową – I miejsce- Nikola Masztalerz - rzut piłeczką palantową  III miejsce - Edyta Dacenko - bieg na 300m – I miejsce– Edyta Dacenko - bieg na 100m – I miejsce -  Roksana Adamska - skok w dal – I miejsce– Roksana Adamska   Wśród chłopów: - pchnięcie kulą – I miejsce - Mateusz Sękarski                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               (...)
Data: 2012-05-20

?I ty możesz zostać mistrzem?

15 maja nasz Samorząd Szkolny zorganizował drugie spotkanie z cyklu ?I ty możesz zostać mistrzem?
News 15 maja nasz Samorząd Szkolny zorganizował drugie spotkanie z cyklu „I ty możesz zostać mistrzem”. Celem tego spotkania było pokazanie uczniom, jak przy odrobinie wyobraźni przygotować niezapomniane urodziny i udekorować potrawy. Zajęcia prowadziła p. Bogusława Kała i p. Małgorzata Gibek. Na początku spotkania uczniowie uczyli się prawidłowego nakrywania do stołu i składania serwetek. Następnie podglądali, jak wykonać powóz z arbuza, myszki i grzybki  z jajek, bukiet kwiatów z owoców i warzyw oraz wiele innych ozdób. Uczniowie (...)
Data: 2012-05-19

Rozstrzygnięcie wojewódzkiego etapu konkursu

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w konkursie ?Mam 6 lat?.
News Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, które zaprosiło szkoły i przedszkola do udziału w konkursie. Celem konkursu jest upowszechnianie najciekawszych form aktywności rad rodziców umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej oraz wsparcie współpracy między radami. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym. W pierwszym etapie, wojewódzkim, koordynowanym przez Opolskiego Kuratora Oświaty, powołana przez niego wojewódzka kapituła konkursu, oceniała  (...)
Data: 2012-05-16

Praktyka pedagogiczna studentów III roku edukacji elementarnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Moszczance

W 2008 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance podpisał umowę o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu.
News Od tego roku w maju studenci odbywają całodzienne praktyki w naszej szkole. Prof. G. Kapica podkreśla, że „studenci naocznie mogą przekonać się, że całkiem realne jest zej­ście z katedry, usunięcie jej jako bariery oddzielającej nauczycie­la od uczniów, że możliwe jest stworzenie szkoły niebędącej wyizo­lowaną instytucją, lecz naturalnym miejscem, gdzie dziecko może żyć i działać oraz tworzyć, podlegając ogólnym prawom życia spo­łecznego, a nie sztucznym regułom życia szkolnego. Właśnie o rea­lizację tych pięknych idei (...)
Data: 2012-05-13