« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  58  , (...)  114  , (...)  149  ,   150   ,  151  ,  152  , (...)  225  ,  226   | następna strona »

JESIEŃ PEŁNA KOLORÓW ?

News         Dzielimy się naszą radością, iż konkursowe prace plastyczne uczniów z naszej szkoły zostały zauważone i docenione przez organizatorów konkursu pt. „Jesień pełna kolorów” zorganizowanym w ramach 25 PRUDNICKIEJ JESIENI KULTURALNEJ przez Prudnicki Ośrodek Kultury. Gratulujemy laureatom: Kindze Dynarowicz z klasy VI – nagroda Miłoszowi Sadło z klasy IV- nagroda Klaudii Malinowskiej z klasy VI – wyróżnienie Alicja Niedbalska (...)
Data: 2015-11-22

MÓJ CODZIENNY PATRIOTYZM

Uczniowie klasy trzeciej podczas zdobywania sprawności ?Młody patriota? poszukiwali odpowiedzi na pytanie kim był Józef Piłsudski i jaki miał wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości. W różnych źródłach szukali znaczenia słów ?patriota? i ?niepodległość?. Wykonywali również prace plastyczne o charakterze patriotycznym oraz wypowiadali się czym dla nich jest patriotyzm dnia codziennego.
News A oto niektóre prace uczniów. „Patriotyzm”- Natalia Szopa Mój patriotyzm dnia codziennego polega na odpowiednim zachowaniu się podczas słuchania hymnu narodowego i w obecności flagi. Należy pamiętać o tradycji i historii kraju, wspominać ludzi, którzy walczyli o wolność. Sumiennie wypełniając swoje obowiązki pokazujemy swój mały patriotyzm. „Patriotyzm dnia codziennego” – Noemi Pustelniak Urodziłam się w Polsce. Kocham mój kraj: góry, lasy, piękne morze, miasta, zwierzęta, piękną (...)

Zdolni, pracowici, wszechstronni...

19 listopada, uczennice klasy V, Emilia Furgała i Oliwia Niesłuchowska wzięły udział w Wojewódzkiej Małej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.
News Przygotowując się pod okiem nauczyciela, zgłębiały tajniki wiedzy przyrodniczej dotyczącej szczególnie opolskich parków krajobrazowych, chronionych gatunków roślin i zwierząt, ciekawych obiektów przyrodniczych i kulturowych Opolszczyzny. Dziewczynki musiały przyswoić wiedzę z zakresu biologii, ekologii, geografii, historii, ochrony środowiska. Za swoją pracę otrzymały cenne nagrody, a dodatkowo wielką satysfakcję. Konkurs cieszy się dużą popularnością i prestiżem wśród wszystkich szkół powiatu prudnickiego i nyskiego, a zawsze (...)

POSIEDLI SKARBY SEZAMU!!!

Kto nie zna arabskiej baśni 1001 nocy o Ali Babie, Kassimie, pięknej i sprytnej niewolnicy Mardżanie, 40 rozbójnikach, kręcących się w okolicach skarbca zwanego sezamem?
News        Zna ją wielu! Według tej wschodniej legendy: do środka dostawali się tylko ci, którzy posiadali znajomość … hasła ,,Sezamie, otwórz się!” (powiedzenie pochodzi od oryginalnego dźwięku, jakie wydają dojrzałe nasiona rośliny sezamu, w momencie, gdy pękają, czynią hałas, który brzmi jak otwarcie zamka). Tą magiczną formułą posłużyli się i nasi uczniowie, którzy podczas XVIII – edycji ,,WIERSZYKOWEGO SEZAMU” zajęli wysokie miejsca: I. Magdalena Wójtowicz z klasy I - w kategorii (...)

MUZYCZNA DROGA DO SZCZĘŚCIA

W tym roku szkolnym poszukujemy dróg prowadzących do szczęścia. Kolejny temat: ?BUDUJEMY CYWILIZACJĘ SZCZĘŚCIA - Szczęście wśród najbliższych? wytycza nam kierunek działań realizowanych podczas II modułu projektu TO POD.
News        Mamy wyjątkowe szczęście, gdyż w naszej szkole są dzieci, dla których muzyka jest bardzo ważna. Są też rodzice uczniów, którzy muzyczne pasje nadal rozwijają w swoich domach. Z resztą … nie tylko oni! Okazuje się bowiem, że wśród naszej społeczności są muzykujące rodziny, które zadeklarowały już swoją pomoc w budowaniu naszej Cywilizacji Szczęścia.        Tym razem dumny Romek z klasy pierwszej towarzyszy swojemu Tacie - Mateuszowi Zbaraszczukowi. Miał on także swoje „pięć (...)
Data: 2015-11-18

I ETAP WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO

I etap kuratoryjnego konkursu z języka polskiego (zwanego Wojewódzkim Konkursem Polonistycznym) odbył się w naszej szkole we wtorek - 17 listopada 2015 roku.
Do eliminacji szkolnych przystąpiło osiem uczennic z najstarszych klas: cztery z klasy piątej i cztery z klasy szóstej. Dziewczyny wykazały się wiedzą z zakresu gramatyki, znajomości treści lektur z kanonu lektur szkolnych, umiejętnością czytania ze zrozumieniem (tekstem źródłowym był fragment klasyki literatury młodzieżowej pt. ,,Stowarzyszenia Umarłych Poetów ” Nancy Kleinbaum), znajomością ortografii i interpunkcji oraz techniką redagowania opowiadania twórczego z dialogiem o szkole marzeń. W wyniku weryfikacji prac uczestniczek (...)
Data: 2015-11-18

Z PODSTAWÓWKI NA STUDIA

News „Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdzi¬wej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka.” Albert Einstein Uroczystość inauguracji Dziecięcej Politechniki Opolskiej w dniu 14 listopada w Opolu przebiegała podobnie jak w przypadku dorosłych żaków. Dzieci powitał rektor ubrany w togę i pelerynę z futra. W ciągu 7 lat „dziecięce" indeksy otrzymało (...)