« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  42  , (...)  82  , (...)  109  , (...)  148  ,   149   ,  150  , (...)  160  ,  161   | następna strona »

Realizacja planu pracy w maju pod hasłem ? MOJA RODZINA ? NAJWAŻNIEJSZE OSOBY W MOIM ŻYCIU?

Maj to piękny słoneczny miesiąc. Tym bardziej szczególny, że poświęcony został rodzinie. W tym miesiącu mamy obchodzą swoje święto, dlatego uczniowie przez cały miesiąc mieli możliwość wykazać się uzdolnieniami plastycznymi, muzycznymi oraz literackimi.
News          Uczniowie przez cały miesiąc przygotowywali się do tego, aby umilić mamom uroczyste spotkania w klasach. Odbyły się występy artystyczne, wspólne tworzenie opowiadań. Najstarsza klasa przygotowała prezentację multimedialną swoich osiągnięć literackich.                       Na lekcjach muzyki każda klasa tworzyła własną piosenkę dla mam, Wspólnie z nauczycielem pracowali nad tekstem i melodią. W wyniku (...)

Konferencje dziecięce

Prowadzenie Konferencji dziecięcych to jedno z działań Samorządu Uczniowskiego, które przygotowują uczniowie klas starszych.
News  Na początku roku szkolnego uczniowie w klasie zgłaszają się do prowadzenia tego typu spotkań i przedstawiają tematykę swojej konferencji. To w klasach dokonuje się wyboru najciekawszego tematu i zgłasza się wytypowane osoby do opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Wybrani uczniowie pod kierunkiem wychowawcy przygotowują i prowadzą takie spotkanie. Udział w konferencjach dziecięcych jest dobrowolny, każdy uczeń decyduje, w którym spotkaniu chce wziąć udział. W roku szkolnym 2011/2012 zorganizowano trzy konferencje dziecięce. „ Terrarystyka” (...)

Gminny Konkurs Matematyczny klas I-III

Dwie uczennice z naszej szkoły osiągnęły kolejny sukces matematyczny
News  21 maja 2012  w Szkole Podstawowej nr 1 w Prudniku odbył się  Gminny Konkurs Matematyczny  klas I-III Joanna Bandurowska z klasy I zajęła II miejsce, Wiktoria Golc- Mączka  z klasy III zajęła miejsce III                                 Gratulujemy!                                                                   (...)
Data: 2012-06-03

II miejsce w konkursie plastycznym

News Miło nam poinformować, ze nasza szkoła zajęła II miejsce w konkursie plastycznym pt.: „ Żołnierz Polski w misjach Pokojowych".   Kzimiera Czabaj
Data: 2012-06-03

?Mając wizję i działając ? możesz zmienić świat?

Artykuł powstał na podstawie obserwacji i informacji uzyskanych podczas tygodniowego pobytu w Walii w ramach projektu ?Muzyczne Prtfolio? realizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance - Program Comenius - ?Uczenie się przez całe życie?
News Pod koniec maja grupa nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance podsumowała w Walii dwuletni Program Comenius „Uczenie się przez całe życie”. Comenius to program edukacyjny Unii Europejskiej, którego priorytetem jest rozwijanie wśród dzieci i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich, a także nabywanie podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych niezbędnych dla rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego. Podejmowane przez nas działania nie (...)
Data: 2012-06-02

Realizacja planu pracy w kwietniu pod hasłem ? Zdrowie i uroda?

Miesiąc kwiecień poświęcony został propagowaniu zasad zdrowego stylu życia, zwracaniu większej uwagi na swój wygląd i uprawianiu sportu. Rozwój elektroniki sprawił, że dzieci zamiast spędzać czas na świeżym powietrzu, ograniczają swoją aktywność do siedzenia przed ekranem telewizora lub monitora
News Człowiek potrzebuje do życia energii, którą czerpie ze spożywanego pokarmu  a  systematyczne ćwiczenia korzystnie wpływają na jego prawidłowy rozwój.  Aby przybliżyć dzieciom  tematy  dotyczące higieny osobistej i  pielęgnacji jamy ustnej  przeprowadzone zostały pogadanki  z pielęgniarką pracującą w naszej szkole.   O zasadach prawidłowego żywienia dzieci z klas I – III, dowiedziały się na lekcji wykonując  piramidy zdrowia określające dzienne zapotrzebowanie człowieka na pokarm. Uczniowie (...)
Data: 2012-05-27

Rowerowy tor przeszkód klasy IV

Uczniowie klasy IV od początku roku szkolnego na lekcjach techniki uczyli się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze do i ze szkoły, jak prawidłowo i bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako pieszy, pasażer i rowerzysta.
News Przeszli szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ten sposób przygotowali się do uzyskania pierwszego w życiu „prawa jazdy”, czyli karty rowerowej. Dzięki uprzejmości p. Michała Bisowskiego , który pomógł nam w utworzeniu toru przeszkód tzw. „Miasteczka drogowego” nasi uczniowie mogli popisać się praktyczną umiejętnością jazdy na rowerze. Egzamin praktyczny na pewno zwiększył świadomość uczniów w zakresie bezpieczeństwa na drodze oraz zachęcił ich do bezpiecznej jazdy na rowerze, a także (...)
Data: 2012-05-27