« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  45  , (...)  89  , (...)  119  , (...)  148  ,   149   ,  150  , (...)  175  ,  176   | następna strona »

PODAROWAŁ ?SERCE DZIECKU?

?Z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka.? Stefan Wyszyński
News Już ponad 25 lat dzieci i młodzież z województwa opolskiego wyróżniają osoby, które mają wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i wykazują swoje ogromne zaangażowanie na ich rzecz w bezinteresownej pracy społecznej. Odznaczenie to przyznawane jest osobom dorosłym, które swoją działalnością i postawą zdobyły zaufanie, szacunek i sympatię dzieci. Całością spraw organizacyjnych związanych z przyznawaniem Medalu zajmuje się Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu. Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance (...)
Data: 2013-06-06

Julia Cieśla ? laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Julia Cieśla ? laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego wzięła udział w podsumowaniu zmagań konkursowych w roku szkolnym 2012/2013, które odbyło się podczas uroczystej gali ?27 maja w Filharmonii Opolskiej.
Jeszcze raz gratulujemy ogromnego sukcesu!   Czytaj więcej: http://www.kuratorium.opole.pl/index.php/2-uncategorised/1140-wreczenie-dyplomow

Małgorzata Żuk
Data: 2013-06-02

CIEKAWI ŚWIATA

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Moszczance: Paulina Adamska, Kamil Gibek z klasy V oraz Rafał Kowalski i Paweł Kossowski ? Skop (brał udział już drugi raz) z kl. VI dnia 25 maja 2013r. ukończyli V edycję Dziecięcej Politechniki Opolskiej.
News Idea dziecięcych uczelni jest od kilku lat bardzo popularna na zachodzie Europy. Opole jest miastem, w którym oprócz Warszawy, Krakowa, Łodzi i Poznania, Białegostoku czy Rzeszowa, dzieci mogą pogłębiać swoją pasję poznawczą. Pomysł wykładu dla najmłodszych na Politechnice Opolskiej zrodził się pięć lat temu. W zajęciach na tej nietypowej uczelni mogą brać udział dzieci od 9 do 12 roku życia, które poprzez zabawę stają się beneficjentami promowanej nauki i techniki. Co roku bierze w nich udział około 200 dzieci. Na przygotowanych 200 miejsc było (...)
Data: 2013-05-30

XII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA 03.06 ? 07.06.2013r.

Sześć zadań do wykonania podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania:
„Czytać to bardziej żyć, to żyć intensywniej”/Carlos Ruiz Zafón/ – konkurs literacki. Poczytajmy choremu Michałkowi wesołe wiersze Juliana Tuwima! We read in English (szóstoklasiści czytają młodszym dzieciom). Piątoklasista czyta dzieciom. Spotkanie z liderem czytelnictwa – Benedyktem Pustelniakiem. „Czytać czy nie czytać” – debata. „Trzynastego,  w Szczebrzeszynie… ‘’ czytamy na głos wyświetlane na ekranie wierszyki łamiące języki.   Anna Włodarczyk (...)
Data: 2013-05-28

Sukces naszej uczennicy - Karoliny

W XII Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym ?Trudne głoski, trudna sprawa z głoską ?R? ? to jest zabawa!?.
News Z wielka radością informujemy, iż spośród 1941 zarejestrowanych prac, komisja wyłoniła zwycięzców Ogólnopolskiego Logopedycznego Konkursu Plastycznego, II  miejsce otrzymała uczennica Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Moszczance Karolina Baniak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Więcej szczegółów na stronie,  KOMLOGO         Kazimiera Czabaj                Praca Laureatki (...)
Data: 2013-05-27

Zebranie organizacyjne

Zebranie organizacyjne dla rodziców pierwszoklasistów.