« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  54  , (...)  106  , (...)  141  , (...)  148  ,   149   ,  150  , (...)  208  ,  209   | następna strona »

Słodki, wiosenny kiermasz

19 marca, tuż przed pierwszym dniem wiosny, klasa III dała popis biznesowej operatywności. W ?fioletowej sali? pojawiły się uwielbiane przez dzieci, domowe przysmaki: ciasta, ciastka, babeczki, wafle, ryżowe szyszki, rurki z kremem. Krótko mówiąc: ?Słodki szał?!
News

Uczniowie przygotowali także loterię fantową, która cieszyła się ogromną popularnością. Dzieci przygotowując kiermasz, uczyły się planowania zadań, tajników reklamy, tworzenia biznesplanu, oceny zysków i strat w handlu. Była to niezła szkoła życia...

E. Bury

Tydzień Sztuki

Od 09 do 13 marca dzieci z przedszkola uczestniczyły w różnych działaniach związanych z Tygodniem Sztuki kształcąc swoją wrażliwość estetyczną i ekspresję twórczą. Każdy dzień poświęcony był innej dziedzinie sztuki.
News Dzień pierwszy, przygotowany przez P. Edytę Worożańską to Dzień Muzyki. Dzieci podczas zabaw muzyczno – ruchowych rozwijały umiejętności rozróżniania zmian w dynamice, rozróżniania mocnego i słabego dźwięku; rozróżniania wysokości dźwięku. Miały możliwość gry na muzycznych instrumentach perkusyjnych, mogły posłuchać Koncertu na skrzypce, puzon i keyboard w wykonaniu starszych koleżanek z naszej szkoły, tworzyły ruch do muzyki klasycznej i muzyki pop. Zabawy uatrakcyjniały chusty animacyjne, które sprawiły dzieciom dużo radości (...)
Data: 2015-03-19

Projekt ?Jutro szkoła ? dziś nauka?

W ramach projektu ?Jutro szkoła ? dziś nauka?, realizowanego wspólnie w grupie 5,6 latków i w III klasie, odbyły się już dwa spotkania. Pierwsze związane było z edukacją przyrodniczą. Uczniowie przygotowali dla młodszych kolegów prezentacje dotyczącą hodowli rybek akwariowych. Dzieliły się swoim doświadczeniem związanym z karmieniem ryb, wymianą wody i wiedzą na temat różnych gatunków rybek.
News Drugie spotkanie, które odbyło się 12 marca, związane było z edukacją czytelniczą. Przedszkolaki pochwaliły się autorstwem książeczki „Świat Fantazji”, w której opisują przygody literek, natomiast trzecioklasiści zachęcali do czytania książek poprzez czytanie fragmentów ulubionych utworów. Spotkanie zakończyło się rozdaniem zakładek do książek i uzgodnieniem następnego spotkania, na którym dzieci wraz z uczniami będą bawić się matematyką. Edyta Worożańska Elżbieta Bury (...)
Data: 2015-03-19

Bądź kreatywny, uwolnij siebie: Inspiracje pisankowe

"Każdego miesiąca coś fajnego?. Takie motto przyświeca kolejnym zadaniom TOPOD w miesiącu marcu i kwietniu. W tym tygodniu uczniowie klasy VI wraz z rodzicami uczestniczyli w warsztatach podczas, których powstawały przepiękne pisanki. Sięgając do różnych aspektów myślenia twórczego według własnego planu, samodzielnie zaprojektowali i wykonali dowolnymi technikami kolorowe jajka wielkanocne.
News

Celem zajęć było rozbudzanie pasji, odkrywanie potencjału, pobudzanie zdolności twórczego myślenia i wskazywanie różnorodnych możliwości wyrażania swojej indywidualności. Ważnym elementem działania twórczego był nie tylko sam efekt w postaci „dzieła”, ale również wspólne spędzenie czasu z najbliższymi.

Bożena Sajewicz
Data: 2015-03-19

Podsumowanie projektu ?NASI CZWORONOŻNI PRZYJACIELE?

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze starszym sierżantem sztabowym panem Arkadiuszem Kowalczykiem, który przybył z prudnickiego aresztu śledczego ze swoim psem Wasylem. Funkcjonariusz przedstawił sylwetkę swojego psa ,podkreślił, że nie każdy pies nadaje się do służby musi spełniać odpowiednie warunki i mieć nienaganny stan zdrowia.
News Wasyl jest psem , który pracuje przy poszukiwaniu narkotyków na terenie aresztu śledczego jak również uczestniczy w akcjach z policją ,służbami straży granicznej. Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących trudnych akcji i sytuacji, w których było zagrożone życie i zdrowie przewodnika i jego czworonożnego asystenta. Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki konkursów: plastycznego dla dzieci przedszkolnych klas I-III oraz konkursu literackiego dla klas IV-VI. Starszy sierżant sztabowy pan Arkadiusz Kowalczyk, wspólnie z psem Wasylem, wręczał (...)
Data: 2015-03-19

Konkurs Recytatorski ?Entliczek - Pentliczek?

12 marca 2015 r. odbył się w I Przedszkolny Konkurs Recytatorski ?Entliczek - Pentliczek?. Chętne dzieci, w domu wraz z rodzicami, przygotowały wybrany przez siebie wiersz. Prezentacje małych artystów oceniane były przez jury w składzie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i P. Brygidy Nowak.
News Najpierw swoje wiersze deklamowały maluszki, które zadziwiały wszystkich swoją odwagą, szczerością i uśmiechem, a potem występowały starszaki, które swoje teksty recytowały z wielką powagą i przejęciem. Z grupy młodszej wystąpili : Kamila Żabska, Amelka Arendarska, Kuba Bojkowski, Tomek Grzywacz, Patrycja Kwiatkowska, Michał Budzyński, Malwinka Bolibrzuch, Gabrysia Wilczek, Kaja i Maja Szkwarek. Po burzliwych obradach jury zdecydowało o wyróżnieniu Michałka Budzyńskiego, który bezbłędnie powiedział wiersz „Okulary” J. Tuwima (...)
Data: 2015-03-16

Integracyjny wyjazd najmłodszych i najstarszych uczniów naszej szkoły.

Zajęcia z projektu ?Fascynujący świat nauki i technologii? zawsze dostarczały uczniom wielu wrażeń, i tak było tym razem.
News

Uczniowie klasy I i VI odwiedzili Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Udział w warsztatach oraz zajęciach dydaktycznych, obejrzenie filmów w 3D oraz „podróż” statkiem kosmicznym, to wielkie przeżycie, które na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Małgorzata Zaworska
Data: 2015-03-11