« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  49  , (...)  96  , (...)  127  , (...)  148  ,   149   ,  150  , (...)  188  ,  189   | następna strona »

"Kultura hip -hop"

Zaproszenie na konferencję dziecięcą "Kultura hip -hop"
News Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich chętnych uczniów na konferencję dziecięcą, którą poprowadzą Paulina Adamska i Laura Malinowska w środę 19 marca 2014r. na 8 godzinie lekcyjnej.

Data: 2014-03-15

?Rodzinne warsztaty matematyczne?

Siódmego marca 2014 roku późnym popołudniem w szkole w Moszczance odbyły się warsztaty matematyczne, których uczestnikami byli uczniowie klasy IV i ich rodzice.
News Warsztaty miały na celu pokazać uczniom, że matematyka może być ciekawa i że w towarzystwie rodziców można się pobawić matematyką. Zadaniem opiekunów było wspierać swoje dziecko i służyć mu pomocą przy rozwiązywaniu zadań. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Rodzice zaproponowali, aby częściej organizować takie warsztaty, toteż przychylając się do tych próśb postanowiłam, że spotykać się będziemy co miesiąc. Zapraszam serdecznie. Jolanta Trybel (...)
Data: 2014-03-14

Warsztaty Koła Regionalnego

12 marca 2014 r. uczniowie koła regionalnego wzięli udział w warsztatach tkackich organizowanych prze Muzeum Ziemi Prudnickiej.
News Na początku spotkania, pani Ewa Giemza przypomniała, że ziemia prudnicka ma bogatą tradycję związaną z tkactwem. Na olbrzymiej makiecie dzieci mogły zobaczyć cieszący się kiedyś wielką sławą zakład Frotex. W dalszej części warsztatów uczestnicy pod czujnym okiem pani Ewy wykonywali ozdoby na rękę. Po skończonej pracy wszyscy z dumą prezentowali wytwory swojej pracy. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie stwierdzili, że tego typu zajęcie jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Małgorzata Gibek (...)
Data: 2014-03-12

Warsztaty origami

Wykonanie własnego papierowego żurawia bez kleju i nożyczek, rozwinięcie swoich zdolności manualnych i przygotowanie ciekawych figurek - to główne cele warsztatów przeprowadzonych przez Patrycję Lisowską i Martynę Konieczną z klasy VI.
News Origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin, a rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. Według klasycznych reguł origami punktem wyjścia jest kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć czy kleić, a z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.W ten sposób uczniowie naszej szkoły prezentują swoje pasje i uczą innych tego, co wymaga precyzyjnego wykonania oraz ćwiczy umiejętności manualne. Tomasz Wójtowicz   (...)
Data: 2014-03-09

Warsztaty na temat agresji i przemocy w szkole i poza nią ? w ramach projektu realizowanego przez Samorząd Uczniowski

Skąd się bierze agresja, jak konstruktywnie wyrażać złość oraz jak zapobiegać powstawaniu agresji, i jak reagować na agresję to pytania, na które odpowiadali uczniowie podczas warsztatów przeprowadzonych dla klas IV ? VI przez specjalistów z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Prudniku.
News Tematyka zajęć poruszała dosyć ciężki temat jakim niewątpliwie jest agresja, sam udział w zajęciach wymagał myślenia i zaangażowania ze strony uczniów. Po przełamaniu pierwszego oporu i powolnym naprowadzaniu, udało się zebrać ciekawe odpowiedzi, niekiedy wymagające szerszego spojrzenia na problem. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali również części teoretycznej, która zawierała ciekawy i wyselekcjonowany materiał. Dyskusja bardzo szybko nabierała tempa. Uczniowie otworzyli się i zaczęli dyskutować między sobą o problemach w klasie, mówiąc (...)
Data: 2014-03-09

Ferie zimowe w Moszczance pod hasłem: ?Razem możemy więcej?.

Od dnia 17.02.2014r. do dnia 27.02.2014r., w celu rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów, nauczyciele i rodzice Publicznej Szkoły Podstawowej w Moszczance zorganizowali zajęcia podczas ferii zimowych. Wzięło w nich udział łącznie 40 dzieci. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatowej. Wszystkie spotkania były bardzo urozmaicone.
News W pierwszym tygodniu przeprowadzono zajęcia sportowe, informatyczne,  plastyczne. Wiele radości dostarczyły dzieciom warsztaty kulinarne, podczas których piekły ciasta i tworzyły dekoracje z masy marcepanowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty muzyczne, w których główną rolę odegrała gitara elektryczna. Odbyły się też warsztaty z zakresu optyki. Uczestnicy tych zajęć zgłębiali wiedzę dotyczącą wzroku oraz jego wad. Również atrakcyjne okazały się warsztaty fryzjerskie, gdzie ważna okazała się profilaktyka (...)
Data: 2014-03-01

Różni a jednak tacy sami

Różni a jednak tacy sami ? to temat wiodący warsztatów ?ODKRYWAM - TWORZĘ? realizowany w styczniu i lutym. Celem zajęć było uświadomienie dostrzegania i rozumienia odrębności kulturowych oraz własnej godności w kontaktach z Innymi, Obcymi oraz kształtowanie postawy wrażliwości na inne kultury i ich integralne wartości, wzory wzbogacające kulturę ogólną.
News Przez dwa miesiące oprócz przygotowań do prezentacji cała społeczność szkoły mogła uczestniczyć w niezwykle ciekawych spotkaniach. Dzieci podczas spotkania z panią Lucyną Mirgą poprzez doświadczanie poznały pochodzenie Romów i zwyczaje panujące w ich rodzinach. Wszyscy mogli również wysłuchać recitalu romskiego stypendysty. Niezwykłym przeżyciem było nauczenie się paru romskich słów oraz podstawowych elementów romskiego tańca. Dzieci dowiedziały się, że Romowie są inni. Odmienny strój, uroda, zdolności, kultura i obyczaje (...)
Data: 2014-03-01

Licznik odwiedzin: 1959144