Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  99  , (...)  131  , (...)  148  ,   149   ,  150  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

Mamy laureata konkursu historycznego

Na zakończenie roku szkolnego otrzymaliśmy fantastyczną wiadomość ? uczeń naszej szkoły Kamil Gibek został laureatem I Opolskiego Konkursu Historycznego na najciekawszą prezentację multimedialną pod hasłem: ?Jestem Polakiem i kocham swój kraj?.
News Tematem pierwszej edycji była „Sprawa polska podczas I Wojny Światowej”. Kamil wykonał prezentację na temat polskich formacji wojskowych biorących udział w I wojnie światowej. Nasz uczeń w sposób bardzo profesjonalny i dojrzały opracował poszczególne zagadnienia. Ta swoista mieszanka wiedzy historycznej i kunsztu informatycznego zaowocowała piękną prezentacją, docenioną przez opolskich historyków na czele z Panią prof. dr hab. Anną Pobóg-Lenartowicz. 16 czerwca 2014 roku odbyła się gala wręczenia nagród. Gościnna Aula (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-06-18

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W wyniku przeprowadzonych wyborów w dniu 17.06.2014r. mamy skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015. Największą popularnością wśród uczniów i nauczycieli cieszy się Kasia Osiecka z klasy V, dlatego w przyszłym roku będzie pełniła funkcję przewodniczącej.
News Jej zastępcą została wybrana Agnieszka Matuszak z klasy IV. Pozostali członkowie SU to: Hanna Stocka kl. IV, Marta Biernat kl. V, Wiktoria Pytel kl. V, Kinga Żurakowska kl. II, Laura Malinowska kl. III. Serdecznie gratulujemy, zaś wszystkim członkom obecnego SU dziękuję za owocną współpracę, która jak w poprzednich latach opierała się głównie na: organizacji debat szkolnych, spotkaniach z zaproszonymi gośćmi, realizacji projektów międzyklasowych, przygotowaniu imprez oraz konferencji dziecięcych, konkursów szkolnych, a także paneli (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-06-18

Gościnne ?Dębowe Wzgórze?

Kiedy na dworze temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, marzy się tylko o chłodnej kąpieli. Najlepiej na basenie, najlepiej w gronie przyjaciół.
News Tak właśnie spędzali czas uczniowie klasy II. Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Żurakowskiej, dzieci przeżyły niezapomniane godziny w ośrodku „Dębowe Wzgórze” w Pokrzywnej. Korzystając z basenu, uczniowie bawili się w wodzie, uczyli się pływać, korzystali z jacuzzi i innych atrakcji basenowych. Później dzieci zostały zaproszone na kiełbaskę z grilla, frytki i orzeźwiające napoje. Dodatkowymi atrakcjami były ćwiczenia sprawnościowe na placu zabaw i smaczne desery lodowe. W drodze powrotnej upał już nie był taki straszny, zwłaszcza, że (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-06-11

Noc pod namiotami

4 czerwca, późnym popołudniem, klasa II rozpoczęła przygotowania do dawno zaplanowanego biwaku. Zaproszonymi gośćmi byli harcerze z Prudnika.
News Rozbijanie namiotów, musztra harcerska, pląsy i zabawy, wspólny posiłek na powietrzu, nauka rozpalania ogniska, piosenki turystyczne- to wszystko tworzyło klimat harcerskiego biwaku. Uczniowie okazali się prawdziwymi zuchami. Przespali w namiotach całą noc, choć niektórzy obudzili się rześcy i weseli już o 4.20 nad ranem. Z ogromną radością wzięli udział w zajęciach sportowych, które rozpoczęliśmy o … 5.00.  Ta niezwykła przygoda na długo pozostanie w pamięci. Elżbieta Bury (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-06-11

Z wizytą u studentów

9 czerwca, uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami zostali zaproszeni przez władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Opiekunami naszej grupy na terenie uczelni była Pani prof. Gabriela Kapica i Pani dr Gabriela Kryk.
News Dzień spędzony w murach uczelni wypełniony był zabawami i innymi atrakcjami. Uczniowie naszej szkoły zwiedzili niektóre pomieszczenia, w których uczą się studenci. Mieli okazję poznać np. salę przedszkolną pełną zabawek i gier. Dzieci poznały Jego Magnificencję Rektora, pracowników uczelni i studentów uczących się w tej placówce. Studentki przygotowały spektakl teatralny, poprowadziły zajęcia plastyczne i sportowe. Dodatkowo dzieci otrzymały książki, wzięły udział w loterii fantowej, zwiedzały eksponaty muzealne Zamku Piastowskiego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-06-11

Urodziny Demokracji

Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole szczególne święto - 25 lecie urodzin demokracji (pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu ). Bardzo długo czekaliśmy na ten moment i szczególnie się do niego przygotowaliśmy.
News  Wcześniejsze działania realizowane w ramach prowadzonego w naszej szkole projektu „ Młodzi dla Wolności" pozwoliły dzieciom dokładnie poznać burzliwe wydarzenia lat 80-tych i szczęśliwe ich zakończenie. W dniu dzisiejszym, aby uczcić tak ważne święto uczniowie przyszli do szkoły w biało-czerwonych strojach. O godzinie 11 cała społeczność uczniowska zebrała się na boisku szkolnym. Nasza „urodzinowa impreza" rozpoczęła się od wykonania wspólnego poloneza. Wszystkie klasy wraz ze swoimi nauczycielami odtańczyły ten dostojny i szlachetny (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-06-05

Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów

Dzisiaj poznaliśmy wyniki sprawdzianu naszych szóstoklasistów ? uczniów klasy, która jako pierwsza realizowała innowację pedagogiczną inspirowaną pedagogiką Celestyna Freineta.
News średnia  szkoły:  31,0  / 8 stanin  / średnia  gminy:  26,3 średnia  województwa:  25,2 Średnie w obszarach: pkt. do uzysk 10 CZYTANIE   10 PISANIE   8 ROZUMOWANIE   4 KORZYS. Z INF.   8 WYKORZ. WIEDZY W PRAKTYCE szkoła : gmina (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-05-31
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  99  , (...)  131  , (...)  148  ,   149   ,  150  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2068175