« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  51  , (...)  100  , (...)  133  , (...)  145  ,   146   ,  147  , (...)  197  ,  198   | następna strona »

Literatura dziecięca to akwen twórczych inspiracji

Przekonali się o tym ostatnio nasi czwartoklasiści, których ,,wkręciła??, a niektórych ,,wykręciła?? /jak widać na zdjęciu/ lektura o losach szalonej Pippi Pończoszanki.
News

Dzieci zapragnęły wziąć udział w konkursie na sobowtóra nietuzinkowej bohaterki Astrid Lindgren i ich życzenie zostało spełnione.

Najbardziej ,,wykręcona’’ osoba na fotce, Karolinka Masztalerz, to właśnie laureatka owego konkursu.

Brawa dla Niej i pozostałych uczestników wesołej zabawy na lekcji języka polskiego.

Małgorzata Żuk
Data: 2014-10-28

DOBRY POMYSŁ TO WIĘCEJ NIŻ POŁOWA SUKCESU? TO ?PÓŁTORA SUKCESU!

POD ścianą i na podłodze ułożony wąż książek ? TO dzieło najlepszych czytelników i najlepszej bibliotekarki, pani Ani Włodarczyk.
News Zasłyszane pytania pozostałych uczniów: ,,czy wąż mógłby być dłuższy?”, czy moglibyśmy też go układać?” i subtelna odpowiedź bibliotekarki „Jak się postaracie…” wyjaśniają wszystko! W najbliższych miesiącach czytelnictwo w naszej szkole niewątpliwie i niepohamowanie wzrośnie. Liczba 154 szalenie się zwielokrotni… A jak szalenie? Tego zadania podejmie się klasa piata w przyszłym tygodniu. Przy pomocy pani Joli Trybel, pasjonaci logicznego myślenia, a takich tam nie brakuje, wykonają żmudne (?) obliczenia zadania, (...)
Data: 2014-10-26

TO PODstawa zdrowego żywienia

Uczniowie klasy I przygotowali dziś sałatkę owocową, pamiętając o tym, że zdrowe odżywianie to podstawa. W klasie było pysznie, kolorowo i pachnąco.
News

Wspólne przygotowania dały dzieciom wiele frajdy i radości, a uśmiechnięte buzie i pełne brzuszki świadczyły o tym, że sałatka była wyśmienita. Kto wie, może wkrótce uda nam się odkryć nowe talenty kulinarne.

Małgorzata Zaworska
Data: 2014-10-25

?TO PODsyci w nas ciekawość?

?Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.? Isaac Newton
News         17 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazach, warsztatach i konkursach edukacyjnych pod hasłem: „FESTIWAL NAUKI EDUSCIENCE”. Organizatorem tego wspaniałego „święta nauki” było Starostwo Powiatowe w Prudniku, któremu serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Byliśmy jedną z nielicznych szkół podstawowych w powiecie, która wraz z gimnazjalistami i licealistami odkrywała tajemnice biologii, chemii i fizyki. Impreza realizowana jest w ramach projektu oferującego: ? - naukę (...)
Data: 2014-10-20

TO PODchody na informatyce, czyli zabawa w poszukiwaniu pracowni informatycznej

Dzieci z klasy trzeciej na lekcji informatyki chętnie bawiły się w podchody.
News Ich zadanie polegało na doprowadzeniu drużyny ,,laików komputerowych” do pracowni, zapoznaniu ich z instrukcjami obsługi komputerów, aż w końcu zastosowaniu programu Power Point.Zabawa z czasów dziadków naszym dzieciom przypadła do gustu. Na kolejnych zajęciach czeka ich następny etap podchodów.

Anna Włodarczyk
Data: 2014-10-20

W PODZIĘKOWANIU ZA WYKSZTAŁCENIE

?Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku, jest wykształcenie?. Arystoteles
News Dnia 13.10.2014r. z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z udziałem dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi. Na zaproszenie dyrekcji i grona pedagogicznego odpowiedzieli dostojni goście w osobach emerytów pracujących przed laty w naszej szkole oraz sołtysi wsi Moszczanka i Łąka Prudnicka. Spotkanie składało się z dwóch części. Podczas pierwszej części Pani Dyrektor Jolanta Brudniak złożyła tym wszystkim, którzy mają udział w edukacji dzieci serdeczne podziękowania (...)
Data: 2014-10-16

Poranek poetycki pod naszymi lipami

Jan Kochanowski pod czarnoleską lipą, setki lat temu, tworzył niedościgłe liryki opiewające urodę świata, spokój i przyjaźń. Te renesansowe cacka Polacy chętnie recytują w różnych okolicznościach.
News         W poniedziałkowy, ciepły i słoneczny poranek od 7.35 do 7.59 nasze dzieci pod ulubionymi, z wielu powodów lipami, recytowały wiersze własne inspirowane emocjami ubiegłych tygodni. Dużo w nich było doznań związanych z ,,wypadami’’ w góry i doliny, ogniskami, spacerami przez mosty nad Złotym Potokiem… Obok dominującego pierwiastka jesieni w utworach młodych poetów przewijał się motyw przyjaźni, tolerancji, szacunku do drugiego człowieka, urody życia w zgodzie. Było kameralnie, bardzo rześko, (...)
Data: 2014-10-16

Licznik odwiedzin: 2098423