« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  45  , (...)  89  , (...)  119  , (...)  145  ,   146   ,  147  , (...)  175  ,  176   | następna strona »

W Muzeum Wsi Opolskiej

3 lipca 2013 roku (środa) grupa dzieci ? uczestników tegorocznych warsztatów humanistycznych pod opieką czterech nauczycielek wyruszyła na pierwszą z cyklu trzech jednodniowych wycieczek edukacyjnych ? wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej.
News   Dzieci w upalny, lipcowy dzień miały okazję w warunkach naturalnych (muzeum na wolnym powietrzu) poznać realia życia na wsi opolskiej z okresu XVIIII – XX wieku. Obejrzały kilkadziesiąt zabytkowych budowli drewnianych, wyposażonych w oryginalne sprzęty, narzędzia i meble z dawnych czasów.  Pośród drzew, łąk i wiejskich ogródków warzywno-kwiatowych uczestnicy wycieczki odpoczęli i zrelaksowali się. Pobyt w muzeum uwieńczony został prezentacją multimedialną pt. „Koniki, klepki, gliniaki… czyli zabawki naszych (...)
Data: 2013-07-10

?Każde dziecko jest zdolne?

Realizacja planu pracy w czerwcu przebiegała pod hasłem ?Każde dziecko jest zdolne?
News Homo creator - człowiek twórca - to potencjalnie każde dziecko, bo możliwości twórcze tkwią w każdym z nich. Dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, z pełną możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach. Posiada również zadatki na rozwijanie wielkiej twórczości oraz ogromny talent. Zatem każdy nauczyciel w naszej szkole stara się stworzyć dzieciom jak najlepsze możliwości dla jego rozwoju i odkrycia jego talentu. W miesiącu czerwcu zostały zaplanowane liczne działania, mające na celu ukazanie licznych zdolności, jakie posiadają nasi (...)
Data: 2013-07-03

XIII Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny ?Raz, dwa, trzy - powiedz Ty!? II miejsce zajęła Karolina Konieczna
News Spośród 1013 nadesłanych prac, komisja wyłoniła zwycięzców konkursu. Uczennica naszej szkoły otrzymała zaszczytne II miejsce . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Więcej szczegółów na stronie,  KOMLOGO

Kazimiera Czabaj.

Data: 2013-07-02

Szanowni Rodzice,

Zbliża się koniec czerwca, a wraz z nim pora na podsumowanie całorocznej pracy. W naszej szkole uczyło się 105 dzieci w tym 53 spoza obwodu szkoły.
News Moszczanka, 28 czerwca 2013 r.   Był to kolejny rok, który kończymy z satysfakcją. Poniżej kilka wybranych informacji z pośród szeregu ogólnoszkolnych działań dydaktyczno – wychowawczych. Realizacja programu „Nowoczesna Edukacja Szkolna” koncentrowała się wokół miesięcznych tematów przewodnich: Czy znasz Celestyna Freineta? „Janusz Korczak – patron dziecięcych marzeń” „Optymistyczna wiara w życie”, „Dziecko ma taką samą naturę jak człowiek dorosły”, „Koniec (...)
Data: 2013-06-29

?Rzeczywistość często przerasta najpiękniejszy nawet sen?

?Rzeczywistość często przerasta najpiękniejszy nawet sen? Hans Christian Andersen
W dniach 25 – 26 czerwca uczniowie wraz z 3 opiekunami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance wzięli udział w dwudniowym wyjeździe edukacyjnym do Wieliczki.  Koszty pobytu pokryte zostały przez Kopalnię Soli „Wieliczka” w ramach nagrody – „Nauczyciel Roku 2012”. Pierwszym punktem naszego pobytu było zwiedzanie parku miniatur w Inwałdzie, gdzie mogliśmy zobaczyć cały świat w jednym miejscu. Poruszaliśmy się po powierzchni 75 tyś. km2 korzystając z oferowanych rozrywek, emocji i edukacji. Największe wrażenie na uczestnikach (...)
Data: 2013-06-27

JEDNODNIOWE WYJAZDY EDUKACYJNE W RAMACH PROJEKTU ?RÓWNYM KROKIEM?

PROGRAM JEDNODNIOWYCH WYJAZDÓW EDUKACYJNYCH w ramach projektu ?Równym Krokiem?
News 01. 07. 2013 r. 08:00 - Wyjazd do Wrocławia:  Zoo oraz Ogród Botaniczny Powrót: 16.00 – 17.00   03. 07. 2013 r. 08:30 – Wyjazd do Opola: wizyta w  Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach oraz zajęcia "Zabawka ludowa", wizyta w Galerii Sztuki Współczesnej. Powrót: 15.00 – 16.00.   05. 07. 2013 r. 08:30 – Wyjazd do Juraparku w Krasiejowie. Zwiedzanie z przewodnikiem. Warsztaty paleontologiczne  polegające na preparowaniu z gipsowego bloku "szkieletu" dinozaura (...)
Data: 2013-06-27

Z wizytą w Wiejskim Domu Kultury

24 czerwca uczniowie naszej szkoły wybrali się do Wiejskiego Domu Kultury w Moszczance na spotkanie z panią Zofią Politowską.
News Na początku pani Zofia opowiedziała nam o swoim dzieciństwie, które przypadło na czasy II wojny światowej. Dowiedzieliśmy się o ulubionych zabawach dzieci z tego okresu. Przekazała nam wiele ciekawostek dotyczących nauki w szkole i sposobu spędzania wolnego czasu. Było nam smutno, kiedy dowiedzieliśmy się, że w czasie wojny jej rodzina musiała zostawić wszystko i opuścić Moszczankę, do której powrócili dopiero kilka lat po wojnie. Pani Zofia Politowska opowiadała nam gdzie przed wojną znajdowały się: szkoła, przedszkole, kościół (...)
Data: 2013-06-26