« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  45  , (...)  89  , (...)  119  , (...)  144  ,   145   ,  146  , (...)  175  ,  176   | następna strona »

PROGRAM WYJAZDU DO WARSZAWY

PROGRAM WYJAZDU DO WARSZAWY w ramach realizowanego projektu ?Równym Krokiem?

Prelekcja o grzybach

Dnia 25 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykle ciekawej i pouczającej lekcji poglądowej o grzybach. Przeprowadziła ją Pani Beata Gąsiorowska.
News  Z uwagi na częste komunikaty o zatruciach spowodowanych nieznajomością gatunków grzybów, informacje przekazywane przez panią Beatę były słuchane z wielką uwagą. Uczniowie mieli okazję poznać i zobaczyć najbardziej popularne grzyby naszej okolicy, nauczyły się odróżniać muchomory od innych grzybów, poznały grzyby niezwykłe i chronione. Pani Beata przypomniała również zasady, których powinniśmy przestrzegać przy zbieraniu grzybów. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Beacie Gąsiorowskiej za wspaniałą prelekcję i (...)
Data: 2013-10-01

Kolejowa wyprawa

Dnia 27 września klasa druga wzięła udział w wycieczce do Nysy. Na dworcu kolejowym w Prudniku czekał na dzieci pracownik stacji, który opowiadał o swojej pracy i historii dworca.
News Podróż szynobusem wzbudziła wśród dzieci niemałe emocje, bo wiele z nich jechało pociągiem po raz pierwszy. W Nysie podziwialiśmy Bazylikę Mniejszą pw. Św. Jakuba i św. Agnieszki ze wspaniałą Dzwonnicą, Fontannę Trytona, Dom Wagi Miejskiej i Piękną Studnię. W muzeum, które znajduje się w Pałacu Biskupim, dzieci wzięły udział w lekcji tematycznej: „Moja pierwsza lekcja w muzeum”. Pełni wrażeń  wróciliśmy do Prudnika, a potem autobusem- do Moszczanki.                                                                               (...)
Data: 2013-10-01

Plan Samorządu Uczniowskiego

Plan Pracy Samorządu Szkolnego opracowano na podstawie Programu Zespolu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance, propozycji uczniów oraz doświadczeń z ubiegłych lat. Uwzględnia działania edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne w pięciu obszarach tematycznych:
  • poszukiwanie
  • odkrywanie
  • odczuwanie
  • doświadczanie
  • tworzenie
  PLAN SAMORZĄDU UCZNIOSKIEGO
Data: 2013-09-05

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 2 września 2013 roku, godz. 9.00
News O godzinie 8.00 odbędzie sie msza święta w Kościele wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczance Zapraszamy wszystkich naszych obecnych i przyszłych uczniów oraz rodziców.
Data: 2013-08-20

Wycieczka do Wrocławia

11 lipca 2013 roku o godzinie 8.15 grupa uczestników warsztatów humanistycznych wyjechała autokarem na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym miejscem wrocławskich atrakcji było Muzeum Narodowe, w którym nasze dzieci mogły obejrzeć dwie wystawy czasowe.
News ,,Oręż europejski” zachwycił je bogactwem kolekcji broni od wczesnego średniowiecza do początków XIX wieku. Sztuka w służbie samurajów to wystawa, która uświadomiła uczniom różnicę między uzbrojeniem rycerzy europejskich a uzbrojeniem wojowników Wschodu. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały całą kolekcję uzbrojenia japońskiego od XVI do XIX wieku: miecze, muszkiety oraz przedmioty używane przez samurajów w życiu codziennym i przy specjalnych okazjach. Uczniowie mieli okazję obejrzeć również jedną stałą ekspozycję (...)
Data: 2013-07-15

Wyjazd do Tarnowskich Gór

8 lipca 2013r pojechaliśmy do Tarnowskich Gór gdzie zwiedziliśmy kopalnię srebra oraz skorzystaliśmy z atrakcji Aquaparku.
News                  Kiedy dojechaliśmy do kopalni srebra, podzieliśmy się na czternastoosobowe grupy wraz z przewodnikiem zaczęliśmy zwiedzanie. Na początku słuchaliśmy uważnie historii tego niezwykłego miejsca. Po tym wykładzie mogliśmy śmiało odpowiedzieć na pytania, kiedy powstała ta kopalnia? Co wydobywała? Jakimi narzędziami posługiwali się pracownicy- gwarkowie? Jakie mieli warunki pracy? Jak sobie radzili z niebezpieczeństwem?             (...)
Data: 2013-07-10