« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  55  , (...)  109  , (...)  144  ,   145   ,  146  , (...)  215  ,  216   | następna strona »

Wizyta leśnika w przedszkolu ?Pod Kasztanem? 05.10.2015

?Gdy jest las , to śpiewa ptak, po drzewach skacze wiewiórka??
News Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. Leśnik Pan Rafał Kasza wizytę rozpoczął od zaprezentowania swojego munduru, następnie opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, (...)

Spotkanie z policjantem 23.09.2015

News „Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski. Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich”… 23 października gościliśmy w naszym przedszkolu pana Tomasza Kukułkę policjanta z Komisariatu Policji w Prudniku. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo. Pan policjant opowiadał o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach pieszo oraz w samochodach, przestrzegał przed rozmowami z obcymi oraz apelował o przestrzeganie tych zasad. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca (...)

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Po raz drugi obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki tańczyły i śpiewały.

Maluchy bardzo chętnie bawiły się ze starszakami. Doskonale było widać jak dzieci zintegrowały się ze sobą, jak pokonały strach i nieśmiałość. Radosny czas spędziły również na świeżym powietrzu, gdzie uczestnicząc w zabawach sportowych. Sprawdziły swoje siły i wytrzymałość. Mamy nadzieję, że Dzień Przedszkolaka dostarczył dzieciom wiele radości i pozytywnych wrażeń.

M. Michalik

?Dzień Pieczonego Ziemniaka?

W dniu 06.10.2015r. świętowaliśmy ?Dzień Pieczonego Ziemniaka?. Podczas wspólnych zabaw dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka, jego cech i przeznaczenia oraz tradycji związanych z wykopkami.
News . Tego dnia przedszkolaki uczestniczyły w wielu ciekawych „ziemniaczanych” zabawach. Dużo radości sprawiło dzieciom poszukiwanie schowanych ziemniaków w sali, rzucanie ziemniakiem do celu, tworzenie „Kartoflanej piramidy” i wykonanie pracy plastycznej za pomocą „Ziemniaczanych pieczątek”. Kulminacyjnym punktem imprezy było smakowanie ziemniaczków w mundurkach. Zabawa była bardzo udana i na pewno pozostanie w pamięci wszystkich dzieci. Judyta Licznar (...)
Data: 2015-10-08

?BABIE LATO W GÓRACH OPAWSKICH?

W sobotę 3 października 2015 r. z placu pod Amorkiem w Głuchołazach wyruszył już po raz VII RAJD KOLARSKO ? PIESZY . Wśród uczestników w liczbie około 800 osób nie zabrakło również naszych uczniów z Moszczanki. Część z nich pod opieką rodziców wyruszyła w trasę rowerową, a część pod opieką p. Jolanty Trybel w trasę pieszą.
News Kolarze mięli do pokonania około 20 km. Ich trasa poprowadzona była urokliwymi ścieżkami regionu. Mijali Zlate Hory ( Zlatorudne Mlyny ), Ondrejovice, Podlesie - Hotel Aspen, gdzie znajdował się punkt kontrolny. Tempo jazdy było rekreacyjne. Piechurzy natomiast oprowadzani przez przewodników przeszli kilkukilometrowy „Szlak Czarownic” i pokonali 307 schodów w górę. Ponieważ temat przewodni rajdu to Czarownice, więc po drodze były atrakcje związane właśnie z czarami. Na mecie rajdu w Ośrodku Turystycznym BANDEROZA, na turystów czekało (...)
Data: 2015-10-08

?POCZĄTEK JESIENI NA KOPIE?

Właśnie pożegnaliśmy lato. Korzystając z wciąż słonecznej pogody, a ta była jak marzenie, w piątkowy poranek 25 września 2015 r. uczniowie klasy IV wraz z rodzicami i nowym wychowawcą wyruszyli ,by po raz kolejny zdobyć Biskupią Kopę.
News

W drodze na szczyt mięliśmy okazję zobaczyć pracę koni przy wyrębie drzew, podziwiać wspaniałe widoki, ćwiczyć mięśnie wykorzystując kijki trekkingowe.

Podczas, gdy rodzice rozpalali ognisko, uczniowie zajęci byli rozwiązywaniem kart pracy. Na koniec wszyscy razem - uczniowie i rodzice - odpoczęli w cieple ogniska. Po powrocie, mimo zmęczenia, wszystkim dopisywał dobry humor.

Jolanta Trybel
Data: 2015-10-07

Spotkanie bez granic

Dzisiaj, w przedszkolu mieliśmy wyjątkowego Gościa. Odwiedziła nas dziewczynka - Kornelka, która urodziła się we Francji, mieszkała tam przez siedem lat, a teraz wraz z rodzicami przyjechała do Polski i chodzi tutaj do pierwszej klasy.
News         Dzieci były zachwycone słuchając jak bawią się dzieci w przedszkolu we Francji. Uważnie oglądały Cahier de vie – Księgę życia, stworzoną przez Kornelię, gdzie zgromadzone były prace dziewczynki, piosenki, wiersze, wspomnienia z wycieczek i uroczystości przedszkolnych. Miały okazję posłuchać wiersza w języku francuskim i bajeczki ułożonej przez Kornelię. Oglądaliśmy również przyniesione przez naszego Gościa książeczki z bajkami i wierszykami.         Dzieci zadawały dziewczynce (...)
Data: 2015-10-06