« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  81  , (...)  108  , (...)  143  ,   144   ,  145  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

Wizyta Pani poseł do PE Danuty Jazłowieckiej w naszej szkole

Dnia 01.10.2012r. w naszej szkole gościliśmy Panią poseł do Parlamentu Europejskiego Danutę Jazłowiecką wraz z asystentem.
News Spotkanie miało charakter dyskusji z dziećmi na temat życia osobistego oraz zawodowego naszego gościa. Uczniowie ciekawi bogatego życiorysu oraz specyficznej pracy europosłanki pytali m.in. o programy UE, w których mogą uczestniczyć, dzienny rozkład zajęć oraz o języki, w jakich porozumiewają się ze sobą posłowie z 27 krajów Europy. Nie zabrakło też pytań o to, czy dziecko sprawdziłoby się w roli europosła. Uczniowie odpowiadali na podstawowe pytania dotyczące wiedzy o Unii Europejskiej. Dzieci miały okazję opowiedzieć o wyjątkowych metodach nauczania (...)
Data: 2012-10-04

Kolejne sukcesy naszych uczniów

3.10.2012r.w Prudniku odbyły się powiatowe indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się na zawody wojewódzkie bowiem: W kategorii wiekowej klas IV - V dziewcząt na dystansie1000m : - I miejsce zdobyła uczennica klasy V Martyna Konieczna Natomiast w kategorii chłopców na dystansie 1500 m : - III miejsce zdobył Wojtek Porębski uczeń klasy V   Na X m swój bieg zakończył Kamil Gibek.   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Bożena Sajewicz   (...)
Data: 2012-10-03

Plan pracy Samorządu Szkolnego

PLAN PRACY SAMORZĄDU SZKOLNEGO ROK SZKOLNY 2012/2013
Opiekun samorządu: mgr Tomasz Wójtowicz   Plan Pracy Samorządu Szkolnego opracowano na podstawie Programu Zespolu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance, propozycji uczniów oraz doświadczeń z ubiegłych lat. Uwzględnia działania edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne w pięciu obszarach tematycznych: poszukiwanie odkrywanie odczuwanie doświadczanie tworzenie Obszar: Poszukiwanie   Drogowskazy SYMBOL   Działania   Zadania   Termin   Odpowiedzialni Przygotowujemy (...)
Data: 2012-10-02

Sportowe sukcesy

Dnia 27.09.2012r. w Prudniku odbyły się miejsko ? gminne indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
W kategorii wiekowej klas IV - V dziewcząt na dystansie1000m : - Imiejsce  zdobyła uczennica klasy V - Martyna Konieczna Natomiast w kategorii chłopców na dystansie 1500m : - Imiejsce zdobył Wojtek Porębski ucz. klasy V - III miejsce zdobył Kamil Gibek ucz. klasy V - IV miejsce zdobył Seweryn Zapała ucz. klasy V Wszyscy uczniowie zakwalifikowali się do zawodów powiatowych. Gratulacje.   Bożena Sajewicz   (...)
Data: 2012-10-01

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2012/2013

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2012/2013:
Paulina Adamska - Przewodnicząca Rafał Kowalski - z-ca Przewodniczącej Członkowie SU: Kamil Gibek Julia Cieśla Monika Bolibrzuch Agnieszka Zagawa Wiktoria Pytel Opiekun: Tomasz Wójtowicz (...)
Data: 2012-09-30

Stowarzyszenie Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego

W piątek 21 września 2012 r. gościliśmy w naszej szkole 34 dyrektorów szkół z województwa opolskiego, którzy uczestniczyli w seminarium Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego organizowanym we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku.
News  Wśród gości była pani Irena Koszyk – prezes Stowarzyszenia, pan Waldemar Zadka – dyrektor departamentu edukacji i rynku pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. Dyrektorka szkoły Marzena Kędra przygotowała prezentację na temat „Wpływ edukacji wczesnoszkolnej na przejście dzieci do nauczania wieloprzedmiotowego”. Goście obejrzeli również naszą szkołę.
Marzena Kędra

Data: 2012-09-29

Wycieczka przyrodnicza do Głuchołaz- Zdroj

Dnia 27 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce przyrodniczej do Głuchołaz- Zdroju.
Dzieci miały okazję zapoznać się z perełkami architektury głuchołaskiej (m.in. Ośrodek Caritas Skowronek), zabytkami kopalnictwa złota i  pomnikami przyrody. Dzieci spacerując po rezerwacie geologiczno- krajobrazowym „Nad Białką” słuchały ciekawych informacji i legend Pana Janusza Husaka- pracownika Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych.  Dowiedziały się np. jak dawniej pozyskiwano złoty kruszec, jakie gatunki zwierząt żyją w sztolniach, dlaczego (wg. legendy) Głuchołazy mają w swym herbie głowę kozy, gdzie znajduje się tzw. most huśtający (...)
Data: 2012-09-28