« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  40  , (...)  79  , (...)  105  , (...)  143  ,   144   ,  145  , (...)  154  ,  155   | następna strona »

Rozstrzygnięcie wojewódzkiego etapu konkursu

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w konkursie ?Mam 6 lat?.
News Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, które zaprosiło szkoły i przedszkola do udziału w konkursie. Celem konkursu jest upowszechnianie najciekawszych form aktywności rad rodziców umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej oraz wsparcie współpracy między radami. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym. W pierwszym etapie, wojewódzkim, koordynowanym przez Opolskiego Kuratora Oświaty, powołana przez niego wojewódzka kapituła konkursu, oceniała  (...)
Data: 2012-05-16

Praktyka pedagogiczna studentów III roku edukacji elementarnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Moszczance

W 2008 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance podpisał umowę o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu.
News Od tego roku w maju studenci odbywają całodzienne praktyki w naszej szkole. Prof. G. Kapica podkreśla, że „studenci naocznie mogą przekonać się, że całkiem realne jest zej­ście z katedry, usunięcie jej jako bariery oddzielającej nauczycie­la od uczniów, że możliwe jest stworzenie szkoły niebędącej wyizo­lowaną instytucją, lecz naturalnym miejscem, gdzie dziecko może żyć i działać oraz tworzyć, podlegając ogólnym prawom życia spo­łecznego, a nie sztucznym regułom życia szkolnego. Właśnie o rea­lizację tych pięknych idei (...)
Data: 2012-05-13

?Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej 2012?

Kamil Gibek, Natalia Mączka i Benedykt Pustelniak z klasy IV wzięli udział w wojewódzkim konkursie ?Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej 2012? organizowanym przez Opolskie Parki Krajobrazowe.
News  Temat III edycji to Woda w przyrodzie. Konkurs odbył się 10 maja w OW Czerwony Kozioł w Głuchołazach. Cieszył się dużym powodzeniem, bo wzięło w nim udział 55 uczniów.  Nasi uczniowie mają powody do dumy,  odnieśli sukces zdobywając następujące miejsca:  I miejsce – Benedykt Pustelniak  VIII miejsce – Natalia Mączka wyróżnienie – Kamil Gibek                                                                                                                 (...)
Data: 2012-05-13

Gminne Zawody Lekkoatletyczne

08.05.2012r. odbyły się gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym.
News Dziewczęta w składzie : Edyta Dacenko, Nikola Masztalerz,  Roksana Adamska, Nikola Zimoch, Martyna Konieczna, Agnieszka Witke zdobyły -  II miejsce, natomiast chłopcy w składzie: Wojciech Porębski, Kamil Partyczny, Karol Mazepa, Mateusz Sękarski, Dawid Lempart zdobyli miejsce IV.         Gratulacje!   Bożena Sajewicz
Data: 2012-05-09

Gminne Zawody Lekkoatletyczne

26.05.2012r. w Prudniku odbyły się gminne indywidualne zawody lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców
Nasze dziewczęta w poszczególnych konkurencjach zdobyły następujące miejsca: - pchnięcie kulą I miejsce Nikola Masztalerz - rzut piłeczką palantową II miejsce Nikola Masztalerz - bieg na 600 m III miejsce Nikola Zimoch - bieg na 300 m II miejsce Edyta Dacenko - bieg na 100 m  I miejsce- Roksana Adamska - sztafeta II miejsce( Nikola Zimoch, Edyta Dacenko, Roksana Adamska, Nikola Masztalerz).   Wśród chłopów: - bieg na 600m II miejsce Kamil Partyczny - pchnięcie kulą II miejsce Mateusz Sękarski - (...)
Data: 2012-05-07

?Patriotyzm ? uczyć, czy praktykować ??

Ostatnie dni kwietnia w naszej szkole upłynęły na radosnych przygotowaniach do uroczystych obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w naszej szkole.
News                      Do tego święta uczniowie przygotowywali się na różne sposoby i w kilku etapach. W ramach zajęć humanistycznych układali pytania sondażowe, które później kierowali do napotkanych mieszkańców Moszczanki. Na pytania: „ W jaki sposób przygotowuje się pan/pani do Święta Flagi Narodowej?” , „W jaki sposób uczestniczy pan/pani w uroczystościach obchodów Święta Flagi?”, „Czy flaga narodowa (...)
Data: 2012-05-02

Szkolny Koncert Życzeń

Ostatnia środa każdego miesiąca jest dla nas dniem szczególnym.
News  W tym dniu Samorząd Szkolny organizuje Szkolny Koncert Życzeń dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, którzy obchodzili swoje urodziny lub imieniny w danym miesiącu. Dla wszystkich solenizantów mamy życzenia oraz słodki i muzyczny upominek. Poniżej prezentujemy zdjęcia z kwietniowego Koncertu Życzeń. Małgorzata Gibek   Zapraszany do obejrzenie galerii zdjęć
Data: 2012-04-25