« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  , (...)  84  , (...)  112  , (...)  143  ,   144   ,  145  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

Sukces naszych uczniów w tenisie stołowym i szachach

15.02.2013r. odbyły się Indywidualne Powiatowe Zawody w Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców.
News Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Gibek, Rafał Kowalski, Paulina Adamska, Martyna Konieczna. Obie zawodniczki zostały finalistkami i zakwalifikowały się do zawodów na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   16.02.2013r €“ nasi uczniowie w składzie : Benedykt Pustelniak, Paweł Kosowski, Igor Pwaka, Klaudia Frukacz reprezentowali naszą szkołę w V Mistrzostwach Województwa Opolskiego Wiejskich Szkół Podstawowych  w Szachach Szybowice 2013 pod patronatem Burmistrza Prudnika Franciszka Fejdycha  (...)
Data: 2013-02-20

?Na własne oczy? ? warsztaty matematyczno ? przyrodnicze dla klas I- III

News Uczniowie klas I-III uczestnicząc od listopada w zajęciach matematyczno – przyrodniczych rozwijali swoje zainteresowania i zdolności. Podczas wycieczki po okolicy, wędrując z fiszką poszukującą badali właściwości białego puchu, obserwowali przez lupę płatki śniegu. Pracowali w grupach nad grą dydaktyczną, wymieniając się pomysłami i spostrzeżeniami. Wykorzystując atlasy, książki przyrodnicze, a także pracownię komputerową, poszerzali swoje wiadomości dotyczące państw i ich powierzchni, mórz i oceanów a także fauny i flory świata. Uczyli (...)
Data: 2013-02-19

Warsztaty z przedsiębiorczości dla klas III ? VI w ramach projektu ?Równym Krokiem? współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Dzieci swoje pierwsze zajęcia z przedsiębiorczości rozpoczęły przeprowadzając wywiady z mieszkańcami wsi. Po wyczerpujących ?doświadczeniach poszukujących?, mogły już samodzielnie odpowiedzieć na nurtujące je pytanie dotyczące definicji przedsiębiorczości i wspólnie określały jej cele.
News  W dyskusji nt.: „Kim chciałbym zostać?” większość dzieci wiedziała co chciałaby robić w przyszłości, chociaż znalazły się i takie, które nie miały jeszcze pomysłu na odniesienie sukcesu w swoim dorosłym życiu. Wśród nich były takie, które w przyszłości chciałyby założyć własne przedsiębiorstwa. Wprowadzając dzieci w świat ekonomii wspólnie odkrywaliśmy historię pieniądza. Dzieci podczas zabawy zaznajomiły się z takimi pojęciami jak barter, płacidła, kruszce, drogocenne kamienie, złote i srebrne monety (...)
Data: 2013-02-16

Styczeń w naszej szkole przebiegał pod hasłem ?Koniec ze scholastyką

Freinet opierając się na naturalistycznej metodzie dążył do tego, aby dziecko swoją wiedzę zdobywało w sposób naturalny, poprzez doświadczanie, eksperymentowanie, przeżywanie, odkrywanie i tworzenie.
News Obserwując uczniów, swoje doświadczenia i  spostrzeżenia z pracy z dziećmi zawarł je w  „Niezmiennych prawdach pedagogicznych”. Ważny aspekt odchodzenia od sztywnych scholastycznych zasad panujących w szkole umieścił  w dziesiątej prawdzie pedagogicznej: „Koniec ze scholastyką”. Chcąc sprawdzić czy nasza szkoła jest szkołą tradycyjną, czy nauczyciele pracują nowoczesnymi metodami nauczania, przeprowadziłyśmy mały eksperyment. W jego ramach każdy nauczyciel przeprowadził lekcję, która się rozpoczynała od słów (...)
Data: 2013-02-16

Jak karnawał, to karnawał !

News Karnawał to czas zabawy, muzyki i tańca, dlatego w naszej szkole pojawiły się wróżki, diabełki, aniołki, czarownice i wiele innych bajkowych postaci, które doskonale bawiły się podczas zabawy karnawałowej.   Małgorzata Zaworska
Data: 2013-02-06

Wielce zasłużony i cudownie zaśpiewany sukces naszej wspaniałej wokalistki - Oliwii Łukaszewicz.

XV FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK ? 2013
News Dnia 15 stycznia 2013 roku, nasza solistka z klasy szóstej, Oliwia  Łukaszewicz  wyśpiewała III miejsce na XV FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK – 2013  /kategoria szkół podstawowych/ w Nysie. Gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów.

Alicja Niedbalska
Data: 2013-01-16

Kolejny sukces naszej Julki!

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy
 Na Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym (etap miejsko- gminny)  Julia Cieśla zajęła I miejsce. Było ciężko, bo w pytaniach mogło być i kilka dobrych odpowiedzi.Julia uzyskała 15 pkt. i tylko 2 pkt.  zabrakło do zakwalifikowania się do eliminacji wojewódzkich. Trochę szkoda, ale … i tak jest najlepsza w gminie. Serdeczne gratulacje!                                                                                                                                  (...)
Data: 2013-01-16