« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  81  , (...)  108  , (...)  141  ,   142   ,  143  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

Edukacja na pograniczu polsko-czeskim

5 listopada 2012 r. w sali kameralnej Prudnickiego Ośrodka Kultury odbyła się promocja książki ?Edukacja na pograniczu polsko-czeskim?.
News Książka składa się z dwóch rozdziałów. W pierwszym została przybliżona koncepcja funkcjonowania i rozwoju Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance. Rozdział drugi przedstawia historię, tradycje i zasady funkcjonowania szkoły w Jindrichovie. Autorami rozdziałów o szkole w Moszczance są nauczyciele i dyrektorka szkoły: Marzena Kędra - W drodze do lepszej szkoły; Koncepcja funkcjonowania i rozwoju Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance. Anna Włodarczyk – Nowoczesna Edukacja Szkolna; Prezydencja Polski w Unii Europejskiej (...)
Data: 2012-11-07

Koło taneczne prowadzone przez uczennicę

Miło nam poinformować, że Martynka Konieczna zaproponowała swoim młodszym kolegom i koleżankom koło taneczne. Opracowała program zajęć, który przedstawiła pani dyrektor. Inicjatywa Martynki jest godna uznania i bardzo ciekawa.
News W naszej szkole jest wiele kół zainteresowań. Dochodzi nowe koło taneczne dla klas I-III, na które wiele dzieci chętnie się zapisało. Prowadzić zajęcia będzie Martyna Konieczna z klasy V. Uczyć tam będzie hip - hopu, street dancu, housu.     Będzie bardzo ciekawie! Polecamy takie zajęcia do zorganizowania w innych szkołach  ponieważ w wielu dzieciach tkwi talent taneczny i chęć poruszania się w takt muzyki. To świetny sposób rekreacji. Nauczyciele tańca twierdzą: ,,Robicie to z własnej woli, nikt was do tańca (...)
Data: 2012-11-07

Czy znasz Celestyna Freine?

W miesiącu październiku dzieci poszukiwały odpowiedzi na pytacie - Czy znasz Celestyna Freineta?
News Dzieci z klas I – III pisały swobodne teksty, za pomocą rysunku przedstawiały techniki C. Freineta, którymi lubią pracować. Każda z klas ułożyła piosenkę o wielkim pedagogu.                 Dzieci starsze szukały materiałów i informacji o życiu Freineta. Powstała ciekawa wystawa przygotowana przez klasę IV i V poświęcona biografii a w szczególności jego działalności pedagogicznej. Agnieszka i Sebastian z klasy VI przygotowali prezentację również o (...)

Mała Wytwórnia Filmowa w Moszczance i jej wielki sukces

Aktualny miesiąc ? listopad ? w naszej szkole upływa pod hasłem ,,Janusz Korczak ? patronem dziecięcych marzeń??.
Jednakże grupa młodych, zapalonych filmowców w naszej szkole dużo wcześniej, bo już w pierwszych dniach nowego roku szkolnego, aktywnie włączyła się w obchody ROKU JANUSZA KORCZAKA. Na wrześniowych zajęciach koła filmowego dzieci odnalazły  inspirację w utworach literackich Starego Doktora i adaptowały je do współczesnych realiów. W wyniku pracy zapalonych filmowców/autorów scenariusza, reżyserów, aktorów, operatorów kamer, dźwiękowców, montażystów/ powstał krótkometrażowy film pt. ,,Konflikty (...)

ORTOMANIA 2012

Julia Cieśla zajęła III miejsce
,, Moda na sukces’’ – dyktando o takim tytule 30 października  2012 w Prudnickim Ośrodku  Kultury w  ramach XIV edycji  Konkursu Ortograficznego ,, ORTOMANIA’’ miała okazję napisać uczennica  klasy szóstej Julia Cieśla. Nasza młoda miłośniczka kultury języka ojczystego  uległa modzie i …odniosła sukces ! Zajęła III miejsce!                                                                  (...)

Niezwykły gość

25 października 2012 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole redaktor z tygodnika ?Polityka? panią Barbarę Pietkiewicz.
News Pani redaktor zbierała materiał do reportażu o naszej szkole. Przeprowadzała wywiady z dyrektorką szkoły, nauczycielami oraz z uczniami. Z Martynką (kl. V), Wiktorią (kl. IV) i Patrycją (kl. V) rozmawiała o ich twórczości, bowiem pisanie to ich pasja, dziewczynki piszą piękne wiersze i teksty literackie. Jesteśmy przekonani, że spotkanie zaowocuje ciekawymi pomysłami.
Data: 2012-11-05

MARZENA KĘDRA NAUCZYCIELEM ROKU 2012

15 października 2012 r. po raz jedenasty tygodnik ?Głos nauczycielski? wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej wręczył prestiżowy tytuł Nauczyciela Roku. Tym razem wyróżniona została pani dyrektor Marzena Kędra.
News Uznanie konkursowego jury zyskała za „humanizowanie edukacji". Jest gorącą zwolenniczką nowatorskiego podejścia do szkoły i dziecka reprezentowanej przez Janusza Korczaka i francuskiego pedagoga  Celestyna Freineta  oraz autorką wielu innowacyjnych programów edukacyjnych („Przyjazna szkoła", „Nowoczesna edukacja - szkoła w działaniu", „Smakowanie świata") nagradzanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, z powodzeniem realizowanych w szkołach w Prudniku i w Moszczance. Ku radości zebranych, laureaci poprzednich edycji (...)
Data: 2012-10-18