« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  , (...)  84  , (...)  112  , (...)  141  ,   142   ,  143  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

TEN WYJAZD NA DŁUGO ZOSTANIE W NASZEJ PAMIĘCI

W dniach od 21 do 23 kwietnia 2013 roku 44 dzieci i 4 opiekunów uczestniczyło w wyjeździe do Pragi. Uczniowie pracowali w 4 grupach pod czujnym okiem swoich opiekunów.
News Celem wycieczki było zbieranie informacji na temat zabytków Pragi oraz kształtowanie wrażliwości dzieci na kulturę, tradycje i zwyczaje Republiki Czeskiej. Ponadto uczniowie doskonalili umiejętności pracy w grupie. Była to również doskonała okazja do zintegrowania uczestników ucieczki. Wiodącą techniką pracy były doświadczenia poszukujące. Dzieci zaopatrzone w opracowane przez nauczycieli karty pracy, przybory papiernicze oraz aparaty fotograficzne starały się uwiecznić swoje wrażenia i przeżycia. Uczniowie zapamiętywali usłyszane od przewodnika (...)
Data: 2013-04-29

Program obchodów związanych z uroczystą ceremonią przekazania sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej im. Haliny Semenowicz w Moszczance

Program uroczystości
News 19 kwietnia 2013 r. 8.30 – 9.30 Uroczysta msza święta. Poświęcenie sztandaru. 9.45 Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej BUDOWNICZYM SZKOŁY.   20 kwietnia 2013 r. 10.00 – 12.30 Wystąpienia gości i gospodarzy uroczystości. Przekazanie sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej im. Haliny Semenowicz. Program artystyczny w wykonaniu uczniów. 15.00 – 17.00 Seminaria problemowe Wykład okolicznościowy „Nauczyciel- Freinetowiec". Projekcja filmu dokumentalnego (...)
Data: 2013-04-17

DEBATA ? DLACZEGO NALEŻY POMAGAĆ DZIECIOM CHORYM I NIEPEŁNOSPRAWNYM?

Dnia 11 kwietnia odbyła się w naszej szkole debata nawiązująca do misji jaką spełniała Halina Semenowicz ? nasza Patronka zajmowała się właśnie dziećmi chorymi.
News    Refleksją do naszych rozmów były słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku wraz z osobami zajmującymi się orzecznictwem osób niepełnosprawnych z Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności, redaktora Tygodnika Prudnickiego oraz rodzica dziecka niepełnosprawnego z naszej szkoły. Debata prowadzona była przez dwie uczennice: Julię (...)
Data: 2013-04-14

Pożegnanie

3 kwietnia 2013 r. na cmentarzu w Moszczance uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance pożegnali jedną z pierwszych nauczycielek naszej szkoły Panią Janinę Bolibrzuch. Poniżej fragment wywiadu przeprowadzonego z Panią Janiną.
POROZMAWIAJMY O NASZEJ SZKOLE Zapis rozmowy uczniów z koła regionalnego pod opieką Alicji Niedbalskiej z Janiną Bolibrzuch - emerytowaną nauczycielką szkoły  w Moszczance. Wywiad został umieszczony w książce „Mojej szkole na urodziny”  przygotowanej z okazji 65-lecia szkoły.             /wybrane fragmenty/   - Dzień dobry! - Chodźcie do mnie... - Przyszliśmy do Pani troszkę powspominać ... - Nie wiem jak moja pamięć (...) Pierwszą lekcję poprowadziłam (...)
Data: 2013-04-03

Marzec w naszej szkole przebiegał pod hasłem ,, Optymistyczna wiara w życie??

Marzec kojarzy się wszystkim z wiosną, słońcem, ciepłem? Niestety pogoda marcowa nie oczarowała nas zwiastunami wiosny, nie szafowała energią słoneczną. Czyżby w marcu spisały się tylko bociany, które w Moszczance zawitały pierwszego dnia wiosny? Okazuje się, że nie tylko? Uczniowie z klas I - VI, realizując marcowe zadania związane z optymizmem, w pełni zrekompensowali w szkole deficyt prawdziwej wiosny.
News Najmłodsi realizowali zadanie: Optymizm2, czyli potęgowanie optymizmu na lekcjach matematyki. Moc pozytywnej energii brała się z oryginalnych, twórczych  poleceń  do zadań matematycznych, typu: „zmierz długość małego palca i stopy swojego kolegi; zrób 10 przysiadów,6 pajacyków i 4 pompki. Zapisz działanie.” Na tej matmie było kreatywnie!               Drugoklasiści stworzyli ze swoich prac galerię prac artystycznych pt. „ Potęgę optymizmu”                 Trzecioklasiści (...)
Data: 2013-04-03

XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny.

Z radością informujemy czytelników naszej strony internetowej o nagrodzie Rafała Kowalskiego i wyróżnieniu Pauliny Adamskiej
News w gminnych eliminacjach XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  pt: Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”. Gratulacje J                                                                                                                             Bożena (...)